Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Eestlased välismaal
Õhtutere.
 
Essi 06. juuni 2011, kl 21.35
Kuidas elate armsad eestlased eemal kodumaast?:)
 
Tessi 06. juuni 2011, kl 23.20
Tänan küsimast! Nii ja naa moodi eluke veereb.
 
Harald 06. juuni 2011, kl 23.31
Vaikselt elame. Ootan elukaaslast ruttu tagasi, temaga on nii hea koos olla peale pikka lahusolekut. Enam ei taha üksi olla kohe üldse.
 
Essi 06. juuni 2011, kl 23.39
Harald on sel juhul väga õnnelik mees, kui on, keda igatseda koju:)
Tessi, kas tagasi tulla pole soovi?
 
ella 07. juuni 2011, kl 15.22
nii ja naa :)
igal asjal on omad head ja vead - olen rahul oma töö, palga, elamistingimuste jms.(ega muidu siin ju ei olekski),
aga aeg- ajalt tunnen puudust vanadest headest kodustest asjadest/üritustest ja muidugi kõige rohkem igatsen oma lähedasi. kahjuks aga on ju nii, et tuleb teha valikuid ja leppida sellega, et kõike head korraga ei saa.
tagasi? ei, praegu veel mitte :)
tõenäoliselt hakkaks Eestist üsna varsti jälle siia tagasi igatsema :D
praegu Eestis puhkusel käieski on teise nädala lõpuks tunne, et nüüd tahaks juba koju tagasi ... aga kes teab, võib-olla pakin siiski ühel heal päeval oma kodinad kokku ja kolin tagasi kodumaale.

p.s. koduigatsust aitab väga hästi peletada mõne välismaal töötavatest inimestest rääkiva artikli kommentaaride lugemine ;D hoobilt on kaob igasugune soov tagasi tulla.
 
m 07. juuni 2011, kl 17.08
minul on küll kodu igatsus. saan ka möistusega aru ,et pole ju valikut ,aga ikkagi,,,, just laste järgi igatsen ,kuigi nad on juba täisinimesed. arvan ,et neil kel elukaaslastega koos võõrsil elavad on tunduvalt lihtsam. ega mida kurta saa , töö on elukoht ka olemas ,aga oma-inimese puudus on , vanust kah üle 40 ju hakkan lihtsalt vanaks jääma ja nostalgitsema.õnneks on nett ,vaatan eesti saateid ja nii saan eestis olevaga ilusti kursis olla . arvan ka ,et kuigi vahel on võõrsil raske olla ei ole ma kindel ,et koju tagasi minnes köik hästi oleks .igatahes on tore.et nüüd selline teema siin on.edu köigile.
 
mehed 07. juuni 2011, kl 21.49
Hästi elame, Essi...kas oled põdralast,Essi...nii kangesti selle kandi nimi...
oleme eestist mehed, ekh tuled meile külla, Essi...
 
k. 08. juuni 2011, kl 07.25
Elan välismaal ja väga kaugel. Igatsen eesti sööki põhiliselt ja perekonda...
 
Lillkapsas 08. juuni 2011, kl 12.51
normaalselt elan. Koduigatsus ikka ka on, eesti keskkond jne ikkagi, kuid hetkel tagasiminekut ei plaani.
 
ikka eestis 08. juuni 2011, kl 14.38
ma jällegi omakorda natuke imetlen-kadestan välismaal töötavaid ja hakkamasaavaid eestlasi. Läheksin isegi aga arvan, et jään hätta.
 
aroonia 08. juuni 2011, kl 15.56
Elan väga hästi, töö on öpitud erialal ja meeldib, töökaaslased on vahvad ja bossid ka, palk on korralik, kodumaale saab 2 tunniga. Ennem olin aastaid kaugemal riigis, aga sattusin saatuse tahtel siia. Kysisin möödund kord kodus käies oma vana töökaaslase käest, palju ta kuupalk on, ausalt. 236 eurot /maakoht/...
Olen ikka seletanud oma soomlastest tuttavatele, et miks me siin oleme ja töötame. Endal, noorim laps, neljast, veel koolitada.
Igatsen siin Eestimaa yritusi, aga möningatele ikka jöuab, pole hullu.
Toredaid tuttavaid sooviks, sest nii vähe siin olnud alles ja kus ma nende järgi huikan?
 
mella 08. juuni 2011, kl 16.10
aroonia, kus riigis sa asud?
 
elan kah välismaal 09. juuni 2011, kl 12.19
Mella´le
Aroonia elab ilmselt Soomes, seda vöib järeldada kirjapildi ja " kodumaale saab 2 tunniga " järgi...Ö ja Y soome tähestikust.

