Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Eestlased välismaal
soomestunud eestlased
 
mida arvate 15. september 2011, kl 20.33
Mida arvate neist eestlastest, kes on soomestunud või üles kasvanud soome-eesti peres? Kuidagi kummalised olevused, ei üks ga teine.
 
Mina 15. september 2011, kl 21.18
mis sellest arvama peab ,teed on viinud sinna .väga lihtne
 
hoopis 15. september 2011, kl 21.40
üks JA teine, tunnevad hästi mõlemat ühiskonda ja on seetõttu vaimselt rikkamad
 
n37 15. september 2011, kl 21.59
Mis mõttes kummalised? Nt mul on üks 20ndates naissugulane, keda võiks siia liigitada, ning tema on küll meeldiv noor inimene, kelles eestlus ja soomlus eksisteerivad harmooniliselt koos. Vähemalt mulle näib nii.
 
- 16. september 2011, kl 21.52
Sama, mis eesti-vene, eesti-inglise jne. peredes.
Mis kibestunud viha sul nüüd soome-eestlaste vastu? ei saanud oma unistuste koristajakohta?
 
Ei mitaa 17. september 2011, kl 22.02
arvaaaaaa
 
juuuuuuuuu 18. september 2011, kl 12.10
http://uutiset.msn.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Virolaiset+tulivat+Suomeen+j%C3%A4%C3%A4d%C3%A4kseen/1135269422469
 
talent 18. september 2011, kl 16.00
No tore ju, kui töötegijad on rahul ja tööandjad ka.
Mis sa pimeloom juuuuu-tad?
 
tumba 19. september 2011, kl 17.49
Mis seal ikka nii erilist on - lihtsalt on toimunud naabrite ja keelesugulaste segunemine.

Segunetakse ka kultuuriliselt ja bioloogiliselt palju kaugemate rahvastega. Mis selles eestlase ja soomlase segunemises ikka nii erilist on?
 
soomest 20. september 2011, kl 20.57
siin elatud aastate jooksul olen õppinud eelkõige SALLIVUST. sallivust kõikide/igasuguste inimeste ja olukordade vastu. tõstatada üles selline teema ja nimetada kedagi kummaliseks sellepärast, et ta on teistsugune- ei tuleks pähegi!! :)
 
vastan 20. september 2011, kl 22.11
Kummaline ongi see,et paljud soomestunud ja soomemaal sallivust õppinud eestlased ei salli enam Eestimaad ning igal võimalikul juhul püüavad oma kommentaarides välja pursata negatiivset nii Eestimaa kui ka siinsete eestlaste kohta.
 
soomest 20. september 2011, kl 22.27
no on need kodumaakad üsna mõttetu punt suures osas, tõsi ta ju on... viimast vastajat lugedes...
 
talent 21. september 2011, kl 07.51
Vat ma leian samuti, et maast-madalast tuleks koolides hakata õpetama suhtumis- ja suhtlemisoskust ning muidugi tolerantsi.
Tuleb ikka elus väga kasuks.
 
vastan 21. september 2011, kl 08.22
soomest Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> no on need kodumaakad üsna mõttetu punt suures osa
> s, tõsi ta ju on... viimast vastajat lugedes...


Selles kommentaaris avalduski ühe soomestunud eestlase osav näitlejameisterlikkus ning kummalisus... Reklaamitakse oma "sallivust", (see ju popp, et ellu jääda!) kuid kodumaakad on tema jaoks mõttetu punt, mis ei mahu tema sallivuse piiridesse, ning igal võimalikul juhul tuleb neile "ära teha". Kui muidu ei saa, siis eesti lehtede kommentaariumis tatti pritsides ning vaenulikult suhtudes..

Soomlased ei ole rumalad. Neile on selliseid kuulekaid orje vaja, kuid nad teavad ka väga hästi, et sellised kuulekad orjad on head AINULT tööks. Soome kaitsmisel vaenlase eest aga ei saa neile enam loota, sest kui nad reedavad Eesti nii oma sõnades kui ka mõtetes, siis sedasama võivad nad teha ka Soomega. Seetõttu nii valvsalt neid eestlasi seal Soomes jälgitaksegi...
 
soomest (originaal) 21. september 2011, kl 20.42
keegi laenas minu "nime" (soomest 20.sept kl 22.27), raske öelda oli see soomes elav eestlane või hoopis eestis elav eestlane. ehk ta soovis et sa, "vastan", mul ja kõigil siin elavatel eestlastel näo täis sõimaksid :)
mina ei halvusta kunagi ei eestlaseid ega eestimaad. soovin kunagi kindlasti kodumaale naasta, siis kui minu jaoks on õige aeg.
olen õppinud tolerantseks siin elades. ei viitsi kedagi sõimata või imestada iseenesest selgete asjade üle. kõiki soomes elavaid eestlasi ei tasu ühte patta panna!
ise olnud siin piisavalt kaua ja hinges on lihtsalt rahu.
 
