Varia
Mul ei ole sõbrannasid :(
 
P. to Issand 04. mai 2015, kl 12.38
Kas see inimene oli koolis mõnitamise objekt ?
Oleneb, kui hullusti mõnitati, oli see lihtsalt tögamine või ikka tõsine psühhoterror.

Sellel on väga suur vahe.
 
ohh 04. mai 2015, kl 12.39
Jutt või midagi, meil oli klassis üks poiss, kes mõnikord harva vaid õpetajatele midagi vastas, muul ajal ei öelnud sõnagi. Keegi teda ei torkinud ega mõnitanud. Sul pee mingid omad luulud peas.
 
ongi luulud P-l või oleme me vaid P katsejänesed. 04. mai 2015, kl 12.50
See jutt juba, et KÕIK P-d mõnitanud ja nüüdki teda väldivad, ongi üks suur ja häbematu vale või siis tõesti haige inimese luulu.
ALATI, ükskõik, millises koolis või kus tahes, VÕIB olla neid, kes kiusavad ja mõnitavad, aga KINDLASTI ON neid, kes seda ei tee. ON lausa neidki, kes võtavad õnnetukese enda kaitse alla. A-L-A-T-I on.
Ainult P-l On KÕIK halvasti ja halvad.
Ka kõige suuremal tossikesel ON alati võimalik suhelda, sest KÕIK ei saa kunagi asja vaid üheselt näha ja ühtviisi igat tölli kiusata. Küllalt on neid, kes püüavad mõista.

Aga jah, kui P suhelnud ongi sellistega, kes Kaagveres olnud, vangis olnud ja muu sihuke kontingent, siis ehk jah....kuigi ka sellise kontingendi seas pole KÕIK ühtviisi ühtmoodi suhtumise ja arusaamaga.
Niiet P on kas sügavalt haige või keerab siin mõnuga vinti üle, et näha, mis lõpuks saab.
 
P. to Ohh 04. mai 2015, kl 12.51
Ühte hakatakse mõnitama, teist ei hakata.

Ega siis kõiki tossikesi mõnitama ei hakata.

Mitte mingeid luulusid ei olnud.
Reaalselt mõnitati. Koridoris karjuti kooris lollusi.

Ikka täiesti tõsine mõnitamine käis kuni keskkooli lõpuni.
Kui vähegi võimalik, olin vahetundidel wc-s, et kiusamisest pääseda.
 
kle ...... 04. mai 2015, kl 12.54
Pane pillid kotti ja tomba siit uttu P!
 
P-ele 04. mai 2015, kl 12.55
Kas sa käisid 1-st kuni 11-nda klassini ühes koolis. Oli see segakool?
MIna käisin segakoolis ja seal venelased ja eestlased omavahel aina sõdisid. Eestlased hoidsid väga omavahel kokku ja venelased ka. OLi kaks erikeelset sõjajalal leeri. Sõda käis siis meil niimoodi ja kiusamine ka.
 
kokkuvõtlikult 04. mai 2015, kl 12.58
P-l on ikka jõhker elu olnud, kui ta juttu uskuda.
Lapsepõlves ei tohtinud teiste tüdrukutega isegi rääkida. Muide, miks sa siis poistega ei mänginud?
Koolis ahistati, väljaspool kooli lausa peksti.
Töökohtadel kiusati, kõik olid lollid ja laisad, tema pidi üksi rabama.
Sõbranna oli eriline tropp.
Peika samuti paras tuust, mingi kiusakas vanamees ka veel lisaks.
Kõik, keda sa alandlikukt ha viisakalt kõnetad muudkui nähvavad sulle, arst passib niisama aknast välja.

Neli aastat oled sa seda eepost meile ette kandnud, kas vahepeal on su elus, P, midagi muutunud ka? On sulle sellest undamisest mingit kasu tõusnud?
Mina küll aru ei saa. Niipalju on muutunud, et sa oled tigedaks muutunud, lahmid vasakule ja paremale teisi naiivseteks, valetajateks ja rumalateks sõimata. See ongi kogu kasu su jaoks?
 
