Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Eestlased välismaal
Kas keegi Iirimaal ka?
 
Mina 26. juuni 2011, kl 15.03
Huvitab mis elu elavad praegu Iiri eestlased ja kas koju tagasi mineku plaane pole?
 
olen 26. juuni 2011, kl 15.18
kuulnud, et jubedat elu. aga mõnele ongi selline karjas elamine normaalne....
 
Mina 26. juuni 2011, kl 23.04
Ma ei tea,ma küll jubedat elu ei ela ja mehega oma majas kahekesti,aga ikkagi tahaks Eesti tagasi.
 
mhmhh 27. juuni 2011, kl 23.33
palk on vaga hea,ei tea kes oma tuttavatest nii palju teeniks ja suudaks palgast poole korvale panna ja see juures veel elada nii et saab ka juuksuris kaia ja riideid osta ja pea iga paev valjas lounatada. aga eestisse tagasi tahaks ikka!!
 
Mina 28. juuni 2011, kl 10.50
N6ustun sinuga 100 protsenti.Kus kandis muidu Iirimaal kui kysida tohib?
 
mhmhh 28. juuni 2011, kl 21.10
no nii umbes dublini lahedal, rohkem täpsemaks ei läheks =) aga muidu on siin enamvahem. pikalt juba olnud ka ja eks asju on palju mis hairib aga samas kahju oleks ka kui peaks homme asjad pakkima ja koju minema!
 
scorp 02. juuli 2011, kl 01.40
jah, palk lubab ikka elamisväärselt elada hetkel ja koduseidki toetada. Iga päev ma küll väljas söömas ei käi, aga riie on seljas, kõht täis...maksud makstud ning natukene jääb üle ka. Muidugi elu on karmimaks läinud siin võrreldes paariaasta taguste aegadega...ei tea kunagi, millal töökoht läheb. Koduigatsus on suur, koduseid ei asenda mitte miskit, aga paraku pole koju ju kusagile tulla. Pealegi on iirlasest imeline mees siin olemas...niiet raskeks läheks see tagasitulek. Karjakaupa elamist siin küll ei ole. Inimesed on toredad. Elan Dublinis.
 
pole mingit koduigatsust! 02. juuli 2011, kl 09.38
kas saada inimv''rset palka ja elada ning t;;tada normaalsete inimeste keskel v]i vireleda sandikopikate eest oma "kallil" kodumaal ]elate ja vihaste kaasmaalaste keskel - eks valik on iga[he oma teha...
 
oot-oot 03. juuli 2011, kl 20.37
Kuidas siis ikkagi seal Iiris lood on? Kas on palk hea, võrreldes Eestiga, või lausa kudagi ots-otsaga välja tulemine. Mõned mu Iiris töötavad tuttavad väidavad, et oh, nii vähe teenib, et ei saa isegi Eestisse piletiraha kokku.??!!", rääkimata mingitest ülejääkidest. Ema-isa siin lausa murest murtud, et vaat saadaks oma pensist neile sinna abi juurde kohe.
Või mis?
 
mhmhh 04. juuli 2011, kl 00.31
see taitsa oleneb kuidas kellegil on tookohaga ja kuidas kulutused on.mõni saab enne nadalavahetust palga kätte,pidutseb maha ja nii iga nadal. siis vast jah ei jaa miskit jarele. minul see nii ei käi.
 
mina 04. juuli 2011, kl 12.56
palk on ikkagi väga hea(miinimum on 1200e.) aga tuleb osata seda õigesti kasutada jah,meil rahaga probleemi ei ole ja eestis oleks kindlasti tunduvalt kitsam,aga ikkagi ei taha siin enam kauem olla,ja iga hetk võid ju töö kaotada,kuna kõik firmad sulgevad järjest uksi.
 
