Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Sport
Higi järgi haisevad inimesed
 
muff 14. jaanuar 2015, kl 21.29
Kas see oleks väga imelik, kui ma spordiklubis võhivõõrale inimesele ütleksin, et palun, kas sa võiks deodoranti panna enne trenni algust?
Ma juhtun üsna tihti samasse trenni paari inimesega, kes haisevad kohutavalt higi järgi. Ja seda mitte trenni lõpus vaid juba uksest sisse tulles. Ma ei saa aru, kas osad inimesed ei ole deodorandist midagi kuulnud või mis`?!
Krt, nii närvi ajab see hingemattev hais kui kõrvalseisev trennitaja veidi käsi liigutab :) väkk!
 
no 14. jaanuar 2015, kl 22.07
Enne trenni peab ennast pesema , haiseb vana higi .Deodorant ei ole lahendus .
 
mhhh 14. jaanuar 2015, kl 22.19
alati ei ole higihais pesematusest.
Mäletan selgelt aega, kui käisin hommikul dušši all, 5x tööpäeva jooksul kempsus end pesemas, siis peale tööd dušš ja enne makamaminekut dušš vōi vann. Ainuke deodorant, millest abi sain oli vaid apteegis müüdav maxim. ükski fa, dove, ladyspeed stick, nivea, rexona jmv toimisid 5-10 min peale pesu.
Tegemist oli mingi hormonaalse häirega ja kes seda ise läbi elanud pole, ei kujuta ette, kui ōudne see olukord tegelikult on.
 
Sõnn 14. jaanuar 2015, kl 22.24
See oleks sinust üsna matslik kui sa seda ütlema lähed. Higistamine võib olla ka hormonaalne probleem või haigus ja inimene ei saa sinna ise midagi parata. Sellist asja ütlevad inimesele ikka tema lähedased, mitte võhivõõrad. Ma usun, et inimene on sellest teadlik aga ta ei hakka sellepärast kodus ka istuma. Sul pole vaja neile ju külje alla siis ronida kui sa tead, et neil on hügieeniga probleem. Kõnni eemale lihtsalt!
 
Kui 14. jaanuar 2015, kl 22.32
inimene haiseb, siis tuleb talle seda ütelda.
Võltsviisakus ja valehäbi pole lahendus, sest üldjuhul inimene on oma keha ja selle lõhnadega nii harjunud, et ei tunnegi kui haiseb.
 
nõuandja noormees 14. jaanuar 2015, kl 22.35
Üks võimalus oleks sul ise neile seljatagant deodoranti piserdada.

Teine võimalus õhutad neid rohkem trenni tegema, sest korralikult higistades lõpuks hais kaob, jääkained kaovad kehast. Soovitavalt meelitad nad peale trenni lõppu ka sauna, et nad veel rohkem higistaksid.
 
nõuandja noormees 14. jaanuar 2015, kl 22.36
Duubeldan oma postituse:

nõuandja noormees Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Üks võimalus oleks sul ise neile seljatagant deodo
> ranti piserdada.
>
> Teine võimalus õhutad nei
> d rohkem trenni tegema, sest korralikult higistade
> s lõpuks hais kaob, jääkained kaovad kehast. Soovi
> tavalt meelitad nad peale trenni lõppu ka sauna, e
> t nad veel rohkem higistaksid.
soni 14. jaanuar 2015, kl 22.55
Ega see deodorandi keemilise haisu pilv parem pole. Mõni on ennast nii ära deodorantiseerinud. et käsi hakkab automaatselt gaasimaski otsima.
 
nojaa 14. jaanuar 2015, kl 23.09
ega see deodorandipilv ka kõigile vastuvõetav ei ole. mõnel tekitab astmahoogu. igatepidi häda.
 
mõelge 14. jaanuar 2015, kl 23.43
issand inimesed pole ikka üldse kursis sellega, et higihais ei ole ainult hügieeni probleem. ma tean ühte naisterahvast, kellel jalad jubedalt haisevad.. nagu surnud rott, no ikka nii räige ja kange hais on, et teeb meestele ka silmad ette. minu meeles on ebaviisakas otse inimesele öeld, et kuule su jalad haisevad, tee midagi. häiris küll aga ma küsisin tema lähedase käest, kes on mu tuttav ja tuligi välja, et tal on mingi rasunäärmete haigus või probleem ja ta peseb päevas mitu korda jalgu, spets vahendid jne aga see ei aita eriti. mõelge nüüd kui teil oleks selline probleem ja mingi lammas tuleb teile higipulka pakkuma? inimesel on niigi halb olla mis ta peab tõesti siis nööri kaela panema või teiste heaolu nimel terve elu üksinda keldris istuma???
 
