Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Eestlased välismaal
Soovitage kuidas leida töö Soome:(
 
Otsin 19. jaanuar 2012, kl 18.57
Paljud on läinud ehitajatest meeste kaudu sinna aga need kes kohal ei raatsi nagu mingit infot jagada, et mida vaja oleks ja kuidas leida seal töö. Probleem, kuna kasvatan oma last üksinda ja viimase kahe aasta jooksul ei ole enam isegi nõudepesijaks ja koristajaks siin sobinud ja elu käib nii alla, et tõesti ainus väljapääs oma lapsele vähegi inimväärsem elu pakkuda on siit ära, kas või koristajaks. Algus on see mis teeb asja raskeks, leida see töö sinna, pole vahet kuhu Soome nurka. Tahan tööd teha, kuid kahjuks siin riigis pole seda vist väärt. On öeldud korduvalt, et nii üksikvanem ja tänan kandideerimast, et teil on nõrk tugivõrgustik jne, eelistame ikka neid kes suudaks iga kell valmis olla tööks. Kerge see algus ei saa olema sealgi, aga vähemalt ei peaks nälgima nagu siin riigis.
 
vastaja... 19. jaanuar 2012, kl 19.28
...otsi tööd www.mol.fi/avoimettyöpakat/asuntomahtolisus. Määravaks saab tööleidmise juures sinu enda elukutse+ soomekeele oskus suhtlustasemel... kõik teed on lahti sinu ees
 
uus vastaja 19. jaanuar 2012, kl 19.43
Keeleoskus on ülimalt vajalik. Ilma selleta sa Soomes hakkama ei saa. Eelmine postitas sulle vigadega versiooni kust tööotsimist alustada. Ja mingeid oskusi peab sul ka koristaja koha saamiseks olema.
 
www.barona.fi 19. jaanuar 2012, kl 19.50
Mitmed minu tutvusringkonnas on alustanud baronas.
 
mmeti 19. jaanuar 2012, kl 19.59
Mind koondati ning olen SUNNITUD kiiresti töö leidma.
Oma kodukohas tööd ei ole ja nüüd püüan Töötubüroo kaudu Tallinnas Tondil ära teha Tööturvalisuskaardi-koolituse Soome.
Sinna saan alles peale CV-koolitust.Ja kui antakse üldse tasuta koolitusluba, siis saan alles Tondi koolituskeskusesse minna, sest raha mul ei ole.
See käib üle Töötukassa, Sinu enda maakonna piires.
Sellest aastast jõustus seadus, et arvele võib võtta iga töötu, mitte ainult koondatud inimene nagu mina.
Ka pikaajalisele töötule antakse abi.Mina olin sunnitud ütlema, et lähen võimalikult kiiresti Soome ja ükskõik mis tööd tegema keelt oskamata.
Aga kuidas venitatakse aega- oi, oi...
Aga aega on vähe ja koolitusi ning eiteamidaveel nõutakse palju.
 
Otsin 19. jaanuar 2012, kl 20.36
Sain nüüd hakkama CV tõlkimisega, lisasin paari Soome portaali ja kirjutasin lisainfot juurde. Eks tegelen ka selle töötukassa poolegi siin , vaatan mida nad mulle pakuvad ja nõuan sealt midagi juurde.
 
mmeti 19. jaanuar 2012, kl 21.23
Kuidas said hakkama CV tõlkimisega.
Ma ei ole selleni töötukassas jõudnud, et CV-d teha.
Aga selge on see, et Eesti venitab aega, et Sa sinna mitte ei läheks.
Minuga on nii.
Aga kui ma järgmise kuu algul ei lähe, siis on minu teed kinni, sest siis ei ole enam raha kusagilt võtta.
 
VHV 19. jaanuar 2012, kl 23.24
Soome Keelt õppisin Vanas Heas Vasalemmas v barake ussilinnova režima käsitsi kirjutatud õpiku abil 1984. aastal. Arvasid, et tahan karata. Esimese aitoa soomlasega rääkisin kuus aastat hiljem. Kysisin kella aga vastusest aru ei saanud. Kas oli tema liig purjus või mina liiga loll. Kuid see tunne oli käes - võõras inimene sai minust oma emakeeles aru.
Nüüd jõlkusin nädalakese Soomes ja pole ikka tööle saanud. Kui vaid teaks, kust otsast jälle alustada. Töökohas kysitakse elukohta aga elukohta ei saa kui pole töökohta. Vene passilauast maha viksitud mentaliteet!
 
