Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Eestlased välismaal
Yyripindade kvaliteet valismaal
 
Yyrnic 06. detsember 2011, kl 02.15
Hello! Heia! Privet!
Kus maal te iganes ka ei elaks, viibiks voi tootaks elama peate kusagil ju.
Ma kolasin ajaviiteks KV.ee's ja City24's.
Ehmatasin paris ara - kui korget hinda kusitakse oudsate uurikohtade eest.
Ma ei arva, et kvaliteetselt ehitatud voi remonditud korter sisustatud loogiliselt ja maitsekalt, et seda peaks saama poolmuidu.
Silma riivasid hoopis vanades puulogudikes raamas, lagunenud st remontimata ja prugikastide korvalt kogutud moobliga kohad.
Siin riigis, kus ma hetkel elan, visatakse valja palju kvaliteetsem moobel. Linnavalitsus on organiseerinud suure auto ja toolised, kes korjavad huljatud moobli kokku ning viivad uhte kohta, kust siis inimesed saavad kaia ja tasuta votta. Nii kohutavaid mooblitukke aga pole ma uhegi prugikasti korval nainud kogu nende aastate jooksul, mis siin olen elanud.
Uuri koos kommunaalkulude korvamisega kusitakse aga Eesti kinnisvaraveebi alusel kovasti.
Kas te toesti on eestlased nous maksma mitusada euri renti niisuguste ouduste eest?
Oleks huvitav teada kuidas teised kaasmaalased elavad erinevates maades. Kas uurite korterit voi tuba voi hoopis maja? Palju makstate ja kuidas hindate kvaliteeti ja mis koige tahtsam, kas olete rahul?
On teie arvates sealsed tingimused ja hind normaalsemad kui Eestis?
Ise elan Euroopa soojemas piirkonnas ning uurin suurlinnas vaikest kahe toa ja roduga korterit 500 eur'ga. Sisustus on uus ja ehituskvaliteet nn euro. Tosi on, et akna ette pidin ostma ribid, sest paike paistis minu jaoks liiga tugevalt labi kardinate. Samuti kulutan rodulilledele ning ostsin juurde ka uhe ventilaatori, sest suvel on rodul vaga kuum. Siseruumides on kliimaseade, mis suvel jahutab ja talvel kutab. Lisaks uurile tuleb olenevalt aastaajast ja ilmast veel ca 100-150 eur.
Ahsoo, turvasusteem on ka olemas ja parkimiskoht maja all parklas.
Kuidas teil?
 
§ 137 07. detsember 2011, kl 10.32
skyp 26 november 2011,
teadmiseks et kongid on tasuta ja maksumaksjate kulul
 
Eelmisele 07. detsember 2011, kl 17.15
Tundub, et ajad oiget joru - olen siin algatanud teemasid kull eestlaste ohtuste tegevuste, lemmikkookide ja toidu, hindade ja nuud siis ka elamisetingimuste kohta, aga vaikus om vaikus. Ju siis on teemadel midagi viga. Aru ei saa, miks ei taheta kirjutada oma lemmikkookidest ja elamistingimustest.
Akki on valismaal tootavad eestlased seal orja seisuses ja neil olegi voimalust ja raha kunagi kooki osta ja elavad kuuris voi verandal.
Mind kull huvitav kuidas eri maades eestlane hakkama saab. Ei sa apihta, miks keegi ei taha seda jagada>;(((
Kle sina siin 137, see on hea idee - eri riikides tootades ja seigeldes koguda kogemusi vangikongide kvaliteedi ning teeninduse muljetest, politseiautodest ja pollide eneste kohta.
Akki oskad sa nou anda kuidas Itaalia saaks paar ood turmis veeta ilma hilisemate jamadeta? Mis on vaike pahategu, mille eest saab maksumaksja kulul peavarju ja suua?
 
§ 137 08. detsember 2011, kl 10.41
tee teema mitte ebaseduslikult pealtkuulatud skypi vestluste tekstist 26. novembrist 2011, vaid see mida sinusuguse kohta tegelikult öeldakse.
detsembrikuu kuupäevad on siin: 2, 4, 7 detsembril 2011.

vajalikku infot jagab sulle Riigiprokuratuur. AKI, kust saad teada mis ootab eraisikute telefoni- ja skypivestluste ebaseadulikku pealtkuulajat
 
K. 08. detsember 2011, kl 20.11
Mina elan USAs ja olen täiesti nõus, et Eestis kohati on need rendihinnad ikka väga utoopilised. Inimesed maksavad pool või 1/3 palgast kohe rendiks...no mis elu see siis on.

