et hobi mõistesse tuleks tõsisemalt suhtuda ja jagada need "hobitajad" kahte põhigruppi: 1. kellede hobi on suunatud ENDAS millegi arendamiseks - füüsiliste või vaimsete võimete arendamiseks, ja 2. Hobid, milledel pole muud eesmärki, kui kõige tühisem aja kulutamine (raiskamine).
Ehk teistpidi väljendades - hobil peaks olema mingi REAALNE eesmärk, eesmärk, mille nimel seda kõike teha. Võtame näiteks hobi: kudumine, ja eriti sallide kudumine. Kui inimene oma tooteid ei turusta, siis MILLEKS ta seda kõike teeb? Ta on oma sallidega täitnud kodus juba kõik kapid ja panipaigad, ta on oma sallidega varustanud kõik sugulased ja tuttavad .... Lõpuks jõuab ta olukorda, kus peab hakkama uue salli tegemiseks vanu harutama. Seega, mis on sellise hobi LÕPPEESMÄRK? Kuidas inimene surivoodil hindab enda "hobi", kas leiab põhjust enda kiitmiseks, või arvab, et oleks pidanud seda lühikest elunatukest hoopis teistmoodi elama?
Kuid, OMA hobiga kiitlemisel, olgu selleks või tervislikud aeroobikatrennid, tuleks silmas pidada veel ühte aspekti - kui palju MINU hobi häirib mu LÄHIKONDSETE elu, sest inimese elu eesmärk ei peaks olema OMA ja ISEKA elu elamine ning ainult enda huvide-soovide rahuldamine.