vhv-le 20. jaanuar 2012, kl 00.37
Pole sinu asi kritiseerida kuidas Soomes asjad organiseeritud on. Elukoht on tähtis, sest see on kogu rahvastiku hulka kuulumise kriteerium, eriti kui oled välismaalane. Kohe kui sul on elukoht, hangi sots.tunnus ja oled osa Soome tervishoiu-, koolitus- ja maksusüsteemi! Soomes on asjad KORRAS, mitte nagu Eestis kus keegi ei tea kus inimesed on, elavad või töötavad. Hangi elamispind. Laena paar tuhat eurot, hangi selle abil üürikorter, luba korralik olla ja üüri maksta ning siis leiad ka töökoha. Aga tee kõike ametlikult. Ka makse pead Soomele maksma hakkama. Vot nii.
 
targem 20. jaanuar 2012, kl 09.51
mingit sots, tunnust ei saa, ennem kui pole maistraati näidata töölepingut, ja loomulikult sellel ankeedil peab olema ka Sinu aadress,korterit Sulle ka keegi ei yyri, sest need mis pakkuda näiteks erasektorilt , on ka nii kysitud- et omi soomlasi ukse taga järjekorras,
aga eestlasi elab siin Helsingis juba niivörd palju, ja tubasid yyrivad nad välja, ja ka voodikohti,
köigepealt otsid töökoha,ja laenad siis raha, et toayyri ette saaks maksta, on selliseid eestlasi kes tulevad, manguvad, elavad,lubavad esimesest palgast toayyri ära maksta ja kaovad ylbelt,
yyr tuleb ette maksta- helsingis tuba 400e kuus,
voodikoht ligi 300, odavaid hostelle leidub palju helsingis, ka seal vöib algul ööbida, nii mitmedki on esimese kuu niimoodi eland
 
Otsin 20. jaanuar 2012, kl 10.03
Elukoht oleks olemas ja kõvasti odavam kui Helsingis, sinna ei rihigi, pigem kaugemale. Iseküsimus on sealt töö leida. Elukoha sai seal kohe kui soovi oli, eks oleneb piirkonnast.Kuskil kolme kuu üüri suudaks maksta ette. Ainus miinus, kuidas leida seal tööd.
CV tõlkimine pole ju suur probleem või ma ei tea. Ise tõlkisin, ok ma keelest aru saan hästi , kuid suhelda ei oskaks, kuna puudub kogemus.
 
marieliise 20. jaanuar 2012, kl 21.23
Mul sama mõte,ehke suhtleks sellel teemal meili teel: marieliise@hot.ee
 
VHV 21. jaanuar 2012, kl 02.20
Vot kus tull mull mua pääle'
Sots tunnus oleks vist henkilötunnus ja see on mul ikka olemas.
Ülemöödunud jõulu - jaanuari paiku saatsin oma kaks tosinat CV-d aga tutkit brat. Viisakaid vastuseid kogunes üheksa.
Tänavu läksin ise kohale. Üks tööandjahakatis oli nigeerlane. Pani mind kahvitama ja kõkutas siis kellegagi telefonitsi omas keeles veerand tunnikest. Selline mentaliteet. Muideks mõnedel sommidel ka, et pole praegu aega ja helistan tagasi. Halligi.
OSuht odavat elukohta õnneks juba pakutakse ja töökohtki tuli ootamatult. Aega võttis see üheksa päeva kohal olemist. Oli tüütu aga asja sai.
 
koristajana soomes 22. jaanuar 2012, kl 01.20
Olen ise ka juba 8 aastat soomes, kuid ega see töökohtadega polegi nii lihtne.Paremad kohad lähevad tutvuse kaudu, ja ei jôuagi laiale ringile. Koristuskohti ikka piisab, eriti neis koristusfirmades, mis teevad tööd teistele firmadele. Kuna neil palgad madalamad, siis seal keegi kaua püsida ei taha, aga alustuseks oleks ehk abi, et elu järje peale saada.