Samas on rõvedaid kortereid igalpool, aga mulle tundub et USAs vähemalt on siis ka hind vastav ja ka noor töölkäiv inimene saab endale täiesti normaalset korterit lubada.

Eesti kohta nii ei julgeks öelda, kui nt noor inimene saab palka 700-900 eurot ja rent + komm + muu läheb juba 400-600 eurot iga kuu:(
 
Eelmisele 08. detsember 2011, kl 21.37
Just just. Aga see ongi, et 400-600 euri eest ei saa ju puhast korras remonditud korterit. Ja rentnikud on ikka paris haiged ning nouavad 100% ulatuses koikide seonduvate kulude tasumist. Kommunaalkulu on normaalne, et uurnik maksab, aga miks mis pistmist on uhistu raamatupidamiskuludega, katuseremondi kuluga, maja fassaadi soojustamise kuluga, uhistu poolt voetud laenude intressidega ja eelmise uhistu pankrotivola tasumisega.
Lisaks on uurnikule ebainimlikud noudmised nagu ei tohi olla vaikesi lapsi ja lemmikloomi. Lepingus on ju kirjas, et kui midagi mingil pohjusel rikutakse, siis ka tasutakse. Naiteks suitsetav perekond madala sissetulekuga, lemmiklooma ja vaikeste lastega ei saagi endale midagi rentida.
Lollid rentnikud kujutavad ette, et kuna on nende korter, siis on neil oigus teiste inimeste elu suunata ja kontrollida. Unustavad aga, et neile makstakse ja klient on kuningas. Aga voib-olla neil on mingi haige vajadus teiste elus kaasosaline olla kuna on mingites kompleksides.
 
to viimane 08. detsember 2011, kl 23.14
Uskumatu...mina olen omanik ja kellel siis veel õigus enda omandi suhtes on kui mitte minul? Loomulikult ei taha ma tagasi saada suitsust läbiimbunud või laste-loomade poolt lagastatud korterit.
Suitsemine on muide oluline näitaja..st, et inimene on absoluutselt enesekeskne ega arvesta teiste inimestega.
Madala sissetuleku puhul pöördu sots.ameti poole, sinu elu ei pea keegi võõras omanik kinni maksma.
Jätad suitsetamie maha, kasvab ka su elukvaliteet.
 
Viimasele 09. detsember 2011, kl 04.27
Haige jutt. Mille eest ma sulle siis maksan?
Sa seda ikka tead, et pead oma logudikus iga kahe aasta tagant remonti tegema ja sisustust vahetama?
Arvad, et kasseerid inimestelt ainult raha ja endal kohustusi polegi?
Tavaline vaese lolli eestlase arusaamine asjast.
Muideks oma elamispinda ei antagi mujal rendile. Rendipind ongi ehitatud rentimiseks ja seal arvestatakse ka sellega, et on vaja olude sunnil midagi muuta.
Siin on rendimajad ja korterid sisustamata aja kui uus rentik soovib, siis pannakse sobiv tapeet jne.
Midagi ei ole nii, et rendile andja dikteerib nende elu, kes talle maksavad.
Mida sa kanaaju siis arvad mis see on mille eest pappi saad?
Mille eest? Ehk suvatsed vastata?
 
§ 137 09. detsember 2011, kl 10.44
kriba siia see mida su kohta tegelikult öeldi ebaseaduslikult pealtkuulatavates telefoni-ja skypivestlustes 2, 4, 7 detsembril, 19.novembril skyip,yyrinc.
sinu teema on 26.novembri skypi ebaseaduslikult pealtkuulatud vestluse tekst!
 
