Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Varia
kadaka kolumn
 
žprott 06. november 2014, kl 20.36
jajah, kadakasuppi näiteks. saab see tähelepanuvaevades keksija ka ennast vajalikuna tunda.
 
kadakajupp 06. november 2014, kl 20.40
sellist rooga ei tunne, aga ei tundu tummise toiduna. ja suppi ma vast ei teegi... ee ...tegelikult hea mõte. tummisem supp - kas seljanka või suitsulihaga hernesupp. :)

hea mõte :).
 
kadakasupp 06. november 2014, kl 20.43
ma eelistaksin midagi sellist, et kõrvale saaks juua 5 pudelit õlut. siis hea teada kuidas sa seal õltsi sisse pressid me ürituse nimel.
oot, ma veel ei tea mis see olla võiks, knnatust.
 
Täitsa Blond 06. november 2014, kl 20.46
Kõige parem on puhta veemärja keha lõhn, siis on tunda ka feromoonide lõhna.
Muus mõttes võiks jah inimene lõhnata puhtuse ja ühe hea lõhna järele, mitte pesupulbri, saapaviksi, juukselaki jms lõhnakompoti järele.
 
žprott 06. november 2014, kl 20.46
kadasupp, see on okroška, ohmu. viis putlit õltsi potti ja lisaks igasugu head kraami hakitud kujul. ja see on liiga hea, et sulle hommikusöögiks pakkuda.
 
kadakajupp 06. november 2014, kl 20.47
noh, sinu eelistusi ma paraku arvestada ei saa, pead oma viis õlut kuidagi iseseisvalt sisse pigistama. aga ideed menüü osas on endiselt oodatud, ma seljankat ei ole lukku pannud.
 
kadakasupp 06. november 2014, kl 20.52
tead, võta ette kala. täna on neljapäev, aga linna ühes viisakamas paigas ei olnud lõuna ajal kala menüüs. et siis lükkame homseks.
 
kadakajupp 06. november 2014, kl 21.05
blond - jah, puhta keha lõhn on mõnus, aga mul on kiiks seda omalt poolt parfüümidega täiendada, sest ma armastan neid ja ka muid enda jaoks meeldivaid lõhnu. need kaks koos segunevad meelierutavaks kompotiks ning parfüüm ei peagi olema alati poes müüdav pudelikene.

supp - täna ei kokka, homme ei ole enam neljapäev. kalapäeva pühitsemiseks on hommikusöögiks rukkileib kuumsuitsuheeringa ja toorjuustuga, lisandiks petersell, porrulauk ja värske kurk.
 
kadakasupp 06. november 2014, kl 21.10
no nüüd ehk veereb juba ise ;)
 
kadakajupp 06. november 2014, kl 21.14
on sul aga mured, lase teemadel omasoodu areneda, ma oskan täiesti iseseisvalt oma mõttetuid ja... mis nad veel olid, postitusi teha :). ja keda kuradit mu hommikusöök üldse huvitakski?
 
kadakasupp 06. november 2014, kl 21.50
ei no ma ju tõstan su kõrgemale, minu õlgadel istudes on sind kaugemale näha ;)
 
kadakajupp 06. november 2014, kl 22.05
ja sa arvad, et see on mu eesmärk?

ehh, ma ei ole nii kehv turundaja, et eesmärgistatult vajaksin abi :).
 
seda et 07. november 2014, kl 00.50
Aga mis on siis ikkgi selle teema eesmark kui niisugune? Kolumn kui selline puudub ja kas seda yldse tuleb?
 
punapea 07. november 2014, kl 08.52
selle teema eesmärk on et kõik saaks küsida, mis on kadakajupi fenomen:D
 
Sid 07. november 2014, kl 09.03
kadakajupp Kirjutas:
-------------------------------------------------------

> aga ideed menüü osas on endiselt oodatud, ma
> seljankat ei ole lukku pannud.

Mingi päev (vist teisipäeva õhtul) ma tegin ka elus esimest korda seljankat. Kuna mõte oli peas juba eelmisest nädalast saadik olnud, siis olin ka netist mingisuguse retsepti üles otsinud. Loomulikult tegemise käigus läks meelest seda vaadata ja seepärast sai esialgu supp natuke teravavõitu. Hilisema maitse paikatempimise käigus läks aga kogus piisavalt suureks, et mul tänagi veel natuke seda seljankat külmikus. Lõppkokkuvõttes sai supp muidugi väga hea ja järgmiseks korraks kogemust ka ohtralt.
 
n46 07. november 2014, kl 09.57
oleks justkui tegu kokandusrubriigiga? armastus ju pidavat kõhu kaudu käima. et ajad oma retseptidega isu peale ja mõni näljane äkki lähebki õnge.
 
kadakajupp 07. november 2014, kl 10.15
teema tegemise põhjused on esimeses postituses kirjas, edasi on teema hakanud oma elu elama, nagu siin ikka juhtub. ja kirjutada võib kõike - ka kokandusest.

n46 - kena oletus, aga ma ei võõrusta külalisi.
 