Näiteks üks suuremaid koristusfirmasid soomes Lassila &Tikanoja.
http://www.lassila-tikanoja.fi/fi/Sivut/Default.aspx
Sol-palvelut
https://ehrm.wmdata.fi/XVA/AppMain

Siin tööbüroo vabad töökohad.
http://www.mol.fi/paikat/

Siin veel üks link, kust töökohti otsida.
http://www.tyopaikat.com/

Siin veel kasulikku teavet soome elama asujatele.
http://www.infopankki.fi/fi-FI/suomen_kielta_internetissa/

Kerllel soome keelega probleeme, siin on infot soome keele kursuste kohta, ja soome keele ôppimisvôimalusi neti teel.
http://www.infopankki.fi/fi-FI/suomen_kielta_internetissa/
 
VHV 28. jaanuar 2012, kl 07.57
Kolm päeva tööl oldud. Päris hea tunne on ametis olla.

Töötamine Soomes on üldjoontes võimalik tänu keeleoskusele suhtlustasandil ja auto olemasolul.
Keeleoskusega on sedasi, et ametisse puutuvad sõnad saad nagunii ruttu selgeks. Ei tohi rääkimist karta. Kui midagi aru ei saa siis küsid kohe üle, et mitte ise midagi valesti aretada. Nende meelest tehakse tööl kõike hästi või väga hästi, kuigi minu meelest väga aeglaselt.
Iga päev autoga tööle ja tagasi 2X35 km. No ei saa kohe sedasi, et töökoht oleks mõneminutise jalutuskäigu kaugusel.
Tööandja küsib kuu üüriks kena kööktoakese eest kahe peale 300e. bruto. Dušš, pesumasin, pliit, kaks külmikut, teler, toidunõud, autokoht olemas.
Oli pisut õnne - näis kui kauaks.
 
VHV 28. jaanuar 2012, kl 09.08
mmetile!

Tööbüroos, nagu seda vanasti nimetati, olen vahelduva eduga arvel olnud algusest saati. Aastat 15 tagasi kutsuti pikaaegseid töötuid tihti mõne komisjoni ette, kus ka linnavalitsuse asjapulgad kohal, aru andma, et miks tööle ei lähe. Võtke siis mind! Teil siin kaader voolab ma vaatan. Suvel paar kuud puhkuste paiku lakivad laudade taga küüsi teie tudengitest tütred. Sugulased saavad küttetoetusi jne. Milleks ma teile siin olen? Ikka selleks, et ka teil koondamist karta poleks ja suguvõsa rahulikult Eesti riigi poolt pakutavat piskut saaks nautida. Mulle ju keegi ütlema ei tule, mida täna või homme tasuta saada võiks.
Peale reorganiseerimist sattusin ühe rahuliku naisterahva nö. alluvusse. Tema ikka helistas kui hilinemas olin aga õnnetuseks ma vahest tervislikel põhjustel ei jõudnudki õigeks ajaks kohale. Midagi fataalset see kaasa ei toonud, läksin siis enamasti lähiriigist toodud eksootilisema kommikarbiga või väga suuri süümekaid tundes ka mõne magusama napsuga, et neil Õhtul koju oma meeste juurde minnes palged ikka põsepuna abita pisutki roosataksid. KOK.
Siis nad kolisid ja paberid läksid sassi. Sattusin ühe anorektikust sipsiku juurde. No ei istunud ei astunud mul vanamehenässil meie koostöö. Kui eelmine ikka pakkus mõne minu poolt ka läbi tehtud koolituse välja siis see uus oli nagu muumia - jah, minu jaoks täiesti arusaamatu elukas. Saatis mind jälle kellegi tegelase juurde. Oli vist oma arust psühholoog. Tema mulle õpetama kuis tööle saada. Alustasime nn. tema koolitusel õpitud rohujuure tasandilt, et mida ma enne tegin? Olin kargesse põhja küüditatud. Aga enne? VHV-s. Aga enne ma jälle VHV-s ja enne seda olin Tisleri tänaval Viiendas vist praegune Magasini tänava Tallinna Vangla. Siin sai tema rohujuuretasand otsa ja minu meelest mõistus ka. Ime, et ta ei küsinud midagi minu õnneliku lapsepõlve kohta! Vaevalt, et tal endal seda oli. Mina aga jäin korra Tööhõivesse hiljaks ja muidugi ka oma 76 eurosest toetusest ilma. Uuesti arvele võttes valisin kaua. Vanad ei tahtnud ja uued ei saanud.
Aga sain. Nüüd on nad juhtumikorraldajad. No mida sa ikka minu puhul ni väga ära korraldaks? Tema ajab mind tööle. Rõhuvalt vägisi. Mul jälle vastuargument, et peale nelja korda ja kokku kolmandiku oma elust ära olnud, ei võtaks ju tema ka mind tööle. Sain jälle koolituse(TTK - roheline). Selgitan, et lubatakse tööd. Tema saab kõigest aru. Andis veel koolitada(TTK - must). Asjad edenesid ja olengi tööl.
Asi venis aga asja sai, heia!

