Varia
Mul ei ole sõbrannasid :(
 
P. Eelmisele 02. november 2014, kl 19.28
Ei olegi vastu vaielnud, et loomast seltsi ei ole. Kindlasti on.
Aga vahel tahad ikkagi inimesega ka suhelda.
 
P. 02. november 2014, kl 19.38
Tavaline inimene
Kahjuks nii oligi. Muudkui kirun ennast, mis vägi küll sundis naistuttava soovidele alluma.
 
muidugi 02. november 2014, kl 22.14
P, kiru aga hoolega edasi, ega muidu pole elu miskit väärt, eriti sinu enda elu. Tähtsam on ju naistuttava peas urgitseda.
Vaata, mõni ei saa muidu undki, kui ei tea, mida naaber seina taga teeb või mida töökaaslane plaanib. Nii on ju vaja teada teiste asju ja mõtteid. Omaenese elu jäägu kasvõi elamata, peaasi, et teaks, mis teiste peas toimub..
Hakka elama ja lõpeta hädaldamine, muud polegi sulle öelda, igavene vingupunn sihuke.
 
kiru aga edasi 02. november 2014, kl 22.17
Tavaline inimene P.
Kahjuks nii oligi. Muudkui kirun ennast, mis vägi küll sundis naistuttava soovidele alluma.
-----
aga kiru aga siis edasi, sinu aeg, sinu elu ja sinu igavus..
 
P. 02. november 2014, kl 22.48
Muidugi
Vaata, minusse ei puutuks selle naise mõttelaad üldse, kui see minu elu ei oleks nii kolossaalselt mõjutanud.

On ju vahe sees, kas tunda huvi naabrite vastu või isiku vastu, kelle mõttemaailmast sõltus sinu saatus.

Kohatu on nende vahel paraleele tõmmata.
 
mnjah 02. november 2014, kl 22.58
toitumine tähelepanust
 
ikka sa ei saa aru 02. november 2014, kl 23.04
Sinu saatus sõltus ja sõltub ainult sinu enda mõttemaailmast, mitte keegi teine sinu ei vastuta. Kas sellest on võimatu sul aru saada?
 
no tore siis ju 02. november 2014, kl 23.38
P näol on tegemist inimesega, kelle arvates tema saatus sõltub teistest. :) Teda selles ümber veenda on võimatu ja pole vaja. Tema enda teod temale ei allu, sest neis on süüdi teised, kes teda igatepidi kallutavad ja dramaatiliselt mõjutavad. P otsustas, et oma elus mängib ta kolmandat viiulit kui mitte trianglit. See on tema viis kohaneda.
 
muidugi 02. november 2014, kl 23.54
Kolossaalselt või mitte kolossaalselt mõjutanud, aga edasi tuleb ikka sul endal elada.
Kui sa muidugi EI tahagi ise oma elu elada ja tahadki ainult sõbrannast sõltuda, siis sinu enda vaba valik ja mida sa siis siin kääksud veel.
Muudkui ela ja kiru ennast ja mõtle ainult sellele, mis ometi toimub sõbranna peas. Endale ära mõtle üldse, sest no mis see sinu elu loebki sõbranna elu taustal.
Ja pealegi, sina ei tule siin teistele ütlema, millega/kellega on SOBIV paralleele tõmmata või millega ei ole sobiv.
Sina mõtle sõbranna peale ja ole üldse kuss, et sinuga siin keegi rääkida tahab üldse.
Sinu elu on ju null sinu enda meelest siis või, mis väärib vaid enesesüüdistusi, aga sõbranna, vaat tema iga mõte vajab põhjalikku uurimist ja analüüsi?!
Miks sa ennast ISE alandad, kas sul häbi üldse ei ole, kas sinus tänulikkust ja aukartust elu ees üldse ei ole?
Ainult, mõttetu olend saab sellise kohta öelda ja seegi on liiga leebelt öeldud.
 
