Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Eestlased välismaal
rahvaloendus - kas alaliselt Eestist väljaspool elavad inimesed peavad ka osalema?
 
paanik 02. jaanuar 2012, kl 14.59
Leiaks ise ka ilmselt infot, aga pole otsinud. Nüüd korraga kargas pähe - kas Eestist lahkunud peavad ka seda tegema (netiversioon) või mitte?
 
kirsika 02. jaanuar 2012, kl 15.13
Mina sain aru, et kui töötad välismaal, aga veedad enamus vabadest päevadest Eestis siis pead, muidu mitte :) See esimene kehtib minu puhul näiteks. Plaanin ka tagasi tulla kindlasti tulevikus ja jäädavalt, nii et vastan internetis :) [samas näiteks välismaal kõrgkooli õppurid ei pea endast teada andma - imelik süsteem]
 
Abikasi 02. jaanuar 2012, kl 17.52
Kui sa ei ole Eestis elanud rohkem kui 12 kuud, siis pead end MITTE loendama.
Mine sinna loenduse kodulehele ja seal on koik kirjas. Kaks klikki ja asi korras.
Need ajutised kulaskaigud ei loe. Kui inimese kodu ja too on valjaspool Eestit, siis teda ei leondata sinna.
Ma kain ka siit naaberriigis Itaalias talveperioodil igal nadalavahetusel suusatamas ja mul on seal vaike koht uuritud, aga ma ei ela seal.
Eee,aaa .... mine loe sealt kodulehelt.
Tsau!
 
paanik 02. jaanuar 2012, kl 22.13
Tänan!

Hingekirjas Eestist väljas 14a., topeltkodakonsus, siiski sünnimaa Eesti.
Mõtlesin, et kas rahvaloendusel võiks minust ka "kasu" olla, aga saan aru, et mitte. Statistiliselt siis, pole ju nö. eestlane seadusetegijate silmis. Makse ka Eestisse ei maksa - olengi Eestlie mittekeegi?
Noh, mis siis, ei nuta taga vist ka. Eestis käin umbes 2 x aastas korraga 2-4 päeva.
 
vott 03. jaanuar 2012, kl 01.27
Olekski huvitav teada siis tegelikku rahvaarvu, mis pärast loendust välja tuleb. Kui suur see väljaränne tegelikult on. Kõhedaks teeb.
 
rosin 03. jaanuar 2012, kl 03.58
Keda loendatakse ja keda mitte, on kirjas siin http://www.stat.ee/56648
Kui puhkad enamasti Eestis või kui kavatsed kunagi tagasi tulla, oled ikka endiselt Eesti püsielanik.
 
õäöü 03. jaanuar 2012, kl 16.46
aga kui inimene lahkus Eestist vähem kui 12 kuud tagasi, käib seal vaid paar korda aastas sugulastel külas ja ei plaani jäädavalt tagasi tulla? peab ennast loendama või ei?
 
Ei pea 03. jaanuar 2012, kl 18.34
Kulaskaimine ei ole elamine riigis.
 
hmm 04. jaanuar 2012, kl 16.09
tahtsin kirjutada, et oleks võinud ju ikka viimastel aastatel välja rännanud ka kokku lugeda, aga enne leidsin eespool toodud lingilt sellise info:
" Et saada viimase kümnendi jooksul Eestist lahkunud inimeste kohta võimalikult täpset infot, palutakse kõigil Eesti elanikel anda teavet oma lähisugulaste (isa, ema, lapse, endise või praeguse abikaasa/elukaaslase, õe või venna) kohta, kes ei ole enam Eesti püsielanikud."

no ma ei tea, kas siiski poleks kõigile lihtsam, kui me ise seda teeks?
mul nt. lähisugulasi Eesti pole, kas eksabikaasa üldse teab kus ma elan ja kas ta hakkab mind kirja panema.
mõnedel jälle võib-olla mitu inimest panevad kirja... kas niimoodi saadud andmed pole ebatäpsed?
 
- 04. jaanuar 2012, kl 16.42
Mulle tundub ka see loendus kuidagi läbimõtlematu ja ebatäpne.
 
rr 04. jaanuar 2012, kl 18.27
No eks rahvaloenduse huvi ja luup on ikkagi Eestis elavad inimesed sõltumata nende rahvusest ja passist. Eesti passiga inimeste täpne arv on ju teada. Need, keda ära ei loendata, järelikult ei viibi Eestis.

Ma arvan, et need välismaal elajad ja töötajad, kes ei ole riigi registris oma elukohta välismaale teinud nagu peaks, võiks siiski loenduse lehele minna ja ära märkida, et nad ei ela Eestis.
 
p-rr 04. jaanuar 2012, kl 19.22
Mis tobe jutt see on: "kes ei ole riigi registris oma elukohta välismaale teinud nagu peaks"??? Ja kuidas siis meie targa kommija arvates peaks välja nägema? Nt. minu puhul, elan Eestis keskmiselt 3 kuud aastas, ülejäänu aja kolme lapse juures erinevates riikides. Nii et, kui ei osata nõu anda, pole vaja siin plärada ja teha suuri jalajälgi.
 
to rr 04. jaanuar 2012, kl 20.56
põhirõhk muidugi on Eestis elavatel inimestel, aga nagu sellest ametlikust juhendist pärit lausest
"Et saada viimase kümnendi jooksul Eestist lahkunud inimeste kohta võimalikult täpset infot"
järeldada võib, siis pakub ikagi huvi ka väljarännanute arv.

ainuüksi passi omanike arv ei anna ülevaadet viimaste aastate väljarände kohta, sest eesti pass on ka paljudel välismaal sündinud ja siit sõja ajal põgenenud estlastel.
 