Rendist siin ja seal 09. detsember 2011, kl 22.59
No see on jah nii, et rendipind on rendipind ja oma kodu on ikka oma kodu mida teistele ei anta ei raha eest ega ka ilma rahata mitte.
Kui keegi ahnitseb endale mitu kodu ja siis ei suuda pangaliise voi laene tagasi maskta ning annab osa ahnitsetust rendile, siis ei saa niimoodi suhtuda, et eesmargiks on vaid kuidagimoodi kiiresti ja stabiilselt saada katte raha mida pank ootab.
Eestis on see tavaline, et uur on tapselt vastavuses pangale maksmisele kuuluvas summas. Lisaks kusitakse uurnikult koik muud kulud ja ahne omanik arvab, et on kaval ning saab taoliselt toimides korteri/maja ilma rahata.
Vaga paljud soetasid kinnisvara buumi ajal korterid lastele. Harimatute inimeste arusaamine ongi niisugune, et teised inimesed elagu kui koerad - liputagu saba et peavarju olen andnud ja maksku.
Kone all olev tuup uurnike tahavad iga hinna eest anda lapsele voi lapselapsele korteri nagu oleks see uus.
See ei ole kuidagi voimalik, sest seda on siiski kasutatud.
Inimestel on oigus suua teha, lilli ja loomi hooldada ning lapsi saada.
Mina ei soovita eestlastel niisuguseid kortereid uurida. On olemas juba uurimaju ning haritud edukad inimesed on investeerinud spetsiaalsetesse uuripindadesse.
Vanamuttidest, kes uurivad lastele voi lastelastele soetatud pindu, soovitan suure kaarega mooda minna.
Vaadaku ise kuidas oma pangamaksetega hakkama saavad.
Kui tahetakse uurile andmisega teenida, siis peab arvetsama eelkoige uurniku huvidega ja garanteerima talle koik voimalused, et ta saaks tunda end mugavalt ja turvaliselt. Alles siis on oigus raha kusida.
Eestis on koik vastupidi. Ahne vanamutt kusib raha ette ja lisaks veel deposiiti ning dikteerib kuidas inimene oma raha eest elama peab.
Mujal elades on ka ette tulnud igasugu imelikke kohtumisi ja inimesi, aga siin on koik kuidagi voimendunud ja nagu keegi kirjutas "haige".
 
to viimasele 09. detsember 2011, kl 23.03
Kas sa kukeaju arvad, et keegi inimene peab sind ülal pidama? Renti maksad selle eest, et sul on võimalus võõral pinnal elada. Kui see ei meeldi, siis ela kuuse all või osta korter. Kas äkki ootad, et lisaks sinu täissitatud korterile peab ka sinu peed pühkimas käima? Välismaal saadetakse sinusugused nahhui, sest seal saab üürida ainult siis, kui on soovituskiri ja soovitajat kontrollitakse.
 
Santa Klaus 10. detsember 2011, kl 00.12
Huvitav Huvitav Teema:-)
Inimvaenulik omanik VS vaene koduotsija.
Ma pakun, et kui poleks neid vaeseid koduotsijaid, siis poleks neil inimvaenulikel omanikel ka kedagi kelle kulu elada. See ikka vastupidi olema, et see, kes omanikule maksab, see talle leiva ka lauale viib, sest kust muidu ta raha saaks. Need mammid oma piskust pensist ju elanuks ei saa. Ja nende lapsed ja lapselapsed ka pole andekad ega ilusad, et piisavalt elus hakkama saada ja ise endale midagi soetada.
Hull lugu, kui selline kogemus, et korter kohe t... s...d:-(. Aga see on ikka nii, et kus juba paha haisu ja s...a on, sinna ka juurde lastakse:-).
Nii on lood siinpool sood:-))))
 
Kahestunu 10. detsember 2011, kl 01.19
Ise kysin - ise vastan -> it seems so!
 
tead 10. detsember 2011, kl 08.26
No kuule soojas kliimas saab ju maja palju odavalt püsti panna. Ja küttekulud on ju ka väga väiksed. Milleks võrdled võrreldamatut. Küll aga kipuvad need lõunamaaa majad natuke tugevama lumesaju või tuulega kokku kukkuma, ümber vajuma, ära uppuma jne.
 
