Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Eestlased välismaal
helsingi kalkun :D
 
söögitädi 20. detsember 2011, kl 15.17
Kust poest võin helsingis leida kalkuni ?
 
tere 20. detsember 2011, kl 16.30
haa ja emm näiteks
 
poest watson ikka poest 21. detsember 2011, kl 00.12
http://www.k-supermarket.fi/Joulu-K-supermarketista/Kinkku-vai-kalkkuna/
kui pool õuna on siis abiks http://yritys.foodie.fm/
Ja jõuluks ikka juhlakinkku tuleb näksida ja laatikoid ja muid õudusi
Rahulikke jõvle!
 
söögitädi 21. detsember 2011, kl 10.41
Lõpuks keegi sai aru et see pole mingi nali :) Muidu oleng näinud neid juhlakinkkusid hiiglaseid aga jah , seekord siis ikka kalkuni soov ja seda pole veel kusagil näinud.. eks siis pean hoolikamalt vaatama citymarketist:) hyvä joulu:D
 
Mo 21. detsember 2011, kl 17.21
Mu arust igal pool on linnuliha ja eriti enne puhi nuud. Ma pole kull ise kunagi ei terbet kana ega kalkunit ostnud, aga julgen oletada.
Turul ka muidugi ja otsi internetist otsekontakte farmeritega.
 
söögitädi 22. detsember 2011, kl 11.02
Hohh saingi citymarketist kalkuni, 2 viimast oli jäänud, päris rahul olen. Aitäh kes viitsis vastata :D
 
Jutupaunik 23. detsember 2011, kl 02.10
Aga siis raagi nuud mis sa selle linnuga tegid.
 
- 23. detsember 2011, kl 17.09
Brrrr, kus ma ei kannata, kui ühte keelt käänatakse teise keele reeglite ja ka häälduse järgi. Kohutavalt piinliku ja rumala mulje jätab inimesest. No mis sõna on "laatikoid, juhlakinkkusid"? Isegi seda HYVÄÄ JOULUA ei suuda õigesti kirjutada. PALJU targema mulje jätaksid, kui kirjutaksid keeles, mida oskad. Emotikonide õppimise asemel tegele millegi produktiivsemaga, soe soovitus.

Prismas oli 5.99 külmunud kalkun, mahekalkun 14.99, suitsukalkunid jäid 70-100€ vahele, kilohinda ei suutnud tuvastada.
Ise ostan aastavahetuseks mahekalkuni, jõululaual traditsiooniline seapraad.
 
söögitädi 26. detsember 2011, kl 15.33
No vabanduust :) et niimoodi valesti kirjutasin :D
Ilusat jõuluaega ,kui nii on parem ;)
 
? 26. detsember 2011, kl 19.21
Mis on mahekalkun? Kas rasvatu mahepiim on piim? Kui jah, siis miks on silikoonrinnad aga mitte lihtsalt maherinnad?
Mahe - uus viis rikastel nahk üle kõrvade tõmmata?
1000 kalkunit puuris ja mahekalkun? Oksele ajab liides mahe!!! Ja vahet ei ole kas mahe või mitte mahe peldiku torustikus on ta ikka sama s. Vuh kuis ma ei kannata, et eestis müüakse Presidenti kohvi ja nii kallilt. Peaks ikka vist presidendi kohvi olema.
Vabandust, kui off topic.
 
Topic 26. detsember 2011, kl 21.11
Ei ole off topic at all, aga you why vaanad viroksi with englantti?
Teema juures, aga ma ka ei ssaa aru, miks peab rohutama MAHE? Tobe ju!
Panen laulae maheda kalkkuni, aga seapraad on ka. Kas siga ei olegi siis mahe va?
Voi miks peab uhel soogikorral olema kaks liharooga?
Imelikud inimesed?
Mina rakastan ka Presitentti kahvija.
Joululaula polnud kalkunit ei mahedat ega tugevat ja siga ka polnud, aga kohvi oli.
 
