Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Eestlased välismaal
plaan asuda itaaliasse elama
 
rosso 09. oktoober 2011, kl 17.01
Plaan asuda elama Põhja -Itaaliasse järgmisel kevadel.Kas on kellegil soovitusi-nõuandeid mida peaks teadma elama asudes Itaaliasse?
 
M 09. oktoober 2011, kl 17.23
itaalia keelt võiks osata.
 
pinnaltuputaja 09. oktoober 2011, kl 17.53
tuleb arvestada sellega, et itaallane tööl ja itaallane vabal ajal(seltskonnas), need on kaks erinevad inimest ja ole valmis äkilisteks vihapurseteks, mis lahtuvad küll paari minuti jooksul, aga see põhjamaa inimesele suht raske...algul
 
Blanco 09. oktoober 2011, kl 20.29
No mis too sind siin ees ootab?
Palju oleneb sellest.
Uldiselt ... eeee....ei ole kerge. Kui oled juba konkursi labinud ja kainud Itaalias uut tookohta vaatamas ning tunned kedagi nagupidi, siis on veidi inimlikum.
Kui sul ei ole siin ees midagi, siis ma soovitan tulemata jatta. Siin on kriis vaga tuntav ja inimesed ei ole enam need lobujanulised suhtlemisaldid ja abivalmis itaallsed, kes aastaid tagasi. Suurlinnades on kriminaalsus kasvanud ja pead igal sammul valvel olema.
Ega siin ei olegi neid tookohti niivaga jalaga segada. Ilma itaalia keeleta .... vaga vaike voimalus midagi leida.
Ja 90% internetikuulutusi on mottetud, valed voi muul moel mittearvestatavad ja koike muud kui tosised toopakkumised.
Kumme korda mooda, uks kord loika.
 
rosso 10. oktoober 2011, kl 08.51
Keeleõppe eesmärgil soovingi tegema hakata ükskõik millist lihtsamat tööd, kasvõi nõusid pesema või põllutööliseks.
 
aita-leida kuusepuu 10. oktoober 2011, kl 09.25
Mõtle ikka mitu korda järgi enne kui kuskile lõuna euroopasse ronid. Peale Kreeka kriisi on kõige suurema tõenäosusega just Itaalia, mis kokku kukub (tegelt juba on raskustes). See toob endaga kaasa tööpuuduse kasvu, elatustaseme languse jms. Mina ise elan kesk-euroopas juba aastaid ja ka ei tunne ennast siin hetkel teab mis kindlalt.
 
rosso 10. oktoober 2011, kl 09.34
Kui siin, Eestis midagi kinni ei hoia, lisaks meie jube kliima veel, mida mul ikka kaotada on, pigem võita ma arvan.Ja tagasi saab ju alati tulla!
 
Mix Italy? 10. oktoober 2011, kl 18.39
Miks siis just see Itaalia on valitud?
Itaalia keel pole mingi niisugune keel, millega mujal maailmas hakkama saaks. Pigem siis Hispaania.
Itaalias ei ole elu nii ilus midagi.
Esiteks see on supervaene riik. See mida filmis ja turismiagentuurid oma reklaamides sulle silma alla topivad ei vasta reaalsusele.
Siin on raskemast raskem noorel naisel mingi tegevus leida. Saad petta igal sammul.
Ainus kus on mingi shanss on ehk hotellindus kui suudad konkursis edukas olla, et siis rahvusvaheline hotelligrupp saadab su siia.
Muidu unusta nii lepingud kui tervisekindlustus kui normaalsed elamistingimused.
Viinamarja istandusetes on juba Aafrikast ja vaestest Euroopa riikidest tulnuid liigagi palju. Neil on siin midagi teha vaid hooaegselt. Elavad kusagil istanduse juures loomalaudas, magavad madratsitel maas ja pesemiseks on vaid kauss vett.
Saavad om nutsukese pappi ja olgu kadunud.
Niisugust asja nagu veinireklaamis kuidas ilusad noored meigitud puhtalt riides naised naeratades viinamarjakobaraid nopivad-see on olematu. Pikad tunnid kuumas kliimas keset istandusi ei ole naljaasi.
Petta saad nagunii ka. Kuigi on suuline, et kui istandus on puhtaks korjatud siis iga mees saab 500 eur, saad 400 ja kui julged midagi kobiseda siis leitakse sada vabandust ja nagunii sa ei saa seda 100 euri. Kui hakkad kriiskama siis aetakse koerad kallale.
Mine parem Hispaaniasse kuigi seal on samuti vaene, aga keelt saad aksutada paljudes maailma paikades.
USA on veel parem. Kreeka ja Itaalia on need viimase dkohad kuhu minna.
 