Mina taas siin 10. detsember 2011, kl 14.00
Soojades maades ka on mitte ainult odavamates ehitistes vaid ka korralikes hotellides ja rikaste majades omamoodi lohn, mida mina nimetan ka haisuks. See ei ole kempsulohn voi halvaks lainud toit vms, aga minu jaoks ebameeldiv. Lihtsalt on baktereid, mis soojas ja niiskes on aktiviseerunud ning midagi pole teha. Eestis on seda ka vahel soojadel niisketel suvedel olnud.
Nagu ajalugu on naidanud, siis on maavarinates ja orkaanides ka koige moodsamaid ehitis kokku kukkunud.
Luhiajalise kuid voimsa tormiga voi paduvihmaga voib kogu maja umbrus olla puhas - koik likked ja taimed kadunud.
Egas siis niisugust elu nagu filmides paradiisitaolistes aedades ja lossides inimesed ei higista ja koik rohetab, oitseb, lokkab stabiilselt aasta labi - see ei ole reaalne elu.
Troopilistes ja subtroopilisets maades on ka losside seinad ja aiad kas roostes voi hallitanud. Looduse vastu ei saa.
Mis aga puudutab teema seda kohta, et omanik dikteerib uurnikule mida tohib teha ja mida mitte ... see on Eestis paigast toepoolest. Mujal maailmas ei anta oma kodu niimoodi rendile ja ka mitte oma lastele voi lastelastele kingituseks soetatud kohti. Lihtsalt on nii, et kingitus ikka vormisttatakse kohe lapse nimele ja antakse ule voi siis ostetakse see valja ning antakse ule st dokumendid, kas kooli lopetamisel, pulmapaeval voi sunnipaeval. Tavaliselt aga lapsed kas parivad voi soetavad ise vastavalt oma vajadustele. Niisugust asja, et vanemad votavad laenu ja siis hakkavad uuriliste elu dikteerides ja sellest laste kingitust pangale tagasi maskma ja lopuks laps saab ikkagi vana kasutatud kingitus, seda ei ole. See nagu oleks second handist ostetud asi ju.
Lisaks uurnike ahistamisele on see ka lapse ahistamine, sest laps ise omab oigust valida kus riigis, linnas voi tanaval ja kui suures voi vaikeses kohas ta elab.
Paris naerma ajab se, mis Eestis toimub.
Aga kuna riik on veel noor st uus vabariik, siis pole piisavalt uuripindu joutud ehitada.
Uurnikul peab olema samasugune oigus elustiilile nagu omanikel. See, et omanik ise ei suitseta ja talle ei meeldi suitsetamine ei ole pohjus dikteerida sama uurnikule. Sama lemmikloomaga. Isiklik eelistus ei ole aris kohane. Ari on ari ja molemal osapoolel on kohustused ja oigused. Aga see ei tahenda, et on oigus dikteerida teiste inimeste elustiili ja harjumusi.
Toeline pohjus, miks suitsetajat ei taheta on see, et omanik on toepoolest ahne ja ei raatsi investeerida korralikku ventilatsiooni. Sageli aga polegi neil mutikestel raha sellesk.
Kuna olen ise ka otsapidi kinnisvaraariga seotud, siis voin oleda, et taolistel omanikel on vaga keeruline uurilist leida.
Kord soovitasin kellelgi panna kuulutusse lisamarge, et suitsetamine ja vaiksem koduloom lubatud. Kaukaasia lambakoera ju ei taha toesti keegi vaikesesse korterisse, aga deposiit 5 kuu uur. Omanikul oli uuriliste jarjekord uksetaga ja ise kasutas samal ajal deposiirist saadud raha teise korteri remoindiks ning kokkuvotteks sai kiiresti heale jarjele koigi oma pindadega.
 
eestist 10. detsember 2011, kl 21.40
Turg määrab suhted, seega kui üüripindu napib, dikteerib omanik reeglid. Eelmine kirjutaja on ilmselt Hispaaniast, kuid mujal austatakse omandit ja üürnikul on õigus elada nii nagu omanik ette kirjutab.
Loomuklikult ei saa omanik otsustada üürniku elustiili üle, kuid tal on õigus üürnikku VALIDA.
 
