Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Sport
Kergliiklusteel liiklemine
 
liikleja 06. oktoober 2012, kl 19.48
Käin tihti kergliiklusteedel kõndimas ja seoses sellega on mul siis selline küsimus, et kummal pool tee servas peab jalakäija kergliiklusteel liiklema. Oleks nagu loogiline, et paremal pool eks? Üks jobu tuleb aga koguaeg vastu vasakul pool tee ääres. Kunagi ta eest kõrvale ei astu. Täna siis lõpuks küsisin, et kas ta ei tunne liikluseeskirju. Hakkas mingit iba ajama, et vasakul pool peabki käima, nii on liikluseeskirjades kirjas ja kõik teised peale tema käivad valesti.
 
qwerty 06. oktoober 2012, kl 21.00
LE-st vastavat punkti ei leidnud aga peaks olema nagu kõnniteel-paremal teepoolel, ühtmoodi nii jalakäijad,uisutajad kui rattasõitjad.
 
... 06. oktoober 2012, kl 21.07
Arvan,et kergliiklusega teel peaks jalgratturid ja kiiremini liikujad hoidma sõidutee poolele ja siseküljel kõndima jalakäijad:-)
 
hmm 06. oktoober 2012, kl 21.09
sõiduteel kõndides käid vasakul pool, kõnniteel paremal
 
parempoolne liiklus 06. oktoober 2012, kl 21.14
Segadus tekib sellest et vähemalt vanasti oli eeskiri et ilma kõnniteeta maanteel peab jalakäija käima vasakul pool teed, näoga vastutulevate autode suunas. Kergliiklusteel, kui nüüd kõik paremal pool peaksid liiklema läheb segaseks küll. Jalakäijal oleks siingi julgem liikuda näoga igasuguste sõitjate suunas, st vasakul pool et näeks igasuguste sõitjate eest kõrvale hüpata. Üldiselt on meil parempoolne liiklus, ainult kas igal pool see hea on.
 
valdur 06. oktoober 2012, kl 23.58
Otse loomulikult on parem pool pärisuunas liikumiseks ja vasak pool vastu tulemiseks. Jutt, et tahad vastu tulevat näha, sellepärast on õige liikuda vasakul jne, on rumal ja väga egoistlik, sest vastu tulejale põhjustad sellega probleeme ja ebamugavust rohkem, kui paremal liikudes. Sama kehtib ka jalgrattaga mnt-l liikudes. Ja loomulikult jalutades hoiad tee serva ning ei tee tagasi vaatamata põikeid vasakule - nii saavad kiiremad rahulikult ja ohutult sinust mööduda ja sa ei hüppa kellelegi ette, kes sinust möödumas on. Kergliiklustee on ka tee ja seal ei mängita ja jälgitakse ka laste ning koerte liikumist.
 
qwerty 07. oktoober 2012, kl 10.21
Uute LE-de järgi peab aeglasemalt liikujale(jalakäijale) seljatagant lähenev kiirem liikleja tagama ohutuse(ohutu möödumiskiirus,signaalkell jne.),sestap pole ka jalakäija vajadust vastasuunas liikuda.
Kergliiklusteedel on reeglina ainult 2 sõidusuunda,pole teepervi kuhu saaks jalakäijale veel vastassuunas liikumise võimaluse tekitada.
 
m 07. oktoober 2012, kl 10.33
Mis vahet seal on kummal pool jalakäija liigub? Mingit seadust ja eeskirja selleks ei ole, kui teekattemärgis seda ette ei näe. Näiteks koeraga liikleja käib vasakul pool kõnniteel, sest koerad õpetatakse reeglina vasakul käima ja vasakul teepervel käies ei jää koer ette teistele liiklejatele. Liigun ise palju jalgsi (kepikõnd), minus ei tekita absoluutselt probleemi kaks sammu kõrvale astuda kui keegi vastu tuleb. Häirivad titemammad kärudega, kes reeglina mitmekesi kõrvuti terve tee enda alla võtavad ja teistele teed ei anna.
 
liikleja 07. oktoober 2012, kl 10.47
Tundub, et kõigi jaoks on loogiline, et kõnnitakse paremal pool, ainult mitte sellele ühele. Ja ta, kusjuures veel noor meesterahvas, oli endas nii raudkindel. Ütles veel, et kui teel ei ole kahte rada joontega eraldatud võib ta käia ükskõik kummal pool. Kahjuks ei leidnud ma ka LE-st sellist kohta, kus oleks kirjas, et kergteel käiakse paremal pool, näitaks talle paberi peal ette.
 
hipopotamus 18. oktoober 2012, kl 16.14
Vancouveris ümber Stanley pargi on kergliiklustee kohati kitsamgi kui meil need siin, aga liiklus kenasti toimis. Mulle meeldis see, et seljatagant tulija lähenedes hüüdis eesliikuvale aeglasemale "on your left". Olen proovinud seda ka Eestis kasutada, aga vist pole õiget tõlget leidnud, sest reaktsioone on erinevaid :D
 
oht 19. oktoober 2012, kl 20.50
Fakt on see, et mina olen ratta alla jäänud ja kiire ratas on sama ohtlik kui auto! Lugu päädis opiga :(
 
Kõndija 27. veebruar 2019, kl 13.06
https://www.google.ee/maps/@58.9171867,24.4421373,3a,75y,15.29h,86.86t/data=!3m6!1e1!3m4!1sxRw8YO1aZMYFNxIhfbTSOg!2e0!7i13312!8i6656

Selle lõigu võiksid nad ära remontida selle asemel et teha uue tee äärde rulluisutajatest rullnokkadele.
 
juhan 3 27. veebruar 2019, kl 18.05
Eriti ettevaatlk peab olema kui näed ees jalgrattaga liikuvt last, ta võib iga hetk teab kuhu keerata. Sõitsin jalgrattaga ja kolmerattaline keeras mulle ette kui tahtsin tast mööda sõita, õnn oli, et kiirus oli mul väike.
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!