Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Eestlased välismaal
eestlase suvepäevad helsinkis espos
 
eesti helsinki klubi 16. juuni 2011, kl 18.00
29. juuli 2011. a. kell 18:00 - 31. juuli kell 12:00
Asukoht
Espoo
Looja
Marek Viktorovitš
Lisateave
NB: Ostes pileti eelmüügist(ehk ülekandega)enne 16.07.11 on pileti hind 25.-eur.

Kuna mõlemate klubide tegevused on suunatud Soomes elavatele, töötavate ja õppivate Eestlastele, otsustasin oma jõud
ühendada Helsinki Eesti Klubi RY ning FinEst´iga ja pidada maha kenas ja looduskaunis kohas juulis 29-31 suvepäevad kõigile
huvilistele. Sobiv paik uusi tutvusi luua ja kohtuda silmast silma vanade sõpradega ning seejuures meeldivalt aega veeta.

Helsinki Eesti Klubi RY koostöös Fin-Est-iga korraldab suvepäevad Espoos Oittaa kämpingus 29.07-31.07.2011
http://www.suncamping.fi/Espoo-Camping-Oittaa.php
Osavõtutasu 30.- eur (alla 15.a tasuta)
Osavõtutasu saab maksta kuni 15.07.2011 Helsinki Eesti Klubi RY arveldusarvele Sampopankki 800017-10290876
Kui maksad mitme inimese eest,siis paluks seletusse ka nende nimed kelle eest maksad!

Suvepäevada kava:

29.07.2011 avatakse väravad kell 20.00,
kes soovib saab juba oma telgi/söögi/joogiga kohale tulla.
20.00-23.30 mängib meeleolu loomiseks ans." Taas"

30.07.2011
12.00-13.30 Kogunemine-kohale saabumine,mängib ans." Taas"
http://www.taasband.org/
14.00 Ametlik suvepäevade avamine,lipu heiskamine,reeglitega tutvumine
14.45 Võistkondadeks moodustamine,erinevad võistkonnamängud
18.00 Mängib ans. "Jämm" 3*45 min
http://jamm.planet.ee/
20.30 Õhtune meelelahutusprogramm
22.00 Üllatusesineja Eda-Ines Etti & Bänd
00.15....mängib DJ H.T muusikat

31.07.2011
10.00 Äratus ja hommikuvõimlemine
10.30-12.00 Hommikusöögiks kõigile suvepäevalistele Seljanka kiluvõilevaga ja kohvi
12.30 Suvepäevade lõpetamine,kokkuvõtted


INFOKS!
AJAKAVAS VÕIB TULLA MUUDATUSI !!!
Oodatud on kõik koos peredega,lastele olemas oma programm ja lastejuht.
Suvepäevadel peab korda Turvameeskond !!!
Alkohoolseid jooke kohapeal ei müüda,igal oma söök, jook kaasa võtta!
Kohapeal olemas telklaager ja autodele Parkla.
Avatud on ka Grilltelk,kus saab osta suupisteid ja sooja sööki (hinnad taskukohased)

Info tel:
Helsinki Eestiklubi Ry: 0465535091
Fin-Est: 0417425927
 
Helsingist 16. juuni 2011, kl 20.04
Siis mais asja? Miks see pilet ikka nii kallis on?
Kohe näha, et tegu eestlastega, kui ikka soomlased korraldavad pidusid, siis ikka sissepääs TASUTA...
Vaata kas või Hesat, igal pool konsterdid ja muud etendused ikka rahvale tasuta.
 
esta 16. juuni 2011, kl 20.06
Otsige lolle ja kolle mujalt.
Parem lähme lastega juba kasvõi Linnamäele;
 
ikka soome eestlased helsingist 17. juuni 2011, kl 08.18
Ei, noh nüüd on küll bingo pandud ja raudselt!

Eesti helsingi klubi ja L O O J A - Marek VIKTOROVITS,
ei saagi pihta, kas see viktorovits on eesti perekonnanimi või siis isanimi??!!
 
Espoo elanik 17. juuni 2011, kl 10.37
LOOJA = äkki siis " jumal " ??? :-))) Ja EESTI = VIKTOROVITS ? See Marek vöiks oma perekonnanime muuta:))))

Edu !
 
talent 17. juuni 2011, kl 14.08
Eh, ei teid paranda miski ka välisilmas elades. No milleks vinguda, kui nagunii pole mõtteski minna?
Minu meelest tore ettevõtmine neile, kes tahavad rahvuskaaslastega suhelda. mina eelistan välisriigis elades selle maa inimestega suhelda, keelt ja kultuuri omandada.
Edu!
 
soomest kah 17. juuni 2011, kl 14.48
...aga jah, "ärikate eestlaste "värk...peaks ikka soome seaduse järgima, aga mitte tegutseda eesti seaduste järgi..
....alkot kohapealt ei müüda, võtke ise kaasa...alko ja lapsed...no sinna üritusele küll tuleks soomes lastekaitse kutsuda....
 
