Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Varia
kas kirjaümbrike pilte ka kogutakse?
 
kirjaümbrik 12. oktoober 2010, kl 22.18
See ongi küsimus.Korrastasin vana kirjavahetust ja viskasin kirju ära aga ümbrikke (veneaegsed) ei raatsinud visata, nii huvitavad pildid peal.Kusagilt nagu oleksin kuulnud ka ümbrikupiltide kogumisest või ma eksin?
 
Aerling 13. oktoober 2010, kl 11.00
Kogutakse ikka. Ära viska minema. Näiteks osta.ee's müüakse neid kollektsionääridele. Mida vanem ümbrik seda väärtuslikum. Kuidas seda hobi aga nimetatakse, ei tea ;-)
 
ly 14. oktoober 2010, kl 20.06
Kooliajal sai ka korjatud ja kausta liimitud.Huvitavamad on kuskil viiekümnendatel aastatel levinud ümbrikupildid:nii vana Tallinna vaateid,linna väljakuid ja seal seisvaid kurikuulsaid kujusid, mereäärst kui muid ideelisi pilte suurtest võitudest.jms.Aga ma siis neid saingi alustuseks klassiõelt pool kaustatäit juba välja lõigatutena .Ja nii siis 70-datel sai ka ise hakata koguma.Kahjuks sai ümbrikud minema visatud- kes siis teadis, kuidas see kogumine käib.Praegu vahel ajaviiteks vaatan.Ka on mujalt üle endise suur maa tutvustavaid pilte linnadest, tööst , teadusest ja loodusest.
 
Aerling 15. oktoober 2010, kl 12.45
Ümbrikute kohapealt rääkides...osad inimesed koguvad neid hoopis postitemplite pärast ja teised jälle ümbrikul oleva margi pärast. Katki küll ei lõikaks...sest kollektsionääridele on tihti tähtis nn. tervikasi.
 
T 31. oktoober 2010, kl 17.26
Korjan ja olen huvitatud.
 
kirjaümbrik T-le 01. november 2010, kl 19.11
Kuidas siis kontakteeruda? Mina Viljandis.
 
T 01. november 2010, kl 22.46
Kui palju neid on, kui suur karbi täis ja kas kingid või tahad raha ka.
Kui kingid, siis ei ole probleemi, keegi ikka siit sinna või sealt siia poole liigub.
Eesti aegsete eest olen valmis maksma aga nõuka aegsed, millal need hinda lähevad, seda ma ei oska öelda. Seni tegelen ainult nende sorteerimisega ja korrastamisega. Kui 50-d aastad ja hästi säilinud, aga seda juhtub harva, siis peab nägema ja mingi kingi ikka teeks nende eest.
Huvitavad ka postkaardid, eriti eesti aegsed ja eriti veel need, mis postist läbi käinud, margi ja templiga on.
Ja raamatuid võin vastu pakkuda, midagi ikka leiaks, et Su vaeva hüvitada.
 
kirjaümbrik T-le 02. november 2010, kl 16.04
Pean need ümbrikud uuesti üle vaatama,rebisin osadel margid ära,mõtlesin,et ainult pilt on tähtis. Kaarte on ka, aga neil on nimed ja isiklikud tekstid, samuti ümbrikel aadressid ja nimed. Mõne aja pärast kirjutan uuesti, kas Sulle sobivaid on.Läheb mõni päev aega enne kui saan sellega tegeleda.
 
T 03. november 2010, kl 19.17
Oi oi oi, ja kahjuks juhtub nii väga tihti.
Tuttav lubas ka oma vanad ümbrikud mulle tuua, aga et tal tuli nostalgi peale ja tahtis neid veel läbi lapata
ja sealjuures siis mulle teene teha, lõikas ilusti pildid välja ja neil kus pilte ei olnud, margid kõik ilusti ja sirgelt välja.
Väga armas, aga need olid eesti aegsed ümbrikud, väga kurb juhus oli.
Kui ümbrik juhtubki omama hinda, siis margi ära rebimine nullib selle kindlasti.
Aga aadress ümbrikul, st, postist läbi käinud, talle selle väärtuse annabki.
Eriti märjaks võtab silma, kui mõne väärtusliku margiga selliselt ümber käiakse.
Aga seda juhtub üliharva, sest väärtuslikud margid ei sattu tavaliselt juhuslikesse kohtadesse.
Rohkem juhtub analoogseid tegemise müntidega, setud saavad sellega eriti massiliselt hakkama, aga ilu nõuab ohvreid, mis teha.
Ja üle vaatamisel vast ei ole mõtet, ega Sa ei oska ära arvata, mis võiks huvitada.
Et kui karpi paned ja annetad, siis olen väga tänulik ja liigsega saan ise hakkma.
 
kirjaümbrik 06. november 2010, kl 18.49
Tõenäoliselt ei paku need ümbrikud Sulle huvi,kuna on aastatest 1950 edasi,eestiagseid pole.Tänan vastamast.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!