soomest 21. september 2011, kl 22.29
vaata, soome eest võib ka relva kätte võtta, eesti varganägude jõuku ei taha kuidagi kaitsta.
 
vaatleja 24. september 2011, kl 22.18
minu meelest see sallivus on soomlaste kohta oige sona ja need eestlased kes siin kaua kaua elanud ongi sallivad
 
25 aastat siin 29. september 2011, kl 13.19
igas sisseelamises oma etapp, see viha/sallimatus läheb mööda nii 10+ aasta pärast ja saabub suur sallivus.
 
tea 29. september 2011, kl 20.00
No ma tuttav Soomes kurdab küll, et soomlased on tööl räpakad ja ükskõiksed. Näiteks teise sünnipäev neile korda ei lähe absull, Eestis sa ei pääse töö juures tähistamisest ja õnnesoovidest.
 
50-50 03. oktoober 2011, kl 07.12
No väga huvitav kui keegi Soomes sallivust suudab õppida. Maa on üks euroopa suurimatest rassistlikest maist ja julgen öelda, et igal soome eestlasel on sellest nähtusest ka isiklikke kogemusi.
Kui aga sallivuse all on mõeldud ühiskonnaga kohanemist, siis see on ju normaalne. Vaevalt ka Eestis on teretulnud inimene kes ei taha või viitsi austada kohalikku kultuuri, või mis?
 
soomest 04. oktoober 2011, kl 20.57
viimasele
sallivuse all mõtlesin eelkõige seda et aktsepteerin absoluutselt välismaalasi ja igasugu segu-rahvusi, kuna olen ise välismaalasena soome ühiskonnas pikalt elanud. see, et soomlased on rassistlikud, ei puutu asjasse. mina ei ole rassistlik, sest ma olen immigrant, kuidas saaksingi olla.. teemaalgataja väitis et, inimesed kes on kasvanud soome-eesti peres võivad olla kummalised. minu jaoks selline arvamus/küsimus ei tuleks pähegi.
 
jube 11. oktoober 2011, kl 20.25
Mina ei harju neegrite ja moslemitega kunagi, olen ma siis rassist või ei. Nende muttide hais kui mööda lähed, ajavad südame pahaks. Vanasti oli Idakeskus normaalne koht, nüüd on see haisvaid murjameid ja muid tolguseid täis, ei tõmba sinna minek enam suuremat osa soomlaseidki
 
Kata Soomest 14. oktoober 2011, kl 19.41
Tunnen siin mõnd inimest, kes tulid siis 90ndatel juba. Lapsed räägivad neil ikka soome keelt ja emakeelt vigadega. Kahju sellepärast. Ka on neil ühine omadus see, et halvustatakse Eestit ja eestlasi. Kelleks nad end peavad, jääb selgusetuks. Soomlaste jaoks on nemad ka v..virolaiset.
Soomlased ise peavad end väga rassistlikeks ja arvavad, et kiusamise poolest on Soome esirinnas. Kiusamist töökohal on siin tõesti palju.

Ise tahaksin koju tagasi, aga ei kujuta, kuidas sealse palgaga ära elada. Õnneks on vahemaa väike ja käin paar korda kuus kodumaal.
 
inimene 15. oktoober 2011, kl 21.17
olen ise elanud soomes juba 4a ja kunagi enne seda ka 1.6a, ütlen ausalt et eesti ei tõmba apsoluutselt kuna sealne valitsus ja poliitika ikka väääga pe..es.
inimesed ei ole sallivad ega viisakad, kuritegevuse protsent on suurem kui ansipi palk, jne.
soomlased on küll rassistlikud ja tagaselja panijad aga nad on kordadest ikkagi rohkem inimesed kui nn oma kaasmaalased või olid nad hoopis maakaaslased.
oma elus kahetsen kõige enam ainult seda et olen eestis sündinud ja selle kodakondsusega, aga kahjuks ei antud valida sünnipaika.
olen elanud vägapalju mujal riikides ja reisinud 16 eluaastast saaati ning baltriggid on minujaoks nagu prügimäe ekskursioon(ärge keegi ennast puututatuna tundku), aga nii on ja nin jääb!.
 