juku 19. juuni 2011, kl 07.33
Mida vähem eestlastega soomes suhtled seda paremini saad ise hakkama.
Kesse viitsib oittaale neid lömmis nägudega kaasmaalasi vaatama tulla (tegelt sellised ei käi raha välja ja vaevalt tulekski,nad istuvad ja lällavad aia taga),neid näeb igal nädalavahetusel seal oittaal oma" vägitegusi" tegemas. Kultuuriprogrammi läheme vaatama ikka eestisse puhkuse ajal. Ei ole se soome ju löuna - ameerikas....
Espoo politseile peaks ka selle kutse saatma,saaksid puhujaotsikud ja radarid aegsasti üles panna,enne kui ralli algab:-PP
 
tolkenist vingud 19. juuni 2011, kl 21.03
Mis vingute, see ju vaid mõned õlled malmi või kontula õllekas. Ja hästi läheb siis peksa ka ei anta. Telkimiskoht ja esinejad maksavad ka midagi. Egas see pole lauluka kontsert, et aia taga kuulate ja kiidate pärast - käisin ka Madonnat kuulamas.
Lootma peab ainult seda, et orgunnijad pole lõpetanud eesti bisness collegit Helsinkis.
Tünni tegemine vist kohustuslik õppeaine seal saab olema.
Aga ikkagi jõudu tegijatele.
 
JAKOMÄKI 20. juuni 2011, kl 08.23
viimasele,
kohe näha, et VÄRSELT eestist TULNUD ja kontulasse ära eksinud ja sinna jäänud neegritega oma telkidega ja esinejatega;
 
talent 20. juuni 2011, kl 10.23
to Jakomäki - ja mis vahe sel küll on, kes kui kaua kuskil elanud on? Tegelikult ka - oskad selgitada? Ma tean inimesi, kes väljaspool Eestit üle 20a. elanud, aga ikka nii eluvõõrad, et lausa imestama paneb. Kas pikem olekuaeg näitab sinu mõiustusele mingit levelit?

Kontula on paras pommiauk jah, ei vaidle vastu. Kuid palju parem pole Jakomäki ka, ausalt. Eks kõik kohad, kus üüripinnad ja muumaalased koos, on üsnagi kahtlased.
 
eesti jota soomes 20. juuni 2011, kl 20.09
ma lähen küll - krt saab nalja ja räusata, naiste prinke pepusid pigistada ja mõne tolvaniga üksteist tümitada. no mida veel hing ihaldab?
 
? 20. juuni 2011, kl 22.33
Kas jakomäki pole mitte eestlaste harlem helsinkis? Ja ei ela mitte kontulas vaid Kampis. Noh kas läheb näksimiseks või mitte? Aga nalja peab saama selmet, et vinguda.
 
kulla mees 21. juuni 2011, kl 07.40
ma ei usalda venepärast nime ja seda enam venelast ja milleks minna sinu pakutud kohta oma jookidega,vajadusel leiań ise koha
 
Hesast 21. juuni 2011, kl 08.46
to:talent
Pole selllel jakomäel midagi viga, parem ikka kui meie eesti "eliitrajoonid" pirita kandis ja neid sinu nimetatud "üuripinnnad" on kõik kohad täis, isegi südalinn on kaupunkinasunnoit täis:

keegi eelpool kirjutas, et mida vähem sa sa eestlastega soomes suhtled, seda paremini sa elad ja tõsi see on.....parem juba minna lastega tõesti linnanmäele, sama piletihind ja lõbu ja lusti kogu päevaks ja näe neid eesti joodikuid seal lällamas ega karjumas;
 
talent 21. juuni 2011, kl 14.58
Linnaosade planeerimine on põhimõttel, et PEAB olema korrusmaju, eramaju, nn. hitastalot (ma ei tea, kas Eestis selline süsteem on, aga pmst korter, millel on linnal ostueesõigus), üüripinnad, korteriomandid. Vastavalt sellelejaguneb siis ka kaader. Meie majaühistus on üks linnakorter ja üks üürikorter, ülejäänutega omame enda pinda. Seetõttu ka piirkond rahulikum. Paljud (eriti kõiksuguste kaubanduskeskuste lähedal) kortermajad 50%-lt üürnikega asustatud, korterid odavamad, eluolu kirevam.
Minu töökoht asub jälle linnaosas, kus väga rohkelt linnaüürikaid, siinsed elanikud on siin jumal ise teab kui kaua elanud ja hästi palju vanu inimesi on. Ka Eesti-Soome kekskeelne algkool on, kooliümbruse majad jälle asustatud üürilistega, seal traalib alailma rahvas edasi-tagasi ja kolimisautod on igapäevased.
Et kui Nõmmele näiteks korrusmaju ei ehitata, siis siin on kõik läbisegi. Et oleks ikka "palju toredaid inimesi" koos. Samas mõistlik - ei teki selliseid eri rahvuste suuri getosid.
Noh, eliitpiirkondadesse minul näiteks palju asja ei ole, pole ka neil, kes "täna siin-homme seal".
 