saatus 03. november 2014, kl 00.05
Saatus on põhijoontes paika pandud kokkulepe juba enne sündimist.
See ei sõltu eriti kellestki ega millestki enam, nii laias plaanis võetuna.Detailides ehk jah mingil määral.
P juba enne siia maailma tulekut sõlmis kokkuleppe sõbrannaga, et nii hakkavad nad oma rolle siin jagama ja neist õppima. Miskipärast midagi läks nihu, P lõi põnnama või tekkis arengus mingi tõrge ja näe nüüd, pole ei õppimist ega midagi. On üks suur hädakisa ja süüdistamine.
Mis võtsid siis sellise õppetüki enda kanda, kui jõud peale ei hakka?
Sõbranna siin küll selles süüdi ei ole. Tema mängis oma osa ilusti välja nagu kokku oli lepitud ja liikus edasi uusi õppetükke õppima. Tubli temast.
Võta end kokku, P ja näita, et sinagi suudad ja saad hakkama. Et sinagi pole mingi nannipunnist vingats, vaid tubli tüdruk hoopis, kes saab hakkama, olgu, mis oli ja on.
 
to saatus 03. november 2014, kl 00.19
oled loll või mängid?
 
et kui ei meeldi? 03. november 2014, kl 04.34
et kui kirjutatu ei meeldi, siis kohe loll? mis see saatuse nime alla esineja jura lollakam oli kui P oma.
Kui P tahab lollakana käituda ja delfi foorumis tähelepanu kerjata, kes saab teda keelata?
 
saatusest 03. november 2014, kl 09.14
Usun ka, et elurollid valitakse hingetasandil, ja just sellised, et neis võimalikult rohkem õppimisvõimalusi oleks.
Et sellega saatus paika pannakse, pole ma nõus. Muinasjuttudes, mis sisaldavad endas märksa rohkem, kui võiks arvata, sattub peategelane sageli ristteele, kus peab valiku tegema edasiliikumise suuna osas. Nii on ka elus.
Saatus pole üks võimalus, vaid valik kolme võimaluse vahel. Hüpnoosiga pole mitte ainult mineviku elusid võimalik näha, vaid ka tulevikku. Tuleviku nägemises on aga kolm võimalikku stsenaariumit. Kui tegid ühe valiku, on tulevik selline, kui teise, on teistsugune ja kui kolmanda, siis omakorda kolmatsugune.
Pisemaid valikuid tehakse kogu aeg, kuid elu ristteele sattutakse kas kord või ka mitu korda elu jooksul. Tugevad natuurid suudavad kunagi valitud peateed muuta, ehk siis poole pealt teistsuguse valiku teha, kui tunnevad, et seni valitud tee sisaldab liialt takistusi.
Oli siin foorumis alles hiljuti, vb veel praegugi, artikkel, kuidas elu sujumine valikutest sõltub. Kui teed õiged valikud, siis kõik sujub, sujub ka pisiasjades (fooris on enamasti või alati roheline tuli). Kui valitud tee pole päris see, mis vaja, saadab universum takistusi, tahtes näidata, et muutusi on vaja.
P valikud on kõik ühe näoga. Universum pingutab kõigest väest, näitamaks, et muuda end. Ei lase ta P-l sõpru ega tuttavaid leida; P teemadesse on ta koondanud terve hulga inimesi, kes sellest kuidagi eemalduda ei suuda ja tunnevad vajadust aina uuesti lihtsaid tõdesid puust ja punaseks teha; võttes ära P elurõõmu, sest kes see siis jaksab terve elu mõttetut elu elada; ... Tolku ei miskit.
Aga, võib-olla on P näol tegemist justnimelt ülitugeva natuuriga, kes kõike trotsides peab suutma oma elu elada üht vildakat teed pidi käies. Võib-olla on tal vaja justnimelt sellist kogemust, sest ta on varem (eelmistes eludes) olnud väga mõistmatu valesid valikuid teinute suhtes või mõnel muul põhjusel.
Ühtlasi on see õppetund kirjutajatele, kes õpivad sellega leppimist olukordadega, mis neist ei sõltu. Kes peavad õppima eemaldumist teise inimese probleemidest, kui see teine tõesti tahabki probleemset elu elada.
Igaüks elab oma elu ja teeb ise valikud. Kui nii võtta, siis on sõbranna roll P jaoks miskit sarnast kui P roll foorumlaste jaoks. Tõsi, meie pole lasknud oma isiklikku elu mõjutada, kuid osa sellest siiski.
Nii nagu P võiks õppida sõbrannast eemaldumist, võiks meie teha sama P suhtes. On see raske või kerge?
 
