Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Eestlased välismaal
eestlased hispaanias
 
kirili 08. juuni 2011, kl 22.08
kuidas läheb ,kas meeldib ja kas kodumaa igatsus peal?
 
ly 10. juuni 2011, kl 09.38
Hästi läheb, ilus maa, puhas ja hoolitsetud, lilled igal pool, puu-juurviljad ja vein on supper on odavam kui eestis, sõbralikud inimesed, kuumad mehed/naised...ELAMISVÄÄRTelu..nüüd ja praegu...tööd samuti on.....
ei, ei...eestisse enam tagasi ei lähe, pigem lähen hispaanias vabaSURMA, kui eestisse tagasi tulen...ei!
 
enna 11. juuni 2011, kl 21.13
Räägi lähemalt, kus kandis elukoht, mis töö, mis korteri üürimise hinnad. Hispaanias ju suur tööpuudus, mis tööd saadaval on?
 
ly 12. juuni 2011, kl 18.20
enneke,
kust kohast sul sellised teadmised, ega ometi eesti pressidest?

Korterihinnad/mitte üur/ madalamad kui tallinnas,kes tahab see leiab alati tööd, kui tahab...siin elavad sots.rahadest paremini ära kui eestis keskklass, ise töötan juuksurina ja tööd jätkub kuni vist surmani, sest siinsed naised oskavad ja tahavad olla ilusad ja naiselikud;
 
Enna 12. juuni 2011, kl 20.43
Aitäh ly. Muidugi iga päev raadios, kui suur tööpuudus ja halb majandusseis. Sellepärast küsingi neilt, kes seal elvad.
 
kah Hispaaniast 12. juuni 2011, kl 22.05
Hästi läheb, Eestisse tagasi ei kipu. Tööpuudus on noorte seas päris kõrge, ise ei ole tööotsingutega kokku puutunud, usuks, et see sõltub ikka inimesest st kes otsib see leiab. Korterihindu võib vaadata ju netist, kõige lihtsam :) Ise ütleks oma tarbimisharjumusi arvestades, et selline tubli keskklassitoit ja elamine läheb mulle ikka tiba rohkem maksma, kui Eestis. Samas turg on suur ja seega on ka vahed palju suuremad kui Eestis, kuna valik on megasuur, siis on võimalik palju palju odavamalt ära elada kui Eestis- leidub väga odavaid elamisi, väga odavat toitu (nt Lidl-is), väga odavaid riideid ja esmatarbekaupu.
 
Plaanis ka tulla 13. juuni 2011, kl 11.36
Kui kiiresti keele ära õppisite?
 
maitse asi 13. juuni 2011, kl 17.40
Never ever ei elaks Hispaanias. Meeldivad täpsed, kohusetundlikud põhjamaalased. Spanjad on oma riigi põhja lasknud, laiskvorstid, seanahavedajad ja maksab eelkõige onupojapoliitika, mitte sinu tegelikud oskused.
 
ja 13. juuni 2011, kl 17.43
ja põhjamaa naisele ei saa nad ligilähedalegi. Koledad, lühiksed, karvased.
 
ei soovita 13. juuni 2011, kl 17.45
Kuumus, põlengud, veepuudus, baski terroristid.
 
HJ 13. juuni 2011, kl 18.08
Oi-oi kui nii kaua võõras riigis oled elanud, siis võiks ikka oludega end kurssi ka viia. Uudised ei tule Eesti pressist ja Hispaanias on väga palju tõsiseid probleeme. Kõik on nii hästi, oi-oi kui megasuper... meenutab mulle puntras naisi, kes eitavad oma abieluprobleeme ja truudusetut meest. Miks mõned välismaale kolinud hüsteeriliselt kiitlema hakkavad, kuigi elavad tavalist elu või võrreldes põliselanikega pigem viletsalt? Nende ahvivaimustus tavalistest asjadest tekib kahtluse, et nad siin Eestis elasid puukuuris ja närisid saepuru.