P. to 12.50 04. mai 2015, kl 13.00
Koolis olingi mõnitamise objekt ning mingiks lollakas ja idioodiks peeti mind päriselt.

No mitte keegi ei võtnud mind oma kaitse alla.

Eriti jõhker oli 5. -7. klassis.
Ei olnud mitte kedagi, kes oleks öelnud, et lõpetage ära.

Keskkoolis üks klassivend läks lausa klassi ette mõnitama, nagu esines tervele klassile.

Mitte keegi ei öelnud, et jäta järgi.

Kordan, mina selle neiu sõbrannat ei tundnud.

Samuti ei olnud selle Vene neiuga mingit suhtlemist, tema samuti ei soovinud minuga suhelda, lihtsalt TAHTIS MINU KULUL NALJA SAADA JA RÕVETSEDA.

Teisalt EI OLNUD MUL MITTE KELLEGAGI SUHELDA, ma ei tohtinudki teiste tüdrukutega rääkida, aga ka hilisemas elus olin valmis suhtlema ÜKSKÕIK millise naisega, olgu milline tahes, vaimuhaige, joodik või asotsiaal.
 
P. to 12.58 04. mai 2015, kl 13.06
Tahtsin ikka suhelda teiste tüdrukutega.
Soovisin sookaaslaste hulka kuuluda, mitte olla võõrkeha.

Panid tähele, ma EI ole esimesena siin mitte kellelegi halvasti öelnud ja ei ütle ka.

Kui siin mind solvatakse, ainult siis ütlen vastu.

Kui mulle siin halvasti öeldakse, siis kuidas pean reageerima ?

Mulle suunatud solvangu vaikselt alla neelama, ära kannatama ja põdema hakkama ?
Muide just niimoodi terve elu käitunud olengi.
 
P-le 04. mai 2015, kl 13.12
Palun vasta mu küsimusele. Sa jätsid mulle vastamata.

Kas sa käisid 1-st klassist 11-nda klassini samas koolis ja kas see oli segakool?
 
P. 04. mai 2015, kl 13.16
Pee-le
Ei olnud segakool.

Mina nägin just seda, et Eesti tüdrukud EI julgenud venelannadele küll midagi vastu öelda.

Eesti tüdrukud olid meil omaette.
Vene tüdrukud omaette.
Väljaspool kooli mõtlen.

Eesti tüdrukud hoidsin Vene tüdrukutega distantsi.

Küll aga nende poisid ründasid mõnel korral meie kooli poisse.
 
vähe sellest 04. mai 2015, kl 13.18
Lisaks "kokkuvõtlikult" 12.58: peed sõimatakse ühistranspordis, üürnik ei maksa raha ja ei taha sõbrannaks hakata, endine töökaaslane ei taha telefonis temaga rääkida, poes nähvatakse, välismaal ahistatakse, netist leitud mehed varastavad kodu tühjaks ja murravad sõrmi.
Arusaadav, et emal oli seesuguse luuletaja pärast piinlik.
 
P. to 12.50 04. mai 2015, kl 13.20
Selge see, et absoluutselt kõik õpilased ei mõnitanud.
Kus ma ütlesin, et KÕIK ?

Aga kiusajaid oli küllalt.
Osad kiusasid, teised ei teinud väljagi.
 
vähe sellest 04. mai 2015, kl 13.23
Või siis on keegi ajaviiteks loonud hullu vinguri arhetüübi.
 
kokkuvõtteks 04. mai 2015, kl 13.23
/Panid tähele, ma EI ole esimesena siin mitte kellelegi halvasti öelnud ja ei ütle ka./

Vale.
Kui tihti sa oled täiesti normaalse küsimuse peale sähvanud kas sa oledki nii naiivne.." või siis kuulutanud, et teiste jutt on loll jutt või muu sellina õelus - täiesti rahulike kommentaaride peale reageerid niimoodi.

