Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Eestlased välismaal
Topeltkodakondsus
 
robi 10. jaanuar 2017, kl 11.15
kui omandad teise riigi kodakondsuse, siis sa KAOTAD Eesti riigi kodakondsuse. keegi ei tule sinult seda ära võtma, see on sinu enda asi sellest teatada. juhul, kui oled omandanud teise riigi kodakondsuse, ei ole sinul Eesti riigi ees ei õigusi ega kohustusi, sinu õiguste ja kohustuste eest hoolitseb nüüd teine riik, seda ka Eesti riigi territooriumil.
 
Eesti kodanik Soomes 15. märts 2018, kl 17.48
2013 a algul saadud vastus Eesti Saatkonnast Soomes. Kodakondsusseaduse järgi ei tohi olla topeltkodakondsust, aga Pöhiseadus on 'tugevam' seadus, mille järgi ei saa kelleltki eesti kodakondust ära vötta kui see on synnijärgselt saadud.
 
Saatkonna lehel: 22. märts 2018, kl 06.39
Eesti kodanik Soomes Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> 2013 a algul saadud vastus Eesti Saatkonnast Soome
> s. Kodakondsusseaduse järgi ei tohi olla topeltkod
> akondsust, aga Pöhiseadus on 'tugevam' seadus, mil
> le järgi ei saa kelleltki eesti kodakondust ära vö
> tta kui see on synnijärgselt saadud.

"Eesti kodakondsusseaduse §1 lõige 2 kohaselt ei tohi Eesti kodanik olla samal ajal mõne teise riigi kodakondsuses.

Seega isikul, kes on omandanud Eesti kodakondsuse naturalisatsiooni korras või abielu kaudu, tuleb Soome (või mõne muu riigi) kodakondsuse omandamisel Eesti kodakondsusest loobuda. See nõue ei puuduta sünnijärgset Eesti kodanikku."

Väga lihtsalt ja selgelt öeldud ju - sünnipärast kodakondsust ei võta keegi ära, kui hiljem taotled teise riigi kodakonduse!
.
 
Definitsioon 25. veebruar 2020, kl 11.31
Eestlane on maskuliinne, tiheda karvakattega inimene kes elab Eestimaal maapiirkondades ja metsades peamiselt puude otsas. Ta kallistab naist ja tihtilugu Tammepuud, saab sellest kujutelma Eesti kultuuri loomiseks.Rikkuse toovad talle kratid mis harivad maad ja toodavad miskit
 
Kodakondne 21. märts 2022, kl 04.44
Eestis saab olla 2 kodakonsust, kui oled synnijärgne eestlane. Eesti saatkonnast saab sellele vastuse.
 
Männik 30. detsember 2023, kl 16.16
Eesti võiks ka Lätist eeskuju võtta waasjadiblad välja saata aga enne kaotagu hallipassisektsioon ära. Niikuinii enamus võtab vene kodakondsuse siis saab neid rohkem välja saata
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!