Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Eestlased välismaal
Elama Itaaliasse....
 
endine 06. jaanuar 2014, kl 20.56
Mina kaisin Brescias. Seal oli paris mitu vene poodi ja vaga hea kaubavalikuga.
 
Tiia 07. jaanuar 2014, kl 13.40
To: m50+

Kummaline suhtumine meesterahva poolt, et kui keegi julgeb teda kritiseerida, siis jàrelikult kadedusest...
Su postitus tundus kummaline, et andke aga ideesid ja ma siis tuleks ja teeks. Nii need asjad pàrismaailmas ei kài. Vàga raske on hakata àri ajama, kui pole endale tàpselt selgeks teinud mismoodi see tàpselt vàlja peaks nàgema. The
Eesti jòhvikad itaallaste toidulaual? Riskantne idee. Kuskohast sa varustajaid leiad, ma nii huvi pàrast kùsiks?
Mu sugulased on juba aastaid ùritanud eesti toitu ùhte euroopa riiki tarnida. Idee on hea, ostjaid sealpool oleks, tellimusi tuleks, KUI ainult leiaks mòne usaldusvààrse ja oma lubadustest kinni pidava Eesti tarnija. Alguses on nad kòik jube vaimustunud vòimalusest oma produkte vàlisriiki mùùa, vaimusilmas arvestavad juba tulu kokku ja siis kui asjaks làheb, on nad kadunud. See on vaid ùks aspekt sedasorti idee juures. Lisaks veel nii ostjate kui tarnijate usalduse vòitmine.
Aga keegi pole òelnud, et idee on halb. Lihtsalt kui mina oleks Itaalias elav eestlane ja keevi tuleks mu juurde sarnases stiilis jutukesega, et kas on ideid ja kui...jne.
Kui tahta àri ajada, siis peaks inimene oskama ennast selgelt ja soovitavalt ilma kirjavigadeta vàljendada.

Ja veel: siin, Stockholmis on mitu korda pùùtud avada Eesti restorani. Tulutult. Idee oli ju hea ja tahtmine suur, aga siiski ei làinud see àri neil edukalt ja mingi aja pàrast oli restoran oma uksed sulgenud.
 
kohalik 07. jaanuar 2014, kl 14.17
Tiia postituses on point.
Eesti on euroopa mòistes nii vàike tegija ja paljud ei teagi mis asi see Eesti on.
Seega kui tahad àri alustada, siis peab sul olema tagala kindlustatuid nòudluse ja muu sellise jàrele, mitte loopida lanti ja otsida ideid nagu teeb meie kulla àrimees m50+
 
m 07. jaanuar 2014, kl 17.57
Tiiake, ära näe vaeva, ma ei hakka sinuga vaidlema, kõik ärid on riskantsed, eriti kui seda haridust napib.

Loomulikult on jõhvikad kolekallid, ka nn vene poe kaup, sest ostjaid on tegelikult väga vähe selleks,
et nn normaalse hinnaga müüa saaks.
Ja transport, seega siililegi selge.

Eesti väiksusest ei ole mõtet rääkida, see pole nagu uudis, ja tagala kindlustamine, et mammid seisavad jõhvikatega metsasihil.
Kordan, ei taha äri ALUSTADA, ei loobi selleks lanti, üle 20 aasta tegutsenud ja tegutsen edasi.
Aga meeldib uusi ideid vaagida, ei ole soovi kellegi külje alla pugeda ja kui äriks läheb, siis eeldan, et panused on võrdsed.

Kodumajutus Eesti turule, et huvi polnud, jutt või asi. Probleem on need huvitatud ülesse leida
Ja jõhvikad ja sink jne Itaalia turule, interneti ajastul, enne tuleb leida huvilised, on neid 10 või 100, 100 km raadiuses.
Aga jääb mulje, et Itaalias elamine ei ole ka sind, kohalik avatuks muutnud, ikka kinnine ja kõiki teisi kahtlustatav.
Mitte ei mõista, kust sellised negatiivsed kogemused. Või on tõesti inimesed nii lihtsameelsed, et lasevad end labaselt pügada, ja siis kahtlustavad kõike, selle asemel et õppida oma vigadest, et poleks niiii lihtsameelne.
Et kui soov tõsine ja asjalik, siis jätkaks, aga tiiat mängida, ei ole huvi ega viitsimist.
 
