Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Eestlased välismaal
Lapsele henkilötunnus?
 
Rita 23. juuli 2011, kl 17.28
Kas samuti ennem poliisi ja siis maistraati?Voi kui laps ei jäägi pidevalt siia kas siis peab teda poliisis registreerima, kas siis ei saa kohe maistraadist henilötunnust?
 
jh 24. juuli 2011, kl 14.37
Kõik nii nagu endalgi. Aga kui ei jää siia, siis milleks teda eestist välja regada?
 
soomest 25. juuli 2011, kl 07.03
Ilma lapse isa nöusolekuta ei saa last Soome sisse registreerida, kui lapse isa on synnitunnistusel ja olete abielus v. lahutatud juba, vahet pole. Synnitunnistus on tähtis ja köikidest dokumentidest tehakse koopiad. Vallaslapse saab, kel isa synnitunnistusel puudub. Asjaajamine tunduvalt lihtsam. Laps registreeritakse vanema juurde samale aadressile. Ikka enne Politsei ja siis Maistraat. Vöta kaasa enda pass ja lapse synnitunnistus. Vajalik 40.- £ raha, maksad politseis. ( summa vöib olla muutunud aga mina maksin 40.-£ 3 aastat tagasi ) Politseis tuntakse huvi veel sinu kohta. Miks riigis viibid. Kui käid pysivalt tööl, on asi lihtsam, vöta kaasa tööleping. Ilmselt sissekirjutust ei saa, kui sul tööd pole. Siis, kui politseis ok, lähed koos paberitega Maistraati, saad ( laps saab ) Hetu.-lyhend sönast henkilötunnus.
 
ei ole 40 enam 25. juuli 2011, kl 15.40
on 47 ja võimalik et varsti veel 50 euri.
 
kaidi 27. juuli 2011, kl 10.49
Kas sobib eestikeelne voi peab ära t6lkima inglisekeelde?
 
! 27. juuli 2011, kl 12.07
SOOME keelde tõlgid, eksole. SOOME, saad aru!
 
? 27. juuli 2011, kl 12.44
Mille tölkimisest te räägite ? ORIGINAAL kaasa, sellest piisab. Kaidi ma ei saa aru, ausalt. Kui jutt käib synnitunnistusest, passist, siis loomulikult originaal !!
 
Infot leidub 27. juuli 2011, kl 15.29
Võta lahti leht www.estemb.fi,
paremal nurgas eesti keele valik, siis valikud - konsulaarinfo ja - Soome elame ja tööle.

Sel lehel palju kasulikku infot.
Ka kirjas kuidas tõendada Soome ametiasutustele vajalikke andmeid Eesti rahvastikuregistri väljavõtte abil (maksumus 15 EUR).
Väljavõttega saab asendada vajadusel isiku sünni-, abielu-, abielulahutuse- või nimemuutmistunnistust, samuti tõendada elukohaandmeid, perekonnaseisu, hooldusõiguseid jne.
 
hei 27. juuli 2011, kl 20.05
selle tõlkimise nimi on apostille ja kõigile eestist välja antud dokumentidele apostille peale ja see pole tasuta saab ja teha soomes eesti saatkonnas.
 
? 28. juuli 2011, kl 06.50
Minult pole yhtegi apostilli kysitud, originaalid on kölvanud.
 
njaaaa 29. juuli 2011, kl 17.15
Kui sa tahad lapsele henkelot, siis jah ennem poliisis, JA KINDLALT PEAB LAPS KAASAS OLEMA, kui ei ole, ei anta sulle sealt ennem miskit kui laps käekõrval poliisis kaasas:S eile käisin seal (Helsingi omas siis)..tahavad 47 raha selle eest, ja maistraadis tahavad appostillet lapse sünnitunnistusest. mul kõik olemas aga laps hetkel Eestis, nii et kööga, pea lapsele järgi minema. Et suur sebimine kui ükskord paberid korda saab:S
 
hei 30. juuli 2011, kl 09.50
on vaja jah apostille olen ise selle kõik läbi elanud ja politseis peab olema isa ka kaasas või kui olete lahutatud siis notariaalselt kinnitatud paber et laps saab emaga soomes elada. mõlemad vanemad kaasa kui elate ühes. Ei loe vaid ühe vanema otsus vot nii
 
Liina 30. juuli 2011, kl 19.24
Mul küll mingit aspostillet vaja polnud . :S aga noh see oli 2 aastat tagasi . kas asjad tõesti karmiks läinud?
 
Liina 30. juuli 2011, kl 19.24
Mul küll mingit aspostillet vaja polnud . :S aga noh see oli 2 aastat tagasi . kas asjad tõesti karmiks läinud?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!