Aga... mina juba 3,5 aastat välismaal ja tagasi ei kipu. Sugulasi vähe, vanemad surnud... Siin läheb hästi.. on töö, kodu, laps käib koolis...ainus mida igatsen on Eesti piimatooted. Need on viimasepeal head !
 
mella 09. juuni 2011, kl 16.04
no, ma ei oska selliseid asju tahele panna :) ma elan UKs ja ka siit saab 2,5 tunniga koju, selle jargi arvasin ja lootsin, et akki ka siin :)

piimatoodetest tunnen ka mina puudust ja isegi vaja :(
 
mella 09. juuni 2011, kl 16.04
parandus mitte vaja, vaid vaga sry
 
Mari 09. juuni 2011, kl 20.23
Eks koduigatsus ongi siin kõige suuremaks probleemiks.
Samas ei kavatse niipeagi kodumaale tagasi pöörduda.
 
ruoti 09. juuni 2011, kl 22.46
13a Sthlmis ja ei mingit kodu- v toiduigatsust Eestist.

mind paneb alati muigama kui mönele on ALLES aasta-paar-kolm JUBA välismaal elatud aeg... heh, köki-möki ju. elage 10a ja rohkem ära, vat siis on "JUBA" ära elatud aeg.

ka on tihtilugu välismaal elavad rohkem kursis sellega, mis Eestis toimub - vaadatakse netist saateid, loetakse uudiseid. toidu osas vöib ju olla mönel maal, et igatseks midagi konkreetselt taga, aga yldiselt see leevendub - maitsemeeled arenevad teises suunas ja aastate pärast ei pruugi taga nutta venelaste kohukesi v pelmeene (mida tegelikut ju ka yleilmaliselt vene poodidest saab KUI ikka väga tahta) ja palun, creme fraiche on kordi parem kui tänases päevas Eestis myydav hapukoor... et mis imeasi see on, mida sealt Eestist niiii taga igatseda ja millele pole mujal ilmas kas alternatiivi kui mitte sama asi olemas?
 
Satu 10. juuni 2011, kl 22.25
Üle lahe. Ainus mis mina igatsen on suvine Pärnu rand ning lõuna-eesti ilus kuppelmaastik.
Sugulasi külastan kord aastas, selles täiesti piisab. Lõin siin kanna maha ja tagasi kodumaale elama ei pöördu.
 
koduigatsus on v'ike 11. juuni 2011, kl 10.37
juhul,kui oled perega v]i kaaslasega,pole mingit igatsust, sest ainult m]elda €300 -le
kuupalgale- hakkab paha! ... aga oma sugulased/s]brad ja Eesti loodus- ex vahel k'ies saab oma m'lestusi v'rskendada..... aga yksikul inimesel on raskem....
 
Helsingist 12. juuni 2011, kl 06.48
3a ja täitsa ära harjunud-eestis käies tundub juba kuidagi võõras tunne-Soomes kodusem:) On korralik töökoht, koolitused jne. Rahulikum ja pingevabam elu kui eestis.

Soomlased ei taha aga kuidagi mõista kuidas saab eestis palk olla 300eur-enamus on neist soki saanud:)
 
Soomest 12. juuni 2011, kl 19.12
15 aastat juba siin aga kodu-igatsus olnud kogu selle aja.. Eestis käin tihedalt, iga paari kuu tagant ja iga kord, kasvõi kaubanduskeskust seal külastades tunnen et olen omade seas:) Soome tagasi minnes on alati esimene nädal masendust enne kui jälle ära harjub... Palgad on siin jah head, aga elamine väga kallis kui soovid kohalikega sammu pidada (oma maja, design-mööbel jne). Muidu kuidagi igav ja üksluine elu. No ei tunne end olevat soomlastega samal lainepikkusel, mis teha...
 