Nagu eespool mainiti on osades Hispaania regioonides tõsine veepuudus ja hakkab tulevikus üha rohkem kollitama. Tööpuudus on väga kõrge ja töötuid noori ebanormaalselt palju. 2004 hukkus terroristide plahvatuses Madridis umbes 190 inimest. ETA terrorirünnakutes on aegade jooksul hukkunud üle 800 inimese. Hispaanias on palju väga-väga tõsiseid probleeme.
 
kah Hispaaniast 13. juuni 2011, kl 18.32
Veepuudust tavainimest hetkel ei kimbuta, vee hind on ka ok, tööpuudus on tõesti kõrge, aga kõik sellega kokku ei puutu, kuumus on ok, päeval tuleb siestat pidada, mitte ringi tõmmelda jne.

Mina, nagu öeldud, olen rahul, elan siin mõnusas valges villas, raha tuleb oma ettevõttest Eestist, inimesed on sõbralikud ja naabrid toredad. Eks kalkunikitkujal või koristajal on igal pool raske elu, pole vahet, Soomes, Hispaanias või Eestis. Polnud muidu ka Eesti elul viga midagi, lihtsalt palju morne inimesi ja kehv kliima.

Tüüpiline Delfi, nagu rahul oled, nii oled kiitleja, valetaja või muidu loll. Mõnel ikka king niimoodi pigistab, et ei suuda kohe piisavalt kõvasti ära karjuda, eksole. Sellised "never everi" taolised on kohe eriti võimsad vingurid, naljakas lugeda kohe. Mina jälle tunnen päris paljusid kes siin elavad, ja tean päris paljusid kes plaanivad siia kolida, nii jõukamat seltskonda, kui üsna kehva sissetulekuga inimesi. Ju siis osadele meeldib, milleks siin lahmida ma ei saa aru?
 
Lily 17. juuni 2011, kl 11.14
Ehk keegi räägiks ka Hispaania kultuurist,kommetest, inimestest lähemalt? Kas hispaanlased on siis nii temperamentsed ja armukadedad nagu räägitakse?
Kuidas seal kliima ja sallivusega? Millised on töövaated?
Ja lisada võid palju veel...
 
blogi 17. juuni 2011, kl 13.59
Loe näiteks siit- http://duendedelsur.wordpress.com/
 
kirili 17. juuni 2011, kl 20.04
Paljud kaasmaalased siis jälle sappi pritsimas välismaal elavate kodanike kohta,kahju.
Mina respekteerin neid inimesi kes soovivad oma elu kodumaal veeta,miks ei võiks need samad inimesed austada kaasmaalasi kes on omale valinud välismaa.Hispaania ei ole kindlasti perfektne koht elamiseks, aga see maa ja rahvas on lihtsalt mõnus,kui võtta arvesse ainult väikesed plussid nagu kliima,inimesed,arstiabi,toit,rannad ,meri jne,siis ei ole Eestil küll erilist midagi vastu pakkuda. Elan Hispaanias ja olen rahul !Olge teie ka seal Eestis!
 
Ann 22. juuni 2011, kl 21.25
Mina elan Hispaanis juba mitu aastat ja vága rahul olen;-)Eestisse tagasi kúll pole plaanis kolida,sest siin on mul mees,tóó,sóbrad...
 
amada 04. juuli 2011, kl 21.23
Elasin hispaanias andaluusias 2003 detsember kuni 2009 veebruar ja madridis 2009-2010 märts. Tore. Aga kodus on parem. Külmem, igavam aga ikka kodu :-) Miski ai ole võrreldav, kui saunast tuled ka kasekännu otsas istud oma taluõues. Ihualasti. Aga see olen mina, inimesed on erinevad. Elatusin esimesed kaks aastat säästudest ja eestisse tehtavatest juhutöödest läbi interneti. Edasi töötasin kohapeal.
 
nõus eelmisega 04. juuli 2011, kl 23.55
peaaegu sama,10 aastat erinevates hispaania linnades,oli tore.....aga kodus on kordades parem!SELLEKS, ET ARU SAADA , KUI HEA ON EESTIS,TULEB VEIDI AEGA EEMAL ELADA!AGA MITTE LIIGA KAUA, MINA JÄIN VEIDI LIIGA KAUAKS ÄRA!
 