Mis su elus on muutunud võrreldes selle ajaga, kui sa foorumis oma lugulaulu ette kandma hakkasid?
 
P. to Vähe selleks 04. mai 2015, kl 13.25
Ma ei arvanudki, et üürnik oleks pidanud sõbrannaks hakkama.

Lihtsalt tuli võtit tooma ja ma ei tundnud ära.
Naeratasin ja ütlesin, et ma ei tundnudki ära.

Mispeale üürnik nähvas, et ega me ei pidanudki sõbrannadeks hakkam.
Täiesti imelik reaktsion, arusaamatu.

Nägin teda 2 korda, siis kui võtmed andsin ja siis kui tagasi tõi.
Rohkem meil kokkupuudet ega suhtlust ei olnud.
 
P. to Kokkuvõtteks 04. mai 2015, kl 13.26
Ju siis on kirjutatud midagi solvavat ja absurdset, kui olen nii öelnud.

Solvata saab ka väga rahulikult, ei pea räuskama.
 
12.50 04. mai 2015, kl 13.27
Vot vot, hakkab looma, osad ikka ei mõnitanud.
Ah et kus sa ütlesid, et kõik mõnitasid. Appi, sa ainult siin räägidki, et KÕIK on sulle ülekohut teinud, kiusanud ja tõrjunud. Isegi siiamaani välja teevad need KÕIK sulle aina liiga.
Loe oma tekste, see on su enda kirja pandud.
Miks sa nüüd põnnama lööd ja õigustad jälle ennast.
Sööb ja salgab, öeldakse selliste kohta. Oled kuulnud?
 
selgesiis 04. mai 2015, kl 13.30
Kui on kirjutatud midagi absurdset??!!
Kui P aru ei saa tekstist, siis ongi nagu solvav ja absurdne. Onju nii, P?
 
kokkuvõtteks 04. mai 2015, kl 13.40
Ma toon ühe näite, P, kus on hilisemast kommentaarist lugeda, et kommsnteerija solvus. Tema kommentaar on mu meelest vägagi mõistlik:
/P, kullake, see on küll tõde, et suhelda sa ei taha. See, mis siin toimub ei ole suhtlemine, vaid sinu monoloog, mida teised kommenteerijad üritavad rebestada küll viisakaid, küll ebaviisakaid meetodeid kasutades. Kuid mis teeb tuul müürile, sina jaurad ikka oma teksti. Sind ei huvita teiste sõnum, sa joobud oma jutust. Neli aastat..... vahepeal on sinu lugulauludesse oma arvamust jätmas käinud inimesed kolinud, lapsi saanud, lahutanud, abiellunud, surnud või koole lõpetanud ja sina tammud ikka üe koha peal, jutt on sama, elu on sama, võibolla on isegi kleit sama./

ja sinu röögatus:

/Mis sul häda on ?
Vastasin küsimustele, kusjuures üritasin nilbitsejatele mitte tähelepanu pöörata.
Need näited, mida sina tood, langevad minu vanuses ära.
No välja arvatud suremine muidugi.
Lapsi minu vanuses enam ei saa.
Seega abiellumisel selles eas ka enam mõtet ei ole.
Koolid ammu lõpetatud, kursustel ka käidud.
Sa räägid noorte inimeste elust ju./

Siin on ju täiesti ehedalt kirjeldatud sinu käitumist aastate jooksul, aga sina esiteks ei lugenud kommentaari nii, et mõte kohale oleks jõudnud ja siis veel õiendasid ka.

Ma küsisin ju ka: mis on sinu elus muutunud nende foorumirisustamise aastate jooksul?
Pole midagi mutunud või on siiski?
 
on ju muutunud 04. mai 2015, kl 13.46
P on terve elu end tagasi hoidnud, pole nähvata julgenud, kuigi on uskunud, et vaid nähvajad on need õiged ja toredad, kelle seltsi tema kahjuks ei pääsenud.
nüüd ta siis nähvab ja nähvab, sest see on tema arust ainus õige tegu.
nii loodab P toredate seltsi pääseda, sest nähvamine on P arust tore ja õige.
 