mayday 25. juuni 2011, kl 09.24
Nii tabavat kommentaari pole pikkaaega lugenud - Kiitos
Aga korraldajatele jõudu - kena, kui keegi viitsib midagi organiseerida
Vingujatele - jätke kast karjalat ostmata ja küll saate siis osamaksu makstud...
 
mayday 25. juuni 2011, kl 09.25
eesti jota soomes Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> ma lähen küll - krt saab nalja ja räusata, naiste
> prinke pepusid pigistada ja mõne tolvaniga üksteis
> t tümitada. no mida veel hing ihaldab?


sorry - minu kommentaar puudutas seda mõttetera
 
realist 25. juuni 2011, kl 16.19
Ise olen juba 16 aastat Soomes elanud, enne pole niisugusel üritusel käinud. Seekord ehk tulengi, kui mu sõbratar kaasa tuleb.
Ma arvan, et ma ei kaota midagi, sest ma ei oota midagi. See 30 eurot mind maha ei löö, isegi sel juhul, kui esimese poole tunni jooksul midagi nii vastu hakkab, et korjan kodinad kokku ja sõidan minema.

Aga see, et siin seda üritust niimoodi maha tehakse, oli küll mulle halb üllatus.
 
talent 25. juuni 2011, kl 19.23
to realist - seda minagi!

Jah, eestlastega ma siin ei suhtle, ei näe mõtet. Aga kellegi korraldusi maha teha on imelik. Aga arusaadav. Meil see pühakolmainsus - õelus, kadedus, kibedus.
 
realist 25. juuni 2011, kl 20.47
Mina suhtlen eestlastega küll. Minu paar sõbratari, kes mul üldse on, on eestlased.
Kergem ja toredam on eestlastega suhelda sellepärast, et meil on samasugune ühine minevik, me mõistame teineteist paremini kui kestahes soomlane meid mõistaks. Aga - kõikide eestlastega ma ei suhtle ja ei taha ka.
Kuid soomlast ma ei mängi, ma ei ole seda ja ma ei varja seda ihu ja hingega. Kui keegi küsib, siis ütlen ikka, et olen eestlane ja tihti küsitakse, et kust pärit, kas Tallinnast, siis ütlen, et Ida-Virumaalt, sest seal ma olen sündinud ja elanud 29 aastat ja ma ei kavatse seda häbeneda. Ma ei kavatse mängida kedagi teist ainult selleks, et kellelegi paremini meeldida.

Vaat on küll vahe sees, kes kui kaua siin elanud on, kes on tulnud ajutiselt tööle, kes õppima, kes kauemaks tööle, kes päriseks elama. Mina tulin siia elama kasvõi elu lõpuni, nüüdseks olen eraettevõtja. Olen integreerunud liiga hästi, et koos aasta siin olnud eestlastega soomlaseid põtradeks sõimata.
Espoosse tuleksin selleks, et näha, kas seal ka teisi minusuguseid on. Uute asjalike tuttavate vastu pole mul midagi.
 
liisa 02. juuli 2011, kl 16.53
Ja kirjutati selleset üritusest Hel.Sanomit, et tabati eestlane, ilma juhiloata ja purjus ka veel?
 
liisale 06. juuli 2011, kl 13.21
noh purjus eestlasi võib tabada roolist kus tahes....soomlasi ka aegajalt tabatakse.Pole nagu korraldaja viga kui mõni peast kukku on.
 
Mina 17. juuli 2011, kl 22.08
Nii,et igalt lollilt 25 euri ja pass kaasa muidu siise ei saa:)
 
TK 18. juuli 2011, kl 19.01
hullem asi see 25 v6i 30 euri ,,, kui baaris käija siis sott v6i 2 naguniii läheb nädalavahetusega.. Omad ölled ja vorstid saab alla saja hakkama... Mulle sobib, polegi s6pradega tykk aega joonud
 
- 19. juuli 2011, kl 12.53
Eesti suvepäevad Espoos jäävad ära, vaatamata eelnevale kokkuleppele, töstis ikkagi Camping hinda( keda huvitab ,se on 15 000,-€ ) ,piletite rahast oleks jätkund vaid esinejatele, raha makstakse tagasi..Aga toimuvad suvepäevad Marttilas 30 juulil, tere tulemast
 
sten 19. juuli 2011, kl 18.59
ei jõudnudki üritusele - jõin end eelmisel päeval täis ja pohmaga ei viitsinud end kohale vedada. kahju, mõne kaunitariga oleks müranud küll...
 
Emeli 02. august 2011, kl 18.36
Eestlased või inimesed, krdi vingupunnnid, elagu oma elu ausõna. ikka igasuguseid leidub, silmad võtab küll punni pähe.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!