rentnik ja omanik 10. detsember 2011, kl 23.47
2 maja ja üks korter Eestis, osa üürin välja. Ise rentnik Lõuna- Euroopas. Meil küll midagi ei hallita, ei tea kus üle- eelmine tegelane käinud on? Korralik ja kvaliteetne suur maja, niiskuse vastu aitavad konditsioneerid. Majas 6 magamistuba, suur aed, bassein, maksan 1000 eur kuus. Omanikega väga head suhted, nad ei ole majas peaegu et käinudki, meil on kõik õigused majas ja aias toimetada, kui soovime midagi muuta, ehitada siis omanikud maksavad, enne meie sissekolimist tehti remont, seinad värviti meie maitse järgi, sisustus on osaliselt meie oma, osaliselt meie poolt ostetud ja omanike kinni makstud. Me alguses ikka andsime teada ja küsisime üle, kui näiteks aiakujundust muuta tahtsime, meile tehti kohe selgeks, et hetkel on see meie elamine ja seepärast võime teha mida tahame.
Ise suhtun oma üürnikesse samamoodi, korralikud ja mõistlikud inimesed on. Olen enne ka üürinud, tudengipõlves ja siis kui oli ainult üks maja ja see oli remondis. Kokku puutunud olen ainult toredate omanikega ja üürnikud on mul ka eranditult mõistlikud olnud. Võib olla on hinnaklassi küsimus?
 
To: eelmine 11. detsember 2011, kl 03.45
Naerukoht:-)))) 6 magamistuba ????
Bordelli pead sal va?
 
rentnik ja omanik 11. detsember 2011, kl 11.50
Viimasele-
Kui suudad veidi raha kokku kraapida, võin sulle oma 5 magamistoaga Eesti maja välja üürida? No et saaksid veidi aimu milleks palju ruumi hea on? Aga sa nagunii ju küpsed oma paneelika kööktoas edasi :))
Bordell loomulikult ja basseinis on lõhekasvandus.
 
Imestaja 11. detsember 2011, kl 19.25
Meil on kaks magamistuba, sest vahel tahame eraldi magada . Kuus magamistuba siis ilmselt on peres plaju lapsi ja on sageli sugulasi-tuttavaid tarvis majutada. Normaalne ju. Soojal maal pole vaja kytta, et saab hakkama ja no koristamine on vaid probleem. Ma ei viitsiks nii plaju.
 
Teemaalgataja 11. detsember 2011, kl 22.10
Algatasin vale teema. Igav ja lootsin lobiseda veidi kuidas keegi kusagil end sisse seadnud, aga imelikuks kiskus.
 
üürnik 11. detsember 2011, kl 23.07
Lgp üürileandjad, kas te ka oma üüritulult maksud maksate?
 
§ 137 12. detsember 2011, kl 09.44
pane kirja see mida su kohta tegelikult öeldakse su enda poolet ebaseaduslikult pealtkuulatud telefoni ja skyipi vestlustes: 2, 4, 7, 11 detsembril
 
Looda sa 12. detsember 2011, kl 11.52
No makse maksavad need ehk ikka enamjaolt nooremapoolsemad inimesed, kes on oma ari suutnud kaima lukata ja kelle osaline sissetulek on eelenavlt planeeritud uuridelt.
Aga need vanamutid ja muidu tadid, kes kuidagimoodi on saanud, kas siis parandina voi laenuga, mingi pinna ja ei jaksa koiki laene ega kommunaale ja muid seonduvaid kulusid tasuda, need ei maksa kull.
Jatabad sisse oma maitsetu ja stiilitu moobli, ei investeeri moodsatesse tehnikatesse nagu uued pesumasinad, kulmikud, pliidid, kliimaseadmed jne. Siis uurnik peab tasuma nende ebaokonoomsete vanamoodsate seadmete kasutamise eest kovasti rohkem elektri ja vee eest.
Ma ei oleks uldse kirjutanud sellest, vaid hoopis valismaal valitsevast liht ehk kesklklassi uurielus, aga keegi siin ajas harja punaseks.
Olen ka Tallinnas luhikest perioodi maaklerina tootanud ja just uuripindade vallas peamiselt. Tean olukorda kui oma viit sorme.
Ukskord uks kena noor proua otsis elamispinda. Laksime koos vaatama, aga oli suht raske leida, sest tal olid oma noudmised kusjuures ta ei suitsetanud, aga tal oli vaga hinnaline atraktiivse valimusega eksootiline kass. Ja ta ei suitsetanud. Kull aga suitsetas ta boyfriend, kes Prantsusmaalt aeg-ajalt siin kulas kais.
Laksime siis uht pinda vaatama kusagil Karu tanava kandis. Omanik oli tuupiline rentija, kellesugustest eelpool pikalr juba kirjutatud. Piltilus keskealine haritud eestlanna, kes ajutist kodu otsis, meeldis talle vaga ja ta karatas juba enne, kui olime koos joudnud koik ruumid ule vaadat ja vestelda, et ma votan selle naise, aga uks tuba jaab lukustatuks ning kass ei tohi elada mujal kui rodul ja koogis ja harra kaigu suitsetamas ka rodul.
Armsad eestlased, kas teie tahaksite niisugust kohta uurida?
 