üldjuhul eestlased nii viletsad..... 09. juuli 2011, kl 10.24
...ei ole, nagu siit kommidest välja loeb!......
 
ema 09. juuli 2011, kl 21.35
minu laps läks Iirimaale 4 a eest, paljas nagu püksinööp, elas nigu miska, ja nüüd tuleb tagasi sama paljana kui läks. kaotas töökoha, headel aegadel tagavara ei kogunud... aina kuulsin seda juttu et kogu maailma elab võlgu... vaat mis nüüd selle maailmaga toimub...ükski totrus ei jää karistamata. ise olen eluaeg väikest palka saanud ja vägagi hästi ja huvitavalt elanud, lihtsalt oskan majandada. paraku mu lastel pidevalt raha "sügeleb" taskus, kui teda vähegi on. ei suuda ahvatlustele ära öelda, ja nii elataksegi üle jõu. seda vist ei õpi kah - olen kõrvalt näinud kuidas vana inimene maksab palgapäeval võlad ära ja siis elab jälle paar nädalat ja raha otsas, vaja taas võlgu võtta. ei oska oma võimalusi adekvaatselt hinnata. mis teha... aga koduigatsus on tal alati peal olnud, ka headel aegadel. ja õppinud ning arenenud on ta seal kah pisitasa, mõnigi väärt asi CV-s ette näidata, ehk läheb lõpuks kõik hästi.
 
scorp 10. juuli 2011, kl 00.48
jaa just nii ongi, et töökohtadega on karmimaks läinud...aga ikka ligi 2000 saan kuus kätte ning väga väga mõnusate inimestega töötan koos. siin saab toidu ka väga odavalt kätte..Eestis kulutan ikka palju rohkem. Riideid saab siin ka odavalt, eriti kui seilid on...siis ikka saab kümpsiga teksad, mis muidu 70 euri maksavad ning väga korraliku kingapaari võib 30ga saada 120 asemel. Seetõttu ongi siin hetkel vähe lihtsam hakkama saada. Muidugi koduigatsust ei leevenda miski rahasumma...aga teadmine, et omastel lihtsam minu siinolemise tõttu teeb vähe kergemaks.
 
siil 15. juuli 2011, kl 17.15
elan ka juba 7 aastat iirimaal. tagasi ei plaani tulla. eestis on sòbrad mind vist unustanud... pealiskaudne suhtlemine on alles jàànud. aga vàga tore pere on endiselt eestis. tagasi ei plaani sellegipoolest tulla. just sellepàrast et ma ei kujuta et ma eestis [tasuvat] tòòd leiaks. muidu eluolust niipalju et elasin 4 aastat iirlasest boyfriendiga, hetkel vallaline nii et jagan suurt maja kahe iirlasest tùdrukuga. meil on kòigil isiklik magamistuba-vannituba ning jagame siis elutuba ja kòòki. ònneks saan mòlema tùdrukuga vàga hàsti làbi ja me kòik oleme piisavalt tihti majst àra nii et saab ennast siin suht vabalt tunda ja nàdalavahetusel uhket ùksindust nautida. see olukord hetkel on kùll tore aga mitte ideaalne. tahaksin jàlle oma maja ja tahaks oma isiklikku lillepeenart ja ennast lòpuks kuskile ankrusse sàttida mitte muudkui kolida.
tòòtan poole kohaga nii nagu enamus siinsetest inimestest. ausaltòeldes peale masu ei tea ma siin ùhtegi inimest (kohalikest sòbrad-tuttavad ning paar eestlast) kellel veel oleks tàiskohaga tòòkoht alles... minumeelest on masu siin ikka laastav olnud. oma poole kohaga tòòtades saan ma iga nàdal palka 200 euri. renti maksan 75ndlas, arved olenevalt kuust siis. seekord nàiteks 45 euri kuus talvel oli vahel natuke ùle 100 euri.... nii et elan kenasti aga raha kòrvale ei ònnestu siiski panna. hiljuti nàiteks sattusin haiglasse, esmaabisse ja sain sealt lihtsalt ùhe sùsti ja 3 tundi ootamist ja arve mis oli 100 euri. jàrgmine pàev pidin minema perearstile mis oli 55 euri.... - need siis lihtsalt mòned nàited et kùsija saaks natuke aru siinsest olust ja kulutustest. kui veel kùsimusi on siis ole lahke! :)
 
mhmhh 15. juuli 2011, kl 20.21
eelmisele.
kas sa riigi poolset toestust ei saa voi maksad oma 200 eurisest palgast ise rendi ja yyrid ? peaks nagu saama ju veel riigipoolt ka tootu abiraha umbes 180 eur nadalas ? ja heal juhul veel nad peaksid sul ka elamiskoha kinni maksma. huvitav et minu tutvusringkonnas on peaaegu koik taiskohaga tool,akki 2 inimest on poolekohaga ja koik rygavad tööd teha nii kuis jouab.
 
