Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Eestlased välismaal
Eestlased Sveitsis?
 
m31 07. september 2011, kl 18.59
Kas on moni eeszlanse end Sveitsi sisse seadnud? Kuskandis?
 
m31 07. september 2011, kl 19.03
m31 Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kas on moni eeszlanse end Sveitsi sisse seadnud? K
> uskandis?

Nüüd läks natuke kehvasti see kirjutis. Mõtlesin ikka:
Kas on mõni eestlane end Sveitsi sisse seadnud? Kus täpsemalt?
 
ei ole ja ei soovita 12. september 2011, kl 16.45
ülimalt raske korteriturg. Enne kui pakutava palganumbri üle rõõmustad, uuri kindlasti välja kui mitu tonni tuleb üüriks välja käia
 
m31 12. september 2011, kl 17.57
ei ole ja ei soovita Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> ülimalt raske korteriturg. Enne kui pakutava palga
> numbri üle rõõmustad, uuri kindlasti välja kui mit
> u tonni tuleb üüriks välja käia

Tõsi, siia riiki ei saa tulle kaks kätt taskus lihtsalt mütsiga lööma ja õnne otsima, selles on sul õigus. Selle riigi kohta pead ikka suure eeltöö ära tegema (seadused, maksud, elamine, kui suurt palka pead küsima jms) enne kui siia tulla soovitan.

Muidugi on elu siin kallis, aga arvestama peab samuti sellega, et siin on ka palganumbrid teistsugused. Nii et kui ise oled tubli ja hakkaja, ei ole siin Sveitsis elada keeruline ega raske.

Kuna mul see kõik selja taga ja ka juba natuke sisse elatud, tekkis lihtsalt huvi Sveitsis elavate kaasmaalastega suhelda ning kogemusi vahetada.

Parimat kõigile!
 
lissy 17. september 2011, kl 18.47
m31,
kas kavatsedki šveitsi jääda? meil mehega plaanis euroopa avastamise käigus umbes kuu aega sealkandis veeta. oled huvitatud?
 
šveitsis 17. september 2011, kl 20.53
Oleme perega juba 3,5aastat siin elanud. Korteri eest (5,5toaline) maksame 2500 CHF-kuus. Süüa käime ostmas Saksas, seal hinnad odavamad isegi kui Eestis. Kodumaad külastame korra aastas suvel. Üldiselt oleme rahul, kuigi siin on nii palju reegleid, et paneb mõnikord pea huugama. Igasugused ettekirjutused: millal võib pesu pesta ja kuhu batuut paigutada ja millal peab kõik hiirvaikne olema(kõige naljakam reegel - suurlinna korterites on, et mehed peavad öösel istudes pissima ja vett WC tõmmata ei tohi) jne. jne. jne.
Keel on siin ka muidugi paras pähkel - täiesti ekslik on arvata, et saksa keelega on võimalik siin sõprussuhteid luua.
Elame AG-s.
 
mk 18. september 2011, kl 22.47
selline asi on ka olemas: http://www.eestiselts.ch/ Päris palju eestlasi on Zürichis, aga üsna mitu ka Baselis (muusikud-meedikud). Kuskandis ise oled, m31? :)
 
ei saa märkimata jätta 19. september 2011, kl 09.31
"" Kuna mul see kõik selja taga ja ka juba natuke sisse elatud, tekkis lihtsalt huvi Sveitsis elavate kaasmaalastega suhelda ning kogemusi vahetada.""

Kas Shveitsis KAASMAALASI vähe? Shveitslasi?
 
Km 19. september 2011, kl 18.26
Mina kolisin siiakanti umbes kuu aega tagasi, olen enne kolme aasta jooksul pidevalt Shveitsi külastanud ja nüüd olen siis siin pikemaks ajaks. Elan ja töötan Nidwaldenis, kas keegi kaasmaalastest elab veel siinkandis?
 
m31 20. september 2011, kl 11.45
@ lissy: plaan on jäädagi siia elama kui võimalik, eestisse küll enam tagasi ei taha... nii et jah... võib öelda küll, et pikemaks ajaks ;)

@mk: olen Baseli kandis

@ei saa märkimata jätta: oli see nüüd tõesti vajalik kommentaar? mõtlesin siiski Eestlasi, kes Sveitsi elama kolinud
 
Angelika 17. oktoober 2011, kl 14.53
Genfi ümbruses on ka päris mitu eestlast, paar neist pikemalt riigis resideeruvad, ülejäänud lühemaajaliselt tööga seoses.
 
m31 17. oktoober 2011, kl 18.06
Angelika Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Genfi ümbruses on ka päris mitu eestlast, paar nei
> st pikemalt riigis resideeruvad, ülejäänud lühemaa
> jaliselt tööga seoses.

Tead sa kuidas neid leida? Olen püüdnud netti kammida nii ja naa aga ei miskit.
 