Norra 14. juuni 2011, kl 02.46
Juba viimased 6 aastat siin elanud ning koduigatsus on väga suur... just nimelt sellepärast nüüd augustis Eestisse tagasi pöördungi. Eesti on siiski oma ning jääb igaveseks südamesse. Elud ja olud on küll Norras kõvasti paremad kuid minu jaoks on tähtsam perekond ning psüühhiline heaolu kui materiaalne täiuslikkus.
 
talent 14. juuni 2011, kl 10.32
aroonia Kirjutas:
-------------------------------------------------------
>
kodumaale saab 2 tunniga.

Aroonia kallis - lennuk laheb ju 20 min., mis kahest tunnist sa räägid? Ega sa ometi nende pesukaussidega loksu? Ohh...
 
to talent 15. juuni 2011, kl 11.17
Soomest Eestisse saab kahe tunniga kyll-laevaga.Lennukipilet on tunduvalt kallim.Täiesti arusaadav,et inimene reisib laevaga.
Ise elan ka Soomes,mitte p6dramaal,nagu yks madalalaubaline eelkommenteerija mainis.Elan siin viiendat aastat.Olen rahul.Eesti järele ei igatse,igatsen ainult oma lähedasi ja s6pru,aga s6pru on mul siin rohkem,kui Eestis.Igatsen veel eesti toitu.Alati,kui Eestis käime,pean ostma midagi head ja seda head seal,minu synnimaal juba jagub! :)
 
talent 16. juuni 2011, kl 13.26
Käin 2 x aastas ema vaatamas. Võin need 2 edasi-tagasilendu omale lubada küll, kuna eelistan kiirust ja mugavust. Olenevalt sihtkohast kas Tln - Kuressare (lennukiga) või Tln-Tartu (misiganes transpordiga). Kuna mõlemad sihtkohad on suht kaugel, siis laevaga kahte tundi ma kindlasti ei kavatse logiseda.
 
K 17. juuni 2011, kl 09.24
Mina elan usas ja igatsen eesti IT lahendusi (pangandus, kaartide turvalisus ja arvete maksmise lihtsus netis). Samuti sööki - ja imestage kui ütlen, eestis on söök odavam. Samuti igatsen intellogentseid vestluskaaslasi, kel haridus ja lai silmaring. Siin tunnen tihti, et teatud asjadest pole mõtet rääkida sest suga ei suudeta kaasa rääkida. Aga see plussid/miinused on 50/50, siin jälle palju asju mis eestisse jõuavad ehk 20a pärast ja mida ma väga hindan (tolerantsus, kergesti jutupeale saavad inimesed, hiiglaslik karjääri väljavaade, teenuste ja toodete valik, korras teed jne).

Jõuludeks lähen jälle eestisse, ootan:)
 
A 18. juuni 2011, kl 22.00
nõus sinuga K ,elan hispaanias ja see IT lahenduste asi on eestis ikka väga kõva sõna!!Samuti see,et madalalaubaliste konsentratsioon on eestis ikka kordades väiksem!Onupojapoliitika ja korruptsioon ja hiiglaslik bürokraatia-aparaat on samuti asjad, mis mul hispaanias karva väga turri ajavad
 
Ei 23. juuni 2011, kl 22.10
ole koduigatsust! Läheb hästi Rootsis.
 
hei 24. juuni 2011, kl 13.42
Elame Inglismaal. Mees töötab, ise lapsega kodune. Otsin jätkuvalt tööd..Olen liiga kõrgelt haritud, nii et nõudepesijaks ei võeta ja erialast tööd teha ei saa, sest ma ei suuda veel vabalt inglise keeles rääkida...Aga loodan ikka:). Muidu oleme rahul.
 
eestlane kodust 06. juuli 2011, kl 13.50
Aru ma ei saa, mis imepisikestest palkadest kõik siin jahuvad? Jah, kvalifitseerimata tööjõul on on tõesti vist Eestis raske (raskem kui suuremates riikides, kus nõudepesijaid, ehitajaid jms rohkem vaja on), samuti Eesti perifeersete piirkondade elanikel, aga keskmine eestlane elab ju suht normaalselt! See, et palga pärast välismaale ära minnakse, on küll jama jutt. Kui on korralik haridus ja töötahe, saab Eestis ka 5-10+ korda suuremat palka kui see 300 eurot, mis siin juttudes baastasemeks on võetud. Mina näiteks elan lahedamalt, kui mu Tamperes ja Londonis elavad-töötavad kooliõed, kes ka spetsialistidena leiba teenivad. Sissetulek neil oluliselt suurem ei ole, küll on aga oluliselt suuremad enese äraelatamiskulud.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!