P. to 12.50 04. mai 2015, kl 13.47
Sa ju lausa norid.

Kui koolis on näiteks 500 õpilast ja 200 või 300 mõnitasid, siis on see isegi väga suur arv.

Selge on see, kui olen 8.-ndas klassis, ei tule 1.klass laps mõnitama ju.

Kus ma kirjutasin, et ABSOLUUTSELT KÕIK õpilased mõnitasid ?

Kordan veel.

Ütlen vastu ainult siis, kui mind on solvatud.
 
jaa 04. mai 2015, kl 13.51
Millest see küll tuleb, et sind terve elu muudkui solvatakse, mis sa arvad?
 
# 04. mai 2015, kl 13.52
P kirjutab 04, mai kl.11.12

04.52
#kui kõht oleks hakanud tõsiselt valutama, küll ma siis oleksin läinud....#(arstile siis)

aga, P, su kõht ju siiamaani valutab. sind saadeti isegi kõhuvaluga psühhiaatri juurde.
vaene P, sa oled oma kehaga väga, väga halvasti ringi käinud.
 
12.50 04. mai 2015, kl 13.58
ei loe, kuidas sa oled sõna sõnalt kirjutanud, su mõte on läbi terve teema, et KÕIK, absoluutselt KÕIK sulle sünnist saati on vaid liiga teinud, ja sellest piisab, et aru saada, kes sa oled.
et siis 500-st 200-300 mõnitasid sind.
kas nad selleks koolis käisidki, et sind mõnitada.
hindad end üle, ausalt kohe.

vastu ütled sa siis, kui sa ei taha aru saada sulle kirjutatust või sa ei saagi aru...ja sa kujutad ette, et nääd, jälle solvavad...panen vastu, las näevad, et oskan...
 
P-le 04. mai 2015, kl 14.47
Miks sa, P, mind ignoreerid?

Ma küsin juba 3-ndat korda, kas sa käisid 1-sest klassist 11-nda klassini samas koolis?

Vasta, ma ootan.
 
P. 04. mai 2015, kl 14.52
Jaa
Ju minus midagi on, mis halvasti käitujaid ligi tõmbab.
Näevad, et minuga tohib.
Ma ei hakanud vastu, selles ka asi.

12.50
Kahjuks olen terve elu tõmmanudki halvasti kohtlejaid ligi.

Mina ei hinda ennast midagi üle.
Mõnitatigi.

Ei ole kuskil öelnud, et IGA õpilane mõnitas, aga neid oli piisavalt, et koolis elu põrguks muuta.

Kartsin vahetunde ja alati hingasin kergendatult, kui tunnikell helises.

Väga võimalik, et mõni on solvanud tahtmatult.
 
P. to 12. 50 04. mai 2015, kl 14.55
Kas sa päriselt mõtled, et kui koolis kedagi kiusatakse, siis kiusajad on 100 % õpilastest.

Näiteks lauljanna oli koolis kiusamise objekt, siis see tähendab, et eranditult kõik kiusasid, absoluutselt kõik kooli õpilased ?
 
P. veel to 12.50 04. mai 2015, kl 14.58
Näiteks vahetunnil liikusime klassist klassi.
Tuli vastu näiteks 5.klass ning pool klassi kooris karjus mulle lollusi.

Ikka palju oli kiusajaid.
Üsna levinud oli kooris karjumine.
 
P. 04. mai 2015, kl 15.14
P-le
Jah, samas koolis.

12.50

Kas nad käisidki koolis, et mind mõnitada ?
Vot see on hea küsimus.
Küsin vastu.
Miks siis mõnitati ?

Või miks üldse on koolikiusamine ja noortel muidu kiusamine ?

Muide mõtlesin, et kui mind ei oleks, kuidas kiusajad ennast siis välja oleksid elanud või maandanud.
Mõni klassikaaslane kohe pidigi mind mõnitama, ei saanud muidu, nii tuleb välja.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!