Elu 03. november 2014, kl 11.18
Eelmisi elusid pole olemas. On ainult see üks, praegune...
Ei mingeid kokkuleppeid enne sündi, see on ju rumalus. Kui nii edasi mõelda, kas siis see õpetaja, kes surnuks tulistati, valis ise endale sellise saatuse? See on ju absurdne. Milleks siis üldse kohtumõistmine, vanglad? Kõik ju käitusid nii, et teised saaksid selles elus paremini areneda? Mina usun ka Jumalat ja loen Piiblit. Seal on tõde. Meie igaühe elu tuleb arutusele Jumala ees, kas oleme pidanud 10 käsku, kas oleme uskunud Jeesuse lunastavasse surma. Igavene elu on võimalik! Aga see läks nüüd teemast juba väga välja...
 
Sügis 03. november 2014, kl 11.29
P elu on nagu nõiaring...P, murra sellest välja, rebi see ring katki! Võta vastutus oma elu eest enda kätte! Ära lase sellel "sõbrannal" enam rohkem oma elu mürgitada. Ta on seda juba niigi kaua teinud. Ilmselt tegi ta seda selleks, et oma üleolekut ja võimu näidata. Andesta talle. Ja andesta endale, et teda kuulasid.
 
nipp 03. november 2014, kl 11.39
Mu meelest selles ongi asi, et ta ei suuda endale enne andestada, kui pole sõbrannale tegevusele mingit põhjendust/õigustust/vabandust leidnud. Mis omakorda tähendab, et kasvatus mõjub ikka veel, sõbrannale omistatakse ebanormaalselt suurt tähtsust ja mingit arengut pole toimunud.
See siis eeldusel, et kõik oligi nii, nagu P kirjutab.
 
Sügis 03. november 2014, kl 11.48
Jah, nipp, sul võib õigus olla. Kõik me tuleme oma lapsepõlvest. Isegi kui saad mõistusega aru, et käitud valesti, on raske seda mustrit muuta. Mul endal ka oma kiiksud. Koolikiusamine on omad jäljed jätnud. Kogu eluks, mis teha. Sellepärast mõistan ka P- d paremini, kui mõni, kes pole omal nahal kiusamist - pahatahtlikkust kogenud.
 
P. 03. november 2014, kl 13.41
Saatust eriti ei usu. Mu meelest nõrga psüühikaga inimesel sõltub palju nendest, kellega kokku satub. Nõrk inimene on lihtsalt mõjutatav.
Olen 100% kindel, et kui oleksin teistsuguste inimestega kokku puutunud, oleks kõik teisiti läinud.

Kui sa usud, et oled opakas või kõlbamatu ning keegi sulle seda väga veenvalt ütleb, siis hakkadki uskuma, et midagi on sinuga väga viltu.

Väga asjalikud kommid eespool, aitäh !
 
P. 03. november 2014, kl 14.01
Eelmist elu eriti ei usu, aga kindlalt ju ei tea.
Tegelikult ei tea kindlalt ei saatust, ei eelmise elu olemasolu, aga tundub väga vähe tõenäone.

Hingekosutav on küll mõelda, et eelmine (järgmine ) elu on olemas, et teha vigade parandust. Kas ikka on ? Kahtlen.

Sügis
Nii oligi. Teadsin küll, et võin "sõbrannale" vastu öelda, ta kuu peale saata, aga ALATI miski takistas seda tegemast.

Võiski kõrvaltvaatajale mulje jääda, et olen lollakas, kes midagi öeldud ei saa.

Arvan ka, et "sõbrannal" miskipärast oli vaja oma üleoleku näitamist. Ilmselt tõstis see ta enesehinnangut.
 
no tore siis ju 03. november 2014, kl 14.10
P. Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Sügis
> Nii oligi. Teadsin
> küll, et võin "sõbrannale" vastu öelda, ta
> kuu peale saata, aga ALATI miski takistas
> seda tegemast.

No tore siis ju. Siis tegelegi selle "miskiga" oma peas, mitte sõbranna "tarakanidega".
 
P. to No tore siis ju 03. november 2014, kl 15.41
Sellest olen AMMU aru saanud, miks ma midagi öeldud ei saanud.
Sest mind oli nii kasvatatud, et kellelegi vastu ütlemine või märkuse tegemine on suur PATT.

Enda käitumise tagamaadest saan väga hästi aru, aga naistuttava käitumine on segane ja arusaamatu.
Just tema julmus on mulle müstika.
 
no tore siis ju 03. november 2014, kl 16.26
Ole siis loll edasi, tore siis ju. :)
 
P. to No tore siis ju 03. november 2014, kl 16.32
Selgita palun siis lollile, MIKS ta nii käitus.
 
ma võin selgitada 03. november 2014, kl 16.42
Selle põhjuseks oli kasvatus ja edaspidine elu. Täpselt nagu sinulgi.
 
