Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Eestlased välismaal
Kas keegi Iirimaal ka?
 
sepp 20. november 2011, kl 19.44
osa inimesi ei kohane mitte kusagil,tavaliselt on need naised, kes väga piiratud silmaringiga ja ainus soov on saada tagasi ema juurde.....-seal on nende jaoks turvaline koht..või siis Soomes.. hahahahaaaaaaaaaaa..
 
.. 21. november 2011, kl 00.47
huvitav, ma ei ole ühtegi sellist naist veel kohanud nagu Sepp kirjeldab.
 
brr 24. november 2011, kl 15.46
inimesed on meie mõistes 7-klassi haridusega, ebausklikud, umbusklikud, kultuur tähendab pildituks joomist, juuakse jubedalt ja suitsetatakse nagu ahelikud, kliima on jubedam kui meil, kas niiske ja külm või niiske ja leige, soojust seal ei ole ega tule, inimesed ei tea elementaarsemaidki asju, hügieen on allpool arvestust, juhmus on IN, kõrgharitud inimest vaadatakse nagu ufot, põrandad on räpased, hoonetest puhub sageli tuul läbi, sest soojustusest pole kuuldudki, teed on vastikult kitsad, nagu lehmade ajamiseks mõeldud

ühesõnaga, hea riik nõdrameelsetele ja lohakatele, kel räpane nire jookseb mööda särki alla
 
kuri 12. detsember 2011, kl 20.25
AHAAHHHAAAA........no ja eesti on meil super riik, kummardame teda ja maksame peale ka veel, et seal elada saaksime.
 
to brrrrrrr 14. detsember 2011, kl 19.13
Kas sa oled saadetud pikemaks ajaks Iirimaale asumisele, et nii hästi tunned iirlaste kultuuri ja kombeid?

Mainimata jätad muidugi tähtsusetud pisiasjad, nagu nt 4X -se erinevuse palgas,iirlaste sõbralikkuse,(mida eestlastega võrreldagi ei anna,ka sinu esseest näha!),
väga hea sotsiaalkindlustuse,Euroopa kõrgeima iive- eeskujulik laste- ja üksikvanematoetused,160X suurema expordimahu kui Eestil- kuigi rahvaarv vaid napilt 4X suurem Eestist jne, jne......ja isegi Iiri kliima ei meeldi sulle! :DDD // miks sa küll koju tagasi ei lähe, hea ja tark eestlane? :))
 
?! 17. detsember 2011, kl 18.52
iirlased ja sõbralikud??? NEED UMBUSKLIKUD EI OLE SÕBRALIKUD MUIDU KUI PINT ÕLLET HINGE ALL, muul ajal kõõritavad sind stiilis 'ega sa siia päriseks ei tulnud?'

ja ma räägin, et ma sinna TAGASI ei läheks iialgi, ka mitte pealemaksmisega

mis palk? 1000 euri kuus? mida SEAL selle eest ka saab?

iive? et kukun seal poegima?! idiootne põhjus võõrsile minekuks, kas sa ei leia?
 
Mina teemaalgataja 26. detsember 2011, kl 06.18
Huvitav,juhtusin siia taas.Arvasin et mu suvel alustatud teema on ammu ammendatud,aga näed:)
Me ise oleme kohe kohe mehega tagasi Eestisse minemas.
Jutt jumalast õige nii positiivsest kui negatiivsest küljest kõigil teil.
Koju tagasi mineku otsustavaks teguriks sai siiski see, et töö on ainult ühel meist ja mina töötuabiraha ega muud säärast ka ei saa kuna pole ametlikult piisavalt kaua töötanud.Tuleme ühe palgaga ots otsaga kokku iga kuu,kuna arveid ja makse on palju ja need on suured.Eestis on väike palk aga ka väikesed maksud ja korterit me üürima ei pea eestis.Ja hetkel tundub et Tallinnas on palju lihtsam tööd leida kui siin ühes väikelinnas kus oleme.Eestlasi on siin nii minimaalselt,teha pole midagi,minna pole kuhugi.On seal siis vahet,kas istume siin näpud põhjas või istume eestis samamoodi.Pigem siis juba Eestis!:)
Häid pühi:)
 