rosso 10. oktoober 2011, kl 19.06
Kahju, et viimane kommentaar nii negatiivne.
Minul ainult ilusad mälestused sellest maast ja inimestest ja pole seal kordagi läbi turismifirma käinud, ainult omal käel.Elukoht on 99% kindel ja lähen koos perega, oleme kõik Itaalia toidu-ja veinifännid:)
Nii, siis see eelnev jutt mind ära ei hirmutanud.
Üldsegi, millegipärast enamus eestlasi, ka need kes ise väljaspool kodumaad elavad,teevad väga maha teiste eestlaste minekut-tulekut väljaspoole Eestist.Kiruvad paika kus nad elavad, aga millegipärast tagasi ei taha keegi tulla!!!!!,
Seesama kaasmaalaste negatiivne ellusuhtumine mind siit eemale tõmbabki.Ja iga päevaga veendun selle rohkem ja rohkem.
 
Rossole 10. oktoober 2011, kl 22.35
No aga miks sa siis siin usutled kui otsus kindel ja asi ok. Anna aga tuld!
 
Kreekast 11. oktoober 2011, kl 02.26
Mulle siin meeldib ja kuna asun praktiliselt vastu Aafrikat, siis Sitsiilia on vaid tundide jahisoidu kaugusel ning kaime seal sageli ja vaga meeldib.
Mu mees on kreeklane, aga uksinda oleks vaga raske hakkama saada.
Kreeka ortodox ja Itaalia katolik usk on vaga erinevad.
Viimane nouab korgemat moraali, perekesksust ja truudust.
Kreeka ortodox on labuelu soosija.
Pohja Itaalias ei ole nii kohutavalt kuum ka kui siin.
Kui tugev oled saad hakkama.
 
rosso 11. oktoober 2011, kl 09.34
Ega ma tulnudki siia, et vaagida oma peas kas minna või mitte, minu otsus on vägagi kindel.Soovisin vaid häid näpunäiteid ja tähelepanekuid neilt kes juba seal elavad.
Aitäh kõigile positiivsetele vastajatele!
 
marta 14. oktoober 2011, kl 00.04
Tubli oled! Kui huvi on, siis tuleb minna ja ise j2rgi vaadata, kas sobib sealne elustiil ja-tingimused! Ise olen 4a elanud saapaninas ja alustasin ka suht nullist, kerge pole olnud, aga p2ike ja siinne elukvaliteet on lihtsalt super!
 
ggg 14. oktoober 2011, kl 16.10
www.estoniaitalia.org mine foorumisse, seal on palju erinevat infot itaalias elavatelt eestlastelt
 
bee 03. november 2011, kl 17.34
Päike teeb ruttu vanaks ja kortsuliseks. Lõunamaa naised kaua ei säili.
 
tead 04. november 2011, kl 15.49
Pole sel meie kliima häda kedagi, Itaalia maavärinad ja üleujutused võivad su elust seal sekungida põrgu teha.
 
nii 05. november 2011, kl 09.07
Siin aga teevad meie elu põrguks need samad oma kaasmaalased oma kadedusega, vingumisega, ülbitsemisega.Lisaks veel lõputu vihm ja tuul.Mul ka plaan siit riigist välja astuda.
 
