Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Eestlased välismaal
Öötöö Soomes
 
Marje 25. november 2011, kl 21.18
Kas Soomes on seadus et öösel töötamise eest on topelttasu (näiteks öösel koristamine).
 
?? 25. november 2011, kl 22.26
Loe ja uuri ehk leiad vastuse.
http://www.pam.fi/ee/Sivut/Default.aspx
Isegi kui on, siis vaevalt Sulle seda makstakse.
 
Jama 26. november 2011, kl 10.04
Täna õnne,et saad koristada ja ära nõua liiga,sest siis tuleb järgmine ja sina otsid uut paika ,kus siivoda saad.
 
juhhei 26. november 2011, kl 10.31
EI ole sellist seadust,köik söltub sinu ameti "työehtosopimuksest" ,koristajad saavad ehk tunnitasule + 1,50e lisaks
 
Mees Võrust. 26. november 2011, kl 10.55
Kahekordne töötasu on kiriku- ja riigipühadel. Lisatasu saab igapäevaselt tehtud ületundide eest aga nendega kaasnevad mingid piirangud eriti kui töötad mehhanismidega. Õhtu- ja öötunnid on ka lisatasudega koormatud. Vaata SAK-i kodulehelt www.sak.fi . Edu!
 
- 26. november 2011, kl 13.58
Jama Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Täna õnne,et saad koristada ja ära nõua liiga,sest
> siis tuleb järgmine ja sina otsid uut paika ,kus
> siivoda saad.

Püüaks mii, et kui võõrlkeelset sõna õigesti kirjutada ja käänata ei mõista, kasutaks emakeelt. Kui see juhtub korras olema.
No mis sõna on SIIVODA? Mul ei ole ameti vastu midagi ja tublide koristajate suhtes tunnen lugupidamist, aga vat rumalad inimesed on nii piinlikud, et kasukakarvad tõusevad ka turri.
 
Filmilaadne kogemus Soomes 26. november 2011, kl 23.30
Ma tootasin aastaid tagasi monda aega Soomes kodukoristajana. Lopetasin suhte valismaalasest mottetu boyfriend'ga (aeles Date's ja kais kohtamas ajal mil mina maksin uuri, kommunaalid, osa toitu jm eest) ja jain kuu ajaga kuivale, sest ka mu muud sissetulekud hakkasid sugise saabudes tasapisi kokku kuivama. Kohe toootsingute alguses sattusin onneks Soome kodukoritsust ja lapsehoidmist pakkuvasse firmasse ning toointervjuu viis labi nooremapoolne, haritud ja eelarvamusteta leedi. Ta ei teinud probleemi, et ma ei osanud hasti soome keelt, sest mu inglise ja vene keel on vaga head. Talle sobis, et olen palju reisinud, USA's elanud, oman suhtelemiskogemust ja olen sprotlik.
Alguses koristasin Nokia pomo, paari pankuri, kutusearika ja helilooja kodusid, aga siis sain ootoole ja see oli kui muinasjutt. Enamasti laksin kohale siis, kui klient helistas, et kulalised on lainud. No ca 11 voi 12 ohtul, moned korrad ka hiljem ja uks kord alles kell 5 hommikul. Tavaliselt kasti jarelejaanud toit ara visata. Laksin koju ikka kotitaie tais voi poolikute alkoholopudelitega ja koiksugu delikatessidega, sest tellijad olid kas valismaalased voi siis rikkad soomlased. Muusikat ei saanud panna, sest oo ju ja naabrid hakkavad kisama (no tolmuimejagagi kortermajades probleem oosel). Vaga lahe too oli. Maletan, et moned korrad kaisin uhe soomlasest arimehe juures, kes otse peotl lennujaama laks ja alati mulle 100 euri esikukapile jattis. Ta vist ei teadnud, et firma kompenseeris oised taksosoidud. Uks soomalnna, kelle uhte korterit (seda, kus ta kulalisi vastu vottis) ma paar korda koristasin, utles alati, et kui tahad, maga siin ja mine mullivanni. Kreemid ja muu on selles ja selles kapis. Tundub ulmeline, aga nii see toepoolest oli. Aga muidu teema juurde tagasi tulles, siis sel ajal (2006-2007) oli tavaline ehk paeva-, ohtu- ja ootax. Iga kuu 10 euri kompenseeris firma mobiili konekaardi ja pool uhistranspordi hinnast. Oised taksoarved 100%. Vaga lahe elu oli. Siis ma aga tutvusin uue kutiga ja kolisin soojale maale.
Enamus inimesi kardab ja polgab ootood, aga mulle see just sobib, sest ma vihkan varast hommikust tousmist. Edu koikidele koristajatele Soomes! Pidage vastu ja tehke oma elu seal monusaks!
 