Hispaaniast 06. juuli 2011, kl 15.40
Ära karju, inimesed on erinevad, olen ka mujal elanud, Skandinaavias, no ei kipu Eestisse, kui ei meeldi siis ei meeldi.
Mulle jälle ei meeldiks juhutöödest elatuda ja erinevates linnades elada, mulle meeldib kui on nö kindel baas ja nii ka on :)
 
nõus eelmisega 07. juuli 2011, kl 11.25
elasin erinevates linnades aasta ja paari kaupa ja juhutöid pole ma kunagi teinud!Minu töö on arvutiga mul kaasas ja sama teen juba 13 aastat!
 
Hispaaniast 07. juuli 2011, kl 13.34
Lugeda ei oska? Närvid on ikka korras, et nii põlema kohe?
"Elatusin esimesed kaks aastat säästudest ja eestisse tehtavatest juhutöödest läbi interneti."
Ma kirjutasin KAHELE eelmisele kommentaarile vastuseks, et minule ei meeldiks erinevates linnades elada, mulle sobib oma kodu, oma isiklik, ei kujutaks ette pidevat kolimist. Ja mulle ei meeldiks juhtöödest elatuda, mulle meeldib, kui on kindel materiaalne baas, õnneks on ka, kuna olen ise ettevõtja.
Ja minu meelest on kummaline, kui inimene oma postituses karjub, ebaviisakas.
 
kogemus 07. juuli 2011, kl 23.36
Olen küll puhas kodueestlane, kuid hiljuti oli üliebameeldiv kogemus hispaanlastega Eestis ühes ujulas.

Läksin ujulasse, kõik oli tore, kuni põrkasin kokku ühe hispaanlasest pubekaga. See käratas mulle inglise keeles: "You can't be here!" Olin ujumisraja alguses, hakkasin sealt juba välja ujuma ja siis selline pauk. Ütlesin siis pubekale, et tema ei ole küll inimene, kes mulle, täiskasvanule, tuleks selgitama, kus ma tohin olla ja kus mitte. Järgnes kümme minutit laussõimu minu aadressil. Eriti läks pubekas keema, kui ütlesin jahmunult ta häbematusi kuulates "Jesus!" Selle peale röögatas katoliiklasest pubekas, et don't you dear to call Jesus. Missugune südantliigutav usk ja usklik...

Pube sai oma osa küll kätte, sest teatasin turvamehele ta käitumisest ja turvamees tegi pubele märkuse. Ujulast väljudes märkasin maja ees teiste autode ette risti põiki pargitud kalleid Mercedest ja BMW-d SPA numbrimärgiga.

Küllap neil seal Hispaanias on kombeks, et kui rikkurid mõnda kohta külastavad, siis ülejäänud kaovad eest kahte lehte laiali. Ikkagi härrad ju tulid ujuma...

Mul jäi sellest intsidendist Hispaaniast ja hispaanlastest väga vastik mulje ja mälestus. Nii rõvedalt ei käitu vene uusrikkadki Venemaal, rääkimata eestlastest või põhjamaalastest. Tulla avalikku kohta ja käratada endast vanemale inimesele, et kao eest ja ise seejuures raevukalt Jeesuse nime kaitstes...

Kas selline ongi te paljukiidetud Hispaania? Mina olen igatahes veendunud, et mina seda riiki iial ei külasta. Ma ei taha selliseid matse ja teisi inimesi orjaks pidavaid rõvedikke enam iial üheski avalkus kohas näha.
 
Neiuke X 08. juuli 2011, kl 00.09
Vat ise imestan ka seda, et kuidas on tahtmist elada 24/7 kuumas ja kuivas kliimas kus päike särab lagipähe ja paneb silmi kissitama ning keskpäeval langevad tööriistad, sest nii palav on, et tööd teha võimatu.
Samas üliemotsionaalsed inimesed, playboydest mehed, kes ajavad jama suust välja et keppi saada...

