Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Eestlased välismaal
Topeltkodakondsus
 
yox 21. veebruar 2013, kl 10.36
kui lapse vanemad on mõlemad eri rahvusest, siis on loogiline, et lapsel on topeltkodakondsus.
 
to ???? 28. veebruar 2013, kl 16.51
Kui sa soovid Eesti kodakondsust, siis sa pead Soome omast loobuma.
 
saksamaalt 09. mai 2013, kl 23.20
Palun pöörduge voi kirjutage eesti saatkonda ja küsige sealt täpsemalt järele. ma sain sealt targemaks,et eestlastel on eesti riigi seaduse poolt keelatud 2 kodakondsust,kui isik ise soovib loobuda voi alles hoida. Tegelikult Eesti riik ei tohi päriselt kaotada eesti kodakondsust,kuna vanemad on andnud eestis lastele voi järglasele eesti kodakondsuse,siis ei kao eesti kodakondsus kunagi ära üks koik kas hoiad eesti kodakondsuse alles voi votate teise riigi kodakondsust. Nii sain mina aru!Edu!
 
to ??? 10. mai 2013, kl 18.20
Kui sa pole sünnijärgne eesti kodanik, siis tõesti ei saa niisama lihtsalt tagasi. Siis on teised nõuded ja eksamid värgid, noh nagu siinsetel venelastel. Soome passist pead loobuma. Kui oled sünnijärgne, siis saad ilma kobinata tagasi. Kas sel juhul soome omast loobumist nõutakse, seda ei tea.
 
??? 13. mai 2013, kl 09.13
olen jooksnud eestis kysimas migratsiooniametis, et kuidas tagasi saada, vastus on , et ei saa, sest olen ise loobund ja vastu vötnud Soome kodakondsuse,
Soome suvatseb nyyd juba kahte kodakondsust,
eelmisele.
olen synnijärgne eestlane-esivanemad ja nende vanemad jnejne, köik eestlased
aga kobin ei aita,
ametnik teatas, et ei saa.
hangin aeg-ajalt Eesti elamisloa-saan siis Eesti ID kaardi, toimetan sellega, ametnik ytles, et kui mul on olmud Eestis elamisluba 5a, siis on ehk vöimalik taotleda selle alusel.
väga imelik.
nii nagu Soomes, tullakse väljaspoolt elama ja kui elatud alaliselt 5aastat on vöimalik hakata taotlema Soome kodakondsust,
ja Soomes saab synnijärgne soomlane oma kodakondsuse tagasi ilma kobinata- see on tösi,
 
no vot 13. mai 2013, kl 17.38
saksamaalt kirjutas:..."eestlastel on eesti riigi seaduse poolt keelatud 2 kodakondsust,kui isik ise soovib loobuda voi alles hoida. Tegelikult Eesti riik ei tohi päriselt kaotada eesti kodakondsust....."

Kas sain õieti aru: on keelatud 2 kodakondsust, aga päriselt ei kaota kui oled sünnijärgne. No andke andeks, kus on loogika. Seadus on paradoksaalne ja nii ei saaks olla.

Küsimus siis ongi kas sünnijärgne eestlane võib omada sama aegselt ka teise riigi kodakondsust?
Seadus ütleb ühest küljest selgelt, et ei, kuid samas on inimesi kellel on 2 kodakondsust.

Ise olen hoidunud muu riigi kodakondsuse võtmisest kuigi väga oleks vaja. Ja just selle pärast, et seda seadust eesti kodakondsusest väänatakse nii ja naapidi, olenevalt sellest kui tark või puudulik ametnik asjaga tegeleb.

Niisiis, pole seda varem teinud, aga nüüd tahaksin teha ettepaneku kodakondsus seaduse muutmiseks/parandamiseks. Kuidas sellise asjaga tegeletakse ja kuhu peab pöörduma oma avaldusega?
 