Sid 07. november 2014, kl 10.33
n46 Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> oleks justkui tegu kokandusrubriigiga? armastus ju
> pidavat kõhu kaudu käima. et ajad oma retseptideg
> a isu peale ja mõni näljane äkki lähebki õnge.

Tegelikult mulle meeldib süüa teha, loomulikult mitte iga päev, aga kui mõni idee tuleb, siis tingimata proovin ära. Ega ma sellepärast siis kedagi õnge proovi püüda, ega kuskil plusspunkte teenida, lihtsalt enda rõõmuks teen. Kui hästi välja kukub (enamasti siiski kukub), siis saab teiste ees ka natuke kiideldud. :)
 
kadakajupp 07. november 2014, kl 10.40
sid - alati leidub keegi, kes teab sinust paremini su tegude ja ütlemiste motiive :). mulle meeldib ka kokata, see on lausa hobi. ja no midagi peab ju sööma nagunii.
 
n46 07. november 2014, kl 10.56
tegelikult pakub kokandus või mõni teinegi ühine hobi parasjagu võimalusi elegantse kergusega kellegi hinge, südamesse või püksi pugeda. kui selleks tahtmist.
minu leivanumbriks on muide rukkijahukoogid. tervislikud, maitsvad ja maalähedased. homme saab ka üks eksperimentaalne käkk ahju lükatud. aga külalisi lausa peab kutsuma kui järjekordne hõrgutis valmis. no näiteks ämma.
 
kadakajupp 07. november 2014, kl 11.05
et siis nagu sihiteadlik tegevus - rääkida kellegagi ühist hobi omades temaga just kuskile pugemise eesmärgil? eks juhtub sedagi, aga mulle meeldib mõelda, et kõik ei taha lakkamatult kellegi püksi ega südamesse pugeda.

rukkijahust olen siiani leiba teinud, kas koogiks jahu nn raske ei jää?
 
n46 07. november 2014, kl 11.24
vahet pole, sihiteadlik või alateadlik. tulemuseks võib mõlemal juhul olla leibade ühte kappi paigutamine. kui huvi on, muidugi.
olen pannud umbes kolmandiku täisteranisujahu ja kaks kolmandikku täisterarukkijahu, toorroosuhkrut natuke, mõne muna, piima ja kindlasti maheoliivõli või asemel. no et ikka tervislikum oleks. jahu sisse küpsetuspulbrit ka. maitseks lusikatäie toorkakaod ja peale kaneeliga õunu näiteks. või vaarikaid sügavkülmast. isegi kui ei viitsi mune vahule ajada, tuleb täitsa söödav karaskitaoline asi. selline pruun ja isuäratav. põhiline, et suhkruga üle ei pinguta.
osa piima võiks ilmselt hapukoorega asendada. eks igaühel omad nipid ja eelistused.
 
kadakajupp 07. november 2014, kl 11.33
kakaod ma ei saa kasutada ega mune, ainuke koogisööja ei või neid süüa. mis omakorda on sundinud päris põnevaid alternatiive otsima - keeksilaadne kook riisi-kastanijahust, apelsinimahl küpsetuspulbriga kergitusaineks. uskumatult maitsev oli. pruun suhkur ja külmpress oliiviõli on nagunii kasutusel, aastaid juba.

pagan, mul tuli mingi käki küpsetamise tuhin, aga pean hoopis tööl olema...
 
Täitsa Blond 07. november 2014, kl 11.35
Aga minule just meeldivadki teemad, mis hakkavad oma elu elama ja inimesed, kes oskavad selle vooluga kaasa minna.
Nii võibki mittetutvujast järsku saada tutvuja kui käkiretsepti üle arutledes järsku see klõps ära käib:)

n46, kui su ämm on sinu ealine, siis on sul vist ämmaga vedanud...saate rääkida ka tutivahatamise teemadel:)
 
kadakajupp 07. november 2014, kl 11.40
jajah, blond - vaat kui löön n46-e tema täkult üle, mul kah käkiküpsetajaid vaja :D.

teema areng ei sega mind kuidagi, isegi kui keegi peaks hakkama siin väntvõllide hingeelu lahkama või raketikütuse koostist :).
 
Täitsa Blond 07. november 2014, kl 11.48
jupike, aga löö, siis jääb n46-e täkk ju üle ning siis astun mina areenile:D
 
kadakajupp 07. november 2014, kl 11.59
sel plaanil võib üks oluline takistus olla - n46 ei pruugi nõustuda :D.
 
Täitsa Blond 07. november 2014, kl 12.04
Sel plaanil on ka teine takistus...mina ei kõlba n46 täkule:D
 
kadakajupp 07. november 2014, kl 12.17
kindel või? krt, elamine pole üldsegi nii lihtne, kui tahaks arvata :). eks ma mäkerdan käkke üksi edasi ja sina pead ilma täkuta olema...

hmm.. kas siin mõnda triikimishuvilist ei ole? ma vihkan seda tööd.
 
ahzooloog 07. november 2014, kl 12.21
tänapäeval on võimalik üsna triikimisvaba elu elada. Riided tuleb osta kortsumatust materjalist või lihtsalt pohhuilt kortsus riietega käia ja nägu teha, et nii peabki olema:D
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!