P. to Ma võin selgitada 03. november 2014, kl 16.58
Natuke arusaamatu on ikkagi minu vanamutiks tembeldamine kohe, kui peigmees ära läks.
Muide siis ta veel ei tundnud oma armastatut ega uut sõbrannat.

Kui peigmees oli, siis olin nii noor, aega küll uus peika leida.
Kui aga peigmehega oli kõik läbi, siis olin kohe ÜLEÖÖ vana, et kes mind enam tahab, otsigu ma endale 50a, ma olin siis 33.
Sellest õelutsemisest ma aru ei saa.
 
kurjuse geneetika 03. november 2014, kl 17.47
no vägivald ja kurjus on ju geneetiline pärand. võimendada aitab alkohol, mis pidurid maha võtab. tavainimene käitumisega ja teadliku mõtlemisega "korrigeerib" isiksuse puudujääke. Sa P tahad ise ju täiskavanuna lollakana käituda olla ja ole siis sellise käitumisega edasi. Täitsa suva.
 
P. to Kurjuse geneetika 03. november 2014, kl 19.08
Alkoholi "sõbranna" ei joo, täiskarsklane. Selline põhimõte, selle 13a jooksul ei võtnud tilkagi alkoholi.

Olen mõelnud selle peale, kas tal ema nõrgematega julmalt käitus, sest lapsed jäljendavad teatud asjades vanemat ka täiskasvanuna.

Käitusin jah nii, et kõrvalseisjale mõjusin lollakana.

Okseämbri mulle pähekallamise - jutt oli ka pea kohe peigmehest lahkuminekut, kui "sõbrannal" veel ei olnud armastust ega uut sõbrannat.
 
absoluutselt paras 03. november 2014, kl 19.56
kuni sa sõbranna ja enda geneetika muutmisega ei tegele, oledki omas elemendis..
ja sinusugustest tuleb eemalduda, kuna sa eeldad, et ka kõik teised kommenteerijad on kurjust täis..
kuidas muidu saaksime mõista kurjuse geene? sa eeldad ju, et meil kõigil ka need olemas? alles sel juhul saaksime selgitada asju, mis nende geenidega seotud.
ja see on häbematus sinust. Sa eeldada, et meil kõigil on kurjusest tingitud käitumisviise, et osata neid siis selatada sulle, kel ju vaid inglikese geenid?
Tõsiselt öeldes, oled peegelpilt oma sõbrannast. sama julm ja sama õel..
 
P. to Absoluutselt paras 03. november 2014, kl 20.53
Ei eelda ju.
Mind õelad kommid tõsiselt üllatavad.

Olen seda ka korduvalt öelnud. Mõnda tigedat kommi lugedes olen väga imestunud ja arusaamatuses.

Näiteks praegugi sinu viimane lause tekitab minus arusaamatust.
Kordan veel. Sõimlevad kommid panevad alati imestama ning tekitavad tunde, MIKS, mis inimesel viga on, et nii ütlema peab.

Minu soov oli ja on sõbralikult arutleda. Äärmiselt vastik on jageleda ning mul oli nii hea meel, et täna mõistlikud arutlevad kommid.

Kui ma midagi olen öelnud, siis vastuseks solvangule, mis mind päriselt ka hämmastavad.

Ma lihtsalt ei jaksa enam roomata, kui mulle suisa halvasti öeldakse.

Kusjuures olen halvasti ütlejatele küll ilusasti vastanud ning põhjalikult selgitanud.

----
Küsimus on, mis sul viga on või mis probleemid, et lausa tüli norima tuled.
Ei jaksa sinuga jageleda, masendav.
 
ei imestaks üldse 03. november 2014, kl 21.00
kui sedasi omas sapis praadides kord kellegi elu üle otsustatakse ja seejuures end õigena tuntaks.
Niimoodi käituvad sarimõrvarid või need, kes eluaeg ainult mõtlevad kättemaksust ja endale tehtud ülekohtust.
Loogiline, et ühel hetkel lööb silme ees mustaks ja peale teo toimepanekut otsitakse endale eluaeg õigustusi, sest ollakse justkui kannatanud niigi.
Kõik on kahe kõrva vahel tegelikult kinni ja igat asja saab võtta nii ja naamoodi, kuidas kellegi headus või kurjus just lubab.
Seepärast ei olegi võimalik uskuda, et P on hea, ta on vägagi kurjust täis, kuigi püüab väita teistpidist.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!