Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Eestlased välismaal
Elama Itaaliasse....
 
Sicuramente 13. detsember 2013, kl 19.12
Lähen elama Itaaliasse.Mida Peaksin või mida tuleb sinna minnes kõigepealt teha? Kas registeerida kusagil....kuidas töökoha leidmisega on? On ees inimene kelle juurde lähen ja kas saan sissekirjutuse niisama,kas pean avama pangaarve? Mis dokumente küsitakse? Kas pean minema Eesti saatkonda info küsimiseks? ....Ok.....liiga palju küsimusi kuid loodan,et keegi vastab mulle.
 
pisut kade 13. detsember 2013, kl 19.47
Ooooo, I miss Italy!
 
sicu 16. detsember 2013, kl 16.39
a mida sa sinna lähed? Ainuke kindlas kõneviisis lause sinu postituses on "lähen elama itaaliasse". Mitte ainsatki muud asja sa ei tea. Itaalia keelt oskad? Kriisist oled kuulnud?
 
Sicuramente 17. detsember 2013, kl 11.33
Mees olemas,kodu ka aga mida edasi? Vaja töökoht leida ja vist kusagil registeerida.Keelt oskan minimaalselt,kohapeam õpin kiiresti selgeks.
 
Sicuramente 17. detsember 2013, kl 11.34
Muide,meil on siin ka kriis,ja muudki jamad. Ega ma arvagi et seal elu lill on,mulle on tähtis inimene kellega elan!
 
kohalik 17. detsember 2013, kl 21.59
Sissekirjutuseks on vaja tòòkoha olemasolu, v6i paberit mis tòestab et 6pid selles riigis. Tòòkoha leidmine on hetkel ulikeeruline ja minimaalse keeleoskusega suht v6imatu. Palgad on madalad ja isegi kohalikel on raske hakkama saada. Vàlismaalasi kontrollitakse igal v6imalusel (elamisloa olemasolu, tòòkoha ja elatusvahendite olemasolu, tervisekindlustust.)
M6tle hoolega enne kui tuled. Kriis on siin vaat et hullem kui eestis
 
To blond...alias keegi Sicurament 17. detsember 2013, kl 22.16
Muidugi...on tore,et isegi uurid asja... Paljud sellised minejad kibelevad armuvalus oma italiano kaissu ja kujutavad vaimusilmas viinapuuistanduses lossi... Aga karm reaalsus on see,et kusagil ei oodata "vööraid"...eriti majandusraskustes Itaalias...sealne perekeskne ühiskond teeb su elu raskemaks...kuna oled liigne "suu"... Sul kaasavara ega ka töökohta pole...keelt ka pursid... + katoliiklik suhtumine sul puudub jne. Jne....
 
Sicuramente 18. detsember 2013, kl 08.00
Olen väga positiivne ja energiline naine,töötanud olen igal alal niiet tööd ei karda,olen seltsiv ja olen ka kursis mis mind ees ootab. Olen juba keskeas ja oma eluarmastusest ei loobu mingi hinna eest,otsus on kindel. Alguses pole tähtsust mis tööd tegema hakkan,kui keel suus,võib muud otsida....tean,et saan hakkama,olen Eestis raskustega harjunud ja mulle tundub,et itaallased ei teagi mis on raske elu!
 
To Sicuramente 18. detsember 2013, kl 10.09
Köik me arvame,et oleme positiivsed,,,näinud raskusi ja saame hakkama...tean seda,kuna 20 a. eraettevötjana välismaal...alustasin raskustega Venemaal...ning Itaalia on tuttav juba sellest ajast + pikk tutvus itaallastega... Tänapäeval positiivsusest ei jätku,majanduselu on muutunud... Paljud tuttavad itaallased on ise mujale läinud ettevötlust arendama jne. Nii,et keel suhu...ja sinu seisus peaksid abielluma... Ainuke vöimalus alustada! ;) Töö osas sul ju head diplomit kindlasti ettenäidata pole?
 
britt 18. detsember 2013, kl 11.28
http://blogs.telegraph.co.uk/finance/ambroseevans-pritchard/100026297/italys-president-fears-violent-insurrection-in-2014-but-offers-no-remedy/
 
kohalik 18. detsember 2013, kl 21.03
Sicuramente Kirjutas:
-------------------------------------------------------...ja mulle tundub,et itaallased ei teagi mis on ras
> ke elu!


Sellise suhtumisega kull ei tasu vàlismaale minna. Itaallane teab vàga hàsti mis on raske elu. Kui Te arvamus on et itaallased saavad pappi ainult makarone suues ja veini juues, siis silmaring on kull vàike Teil. Olen siin juba 5 aastat, elan maapiirkonnas ja tòò, mured ja raha on probleemiks ka siin. Hetkel on vàga raske koigil.
 