iirlanna 17. juuli 2011, kl 01.21
kui töötad poole kohaga siis riik maksab 80 %yyri sinueest ära seda nimetatakse rent allowance accepted.Mine kohalikku sotsiaali ja uuri asja.Näiteks kui elad Dublinis siis saad omale yksi yyrida korteri ,mille max yyr tohib olla 530 e kuus.Sina maksad sellest 24 e nädalas ainult.Ära lase ennast koorida,kui töötad poole kohaga.Sa ei pea täis renti maksma.
 
iirlanna 17. juuli 2011, kl 01.21
kui töötad poole kohaga siis riik maksab 80 %yyri sinueest ära seda nimetatakse rent allowance accepted.Mine kohalikku sotsiaali ja uuri asja.Näiteks kui elad Dublinis siis saad omale yksi yyrida korteri ,mille max yyr tohib olla 530 e kuus.Sina maksad sellest 24 e nädalas ainult.Ära lase ennast koorida,kui töötad poole kohaga.Sa ei pea täis renti maksma.
 
siil 19. juuli 2011, kl 16.54
Vastuseks mhmhh`ile vòi kes sa meil olidki: sotsist saab toestust juhul kui oled poole kohaga - tundide arv ei olene aga tòòpàevi ei tohi rohkem olla kui 3. Minul ùlemus ei ole sellega nòus nii et tòòtan 4 pàeva ndls... Ta òigustab ennast sellega et olen suht kòrgel tasemel ja et mind on nii kontoris kui pòrandal vaja nii et ta ei saaks hakkama kui ma oleks kohapeal ainult 3 pàeva.... Rent allowance`i kohta vòiksin vist kùll juurde uurida.... :) Tànan et idee istutasid. Mis valdkonnas sina/sobrad tòòtavad kui tahad mainida? Ma ise olen retail`is....(riided
) ma teen kùll hetkel firmasiseselt management kursust aga kuna tunde pole poele lubatud rohkem kui x siis ma vòin kùll asjapulk olla tòòtada saan ikkagi nii vàhe nagu ma ùlalpool mainisin. Isegi meie manager kàib ainult 4 pàeva tòòl :) Tema palk on muidugi mitte 9.76 nagu minul vaid 18 euri tunnis....
Ma olen alati maja jaganud kellegiga ja kui selliseid maju otsida siis tihti on kuulutustes nàha et no rent allowance accepted.... Aga nagu òeldud siis uurin kindlasti!
 
boyfriend 19. juuli 2011, kl 18.34
Kas oled täiesti kindel,et €530.- on dublinis max hind, mille eest pinda rentida? -
( kui oled "sotsi" -peal?
 
siil 19. juuli 2011, kl 23.56
just ennem vaatasin nàiteks siin linnas kus mina olen on mul maksimum korteri hinnaks lubatud 470 euri... nagu aru sain saab isegi selle eest taotleda kui maja jagad kellegiga.... siin linnas sel juhul maksimum summa lubatud 270 euri.... pikk nimekiri tingimustega ka muidugi juures, pean veel sùvenema :)
 
iirlanna 22. juuli 2011, kl 01.26
http://www.citizensinformation.ie/en/social_welfare/social_welfare_payments/supplementary_welfare_schemes/rent_supplement.html
 