Puhkus Hispaanias 7 päeva....rohkem kui küll:)
 
Hispaaniast 09. juuli 2011, kl 14.01
to Kogemus
Sa oled vist humorist? Väga haiged järeldused sul, kas ma peaksin jälle sinu põhjal järeldusi tegema, et kõik eestlased on üldistavad primitiivid? Ja misasi on SPA numbrimärk??
to neiuke misiganes
Juhtumisi on palavam vaid juulis- augustis, märts kuni juuni lõpp ja september kuni detsembri lõpp on superilmad, ei ole palav, on soe. Jaanuar- veebruar on jahedamad, vahel ka alla 10 kraadi. Mis puutub palavusse, siis kuna kõik ei ole põllumehed või lihttöölised, ja ei pea keset päeva "tööriistu langetama", siis tõepoolest kuumus ei häiri. Peetakse sisestat, pikki õhtuid, päike kütab basseinivee 28 kraadiseks. Lisaks veel, see on siin, kus mina elan, aga kui geograafiatunnis ehk tähele oled pannud, siis Hispaania on väga suur riik ja siin on lisaks vahemerelisele või mandrilisele kliimale näiteks ka mereline kliima, üsna jahe aastaringselt.
Playboydest mehed ilmselt ajavad tõesti ila suust välja, kui oled selline labane tibi, normaalseid naisi ei tülita keegi ebaviisakalt, komplimente tehakse küll, kuid eesti rullnokkade tüüpi nalju ei ole küll kunagi kuulnud.
Huvitav, mis põhjus on inimesel, kes Hispaaniast ilmselgelt palju ei tea, siin seda riiki maha teha? Naljakas.
 
kogemus 11. juuli 2011, kl 14.53
viimasele:

Kuidagi väga ründav on see sinu vastus siin. Õnnetundest pakatavat inimesest, kes elab õnnemaal, pole su sõnavõttudes küll jälgegi. Sellest intsidendist ujulas võib teha nii mõnegi järelduse ja üldistuse siiski: põhjamaalased ei prööka matsi kombel oma varaga nagu lõunamaalased ja põhjamaalased ei ole hullunud religioonifanaatikud, kes mõnda oma püha nime kuuldes võhivõõra suvalises kohas on valmis maapõhja sajatama temaga nt kümme minutit sõimeldes.

Kui võrdlen siin sinu sõnavõttegi selle hispaanlasest pubekaga, siis leian mitu ühist joont: agressiivsus ja ründamine, solvamine eimillegi eest (nt oled primitiivne, teed vist huumorit). Küllap oled selle õppinud või endas süvendanud Hispaanias elades. Nii et polnud see mu intsident seal ujulas midagi erandlik juhtum, mille põhjal üldistusi teha ei maksaks. Su enda sõnavõtud siin on elav õestus sellele.
 
koger 15. juuli 2011, kl 00.35
kogemus:

aga mis sa ise tunneksid, kui keegi näeks välismaal esimese eestlasena mõnda eesti pätti või lihtsalt räuskavat rullnokka ning hakkaks siis üldistama: tead, ma nägin täna EESTLAST! nüüd ma siis tean, millised eestlased on, eks neil ongi vist seal sellised kombed, ei sinna Eestisse küll jalgagi ei tõsta ja nii edasi.

Küllap sa ei oleks sellega nõus ja hakkaksid pahandama, et mida te õige mõtlete, kuidas saate terve rahva kohta niisuguseid üldistusi teha.
 
kogemus 15. juuli 2011, kl 19.30
koger,

Tead, niiväga ei solvukski ega kipuks õigustama eestlasi. Ega ausus ja eetilisus pole siinmail väga hinnas, ka korrektsus mitte. Eesti pätid on samasugune peegelpilt meie rahvast nagu hispaanlastest rullnokad ja usufanaatikud on peegelpilt sellest maast ja rahvast.

Ei hakka põhjamaalane iial niimoodi avalikus kohas välismaal olles võhivõõraga räuskama stiilis, et sul pole õigust siin olla ja samal ajal Jeesukest ülistama.
 