fatima 27. november 2011, kl 23.57
siristada oskad sa hästi, koristamise kohta ei tea...
 
ru 28. november 2011, kl 00.56
topelt pyhad ja pyhapäevad, ööd 40%
 
? 28. november 2011, kl 11.06
Koristaja saab vaid topelt pühad? Hmm... mina klienditeenindajana küll 300%.
 
ru 29. november 2011, kl 05.40
Mitte koristaja, olen 6de haiglas.
 
või nii 29. november 2011, kl 20.48
Ma natuke kahtlen selles 300% numbris. Eritaks on neil, kes väljakutse peale kohe töö juurde peavad öösel minema üheks tunniks või veel vähemaks ajaks. Siis ei ole ju tõesti mõtet 40% lisa eest pool tundi tööd teha. Samas kui oled 21.00-06.00 tööl, siis eriti ei usu, et üle 40% lisa makstakse.
 
oo 29. november 2011, kl 21.52
ootunnid on alates kell11pm mitte 9.
 
või nii 29. november 2011, kl 22.07
Millisel alal alates 23.00?
Meditsiinis igatahes alates 21.00
Otsi internetist Sosiaalialan TES ja seal kõik kirjas, mille eest ja kui palju ja millal.
 
- 30. november 2011, kl 12.37
Kui pühapäevasele ajale satub riigipüha ja oled tööl, on küll 300%.
 
või nii 30. november 2011, kl 13.24
Riigipüha ja pühapäeva ei liideta üksteise otsa. Küll aga liidetakse riigipühale või pühapäevale otsa õhtu- või öölisad.
Näiteks on sinu tunnipalk 10 eurot. Kui teed pühapäeva öösel tööd, siis on tunnipalgaks 10 + 10 + 4 = 24 eurot
Pühapäeva lisa (100%) hakatakse maksma alates 20.00 laupäeval ja öölisa (40%) alates 21.00 laupäeval. Nende tundide eest siis ei maksta laupäevalisa (25%).
Õhtulisad 18.00 - 21.00 (15%)
 
Aga.. 30. november 2011, kl 17.36
Aga kui on vahetustega töö,nädal hommiku 4-st õhtu 4-ni ja teine nädal õhtu 4-st hommiku 4-ni ? Mismoodi siis need jagunevad või graafiku alusel ei arvestata eraldi õhtu ja öötunde ?
 
või nii 30. november 2011, kl 18.32
Graafik ei mängi rolli. Saad täpselt nende tundide eest, kui tööl oled. Ürita võtta tunde, kus on lisad juures.
Alustuseks põhipalk kõikide tundide eest. Ja sinna vastavalt otsa:
18.00 - 21.00 õhtulisa
21.00 - 06.00 öölisa
00.00 - 20.00 laupäevalisa
20.00 laup - 24.00 pühap pühapäevalisa või riikliku päeva lisa (siis samad ajad pühade-eelsel päeval ja pühade ajal)
Meedikutel on 6-nädalased graafikud, kus on sees 5 kahetunnilist päevalühendust, mille eest makstakse põhipalka, mis tähendab, et neid lühendusi ei tasu võtta laup-pühap, kui on lisad või siis õhtu- või öötundide arvelt.
Lisasid makstakse ainult siis, kui oled reaalselt kõrgemaltmaksustatud tundidel tööl.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!