Sicuramente 19. detsember 2013, kl 06.52
Viimasele-teavad jah,aga alles 3-4 viimast aastat,ennem seda oli neil kõik olemas,endal on kogu eelnev elu võitlus olnud,kõike on ette tulnud.Selle võrra olen tugevam ja tean,et saan kõigega hakkama,lihtsalt peab uskuma ja tugev olema. Austan ja armastan kõike ja kõiki kes ja mis on seotud Itaaliaga,olen kõik omaks võtnud ja tahan kiiresti kohaneda oma uuel kodumaal. Olen 4 aasta jooksul seal palju olnud ja mulle väga meeldib. Soovin kõigile Ilusaid Jõule ning edu kõiges mida ette võtate:9
 
To teema-algatajale 19. detsember 2013, kl 22.38
Ära nii hirmsasti oma vaimustust üledoseeri,,,argipäev tuleb ka kunagi!
Üks asi on niisama edasi-tagasi saalida ja hoopis teine selles ümbruses elada! Usun,et sinu eelmine elu sind einrahuldanud...kindlasti jätsid oma " igava eesti mehe" ( tegid talle sarved)... Oma hariduseta tööelus ka keegi sind firma juhiks ei tahtnud...lapsed said suured ja saabus "vabadus".... Rohi on ikka rohelisem teisel pool oma aeda!!! ... Ikka üks kord kannab oma"risti" :D
 
kohalik 20. detsember 2013, kl 14.46
Kui 3-4 aastaga, mis Te Itaalia vahet olete kàinud, pole suutnud ega viitsinud selgeks teha endale mismoodi asju ajada ja kuda tòòga lood on siin, siis tasub ehk tagasilennu pilet ka broneerida.
 
Autorile 21. detsember 2013, kl 20.51
Kui ees on inimene, kes ootab, siis tema voiks ju Teile need kusimused selgeks teha. Eriti kuna tegemist eluarmastusega.
Saage, naised, ukskord aru - kui mees ei tee midagi reaalselt, ainult raagib ilusat juttu, siis tegelikult teid keegi selles konkreetses asukohas ei oota. On lihtsalt monus ajavaiide ja koik. Reaalne elu tahendab, et mees plaanib, kavandab, uurib ja valmistab teie tulekuks ette. Te ei pea uurima foorumitest, kuidas asjad ikka tegelikult on. Kui asi pole just selles, et tahate oma elamusi teistega jagada.
 
io 23. detsember 2013, kl 20.21
et end elanikuks registreerida on vaja raha, teatud kindel summa. kui sul rahatagavarad olemas, on siin igati tore elada :)
 
ei saa aru 25. detsember 2013, kl 01.21
Kui sul on MEES olemas, siis mis sa siit küsid?! MEES teab ju ikka paremini Itaalia seadusi kui meie siin. Või on see MEES sul Aafrika põgenik, kellega Lampedusa saarel tuttavaks said?
 
kohalik 25. detsember 2013, kl 19.32
Millegipàrast olen samal arvamusel, et MEES pole rahvuselt itaallane. Siin neid tòmmusi kùll kes elamisloa nimel lubavad maad ja taevad kokku. Piisab vaid eurooplasega abiellumisest ja asi korras
 
hypermeduusa 26. detsember 2013, kl 17.46
Tõenäoliselt ongi eluarmastuss jämeda riistaga somaali põgenik, kellel itaalia seadustest sama palju aimu kui niiluse krokodillil pythagorase teoreemist.
Aga noh, valgete naiste m...iga meelitamisel omavad sellised eluvennad meistriklassi.
 
?!? 30. detsember 2013, kl 00.36
No kus see Autor kadus nüüd?! Nüüd hakkas endal ka häbi, et Lampedusa põgenikelaagrist musta mehe ära lohistas
 
Tiia 31. detsember 2013, kl 18.43
Kurb, kui see tòesti nii ongi...et mees pole mingi itaallane vaid lihtsalt pògenik, kes otsib kiiret vòimalust euroopasse elamisluba saada.
Kurb.
 
m50+ 03. jaanuar 2014, kl 18.14
teemavälist, tere kohalikud ja Head Uut Aastat!

Kuidas sealkandis selle soojusega on, selle ilma omaga.
Siitpoolt vaadates, meil +2+5, teil seal +10 ringis,
See +10 ei ole just eriti kuum.
Kuidas tegelik ja kohapealt vaadatuna.

Ja veel üks küsimus, kas mingist ärist ka huvitatud olete, kas on mõni mõte peas liikunud, et kui...
Tervitades
 
kohalik 03. jaanuar 2014, kl 23.05
Oleneb mis osa Itaaliast mòtlete.
Pòhja Itaalias nàiteks oli tàna +8 ja sadas pisut, oli ikka pàris jahe olla. Samas eile paistis pàike ja umbes samade kraadidega oli vàga mònus ja soe.
Mis àri mòtlete ja et mis KUI...
 
m50+ 04. jaanuar 2014, kl 19.37
Ei ole midagi konkreetset, lihtsalt meeldib vaagida erinevate äride võimalusi, ja mõned
neist ka sõelale jäänud ja toimivad senini.
Aga alati on huvitav silmad lahti hoida,
ja Itaalia piisavalt kauge,
et erinevaid tooteid mõtteid mõlgutada.
Ehk on Sinul tekkinud mõni huvitav mõte, mida vaagida?
Oled kaugel ja erinevusi kogenud, näinud jne.
 