Priit 06. november 2011, kl 19.16
Tere, elan Langenthali lähedal, Berni kantonis. Süüa käin ka Saksamaal ostmas,..tuleb kindlasti poole odavam, kui kohapeale Migrosest.
 
priit 06. november 2011, kl 19.24
m31 sa käid Weil an Rheinis sisseoste tegemas?
 
m31 07. november 2011, kl 19.41
to Priit: Jah... kaugemale ei ole mõtet minna... ei ole erilist hinnavahet
 
Meg 08. november 2011, kl 00.19
Mina kolin uue aasta alguses Genfi. Siis oleks kyll tore ka m6ne kohaliku eestlasega suhelda. :)
 
??? 08. november 2011, kl 11.29
Elan ja töötan ka Sveitsis. Kahjuks pean ütlema, et ei tunne erinevalt teist küll mingit vajadust-puudust teiste eestlastega suhtlemisest. Miks?? No ei tea-lihtsalt, mul toredad sõbrad sveitslaste seast ja tegemist väga palju, et isegi uneaega jääb puudu.
 
m31 08. november 2011, kl 12.36
??? Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Elan ja töötan ka Sveitsis. Kahjuks pean ütlema, e
> t ei tunne erinevalt teist küll mingit vajadust-pu
> udust teiste eestlastega suhtlemisest. Miks?? No e
> i tea-lihtsalt, mul toredad sõbrad sveitslaste sea
> st ja tegemist väga palju, et isegi uneaega jääb p
> uudu.

Usun... aga siinkohal küsiks kaua sa juba Sveitsis elanud oled... on sul pere või elad sa siin üksi? Need väikesed kuid olulised asjad mängivad kindlasti suurt rolli, kas soovid kellegiga suhelda eestlastest voi mitte. Samas... eestikeelses foorumis sa oled ja ka kommenteerid antud teemat :P
 
Mari 24. november 2011, kl 23.15
Elan ka Geneva lähedal, ausalt öeldes ei ole ühegi eestlase otsa sattunud.
 
Meg 26. november 2011, kl 12.44
Mari,
kas Sa prantsuse keelt oskad? v saab inglise/itaalia keelega l2bi? Mul elukaaslane l2heb t66le sinna ja ma natuke enda p2rast mures...:)
 
m31 26. november 2011, kl 15.44
Šveitsil on neli ametlikku riigikeelt: saksa keel (63,7% kogu rahvastikust; koos teiste riikide kodanikega 72,5%), prantsuse keel (20,4%; 21,0%), itaalia keel (6,5%; 4,3%) ja romanši keel (0,5%; 0,6%).

Genf on Sveitsi Prantsuskeelses osas.
 
Meg 26. november 2011, kl 16.05
Jah, ait2h, ma muidu teadsin seda juba (s6ber Google), aga kas inglise/itaalia keelega saab ka asjad aetud v6i r22gitaksegi ainult prantsuse keelt seal kandis?
 
Mari 26. november 2011, kl 19.48
Räägitakse Prantsuse keel, aga saab ka inglise keelega väga hästi hakkama, tulin ise siia niimodi, nüüd muidugi oskan juba prantsuse keelt. olen siisn rohkem kui aasta olnud. soovitan vèaga seda piirkonda
 
Meg 27. november 2011, kl 00.15
Oh, nii tore :) Kindlasti on vàga ilus, ma suur màgede fànn ka. Ja mul langes kohe kivi sydamelt, korra juba elatud riigis, kus inglise keelest suurt ei teatud, pàris raske oli alguses...aga prantsuse keele òpin ka kindlasti selgeks. Aga kas itaalia keelt ka sealkandis kuuleb?
 
m 03. veebruar 2012, kl 12.11
 
cibon 03. veebruar 2012, kl 14.41
Oh,ma ka heameelega kohtuks Genfis mòne eestlasega...
 
kati 06. veebruar 2012, kl 17.07
Tere kõigile. Plaanin kuu pärast Sveitsi tööle tulla lapsehoidjaks. Kas keegi oskab öelda, mis võiks olla korralik palk Sveitsi mõistes või suisa Sveitsi lapsehoidjatel. Kuskilt ei õnnestu leida Sveitsi miinimumpalga kohta infot. Tänud ette.
 
mumm 07. veebruar 2012, kl 14.19
shveitsis ei olegi ametlikku miinimumpalka.
Kõigepealt, pead sa silmas lapsehoidjat või au-pairi?
Au pair, kes elab perega, saab taskuraha u 700-1000 franki. Lapsehoidja tasu on väga varieeruv, sõltub asukohast, töötundidest, haridusest jne, aga u 3000-5000 vahemikus (bruto).
 
Mina elan genfis 08. veebruar 2012, kl 13.15
Tere!

Olen elanud juba pea aasta, korteri ^^rin piiri peal prantsusmaaga, toitu ostan samuti prantsusmaal. Elu on genfis kallis, ja korteri eest tuleb kindasti vaga palju maksta. Genfis saab hakkama prantsuse keelega.
T66d ka niisama kergesti ei leia.Endlg suur puudus eesti keelest. Nii et kui kellegi huvi s6bruneda; kohvi juua, kogemusi vahetada, kirjutage meilile. Igasugune suhtlus on v*ga oodatud(=
 
SofiaNo aga kohtume siis 08. veebruar 2012, kl 13.16
isen otsin eestlast, pole kahe aasta jooksul yhtegi kohanud kahjuks)=
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!