Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Sport
Võimlemispall
 
pall 13. november 2014, kl 19.23
Vaatasin, et igal pool pakutakse neid võimlemispalle. Tekkis küsimus, et kas keegi neid reaalselt kasutab. Ning kui kasutab, siis milleks? Missugused on teie kogemused - on sellest pallist mingist kasu ka?
 
mina 13. november 2014, kl 21.12
kasutasin seljavalude pärast.ühel päeval pall lõhkes kui pallil istusin ja sain päris korraliku põrutuse sabakondile.pall rebenes kaheks osaks, täielik saast see pall.
 
mann 14. november 2014, kl 16.03
Kui pall lõhki läks, siis oli tegemist odavama palliga, mis pole lõhkemiskindel. Uuemad pallid on reeglina lõhkemiskindlast materjalid (burst resistant) ning kokkupuutel terava esemega nad lõhki ei lähe, vaid tühjenevad aeglaselt. Mul on juba ca kolm aastat fitball, mis pole selle aja jooksul isegi õhu juurdepumpamist vajanud (ok, vist ühel korral lisasin natuke). Väga mõnus asi venitusharjutusteks ning ka niisama arvuti taga istumiseks.
 
urs 15. november 2014, kl 09.04
kuidas ma tean, kas mul on lõhkemiskindel pall või mitte?
 
:) 15. november 2014, kl 14.45
Kui sul pakendit alles pole ja palli peal ka midagi kirjas pole, ega siis eriti ei teagi. Eks oleneb, mis firma oma ja mis hinnaga ostsid. Meie oma on firmast, mis tegeleb meditsiiniliste abivahenditega, oli üsna kallis, aga kestab juba 7+ aastat.
 
ann 18. november 2014, kl 09.08
Kui suurt palli kasutate laua taga istumiseks? Selline tavaline arvutitöö. Lihtsalt aeg-ajalt tahaks vaheldust toolile.
 
to ann 18. november 2014, kl 19.59
Sulle pole ju oluline, kui suur pall kellelgi teisel on:) Mõni on 155, teine 180 cm pikk... kellele mis kõrgus mugav tundub.
Ka toolid on ju reguleeritava istmekõrgusega, et igaühele paras saaks.
Ostagi selline, mis sinu pikkuse ja harjumuspärase laua kõrgusega sobib. Mõõda näiteks ära, kui kõrge maast on su tooli iste (muidugi sellise tooli, mis sulle tõesti hästi sobib) ja arvesta, et pall vetrub ca 20+ cm.
 
paul 21. november 2014, kl 01.34
Enamlevind diameeter istepalli jaoks on 65 cm, seda ennekõike seetõttu, et koos läbivajumisega (normaalselt täispumbatud palli puhul ca 5-15 cm) moodustab see enam-vähem tavalise töölaua kõrgusega sobiliku tooli kõrguse. Lühemad võivad proovida ka 55 cm (alla 1,60 m) cm ning pikemad (alates 1,75 m) 75 cm diameetriga palle. Ühes korralikus majapidamises võiks olla üks suurem pall muudeks harjutusteks ja üks väiksem pall, mis parasjagu istumiseks sobiks. Kui elamine seda vähegi võimaldab. Kindlasti tuleks eelistada lõhkemiskindlaid palle - nende hinnad enam väga palju lõhkevate pallide hinnast ei erinegi. Sõltumata palli tüübist on tema vaenlaseks teravad nurgad ja kuumad radiaatorid, aga ka otsene pidev päikesevalgus. Hästi hoituna võib korraliku firma pall teid teenida aastaid. Täispumpamiseks sobib madratsite pump, aga ka väiksemad (mõnikod palliga kaasaski olevad) pumbad ajavad asja ära - tanklasse kompressorit kasutama sõita ei olegi väga soovitav, sest kompressoritega on lõhkipumpamise oht suurem. Eesti turul müüakse palju erinevaid tooteid, mul on kogemus Fitballiga, mis on Itaalias toodetud ning küllaltki vastupidav ega vaja üldiselt õhu juurdepumpamist. Aga konkreetse brändi valimisel võib kasu olla ka Amazoni kliendikommentaaridest (pöörake tähelenpanu kaalutaluvusele, rõhukaole ning mõnede tootjate puhul ka ebameeldivale keemialõhnale, mis ka pärast uue palli pikemat kasutamist ei pruugi kaduda). Eks võib ka spordiklubides ringi vaadata ning proovida, mida nemad kasutavad.

Suurusest veel: ergonoomiliselt on sobilik kui jalad moodustavad põlvest pisut üle 90-kraadise nurga. Seda tuleb pallile kogu keharaskusega istudes proovida. Natuke võib palli kõrgust varieerida ka palli rohkem või vähem täis pumbates, aga seejuures ei tohi pumbata üle ettenähtud maksimummõõdu - muidu läheb see katki ning ka lõhkemiskindel pall võib ülepumbatuna kasutamisel pauguga katki minna. Liiga tühi pall pole aga istujale eriline väljakutse - istud lihtsalt nagu mingi koti otsas kössis ja palli ümarus ei tekita stabiliseerivatele lihastele soovitavat koormust.