Sicuramente 07. jaanuar 2014, kl 20.12
No nii...olengi Roomas. Kas siin on mòni eestlane ka kes delfi naistekat kulastab? Kus kandis Roomas elad?
 
kohalik 07. jaanuar 2014, kl 20.30
Kohalik ei kahtlusta kedagi ja kohe kindlasti pole kinnine. Lihtsalt elu on òpetanud, et kòike ja kòiki ei saa usaldada. Paljud proovivad pùgada ja ka igasugu landiloopijaid nàhtud.
Aastatega olen siin end ilusti sisse seadnud ja pole Kohalikul ka mingit soovi eestlastega uut àri alustada.
To Sicuramente:
Roomas on suht palju eestlasi, Facebooki grupist Eestlased Iaalias on vòimalik kontakti saada nendega.
Ma ise pòhja Itaalias. Loodan et Teil làheb kòik hàsti Itaalias ja siinne elu on see mida otsite :) Keel selgeks ja leiate kindlasti ka tòò
 
Ann 08. jaanuar 2014, kl 08.46
To m50-le trip.ee on ka selline hea lehekülg, ka sealt võib leida välismaal elavaid eestlasi kes on huvitatud mingit äri tegema. samamoodi on seal igasugu majutuste soovitusi, eriti kui sind huvitavad pisikesed ja omamoodi ööbimispaigad. ka mina leidsin tripi kaudu just sellise.
 
m 09. jaanuar 2014, kl 17.57
Ei kahtlusta kedagi, aga igasuguseid nähtud, mis see siis on?
Ja lällamine ei ole avatus.
Ja minu landiloopimine õigustas end piisavalt, ikka peab veidi testima, enne kui asjast rääkima hakata,
et mitte pügada saada:))), ja et mitte asjatult aega raisata.

Kuidas sul küll õnnestus end nii põhjalikult pügada lasta, et kõigi eeslaste peale pahane oled.
Aga tore, et sul nüüd hästi läheb.

Ann, tänan info eest, trip on jah asjalik lk, aga nissikas, liiga väike külastavus,
aga ka seal on lanti loobitud:)))
Ja sattutud väga huvitavate inimestega suhtlema.
Kuigi nissikas, on seal asiste inimeste kontsentratsioon oluliselt suurem kui siin
Kas otsisid ja leidsid ainult koha, või ka seltskonna.
 
Kee 09. jaanuar 2014, kl 19.35
Jube, kuidas mingid m-I sugused suudavad teemat risustada! Hale vaadata, kuidas mees ei tunne oma emakeele grammatikat ning lisaks ei saa aru, et on vales teemas. Ja sellised soovivad siis "businessi" teha...

Aga teemasse tulles, Sicuramente, kirjuta palun, kuidas sisse elad ja hakkama oled saanud? Kuidas keeleoskusega on?
Lihtsalt huvitama hakkas ja tahaks teada, sest endal ka suur Itaalia-huvi :)
 
kohalik 09. jaanuar 2014, kl 20.39
Igasugu praalijaid on nàhtud ja see on elukogemus kulla m50+. Ma arvan et see ei nàita kas olen avatud vòi mitte. Kas siis pean igasugustel laskma end tòmmata.
Kohe ùldse ei ole eestlaste peale vihane ja pùgada ma ka pole saanud, sest ma isiklikult pole iial mitte ùhe eestlasega àri ajanud ja ei ole plaanis ka.
Tohohh tonti kus kulla àrimees m50+ ometi saab teada, et ma làllamas kàin. Mis on teie jaoks làllamine?
Ja hàsti làheb mul tòesti ja loodan et ka k6igil teistel eestlastel, kes siia tulnud on
 
huvi 11. jaanuar 2014, kl 11.28
Kohalik, kus kandis sina oma majutust pead? Mõte Itaaliasse sõita varsti, uurin ööbimisvõimalusi.
 
m 11. jaanuar 2014, kl 18.57
Kee, palun ära pahanda, aga kuidas minu kirjavead sind segavad, lausa risustavad, ei mõista, aga ok.

Ja kohalik, mis praalimisest räägid, või et elukogemus, miks selliseid kogemusi koguda
ja kui oma lihtsameelsuses ämbrites kolistad, milles mina siis süüdi olen?, ka seda ei mõista.
Ja mis tõmbamisest räägid, kes sind tõmmata tahab, miks halvustad tundmatut.
Ei meenu, et oleksin sind halvustanud
Ja ise teed striptiisi:
<<kohe ùldse ei ole eestlaste peale vihane ja pùgada ma ka pole saanud, sest ma isiklikult pole iial mitte ùhe eestlasega àri ajanud ja ei ole plaanis ka.
-see lause räägib sinust rohkem, kui sa arvata oskad
Et lällad, ise ütlesid, ja su kirjutatu ei lükka seda ka ümber.
Et mäkradel hästi läheb, raske uskuda, aga vähe on neid õnneotsijaid ja õnnetuid, kes seda julgevad tunnistada.
Kui just peldikukoristamist õnneks ei peeta, kuidas Aunaste selle kuse värvi kohta ütles...