Helen 15. mai 2013, kl 06.54
Olen selleteemalise artikli kunagi Austraalias ilmuvasse ajalehte kirjutanud ja vastavate ametiasutuste kaest informatisooni hankinud. Synniga omandatud kodakondsust ei saa eestlaselt votta ega teda sellest loobuma sundida EV pohiseaduse kohaselt. Seega EV pohiseadus tyhistab kodakondsuse seaduse. Lihtne. Mul on ca 20 valiseestlasest tuttavat, kel on molemad passid nii Eesti kui ka Austraalia ja Eesti riik on 100% teadlik sellest, et neil on topeltkodakondsus. Paljud neist pole isegi Eestis syndinud mitte. Punkt.
 
to Heino 16. mai 2013, kl 06.38
Pensioni saab välisriigist ka siis, kui oled seal töötanud ilma kodakondsust omamata.
 
to Heino 16. mai 2013, kl 06.48
Tead sa Heino oled ikka päris arulage jõmm... mine õue puid lõhkuma..
 
20a Soomes 16. mai 2013, kl 11.07
... aga kui on sündinud NSVL-s / ENSV-s? Iseseisvast Eestist ei osanud keegi siis veel unistadagi. Ega see loobumine polnud vabatahtlik, vaid oli kaks varianti: Eesti (ei olnud EU-liige) või Soome kodakondsus. Soomes elaval oli igati lihtsam omada Soome kodakondsus. See mõjus õppemaksudes/-koolides, tööelus, reisimisel mujale maailmas nii EU kui ka ei EU maadesse, jne.
Minu sünnimaaks kirjutati Soomes ankeedil NSVL!
 
ja siis 16. mai 2013, kl 19.32
mida nende kodakondsustega peale hakkate,potti neid ei pista,lisaks on ka kohustused siis riigi ees,näiteks kaitseväe teenistus jne.
 
no vot 16. mai 2013, kl 21.57
ja ka õigused mis riigi kodanikule kuuluvad.
 
26 aastat somes 17. mai 2013, kl 07.28
Kui sain üle 25.aasta tagasi Soomes juhiload,oli sinna kirjutatud sünnikohaks "ulkomaat" - välismaa. Nüüd kui käisin kuu aega tagasi juhiload uuema plastikkaardi vastu välja vahetamas oli sünnikohaks kirjutatud SUN - soviet union.
Krt! Nüüd kui, NSVL on ammu surnud ja maha maetud, ei suuda soomlased sellest loobuda ja kirjutada eestlase sünnimaaks dokumentidesse VIRO.

Soolased, kui kaua te jaksate pugeda?
 
26 aastat somes 17. mai 2013, kl 07.37
...veel
Minul on nii eesti kui soome kodakondsus. Soome passis aga on kirjutatud sünnikohaks TALLINA (ühe n-tähega).
 
teema algataja 23. jaanuar 2014, kl 18.11
Nüüd siis on selge, et topeltkodakondsus on seaduslikult lubatud inimestele, kes on sünniga omandanud eesti kodakondsuse. Delfi avaleht 23.01.2014.
 
ellaN 25. jaanuar 2014, kl 01.10
to teema algataja:
oota, kohe tuleb Heino ja ütleb sulle ka, et ajakirjandus on ainult arvamuse avaldamise koht ja seadused on täitmiseks :D

to ja siis:
kodakondsus annab näiteks valimisõiguse, samuti on reisides vahel väiksed eelised (viisavabadus),
samuti kui nt. reisides hätta jääks, siis tunduks natuke ebaõiglane minna Eesti saatkonnast abi paluma kui ise tegelikult elan ja maksan makse juba aastaid teises riigis.
minu teada ei saa siin nt. töötada politseis ilma kodakondsuseta jne.
 
prpprrrr 25. jaanuar 2014, kl 14.43
Mina olen ka näinud, et sommid väljastavad eestlastele pabereid, kus sünnikohaks nõukogude liit. Ja pole kordagi näinud, et mõni teine riik sedasi teeks. Imestan, et eestlased seal ei protesti ka. Mina lajataks küll sellisele soome ametnikult näkku, kui rumal ta on ja olgu seal sünnikohaks Eesti.
 
cc 25. jaanuar 2014, kl 14.47
Ei tea, kas soomlased märgivad praegu sündinud laste sünnikohaks Euroopa Liit? On ikka lambad.
 
bob 27. jaanuar 2014, kl 16.15
minul on küll sünnikohaks Viro märgitus - mis nõukogude liit siia puutub?
 