siil 12. jaanuar 2012, kl 23.31
to brrrr (vòi no mitu neid r`e oligi ;) ) ma tòmbasin juba kopsud òhku tàis et hakata vastama ja vahutama teemal et no ega ikka ei ole iirimaa/iirlased nii hullud. Aga kui julged tòele otsa vaadta siis just nii see ongi... Ja see on òige et sòbralikkus on siin ainult teeseldud lootuses et sa oled lihtsalt ùks turist kes tuli riiki raha kulutama, mitte ùks jàrjekordne vàlismaalane kes tuli nende tòòkohta vòi meest àra varastama... Kuigi mulle pole keegi midagi halvasti òlenud ei lase ma ennast nende vòlts-vagadusest lollitada ;) No aga pùsin siin riigis edasi sest mees on iirlane ja mees on tore :)
 
Orav 23. jaanuar 2012, kl 23.56
Aga mul küll siin väga paha kogemus. Tööd ei ole, toetust ei saa. Ja inimesed ei ole nii midagi sõbralikut! Ja eestlased oma vahel suhtlevad väga külmalt ja nii kadedaid ja õelaid eestlasi ma isegi Eestis ei kohanud!
 
misasja 25. jaanuar 2012, kl 21.03
Ei näinud 7-aasta jooksul ühtegi iirlast, kes oleks ennast umbjoobe tõmmanud. Õlut juuakse küll palju, kuid selliseid joodikuid nagu Eestid on seal vähe. Kliima on igati normaalne, tõsi, suvel sooja tavaliselt 19-20 kraadi, kuid suvi on palju pikem kui meil. Kui meil sajab vihma, ei näe me päikest sageli nädalaid, seal aga võid kindel olla, et järgmine päev on jälle päike väljas. Jaanuar-Märts on hullemad kuud aga ikka mõnusam, kui meil. Majad, eriti uued lasevad tõesti tuult läbi aga nende kliima puhul ei ole see probleem.
 
sina ise... 26. jaanuar 2012, kl 19.07
..lood keskkonna kus elad! - ja ebasõbralikul ning õelal inimesel on paha Igal pool!

Kui su ümber on normaalsed inimesed, siis on elu hea ükskõik kus! - just sellepärast ei lähe/tule enamus eestlasi Eestisse tagasi!
 
brr 29. jaanuar 2012, kl 22.49
olen nii mõnigi kord lollakast nostalgiast mõelnud, et külastaks Iirimaad turistina, aga niipea, kui vaatan netist pilte, lööb silme ette jälle see jubedus: kõle, külm, niiske, lage, vastik, midagi seal teha pole, ei metsa, ei sooja suve, ainult lage ja kõle rannariba, kus liivarandagi tuleb luubiga otsida

siis juba külastaks Suure-Jaanit või Antslat või muud jumalast mahajäetud kohta (respekt inimestele, kes seal elavad, et suudavad niisugustes kohtades meie töötusest kubiseval Eestimaal ellu jääda), on lühem maa koju tagasi...

Eesti on Iirimaaga võrreldes luksuslik koht, ausõna - vaadake kasvõi meie teedevõrku (ja, mis olulisem, teede LAIUST), meil on kultuur igas mõttes võrreldes selle lõputu tühermaast karjamaaga, mida Iirimaa tegelikult endast kujutab
 
misasja 02. veebruar 2012, kl 18.06
Millegi pärast on meie laiadel teedel laipu kordades rohkem.
 
siil 02. veebruar 2012, kl 20.40
2011 - eestis liiklussurmasid 101, iirimaal 185... - jah iiri pindala on poole suurem kui eesti aga no siiski...- sisuliselt sama tulemus onju?! ;)
 
Orav 06. veebruar 2012, kl 10.51
Noh, nii ma õel ka ei ole. Lihsalt läksin valel ajal ja valesse kohta ja üks inimene ei anna elada normaalselt. Loomulikult on häid ja pahatahtlike inimesi igal pool. Leidsin ka siin väga häid inimesi. Ja nüüd olen rahul. Aga Iirimaal on nüüd rasked ajad küll. Seda ei saa eitada. Küll ma hakkama saan!!!!!
 