Mis küll on meil viga, et nii õelad oleme, või et igasuguseid praalijaid nähtud, kurb küll

Ja ära nüüd huvile seepärast tääga näita, et ta eestlane on, mõtle selle üle.
 
to Sicuramente 21. jaanuar 2014, kl 15.54
FB-s on olemas Eestlased Itaalias grupp. Seal on küll inimesi, kes elavad Roomas. Päris aktiivne grupp ning väga huvitav ka, korraldavad kokkusaamisi ja nii edasi. Vaata järgi :)
 
kohalik 21. jaanuar 2014, kl 19.38
Kulla àrimees M, miks sa arvad et kohalik àmbritega kolistades peldikuid koristab?
Tundub et puudutamsime sinu "valusat punkti" miskitmoodi, et end nònda kiivalt kaitsma siin asusid.
Sinu suureks kurvastuseks ei korista ma kusest peldikuid ja ònnelik olen siin kùll.
Kohaliku poolt nùùd teema lòpp, kohalik làheb puhkusele
 
Kee 21. jaanuar 2014, kl 20.31
Väga tahaks teada, kuidas teemaalgatajal on läinud ja kuidas ta sisse on elanud.
 
eeepps 26. jaanuar 2014, kl 11.20
Milleks kolida Itaaliasse eestlastega suhtlema?
 
õige 26. jaanuar 2014, kl 19.44
eeeepps, minul on ka sama küsimus tekkinud ?
 
ennegi nähtud 02. veebruar 2014, kl 22.28
Peaasi, et pole tegemist järjekordse sinisilmse eesti neiuga, kes suure õnne lootuses lõuna itaaliasse kolib ja koduperenaise rollis lõpetab. Neid on seal juba piisavalt - aktiivsed eesti naised, kes EI LEIAGI endale tööd (mitte, et nad ei otsiks)... lõpuks annavad nad alla, sünnitavad karja lapsi ja nii see elu veerebki. Kui selline tulevik rahuldust ei paku, siis mõelge ikka väga hoolikalt oma sammud läbi.
 
eelmisele 03. veebruar 2014, kl 08.39
Olen sinuga nõus "ennegi nähtud"!...aga kahjuks on Eestis lokkav vaesus teinud paljude ettekujutused sarmikatest lõunamaa-meestest ning ilusast loodusest ja teabmillest veel,roosaks unenäöks! Ida-Euroopa ruulib juba ammu Itaalias...90-tel käis kõva "bisnis" pruutidega Venemaalt,Ukrainasta,Tshehhist jne... baltikum lisandus veits hiljem! Eks väike osa leia ka õnne aga suurem "seltskond" on ikka "blonde"!Oma itaallastest sõpradega olen teemal vestelnud ja häbiga tõdenud seda nn."ida-euroopa sündroomi"!
 
... 03. veebruar 2014, kl 08.43
Ah jaa...teema-algataja polnud ju mingi noor naine enam...ka neid on seal hordides,kes teisel ringil!Aga nende "tulevik" pole üldse kindlustatud kui sul omal "kaasavara" pole...Algul ihtsalt läbus õraolemine ja siis poolvägisi itaalia mehe kojju...ja 2-3 aastat ja uksest välja jalad ees...Ja seda mitteainult Lõuna Itaalias...Eesti naised ei oska arvata,et katoliiklus on see,millest tuleks alustada... uurige veits tausta ja avage oma silmad... ;)
 
m 05. veebruar 2014, kl 16.23
Ennnäe, võttis veidi aega, aga pidasid ikka vajalikus õigustada enda rumalust.
Ei mul ole mingeid valupunkte, ei põgene ka kellegi ega millegi eest, ja ei ole õnneotsija, rahune maha.

Vabanda et tülitasin, ega neist õnneotsijatest
ei ole midagi tahta,
ja teisi kahtlustavad ennekõike need,
kes ise pettuse peal väljas,

Ja kõik teised on nende endi saamatuses süüdi,
või et sina ei suhtle enam eestlastega,
tore oleks, aga enamus sinusuguseid tuleb saba soru kirutud koju tagasi, haavu lakkuma.

Ja eks see oli ka lihtsameelne mõte, leida delfist, õnneotsijatest kedagi äri ajama.
 
jajaa 03. märts 2014, kl 09.42
Õnneks enam seda italiano-vaimustujat siin ei näe! Kaduski oma "unistuste-maale"...Kahju sellistest ullikestest!Aga samas ka hea meel,et igasugu praht kaob tundmatus suunas... Jõudu! :)
 
jajaa-le 03. märts 2014, kl 11.58
kui igasugune praht eestist kaob, siis peaks eestisse jääma vaid eliit??? aga pole näha kuskil seda eliiti, neid mõtte-ja muidu tegudehiiglasi. mulle paistab pigem et eestisse hakkab see praht vaid jääma :)
 
Eelmisele 04. märts 2014, kl 20.41
Ega ikka jää küll...on paljusid,kes hakkama saavad kōige kiuste,,,ja nn.eliiti ei kuulu!:P
 
heheops 14. märts 2014, kl 17.40
Statistika on ju olemas, mis viitab, et eelkõige lahkuvad madala haridusega mehed. Seega vastab tõele, et pigem praht lahkub.
 
Rootsist 12. august 2014, kl 00.16
Täitsa huvitav, kas see teema oli väljamöeldis vöi läks see provva töesti Itaaliasse.
Ilmselt oli see siiski provokatsioon ja vale, muidu ta vötaks siin söna.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!