kertu 25. juuli 2011, kl 13.55
Siil raagib oiget juttu. Masu ajal on koik lainud nagu vasu taevast. Ise olin koodnatud kaks aastat tagasi, sain vaga hea koondamise tasu ja motte, et mida edasi teha ja kas mehega tagasi tulla. Vlaik tuli selline, et proovin, ehk leian too ja saan hakkama. Sain poodi toole. Tooran nagu juba siil ka siin mainis, et teatud tunnid nadalas. Uhseonaga pea 300 euri kokku ikka. Eesti eestlased arvavad, et me saame miinimumi 1400 aga kui hakkad seletama, et sa ei saa niipalju tunde, et seda raha omada, siis nad nagu ei saa aru. Eestis ju lohuvad tunde vaikse kopika eest...kui kuisda poole ja veerand kohaga tootamise kohta, siis nad ei teagi mis see on.
Meil maja 750 euri kuus mehega jagamisel. Kolm magamistuba, kuigi pole niilapju tarvis. Kuna linnas on rendi hinnad korterid ja majad uhesugused, siis ma olen maja meelt ennem, kui maksta 2 magamistoga korteri peale see summa. Ja siin pole toesti vahet, et kus su rendipind asub...koha vahe oleks ehk...rohkme maapoole ja rohkem louna poole siis ehk ka odavam. Mees teenib samuti kaks paeva nadalas. Saame hakkama just rahas korini ei suple aga tanu minu majandamisele elame paris hasti. Raha jaab ka veidi ule mida korjata. Ennem kui ikka ule 2000 euri kuu sissetulek oli, anids nadalas paris palju korvale panna...resisime kohtades, kuhu ei saaks meiesugused eestist iial. Ka siin paljud ei raatsi osta 2000euri maksvaid pileteid.
Emale eespool olgu oledud. Minu laps tuli samuti iiri pea 10 aastat tagasi ja koik mis kirjeldasid vastas ka siinpool toele. Ainus vahe , et ta ei lainud eesti vaid laks siin kolledzisse ja lopetas selle, kui tootu oli. Seda raha korjamise asja annab siis oppida, kui ema on lahedal. See et ema eestsi ja muudkui puuab ealt juhiseid anda, et kuidas oleks pidanud.EI TOIMI. kogesin enda nahal. Midagi ei korjanud, laristas st elas maha. riided, peod jne. Nuud on arukas noor naine, kel oma elamine ja hea keel , haridus ja kull tal laheb ka paremaks. Ise tulin just talle siia jarele, et ka paremini elada. Nagin tema pealt, et selleks on ainult vaja tahta, Tegin otsuse ja solen hetkel rahul, isegi vaga rahul .
 
"ema eespoolt" 26. juuli 2011, kl 17.51
ei püüa ma kummalegi lapsele juhiseid anda, kurb on lihtsalt vaadata kuidas neil raha taskus põleb:-( ise olen väga hea majandaja, pole iial võlgu võtnud ega järelmaksuga ostnud. ei meeldi elada nii et täna kuningas ja homme kerjus. varem olen lastele seletanud küll, et hinnake oma sissetulekuid õigesti ja mõelge, mida saate oma palgaga lubada. aga nemad tahavad ju kõike ja kohe... kui purupaljad, ju siis sugulased aitavad....
 
Jüri 08. august 2011, kl 20.32
kas keegi teist seal äri ka ajab, kuidas on äri tegemise võimalused, näiteks oma töökoda teha, või pood. Või eesti saadusi seal müüa.
Ja kui kulukas on sealt siia ja siit sinna paki, 10kg, aluse saatmine.
 
Dublinist 22. august 2011, kl 00.13
Huvitav, oleme elukaaslasega mõlemad töötud, ja maksame korteriüüri (1-toaline) 850 euri kuus, kuid HSE ametnik ütles meile, et üür on liiga kallis, et Rent Allowance taotleda, max piir meile oleks 350 kuus. Selle raha eest kahjuks ühetoalist korterit siin ei saa, ja jagada ju ka kellegiga ei tahaks.
 
iirlanna 22. august 2011, kl 01.46
mina ise olen samuti rent allowance majas.See 350 mida sa mainisid maksab sulle sotsiaal 530 st.kinni mis on yhele inimesele määratud.st.ise hakkad maksma sellest 180 eu.kuus.Selge on see,et kui olete töötud ,siis 850 neses korteris ei saa elada.Samuti 530 euro eest leiab rohkem stuudio kortereid.Needki on dublinis kyllaltki kehvad.Mina olin natsa kavalam.OTsisin maja väljapoole dublinit.Nyyd elan yksi 2 he magamistoaga majas ja maksan 180 kuus.
 
Väljarännuhuviline 07. november 2011, kl 16.19
Mida Eesti-Iirlased soovitavad eestlastele - kas tasub sinna praegusel ajal või aasta pärast tööd vaadata või et kui isegi mingi otsa kuskilt saab kokku lepitud toimuvad lähitulevikus suuremad koondamised?
 
brr 15. november 2011, kl 20.11
elasin Iirimaal, no tagasi ei taha isegi mitte pealemaksmisega minna
 
to brr: 20. november 2011, kl 11.40
Selgitad äkki miks nii?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!