Päris hommikust õhtuni palli otsas istuda ei ole ka mõistlik. Istuva töö tegijatel on hea aeg-ajalt pallija tooli vahetada. Mõned väidavad, et pallil õõtsumine suurendab keskendumisvõimet - aga see on loomulikult personaalne :) Vaieldamatult on tegemist mõnusa vaheldusega toolil istumisele.

Kui koju palli soetate, siis märkate peatselt, et see muutub külaliste seas populaarseks alternatiiviks toolile. Pingelise tööpäeva või trenni järel on pallil hea teha lõdvestusharjutusi. Mõni väidab, et pall oli asendamatu vahend tujuka imiku vaiksele unele õõtsutamisele/kiigutamisele. Kodus võib teismelisele kehtestada reegli, et arvutis võib ta istuda või telekat vaadata võib sama palju minuteid kuni ta pallil niimoodi tasakaalu hoida suudab, et üks või mõlemad jalad maad ei puuduta (edasijõudnutele soovitavalt rätsepistes). NB! Tasakaalu hoidmist proovige järk-järgult ning võimalikult lagedal alal ning mina küll ei vastuta tagajärgede ega vigastuste eest! Harjutusi on lihtne youtube-st leida. Kui aga tõstekangi pallile toetudes üles vinnama kavatsete hakata, siis soetage spetsiaalne väga tugevast materjalist pall - neid toodetakse küll, aga nende raskustaluvus on hoopis teisest suurusjärgust.

Oeh. Päris pikk jutt sai nüüd. Kui kellelgi on viitsimist midagi täiendada, siis oleks teie kommentaare ning kogemusi väga meeldiv lugeda.
 
:) 25. november 2014, kl 19.38
ma küll ei mõista kuidas inimesed selle peal istuda saavad. kohe veered maha ju!
 
Liina 12. jaanuar 2015, kl 18.44
Näen neid palle järjest rohkem kontorites. Isegi riigiasutustes. Aga aru ma ei saa: kas ongi nii et ostan palli ja viin selle kontorisse. Kas see imelik ei tundu? Või on pigem tarvis mingit töötervishoiuarsti tõendit?

Kuidas olete talitanud?
 
:) 12. jaanuar 2015, kl 22.30
Ongi nii - kui tahad palli peal istuda, siis ostad palli ja viid selle kontorisse.
Kui su kontorikaaslased on imelikud inimesed, siis ehk tundub imelik tõesti:) Kas arstitõendiga tunduks vähem imelik või?
Inimene teeb, mis talle hea tundub ja mida vajalikuks peab, kelle asi see on?
Jah, teenindaja kindlasti ei peaks kliente vastu võtma pallil kõikudes, aga kes just inimestega suhtlemisega ei tegele, istugu, millel heaks arvab.
 
:) 12. jaanuar 2015, kl 22.32
Veel enam: tööandjad ise ostavad neid palle. Kes tahab, see kasutab istumiseks, kes tahab, teeb pauside ajal võimlemisharjutusi. Igati teretulnud.
 
JAne 02. veebruar 2015, kl 19.57
Mina kasutan kodus trenni tegemiseks palli, harjutused said füsioterapeudilt ja olen lisa vaadanud youtubest
 
soovitus 27. oktoober 2015, kl 16.14
Kui tahate istumiseks kasutada valige heaga kõige suurem. Ise ostsin 85cm ja ika on väike, kuigi tabeli järgi peaks see mulle kõvasti suur olema.
 
malle 28. oktoober 2015, kl 06.31
Kui pikk sa oled? 85 cm puhul peaksid enamikul jalad õhus olema ning keskmine töölaud on nii madal et pall oleks sellest ju kõrgem.

Kui väga lötsiks jätad palli, siis pole sellest ju kasu. Pall tuleb ikka täis pumbata!
 
küsimus 02. november 2015, kl 08.48
Kuidas ma aru saan, et pall täis on? Kas seda tuleks mingi mõtteriistaga mõõõta?
 
karin8 07. juuni 2018, kl 08.29
kas 65 cm palli võib natuke suuremaks pumbata?
 
mart445 04. september 2018, kl 12.24
Ma arvan, et 3-5 cm üle normi ei tee kvaliteetse palliga küll midagi hirmsat. Eks nad ju kasutades pisut paisuvadki.
 
AnuKai 05. november 2019, kl 08.27
Pallil on maksimaalne lubatud diameeter 75cm. Kuidas palli diameetrit kõige paremini mõõta saaks?
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!