Girlika 24. detsember 2015, kl 22.22
minul on eesti ja soome oma
 
Kui juhtud lugema 27. detsember 2015, kl 10.50
???? Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Pidin ka loobuma Eesti kodakondsusest, kui vötsin
> vastu Soome passi 13a tagasi. tahaks saada ka Eest
> i passi, ja Eesti kodakondsust.Ajutiselt on mul Ee
> stis toimetamiseks olnud Eesti Id kaart, mida anta
> kse 5aastaks, kui on piisavad sissetulekud ette n
> äidata,
> Kui kysisin Eesti kodakondsuse tagasisa
> amisest, tuli vastus, et se polegi enam vöimalik.
>
> Vöi oli ametnikuna järjekordselt mitteteadlik
> ja yksköikne inimene. Kas saab vöi ei saa, siin po
> rtaalis ka sellele selgust ei saa, ja kui saab, si
> is kuhu peab pöörduma.
*

Vana teema on jälle üles tõstetud.

Tõesti on väga kahju, et sul Eesti kodakondsust ei taheta tagasi anda.

Minu meelest peaksid ametnikud aru saama, et sa pidid loobuma sellest, sest Soome kodakondsuse saamiseks oli siis seda vaja.
Alates 1. juunist 2003 lubab Soome kaht kodakondsust, sa peaksid olema teiste eestlastega võrdses olukorras ja kodakondsuse ennistama saama.
Mina poleks Eesti kodakondsusest loobunud, aga õnneks siis oli juba topeltkodakondsus lubatud.

Kui keegi küsib, milleks seda vaja oli, siis minu puhul sai määravaks kindlasti veendumus, et mu elu jätkub Soome riigis, olen lojaalne kodanik. Igapäevaselt pole sellel tõesti mingit tähtsust ja mingeid eeliseid ei anna. Kuna mees on soomlane, miks peaksid meil näiteks reisil olema eri passid? See võib kusagil segadust tekitada.

Nii segaselt pole vist ühtki muud seadust kirjutatud, kui kodakondsuse asja.
http://www.meis.ee/bw_client_files/integratsiooni_sihtasutus/public/img/File/Abiks_Eesti_kodakondsuse_taotlejale_II_taiendatud_ja_parandatud_trukk_2010.pdf - lk 59:

Siin on kirjas: "Siiski on paljudel Eesti kodanikel mitme riigi kodakondsus. See ei ole küll seaduse järgi lubatud, kuid on siiski võimalik, sest sünniga omandatud
Eesti kodakondsust ei tohi kelleltki ära võtta."

No mis jaburdus see siis on? Seaduse järgi pole lubatud, aga tegelikult on võimalik!

Ma soovitan pöörduda politsei- ja piirivalveameti (PPA) kodakondsus- ja migratsioonibüroo poole, KIRJUTA sinna
e-kiri, siis on kindlam, et sulle ei vasta mingi suvaline ametnik ja kiri on alati kindlam, kui soovid asja edasi ajada.

Eespool keegi 'Heino' kirjutas, et eestlased varjavad oma kodakondsuse olemasolu. See on ju absoluutne jama, sest Eesti passi ja ID-kaardi saab ka välismaal Eesti konsulaadist tellida ja rahvastikuregistris on elukoht ka kirjas. Nii tähtsa dokumendi väljaandmisel kontrollitakse inimese tausta ka põhjalikult.
 
votsnii 02. jaanuar 2016, kl 17.51
Topelt ei tohi olla ja võtavad passi ära ikka küll, kui neile vahele jääd. Kui olid sünnijärgne, siis saad selle tagasi võtta, aga kui teisest kodakondsusest loobud.
 