Unt 15. jaanuar 2015, kl 11.04
Hais võib tulla ka sellest, et mõni käib sama särgiga mitu korda järjest trennis.
 
mina haisen 15. jaanuar 2015, kl 11.53
jah haisen, kui kevadeks ära ei lõppe sean sammud arsti juurde. Kuna mul õde töötab apteegis olen eranditult kõik ära proovinud, poe toodetest ei maksa üldse rääkidagi. jah pesen päevas mingi 10x ja siis läheb kristallpulk peale, ainule mis suudab kinni hoida mingi aja. Olen püsti hä'das sellega.Kõige parem näide pesemisest ja haisu tekkest minu puhul on see, et kui lähen dushi alla, nühin kaenlaalused ära ja selle ajaga kui pea ja ülejäänu jõuan ära pesta, on juba kaenlaalt tulev hais tunda.
 
to Unt 15. jaanuar 2015, kl 17.39
Kusjuures ma kahtlustangi, et üks neist haisukottidest käib pidevalt samade riietega. Ma küll nüüd paaniliselt ei jälgi inimese garderoobi, aga nii palju kui ma vaadanud olen, on tal alati samasugune särk seljas.
Muidugi, tal võib ka mitu ühesugust olla, ei tea..
 
mis imestada 16. jaanuar 2015, kl 14.27
Ülekaalulised haisevadki ja mida rohkem nad treenivad seda rohkem higi eritub, las olla see on nende oma asi.
 
kuskilt mäletan 16. jaanuar 2015, kl 18.43
Aga higi ei pidavat ju haisema iseenesest.. haiseb siis kui nahk pesemata on.. ei?
 
TM 18. jaanuar 2015, kl 22.09
Tavaliselt tuleb hais siiski pesemata riietest, sest tõsimeeli arvab mõni, et kui särk ja püksid läbimärjad pole, piisab kuivatamisest ja järgmine kord tuleb samade riietega. Haisema hakkavad need särk ja püksid siis kui uuesti sooja naha peal on ehk trennis.
Värske higi reeglina ei haise nii rõvedalt kui pole just mingi haigusega tegu või kui inimene pole kirglik sibula-/küüslaugu-fänn.
 
ahahhh 12. veebruar 2015, kl 22.32
Minul on ka samad riided pidevalt seljas. Need on muideks pestavad. Ka igapäevaselt.
 
asdf 23. juuli 2015, kl 23.05
Tegelikult vahel jälle perekond ei tea (kui kohtuvad, ei haise vms) ja tõeliselt häid sõpru pole ja tuttavad ei julge öelda. Siis oleks võhivõõras just kõige ohutum variant, kuna vähemasti ei ole tal sinuga suhteid, mida ära rikkuda! Inimene saaks ehk teadlikuks ja pööraks edaspidi tähelepanu, seni ei pruugi selle peale üldse tullagi.
 
Unt ja to Unt 28. juuli 2015, kl 19.24
Mina käin ka samade riietega iga päev trennis, aga mul ei ole ka ühekordsed riided, vaid on pestavad. Koju tulles viskan otse kotist masinasse, 20min pesu ja siis kuivatisse, järgmisel hommikul kotti. Ei teadnudki, et ei tohi sama särgiga mitu päeva järjest trennis käia...
 
point 03. august 2015, kl 22.13
Enamasti nii ongi, et inimene ei pese oma trenniriideid, viskab lihtsalt kuivama ja kõik. Teine variant, et ei võta trennijalatseid kunagi spordikotist välja tuulduma. Olen ise trennis surnud peaaegu "juustuhaisu" kätte.
Muidugi deodorant enne trenni tekitab samuti okserefleksi kaastreenijates.
Seega ikkagi peske riideid!
 
mel 07. august 2015, kl 10.57
Mul paneb suurem kogus õlle higi haisema. Vahest ka muu teravili. Mingi aeg tegin paleo dieeti, siis põhimõtteliselt ei oleks pidanudki pesema, vähemalt haisu ei olnud ja ei tulnud.
 
Teine Eesti 05. juuli 2023, kl 12.05
Higista kui siga ja haise kui tõhk
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!