arvaja 24. oktoober 2011, kl 12.44
inimene Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> olen ise elanud soomes juba 4a ja kunagi enne seda
> ka 1.6a, ütlen ausalt et eesti ei tõmba apsoluuts
> elt kuna sealne valitsus ja poliitika ikka väääga
> pe..es.
> inimesed ei ole sallivad ega viisakad,
> kuritegevuse protsent on suurem kui ansipi palk, j
> ne.
> soomlased on küll rassistlikud ja tagaselja
> panijad aga nad on kordadest ikkagi rohkem inimes
> ed kui nn oma kaasmaalased või olid nad hoopis maa
> kaaslased.
> oma elus kahetsen kõige enam ainult
> seda et olen eestis sündinud ja selle kodakondsuse
> ga, aga kahjuks ei antud valida sünnipaika.
> ole
> n elanud vägapalju mujal riikides ja reisinud 16 e
> luaastast saaati ning baltriggid on minujaoks nagu
> prügimäe ekskursioon(ärge keegi ennast puututatun
> a tundku), aga nii on ja nin jääb!.

olen sama meelt eelpool kirjutajaga. Soomes elan ka 4a ja teen sama t''d mis eestiski. Eestlane on kohusetundlik ja rabaja ja ikka raha p'rast. Ja kui sul paberid on korras pole muud kui anna tuld, keel on imelik ja raske aga mida enam suhtled seda paremini tuleb ka keel suhu. Ja kui oled juba ka nende opetaja ja sinult tullakse kysima ja palutakse opetada, siis on eestlane ikka yks tugev natuur.Igatahes kes teeb oma t''d sydametunnistusega ja ausalt on soomlase austuse teeninud. See pole orjameelsus kusagil teha seda mis on sinu aukohus, olgu see mis iganes tegevusala. Egas eestlane on ka rassistliku loomuga, pole soomlane midagi halvemat ja pole ka ime kui neid musti ploome siin nii palju on ja siginevad kui sipelgad. Midagi teha ei taha ja raha tuleb sossust. Elavad paremini kui perussoomlased. Vot nii on lood siinpool sood....
 
tobedad 24. oktoober 2011, kl 21.18
jätkem see juhm sallivuse-rassismi jutt! kõige suuremad rassistid on igasugu värvilised ise ja kuna see, kes kisab kõige kõvemini on võidumees, siis ongi vaiksed ja kultuursed valged saanud külge sildi mis õigusega kuulub värvilistele. nemad tulevad ju euroopasse omi õigusi nõudma, neile ei kõlba siinne kultuur, väärtused ega inimesed, ainult raha on hea. istuvad kiivalt oma pesakondades muudkui sisisevad, õiendavad ja laamendavad. pole siis ime, et see OMA kodus nurka surutud valge inimene lõpuks nende vastu häält tõstab ja siis on kohe paha-paha! olgu ta soomlane, eestlane või prantslane. kas teile meeldiks kui teile elama(teie rahade peale ka) tulnud külaline hakkab teile seadusi dikteerima, kuidas te oma kodus istuda-astuda-rääkida tohite, kuidas kodu sisustada või süüa? ja kui te siis oma kaitseks midagi ütlete, kutsub ta teile politsei ja teid pannakse vangi! paljud teist, teisi rassistiks ja sallimatuteks sõimajaist, sellise eluga nõus oleks?
 
hj 13. november 2011, kl 15.20
Ja kas Eestis " löhnavaid" vähe?
 
kohalik 13. november 2011, kl 16.59
Raha ja hea elukvaliteedi tagaajamine on üle sõitnud rahvusaatest ja hõimukuuluvusest.Manduv ühiskond.
 
väga õige 13. november 2011, kl 18.31
tobedad
24.oktoober 2011, kl. 21:18

Kui sedasi suudaksid ka teised mõelda, oleks juba sammuke edasi.
Nii ongi ju, sõimates me kuhugi ei jõua, üksteist süüdistades ka mitte.

"külalised" on oodatud ja teretulnud ja teevad meie elu vaheldusrikkamaks ehk, aga kui külaline võõrustajale pähe istub, siis on asjad p''''s.
 
Kadi Tuisk 14. november 2011, kl 13.10
Oleneb inimesest, mõni on nii kibestunud elust Eestist, et ei taha sellest enam kuuldagi ja seetõttu ka nende lapsed soomestuvad. Mõned jälle ei kaota sidemeid kodumaaga ja suhtlevad edasi siinsete sõpradega. On ka ju pouht pragmaatilistel põhjustel Soome mindud ja minnakse edaspidigi - suur(ema)t raha teenima.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!