to brrr 22. veebruar 2012, kl 18.56
Kuna oled Suure-Jaanist või Antslast- ega siis pole midagi imestada!

to siil: liiklussurmasid ei võrrelda maa pindala järgi, vaid elanike- ning sõidukite arvu alusel!- seega on hukkunute arv liikluses üle 2 korra Eesti kahjuks!
 
kuri 28. veebruar 2012, kl 22.58
siin on hetkel nii rasked ajad, et tundub..tuleb ka kotid kokku panna ja eesti tagasi minna. uksi ei joua toesti maja pidada ja teise poole eest ka vaadata. aeg on umber ja uks meist ei saa tootu raha edasi enam. tood ag polegi nii naljalt votta. koik kohad labi tuuseldatud aga ei midagi. kahju. kodu on ilus ja super.
 
merka 15. märts 2012, kl 23.04
olin iiirimaal 6 kuuud palka makstakse seal suht normaalselt aga selleest on seal asjad , söögid üürid jne kallid .. endale isiklikult seee iiirima nii väga ei meeldi, kuid ega vaga hullu ka polnud :)
 
naine 09. aprill 2012, kl 11.04
Olen Iirimaale minemas ja eelnevaid jutte lugedes tuli lausa külmavärin peale, kas asjad on seal tõesti nii hullud??? Lähen Dublinisse elama ja palka pakutakse ka ikka üle 2000, minu arust väga norm summa, eriti kui arvestada, et üüri ja toidu peale ei pea kulutama.
 
b 09. aprill 2012, kl 19.52
kui palka saad ule 2k ja mu on üldse tasuta siis pole muidugi miskit viga. ma arvan , et rahul pole need kes just kõige paremat palka ei teeni. aga see oleneb ka täitsa sellest kuidas sulle siinne keskkond hakkab meeldima. Oleneb millised töökaaslased on . Loodan, et leiad toredad tutvused arenenud maailmavaatega iirlaste seast. Igastahes on mul kõrini sellest kuidas vaadatakse imelikult ja kommenteeritakse pidevalt kui ma söön tervislikult,teen trenni,kain jooksmas.Mul on kõrini sellest kuidas iirlased räägivad kuidas nad terve nadalavahetuse jõid ja sellest kuidas nad on pidevalt haigeks jäämas jne.
 
kui kõik on halb..... 16. mai 2012, kl 09.33
...siis tuleb kiiresti koju minna! :DD

Meie suhtleme mitme teise eesti pere ja ka üksikute eestlastega siin, ja mitte keegi neist ei kiru Iirimaad ega iirlasi- vastupidi!

Kes on need, kellele Iiri inimesed -ja isegi loodus, hirmsaid kannatusi tekitavad? . .küllap need, kes sama juttu ajavad ka Eestis ja ükskõik kus mujal..-

- paha siga, mitu viga!
 
failte 18. mai 2012, kl 11.06
Iirimaa puhul on lihtsalt ajaküsimus, millal seal pankrott välja kuulutatakse. Õigus on neil, kes sealset kliimat läbi roosade prillide ei näe.
 
failte 18. mai 2012, kl 11.46
Šotimaal, kuhu palju omal ajal rohkelt iiri majanduspõgenikke elama asunud, on mul iirlastest mitte just positiivne arvamus tekkinud. Võibolla sp, et siinse kontingendi puhul on tegemist enamasti töötute proledega, kelle nimed sageli vägivaldsete kuritegude toimepanijate hulgas figureerivad ( a la venelased Eestis) ja siiamaani iiri lippudega vehivad, kuigi peaksid justkui lojaalsed UK kodanikud olema. Samuti vinguvad kogu aega, kuidas katoliiklasi taga kiusatakse, samuti nagu venelased Eestis vinguvad.
 
asdfgh 25. jaanuar 2017, kl 14.49
Vana teema, aga kui üks kahest, kas siis Iirimaa või Inglismaa, tänasel päeval - mis te arvata?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!