Tiia 05. jaanuar 2014, kl 18.17
To: m50+
Minu meelest on jabur hakata siin mingeid àriideid noolima. Paistab, et omal sul midagi vàlja kàia ei ole, kui vaid tùhi pea ja òngitsejahing. Loodad, et àkki keegi annab idee, reisiraha ja ulualuse ning sina siis, nagu òige mees muiste, lihtsalt suvatsed kohale tulla "àri" ajama hakata :D
 
kohalik 05. jaanuar 2014, kl 19.11
To m50+
Millest Itaalia piisavalt kaugel on?
Kas vaja millegi/kellegi eest eemale?
On endal mòtted ja ideed, aga kohe kindlasti ei soovi endale àripartnerit, kes otsib àri alustamiseks ideid Delfi Naisteka foorumist :D
Aga sellegipoolest j6udu ja jaksu àri ajamisel. Kes teab ehk leiate endale siit unistuste àriplaani ja kaaslase.
 
m50+ 05. jaanuar 2014, kl 22.40
Tiiake, ürita oma kadedusega kuidagi teisiti hakkama saada.

Kaugel seepärast, et Lätti Leetu, veel vähem Soome midagi viia või sealt tuua on vast end ammendanud.

Ei, mul ei ole midagi varjata ega peita ja majanduslikult olen piisavalt kindlustatud,
et seepärast äri ei hakkaks ajama.
Vanus 50+ eeldab vast, et millegi uue alustamisega oleks nagi hiljaks jäädud:)))

Seega ei otsi alustamiseks midagi, lihtsalt olemasolevad pisiärid toimivad ja igav on.
Seega, selleks jõudu ja jaksu eriti vaja ei ole, aga millegi uue ja huvitava tegemiseks, alati tuult vaja.

Ja kuidagi ei mõista, miks üks koht halvem on kui mõni teine.
Kindlasti ei usu, et delfis ainult dibiilikud aega viidavad,
Ja, kindlasti on asi partnerlusest väga kaugel, lihtsalt uitmõtted, et kui lanti ei loobi, siis ei ole ka lootust.
Ja, kes valib äripartnerit riietuse järgi, või antud juhul portaali järgi, ega se3llistest ma ka huvitatud ei ole, sest nad reedavad liiga odavalt.

Aga näiteks ühe uitmõtte pakuks siiski välja, see ei ole midagi originaalset ega karda ka konkurente, seega...
Mulle ei meeldi hotellides puhkust veeta ja ma ei kritiseeri neid, kellele meeldib, kus kõik hinnas.

Mulle meeldib nn kodumajutus, sellel on teatud ebamugavused, aga minu jaoks palju ka plusse.
Saab kohalikega suhelda, mitte ainult turu tasemel.
Ja vastu pakun muidugi sama teenust siin, tuba elamiseks, auto kasutamiseks ja loomulikult nõus muljetama, mida tean kohalikust olust.

Analoogsel põhimõttel tegutsejaid on ja isegi väga pikalt tegutsenuid. Aga nad on õnneks väga konservatiivsed,
seega turul ruumi on.
http://www.homelink.com/home/welcome

Või kuidas oleks meie jõhvikate Itaallaste lauale viimisega, või on nad juba seal olemas.

Ja Tiiaka, ma kindlasti ei soovi õelutsejatega koos puhkust veeta, veel vähem äri teha.
Seega, tore oleks, kui see uitmõte sulle ei meeldiks.
 
kohalik 05. jaanuar 2014, kl 23.10
J6hvikaid saame sissetoodult ja kùlmutatult kolekalli hinna eest siin :) Suitsusingile aga leiaks turgu kùll.
Kodumajutusega tegelen ka mina, kuid ainult saksa turule ja saksa turistidele hetkel.
Proovitud ka Eesti turul m6nda aega, kahjuks oli huvi vàga napp.
Idee m50+, siin napib poode mis mùùks toidukaupa pòhja poolt(suitsuliha, kilud, must leib, pelmeenid, hapukoor jne), turgu selle jaoks oleks kùll ja kùll
 
endine 06. jaanuar 2014, kl 13.00
Kohalik, kas sinu kandis vene poode pole? Elasin ise moned aastad tagasi Pohja-Itaalias ning suuremates linnades olid vene poed taiesti esindatud. Asola, kus elasin, oli muidugi liiga vaike vene poe jaoks, kuigi usun, et turgu oleks olnud kull.
 
kohalik 06. jaanuar 2014, kl 14.38
To endine
minu kandis tòesti ei ole. Milanos on olemas tàitsa, aga iga jumala kord kui sinna làhen, siis neil kòik just just otsa saanud vòi siis tahavad hingehinda oma viimaste leibade eest saada, kuna konkurents neil praktiliselt puudub.
Kunagi oli ka Vareses ùks aga selle omanikud kolisid ka Milanosse.
Turgu oleks siin kùll uutele tegijatele, kuna enamus tuttavaid siin rààgivad et tahaks osta, aga pole kus osta
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!