- 27. detsember 2011, kl 11.49
Oot, aga mida ma pean nüüd tegema, kui müüakse nii ühte kui teist ja isiklikult eelistan MAHEtooteid? Kellele ma nüüd sellega varbale astusin? Pretensioonid esitage kauplusele või Keele- ja Kirjandusinstituudile, mitte ärge õiendage tarbijatega. Küsiti hinda, vastasin. kuna hinnavahe on tuntav, pidasin õigeks mõlemad kirja panna, et ei tekiks teistpidi häda - inimene aetaksee segadusse.

Keegi ei sunni teid tarbima mahe-, öko- või loodustooteid, nimetatagu neid, kuidas sobib. Tõesti imelikud inimesed, kes paljast mõttest mahetoodetele ärrituvad. Viimasest kommijast ei saa kohe üldse aru, keelevigadele ei hakka parem tähelepanu juhtimagi - mine tea, millega vastu silmnägu lajatatakse. Ahjaa - kes tegi kahte liha korraga? mulle ei jäänud silma, äkki viitad? Või kus on seadus, mis KEELAKS nii teha?
 
Appi-appi 27. detsember 2011, kl 21.15
Mitte sonas "mahe" ega "loodus" ei ole asi.
Aru ei saa miks peab mainima kalkuni ostmise, valmistamise ja soomise juures neid sonu.
Kas ei oleks normaalne oelda, et me soome ka puhade ajal kalkunit. Miks peab utlema mahekalkun voi looduskalkun.
Iga kalkun on looduslik ju voi tehakse neid kummist ja plastikust?
 
- 27. detsember 2011, kl 22.47
Appikarjujale -
olid sina minu pidulauas või kuulsid minu tuttavate käest, kuidas mainisin "nüüd toon lauale MAHEkalkuni!" ??? Oli nii, või mõtlesid omas fantaasias ise välja?

Kirjutasin sellise lause ( tsiteerin iseennast) : " Ise ostan aastavahetuseks mahekalkuni, jõululaual traditsiooniline seapraad.".

Oled sa täpitähtedeta tobu (jah, just see sa oledki ja tule mainima ka, et sul POLE täpikaid... heal juhul peale punnitamist nendid, et EI VIITSI siffreid kasutada) olnud minu " SOOMISE, TEGEMISE JA OSTMISE JUURES" üleüldse viibinud? Tead rääkida? Lajatasin kalkuni lauale ja teatasin - SIIN ON MINU KÜPSETATUD ÖKOKALKUN, MILLEGA MA PÜÜAN ENNAST ESILE TÕSTA.
Mulle tundub, "appi´taja", et sina minu tutvusringkonda ei kuulu, miks sa arvad asju, millleni sa ei küündi? Me ole tuttavad, aga sulle võin ühe "maheda" loo mainida -
- vaevalt mõned päevad tagasi, täpsemalt jõululaupäeva päeval sattusin Stadis Eesti tooteid müüvasse kauplusesse, kus oli veel üks paar noori eestlasi.
Kui kuulsid, et poemüüja jagab kauba laiali raha küsimata, lihtsalt sellepärast, et keegi saaks ja kaup raisku ei läheks (järgnesid poe suletud päevad), jooksis üks õnnes paarisolev kodanik mööda ja nõudis - "kas sul suuremat karpi pole, vää, ma võtaks kõik kohukesed!".
Piinlik.
Väga.
Blond tibin, möödajooksja kaaslanna, ahhhetas kassa ees, tampis kahte kätt kokku ja küsis iga korvist tõstetud kauba kohta - "Issand, kõik on tasuta, vää? Päriselt kas nagu, vää? Midagi ei maksa, vää? Ongi nii, vää?".

Jah oli.
Ja oli piinlik sel hetkel poes olla.
Kujutan vaid ette, kui pühadeaja eredaim hetk sel noorpaaril oli, kui rääkisid sõpradele, kuidas nad tasuta kohukesi ja piima said.
Peale minu olid kaupluses veel kaks inimest, ilmselt paar, kes vahtisid ka suuril silmil toimuvat. Ise tahtsin vaid leiba, mida polnud, aga situatsioon oli NII eestlaslik. Tasuta, palju, tooge mulle, et mina saaks...
Fuhh!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!