Oh 04. jaanuar 2012, kl 23.52
Mis see pass siia puutub?
Loetakse inimesi, kes Eesti riigis elavad olenemata kas nad tootavad voi mitte voi mis rahvusest nad on.
Kui on interneti-tootaja, kes vahemalt 12 kuud Eestis elanud, siis loetakse Eestis elavaks valismaalaseks.
Kui kellelgi on eestlasest armuke, keda nadalavahetustel
kulastamas kaiakse, siis see inimene ei ela Eestis - loomulik ju. Seega ka eestlane, kes tootab Soomes ja kaib kodus nadalavahel, ei ela Eestis.
Koik muu statistika nagu elamistingimused jne, on teisejarguline statistika loendusel kogutud info pohjal.
 
hmm to Oh 05. jaanuar 2012, kl 15.51
kordamine on tarkuse ema :)
pass tuli jutuks, sest
mina arvasin, et kokku oleks võinud lugeda ka viimastel aastatel välja rännanud inimesed, kõige lihtsam ja selgem oleks (minu meelest) kui need inimesed ise oma andmed sisestaksid.

rr arvas, et väljarändajate lugemine pole vajalik, sest
"Eesti passiga inimeste täpne arv on ju teada. Need, keda ära ei loendata, järelikult ei viibi Eestis."
 
segadus selle passide järgi lugemisega 06. jaanuar 2012, kl 22.59
Mina näiteks pole 2.5 aastat eestis viibinud (nüüd kuuks ajaks tulin), seega mind arvatakse eestis mitte elavaks. Et siis ma ei pea täitma nagu ma aru sain.

Mu isa on aga suhteline alkass eestis ja tema küll seda loendus ankeeti ise ära ei täida ja võib ka vabalt juhtuda, et kui keegi loendaja talle ukse taha tuleb siis ta saadab ta lihtsalt p***e. Selline on mu isa. Seega kuidas teavad statistika tegijad, kes pole küsimustiku täitnud ja siiski elavad eestis ja kes pole küsimustikku täitnud ja ei ela eestis. Sest võrreldes mind ja minu isa mina ei ela eestis, isa elab aga kumbki meist ei täida seda ju.
 
passi järgi eestlane 09. jaanuar 2012, kl 19.31
Mina kolisin eestist ära ca. 6 kuud tagasi... eestisse tagasi minna ei plaani, seega täitsin netis enda kohta 2 küsimust ja oligi kõik... vastuseks sain, et "teid ei loendata" nüüdsest kajastun ka statiskika "eestist lahkunud" hulgas... lõpptulemust oleks huvitav teada...
 
12 aastat ära 13. jaanuar 2012, kl 15.08
Selgelt on kirjas, keda loendatakse:

• 2011. aasta rahva ja eluruumide loendusel (REL 2011) küsitletakse olenemata rahvusest ja kodakondsusest kõiki inimesi, kelle püsielukoht on Eestis.

Seega kirja lähevad kõik rahvad, hallipasi omanikud, Venemaa jm. kodanikud, kelle ELUKOHT on Eestis.


Minu arvamus on, et oleks võinud jätta ka väliseestlastele võimaluse ISE ENNASTKIRJA PANNA, mitte sugulaste hooleks see jätta. On ju ka selliseid "maailmarändureid", kelle polegi lähisugulasi, kes täpset infi oskaksid anda.

"2011. aasta rahvaloendusel kogutakse andmeid ka Eestist pärast eelmist, 2000. aasta loendust lahkunud inimeste kohta. Neid inimesi ei loendata Eesti püsielanikena, kuid nende kohta tuleb infot koguda selleks, et täpsustada välisrände suurust ja Eesti elanike arvu. Et saada viimase kümnendi jooksul Eestist lahkunud inimeste kohta võimalikult täpset infot, palutakse kõigil Eesti elanikel anda teavet oma lähisugulaste (isa, ema, lapse, endise või praeguse abikaasa/elukaaslase, õe või venna) kohta, kes ei ole enam Eesti püsielanikud.

Eesti püsielanikeks ei loeta ka

Eestis viibivat välisriigi diplomaatilist ja konsulaaresinduste diplomaatilist personali ja nende perekonnaliikmeid;
Eestis viibivaid välisriigi sõjaväe- ja mereväe tegevteenistuses olevaid isikuid ja nende perekonnaliikmeid."

_____________________________

Sellest võib ainult ühe järelduse teha - mujal elavad eestlased ei huvitagi statistikaametit.

Endal on küll praegu mõte tulla pensionipõlve sünnimaale veetma ja võtan oma toreda mehe (kellele Eesti väga meeldib) ka kaasa.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!