Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Varia
silmalaseroperatsioon
 
tiiu 04. mai 2011, kl 09.07
sooviks teada arvamusi seoses silmaopeatsiooniga.
kas soovitate teha või ei
endal on juba viimased 8 aastat prillid olnud ja iga aasta läheb prilli miinus suuremaks,ise alles 30-des
 
qwd 04. mai 2011, kl 09.29
kui iga aasta läheb, siis ei ole opil erilist mõtet - ennem on vaja selgitada, miks ta sul suureneb. konsulteeri arstiga

arvesta, et kui op tehtud, siis muutuvad silmad õrnemaks, võid kergemalt oma sarvkesta vigastada

nii mulle kunagi räägiti
 
soovitaja 04. mai 2011, kl 09.46
mina tegin opi oma 35 sünnipäevaks,olen väga rahul.eluviis on mul liikuv armastan ka sauna ja ujumist väga,prillidega ikka ujulasse ei lähe ja läätsedest olid silmad pidevalt kuivad väsinud.
nüüd on nägemine 0-is,õhtuti on ikka vahest selline tunne et vaja läätsed ära võtta ja kui juhtun öösiti ärkama siis esimene mõte on et näe unustasin jälle läätsed ette.
tegin opi leedus vilniuses,sest oli oluliselt odavam 10 000.-krooni kogemus neil ka palju suurem kui siinsetel arstidel,kõige uuema laseriga ja op kestis kokku vast 3min.ise ka imestan miks nii kaua hoogu võtsin ja eks raha mängis ka muidugi rolli.
arvan et see oli mu elu parim otsus,vähemalt minu puhul
 
tiiu to soovitajale 04. mai 2011, kl 11.28
oskate öelda mis firma see leedus oli kui seda tegemas käisite
sest sinna tuleb ju ka arvestada sõit sinna ja tagasi
 
soovitaja 04. mai 2011, kl 13.49
http://en.eyes.by/
Mina käisin lennukiga ja 2 kuud varem broneerisin pileti nii et sain 900kr edasi tagasi.lennujaamast võtsin takso ja sellega läks sõit maksma 120 kr edasi tagasi
op maksis 9000.- ja 375 maksid uuringud küsiti 600 eur aga selle vahetasin leedu rahaks ja tegelikkuses läks vähem
hommikuse lennuga läksin ja õhtusega tulin tagasi,tegelikult oleksin juba lõunasega tulnud aga ei teadnud et nii kiirelt asi käib
 
qwd 06. mai 2011, kl 15.05
kui ca 5a tagasi hoogu selleks võtsin, jäi katki seepärast et sporti tehes peab silmi rohkem kaitsma hakkama

on erinevad protsekad LASIK ja veel miski.

mälu järgi vahe on selles, et

1) ühel juhul lõigatakse väike aken (lapp) ja korrigeeritakse sealt alt - kui valmis, lapp tagasi ja hüvasti. Aga silm pärast õrnem.
2) Teisel juhul altpoolt (luu lähedalt) rullitakse silma kile maha, korrigeeritakse ja siis rullitakse tagasi. On vaevalisem ja taastumine aeglasem (2näd), kuid silma kaitsekiht ei nõrgene - sellise protseka läbiteinud võivad USA sõjaväes teenida.

kuid mõlemil juhul pead ennast mingite aegade tagant näitamas käima - soovitaja käis siis mitu korda veel Leedus?

võibolla asjad on muutunud, kuid nii jäi mulle meelde. Kuid ka ise mõtlen, et tahaks prillidest loobuda, ka kohe 35
 
soovitaja 09. mai 2011, kl 12.23
Mina tegin samuti spordi pärast,ja lasik meetodil(lapike keerati ümber)kui kõik korras siis ei pea tagasi minema,peale opi ju kontrollitakse kas nägemine 0-is ja seda kui halvemaks peaks minema, saab ju inimene ise kohe aru 2 aastat peale opi on korigeerimine tasuta igal pool,aga suur vahe kas maksta 10 000.-või 35 000.-
Teemant noaga lõikamine on odavam igal pool ka Eestis aga kõik tuttavad kes on lõikamas käinud kurdavad,sest nägemis teravus saabub täielikult alles poole aasta möödudes samas prille ka kanda ei saa
 
muffin 16. mai 2011, kl 11.24
tegin 10a tagasi, jube rahul. prillidest oli täiega siiber.
isemaag 13. juuli 2011, kl 16.36
Arstid ise hoiduvad sellesse jamasse laskumisest, ausad arstid hoiatavad riskide eest.Mul praegu pime naaber ligidal elamas, keda meditsiiniga lõigati 1 silm vigaseks, teine silm kustus ise vaikselt. Hiljem mingi gripineedusega arstide poolt panduna süstiti penitsilliini ja kurdiks. Nüüd kuuldeaparaadiga peab liikuma, täiesti pime inimene.Kas sellist tulevikku tahategi, kes te arenenud meditsiini ülistate? Teemategijat ma soovin aidata, kui ise õppima hakata soovib.Mõned lingid infoks ja mõistmiseks.
isemaag 13. juuli 2011, kl 23.17
 
mutu 26. juuli 2011, kl 19.04
Minu emale tehti, kui ta oli 63 aastat vana. Praegu on 77 saamas ja kõik on super. Tema õele tehti umbes 50selt ja nüüd on sellest mingi 15 aastat umbes möödas ja mutu on üliõnnelik.
 
vellu 02. september 2011, kl 16.02
On LASIK ja EPIK. Epiku puhul ei jää mingeid "hiljem on silm nõrgem" Paraneb täielikult, kui tüsistusi ei teki.
EPI-k paraneb märksa aeglasemalt - 2 päeva pärast oled suht pime, nädala pärast hakkad enamvähem telekat nägema, kuu pärast võid juba kõike teha, 3 kuu pärast on 100% OK. Minul nägemine 150% ja ka rahul.
Opitud silmade eripära on suurem kuivus. Vahel on tilka vaja. JA silmi tuleb vahel kaitsta (prillikandjatel ju prill niikuinii kaitseks).
Aga Eestis hinnad kirved. 28000kr silmapaar.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!