Minny 05. november 2011, kl 10.13
Nii hull see küll pole, või sul pole tuttavatega kohe üldse vedanud. Ei anna ikka võrrelda kokku kukkunud kodu ja varemetesse mattunud lähedasi tavalise tuule ja uduvihmaga. Meil on siin superturvaline ega oska ette kujutadagi, mida üks tõeline looduse tujutsemine endast kujutab.
 
naljakas 06. november 2011, kl 10.07
Et meie esivanemad said siin hakkama,aga vot just see põlvkond leiab,et Eesti on jube koht elamiseks.Ühepäevaliblikad.
 
to naljakale 06. november 2011, kl 10.58
Meie esivanematel puudusid sellised valikuvõimalused mis tänapäeval meil olemas on.Kui on valikuvõimalused, siis miks mitte valida endale meelepärane ja võibolla ka lihtsam tee.Kes ütleb, et elu peab raske olema? See, et mujal elada tahetakse, ei tähenda veel, et ühepäeva liblikad ollakse.Ärge elage silmaklapid peas!
 
sosohh 06. november 2011, kl 14.16
Miskipärast unustatakse see valikuvõimaluste jutt otsekohe kui tuleb teemaks immigrandid, kes ihavad Eestisse. Mitte keegi ei tohi siia tulla ja hoidku ta piip ja prillid kui kergemat elu kui tal kodumaal ihkab. A see halva kliima jutt on lootusetult linnastunud inimese tunnusmärk. Selles ülerahvastatud ja looduskatastroofides vaevlevas maailmas on meil siin pigem roheparadiis. Eks sellest saadakse aru alles siis kui maailmas ringi nähtud.
 
to sosohh 06. november 2011, kl 15.22
sellest saadaksegi aru, et siin pole paradiis, kui on maailmas ringi käidud!!!
 
tead 12. november 2011, kl 10.17
On küll. Sa pole piisavalt kolmandas maailmas käinud.
 
to tead 12. november 2011, kl 17.59
pole kolmandas maailmas jah piisavalt käinud, selle-eest olen piisavalt esimeses käinud ja on mida võrrelda.Ega siin polegi jutt elama asumisest aafrikasse või indiasse, jutt käib ju Itaaliast, kus on sajandite pikkune ajalugu koos oma arhidektuuri ja kultuuriga, söömis-ja joomiskultuuriga, pereväärtustega.
 
arvan ka 13. november 2011, kl 17.14
Need on kõik ühe teise rahva väärtused,mitte meie omad.Pole vaja end ehtida võõraste sulgedega.Silma otsaski ei salli neid nn. maailmakodanikke ,kes ennast igalpool kodus tunnevad.
 
Viimasele 15. november 2011, kl 16.11
Mina ei salli jälle silmaotsaski inimesi, kes kirjutada ei oska. Palun õpi lõpuks ometi tühikuid kasutama!
 
eelviimasele 15. november 2011, kl 17.01
Sa ei salli neid kes end igal pool kodus tunnevad????
Harmoonias elavad inimesed just sellised ongi!!!
Pead endaga midagi ette võtma, Su elufilosoofia on vale
 
arvan ka 15. november 2011, kl 21.06
Need on kultuuritud, juurtetud mustlased , nutsu tagaajajad ja muud tühikargajad.
 
viimasele 16. november 2011, kl 08.38
lase sama viisi edasi, sa õnnetuke! õnnetuks jäädki sellise mõtteviisiga! sinus räägib suur kadeduseuss nende vastu kes õnnelikud ja igas olukorras hakkama saavad!
 
.. 11. mai 2012, kl 11.24
Kas keegi oskab öelda seda, et kui olen ülikoolis õppinud eestis füsioteraapiat siis kui suur võimalus oleks leida itaalias endale töökoht sellel ametil?

Et kui suur see nõudlus itaalias sellele ametile on?
Huvi oleks minna põhja-itaaliasse elama..
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!