Hispaaniast to kogemus 15. juuli 2011, kl 21.40
Sa jätad endast ikka väga piiratud mulje niivõrd lolle üldistusi tehes. Kuidas ma siis peaksin küsima, et kas sa oled pea peale kukkunud? Läbi lillede?
Ja selles on sul küll õigus, et hispaanlased on tunduvalt vähem ussitav- tagaselja kobisev ja rohkem otseütlev rahvas, kui näiteks eestlased, mulle see meeldib, muide.
Ja ikka ma tahaks teada, misasi on SPA numbrimärk?
Huvitav, et sa ise aru ei saa, kui totter su üldistus on, mina näiteks olen mõned korrad näinud padujoobes ja agressiivset kodanikku Norras, üks neist eestlane ja teine eesti venelane. Kuidas oleks kuulata norrakate üldistust, teemal, et kõik eestlased on agressiivsed joodikud? Meeldiks? Kindlasti on ka norrakate hulgas selliseid primitiive, kes selliseid järeldusi teevad.
 
eva 16. juuli 2011, kl 02.47
Olen küll Hispaanias viibinud vaid lühiajaliselt aga huvist hispaania keele vastu loen aeg-ajalt hispaaniakeelseid foorumeid (muidugi mitte ainult neid) ja kohalikud tunduvad olevat üpriski mures oma riigi ja töö jne. pärast kuni võõravihani välja, tööpuuduses süüdistatakse just välismaist odavtööjõudu, kes riigi buumiaastatel üle ujutas (eriti muidugi hispaaniakeelne rahvas). Nii, et ei tea kas praegu on õige aeg Hispaaniasse õnne otsima ja sealset sotsiaalsüsteemi üle koormama minna.
 
kogemus 16. juuli 2011, kl 13.26
to Hispaaniast:

Näed, sulle meeldib see hispaanlaste "panniga pähe" mentaliteet, ma jälestan seda. Joobes inimene ei käitugi adekvaatselt, kaine ometigi peaks käituma, kui eluväärtuste ja maailmavaatega kõik korras on. Sel perekonnal, kellega mina kokku puutusin, ilmselgelt ei olnud kõik korras.
Ja olid nad siiski nn saadikud Hispaaniast, nii nagu seda hetkel oled sinagi. Mida enam sellesse hispaanialikku süvenen, seda vastikumaks see mulle muutub.

Jäta see SPA-numbrimärk rahule. Hispaania numbrimärkidega nahhaalselt pargitud autodest rääkis mulle inimene, kellega koos ujusin. Oli seal kirjas siis SPA või miskit muud, selge on see, et need olid Hispaania autod. Üks tuttav soovitas mulle, et oleks võinud Eesti parkimisteenuste kontrolli infonumbrile helistada, oleks hispaania rullnokad ka kuninglikku hinda pidanud maksma Eestis oma "kuninglikult" rullnokaliku ujulakülastuse eest. Kahjuks jäi see õppetund neile andmata.

Juba ammu on räägitud katoliku kiriku silmakirjalikkusest ja topeltstandarditest seoses usuga - see pole minu leiutis ega väljamõeldis. Mul lihtsalt õnnestus neid topeltstandardeid nüüd omal nahal kogeda. Ja see ON üldistus Hispaania kui katoliikliku maa kohta. Piiratud oled sa ise, kui nii üldtuntud üldistusele, mis juba sajandeid vana on, vastu põtkid.

See rullnoklus ja mentaliteet "tee vabaks "härradele"" ON ehthispaanlaslik, põhjamaade rikkad ei käitu iial nii. Isegi mitte rullnokkadest rikkurid.

See ei olnud mingi üksikjuhtum, see OLI vettpidav üldistus sellest labasest ja ülevoolavate emotsioonidega rahvast.

Põhjamaalased ON ausamad, viisakamad ja väärikamad kui lõunamaalased. Mind ei tõmba enam mingi jõuga isegi mitte turismireisile selliste metslaste hulka.

Aga sina, Hispaaniast, ilmselgelt sobid sinna riiki sinu postituste järgi otsustades. Ja olgu nii. Igaüks peabki endale leidma koha, kus tal hea on. Mul on Eestis üsna hea olla. Mulle meeldib eestlaste põhjamaine taust. Kuidagi puhtam, ausam, kargem, viisakam ja eetilisem on siin kui nt Hispaanias. Meil on omad tormid veeklaasis, aga ikkagi on need puhtamad kui Hispaanias.

Mul on olnud teisigi kokkupuuteid hispaanlastega. Ja ikka on mul sama emotsioon: hispaanlased ja eetika on teineteist üsnagi välistavad nähtused. Aga soperdamishimulistele kindlasti hispaania sobib.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!