Pass on reisidokument 04. jaanuar 2016, kl 02.04
votsnii Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Topelt ei tohi olla ja võtavad passi ära ikka küll
> , kui neile vahele jääd. Kui olid sünnijärgne, sii
> s saad selle tagasi võtta, aga kui teisest kodakon
> dsusest loobud.

Tee endale selgeks, mis vahe on kodakondsusel ja passil!
 
to pass 07. jaanuar 2016, kl 09.36
Kodakondsus võrdubki passiga. Pass tõestab, et sa oled x riigi kodanik. Mitte miski muu.
 
Öeldi ju - reisidokument 14. jaanuar 2016, kl 18.19
to pass Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kodakondsus võrdubki passiga. Pass tõestab, et sa
> oled x riigi kodanik. Mitte miski muu.

Võõrsil tõesti vaadatakse passi, mkis riigi kodanik sa oled.

Soomes näiteks ei nõuta passi ega isikutunnistust. Poes saab ka sularahaga maksta.
 
Katrin Kalbus. 06. juuni 2016, kl 13.43
Heinol on öigus.
Elan Saksas ja ei soovi loobuda Eesti passist. Seepärast ei saa ka taotleda Saksa kodakondsust. Eesti konsul kinnitas seda seadust, et ma kaotan Eesti passi.
 
Nonoh 18. juuli 2016, kl 22.01
Öeldi ju - reisidokument Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> > Soomes näiteks ei nõuta passi ega isikutunnistus
> t. Poes saab ka sularahaga maksta.

Jama. Soomes on isikutunnistust (id-kaarti või passi) igal sammul vaja. Sa ei saa postipakki ka kätte kui isikutunnistust pole ette näidata. Pangas loomulikult on vaid pass aktsepteeritav. Ja mis sularaha, kes sellega enam tegeleb :))

Kui "reisidokumenti" pole, pole ka tõestust kodakondsusest.
 
Jus 06. jaanuar 2017, kl 05.46
Ikka loetakse enesele meelepäraselt seadust. Kui inimene saab täisealiseks, siis riigil on võimalus kodakondsust ära võtta - sundides loobuma teisest kodakondsusest. Olenematta sellest, et vanemad on eri riikide kodakondsed ja lapsel õigus mõlemale kodakondsusele.
Miskipärast on tekkinud arvamus, et täiskasvanud, kes on vabal tahtel võtnud teise riigi kodakondsuse, on kodakondsusest loobumisest vabastatud...

§ 3. Mitme kodakondsuse vältimine

Isik, kes lisaks Eesti kodakondsusele omandab sünniga ka mõne muu riigi kodakondsuse, peab 18-aastaseks saamisel kolme aasta jooksul loobuma kas Eesti või mõne muu riigi kodakondsusest.
 
Jus 06. jaanuar 2017, kl 05.50
§ 22. Eesti kodakondsuse kaotamine

Eesti kodakondsus kaob:
1) Eesti kodakondsusest vabastamisega;
2) Eesti kodakondsuse äravõtmisega;
3) mõne muu riigi kodakondsuse vastuvõtmisega.
 
Katsu aru saada 10. jaanuar 2017, kl 00.04
Jus Kirjutas:
-------------------------------------------------------

> Isik, kes lisaks Eesti kodakondsus
> ele omandab sünniga ka mõne muu riigi kodakondsuse
> , peab 18-aastaseks saamisel kolme aasta jooksul l
> oobuma kas Eesti või mõne muu riigi kodakondsusest
> .

Isikul, kes on omandanud Eesti kodakondsuse naturalisatsiooni korras või abielu kaudu, tuleb Soome (või mõne muu riigi) kodakondsuse omandamisel Eesti kodakondsusest loobuda.

SEE NÕUE EI PUUDUTA SÜNNIJÄRGSET EESTI KODANIKKU.

.
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!