alli 12. detsember 2011, kl 15.46
olen Eestist juba liiga kaua ära, et päris tõeselt võrrelda kahe maa üüritingimusi, aga oma aastatetagusele kogemusele tuginedes ütlen küll nagu minu venelannast tuttav - ei saa võrrelda m..i sõrmega ;)

elan Rootsis, üürin korterit kinnisvaraga tegelevalt firmalt, leping on tähtajatu, korteris on köögimööbel koos kodutehnikaga (külmkapp, el.pliit, nõudepesumasin, mikro) korteri juurde kuulub parkimisplats, jalgrattahoidla, panipaik ja täisvarustusega pesuköök.
kui korteris midagi juhtub, tuleb teatada ja siis tuleb firma töömees ja teeb asja korda.
mul on nt. välja vahetatud külmkapp ja el.pliit, millel üks keeduplaat ütles üles. neid isegi ei vaevutud kontrollima, lihtsalt minu kaebuse peale kärutati vana välja ja uus sisse :)
samuti vahetati kraanikauss, mille ise kogemata lõhkusin. olin valmis selle kinni maksma, firma töömehe kutsusin ju tegelikult ainult sellepärast, et siis saan kindel olla, et pärast mingeid probleeme ei teki (no et vale kraanikauss või halvasti paigaldatud vms.).
1 kuu elamiskulud (üür, elekter, telefon, internet, TV-maks, kindlustus jne.) umbes 425 eur e. umbes 1/5 minu netopalgast.

3 aastat tagasi kolis mulle naabriks tore rootslannast pensionär. saame päris hästi läbi ja kui üks meist on puhkusereisil või külas/komandeeringus, siis käime teineteise lilli kastmas, tühjendame postkasti ja hoiame korteril silma peal.
memm kiidab sageli oma otsust maja maha müüa ja üürikorterisse kolida, kahetseb ainult, et ei teinud seda kohe peale mehe surma.
elu üürikorteris on ju palju muretum ja odavam ka, enam ei pea muretsema ei talvel lume rookimise ega suvel muru niitmise pärast, remondist rääkimata. kui üürikorteris ukselukk streigib, torud on umbes või pesumasin ütleb üles pole muud muret, kui töömehele teatada ja hoolitseda, et tal oleks juurdepääs.
meie majas elab teisigi pensionäre ja vähemalt pealtnäha paistavad nad kõik oma eluga rahul olevat :)

eespool keegi kirjutas "rendipind on rendipind ja oma kodu on ikka oma kodu mida teistele ei anta ei raha eest ega ka ilma rahata mitte." - siin on küll tavaline, et oma kodu aeg-ajalt võõrastele välja üüritakse.
esimesed pool aastat Rootsis üürisin tuba 5-toalises korteris, mul oli eraldi vannituba, kööki kasutasin koos pererahvaga.
tuba, milles elasin oli perepoja tuba, poiss ise oli pooleks aastaks kuskil Aasias sõpradega matkamas, üür läks talle taskurahaks.
järgmise aasta elasin korteris, mille omanik sõitis aastaks Ameerikasse.
järgmised 10 kuud, kuni sain praeguse korteri, üürisin töökaaslase tütre perele kuuluvat maja. tütre mees saadeti aastaks teise riiki firma harukontorit käivitama. neil oli kindel plaan tagasi tulla, maja müüa nad ei tahtnud ja niisama tühjalt seisma jätta ka mitte. nii saingi võimaluse nautida villas elamise võlusid-valusid :)
 
Eelmisele 12. detsember 2011, kl 20.12
Siis sul on vedanud. Eelkoige muidugi seda, et sissetulekust ikka ka soltub palju. Mina arvan, et su praegune 425 eur on vaga soodne.
Olen ise luhikest perioodi elanud kellegi uhkes korteris, aga kuidagi narv oli ikka sees - pidev tunne, et see ei ole paris sinu. Pabistasin hirmsasti iga lillekese parast, et akki kastan voi vaetan valesti ja nartsib ara ning perenaine saab vaga kurvaks kui tagasi tuleb.
Akvaariumi puhastamisega alguses ka kohmerdasin, aga muidu oli vaga vahva periood minu elus.
Olen saanud tunda ka perekonna elamises uhe toa kasutamist. Alguses igatsesin kohutavalt privaatsust ja habenesin harjumust nadalavahetusel hommikuti kaua magada, vannis lugeda ning arvutiga tootades veini lonksutada. Pererahvas ei jatnud kunagi pakkumata kui oli moni kodune pidu voi muidu suurem kupsetamine. Olen toidu osas vaga valiv st mul on vaga palju aastaid olnud kindel treening- ja toitumisreziim. Monikord andsin tordid ja muud magusad kupsetised salamahti pererahva koerale. Uldkokkuvottes oli ka ikka meeldiv kogemus kuigi nuud enam ei tahaks korrata, sest oma elamise mekk suus.
 
NOjaH 12. detsember 2011, kl 20.27
Seal on vaks vahet sellel OMA kodu rendile andmises.
Piiritaga antakse, et maja v korter tyhjalt ei seisaks ja keegi puurilindude, kalakeste v lillekeste eest hoolitseks. Et oleks nn silm peal ja inimhing sees.
Eestis annavad inimesed oma kodud rendile selleks, et oma liisi v laenuraha maksmiseks sissetulekut saaks v muul majanduslikul p6hjusel ja nad ei investeeri midagi rentniku heaks. Esitavad vaid taolisi n6udmisi millest eelpool juttu oli.
Ma tean Eestis ainult seda, et rentnik ise peab maksma kinni koik katki l2inud tehnika ja lisaks saab kylge lohaka halva rentniku maine.
Vaadake City24 v kv.ee kuulutuste juures pilte. Seal on mo"o"bel ja tehnika n6ukogude ajast ju. Aga pappi kysitakse 200-400 eur kuus. See on sama, mida siin Rootsis yyriv eestlanna kirjutas.
Arvate on normaalne va?
 
alli 12. detsember 2011, kl 23.22
to eelmisele:
üldist hinnataset arvestades on minu üür üsna soodne jah, muidugi on minu korter üsna väike ka - 38m2, vannituba, garderoob, köök ja eraldatud magamisnurgaga tuba, aga ühele inimesele ja ühele kassile tegelikult täiesti piisav.
mulle tundub, et siin oleneb üüri suurus väga palju maja vanusest. mulle meeldivadki just natuke vanemad majad, mille ümber on juba korralik haljastus, kauplus ja ühistransport lähedal.
nt. ühed tuttavad said eelmisel aastal linnalt korteri kuskil äärelinnas, tuttuues majas. üüri maksavad minust palju rohkem ja lähim bussipeatus on ka pea kilomeetri kaugusel. nende elurajoonis pole praegugi veel korralikku toidupoodigi.
 
to alli 12. detsember 2011, kl 23.55
Sa ei kujuta lihtsalt ette, millised sead ja räpakollid on siinsed eestlastest üürnikud. Kui üürida välismaalasele, probleeme ei ole. Võrdlus, m.nn sõrmega, on täiesti asjakohane.
 
Viimasele kirjutajale 13. detsember 2011, kl 03.08
No mida nii hirmsat need eestlased siis teevad?
Tee p.
Tee puust ja punane ette, palun.
Ma ka Tallinnas rentinud palju aastaid.
On tulnud ette, et midagi on rikki keeranud.
So what? Asjad ongi kasutamiseks ja ei pea igavesti vastu pidama.
Keegi ei riku su asju meelega.
Ehk oled ise kvaliteedilt kokkuhoidu teinud.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!