Lõpetuseks olgu öeldud nii
elu siin ei kõlba peessegi!
Kauneist päevist unistame
kauneist naistest und me näeme...

AGA ELU SOOMES JÄÄBKI NII!
 
malle 31. jaanuar 2012, kl 17.24
marieliise, kas oled tööd leidnud, võtame ühendust ja räägime.
 
Proovi ka 31. jaanuar 2012, kl 17.56
vaadata Seure.fi lehelt.
Malle Pilt 31. jaanuar 2012, kl 20.30
Tubli oled ja edu Sulle, VHV.
 
vihane 31. jaanuar 2012, kl 23.20
Kuule sina – ’ vhv-le20. jaanuar 2012, kl 00.37* !
” Kohe kui sul on elukoht, hangi sots.tunnus ja oled osa Soome tervishoiu-, koolitus- ja maksusüsteemi! ”
• SEE ON JU TÄITSA VALE!

ÄRA JAGA TEAVET, KUI SA ISE EI TEA!


• Välismaalasest töötaja sotsiaalne kaitse
Üldjuhul kuuluvad Soome Pensionikindlustusameti KELA www.kela.fi poolt pakutud sotsiaalse kaitse alla isikud, kes on Soome püsivalt elama asunud ning isikud, kes on tulnud Soome alalisele tööle või on tööl vähemalt 2 aastat kestva töölepingu alusel.

Lühikeseks ja kindlaksmääratud ajaks tööle tulijat ei loeta siin alaliselt elavaks isikuks.


Ja üldse: LÕPETA SELLE ALAEALISE LAPSEGA NAISE LOLLITAMINE!
Mis tähendab: ” Laena paar tuhat eurot, hangi selle abil üürikorter, luba korralik olla ja üüri maksta ning siis leiad ka töökoha.”
Kuhu ta oma lapse paneb? Või käib laps käekõrval tööintervjuudel – keelt ei oska ja ega vist muud haridust ka pole. Soomes isegi koristajal peab koolitus olema. Varsti on laistekaitse kukil.
Iseasi, kui inimene mingi eriala nõutud spetsialist on.

Mulle tundub, et sa oled niisama arvutisistuja ja ajaviiteks katsud siin suurt tarka mängida. Soome kohta su teave on täiesti puudulik.
Malle Pilt 01. veebruar 2012, kl 00.45
Reedel tuleb Haapsalu Töötukassasse soome nõustaja rääkima, eks siis kuuleb........
Mul on cv-s kirjas, et soovin tööle soome, on ka ametid, elukutse, mis enam ei loe ja koolitused, kuid jah, keelega on probleem...
Aga ega ma ei ole ainuke selline.
Kuid siit tuleb minema saada, maal tööd ei ole ning Töötukassa kaudu ja vastkoondatuna on ehk suuremad lootused enne kui ka koolituspaberid aeguvad.
Mul on isegi kehtiv tervisetõend, eesti oma küll.
 
sipsu 01. veebruar 2012, kl 20.40
mina olen soomes alates juuni kuust.
sain kohe tõõle ja sain tõõtada 2 kuud kui tõõl hakkasid igasugused jamad pihta.
tulin ära.
siis läksin tõõbüroosse ,sealt suunati soome keele kursustele mis kestavad terve aasta.
kela aga pole mulle siiani kela kaarti andnud.
põhjus oled tõõtanud liiga vähe soomes.kuid abikaasa on mul juba 4 aastat ametlikult soomes tõõl ja maksab ka makse nii nagu peab.
pole see asi sugugi nii lihtne nagu paistab.
niisiis 8 kuud ilma kelata eks näis mis edasi.
Malle Pilt 02. veebruar 2012, kl 13.28
Sul on vähemalt abikaasa, kellele toetuda.Mina olen lesk ja poeg koolitada.Ma ütlen, et Läänemaal soome keele koolitus puudub.Ja töötuabiraha on täpselt nii, nagu ta eesti riigis on, sellega ei ela ega mata.
Kuradi elekter, Viasat, vesi, prügivedu- kõik tuleb maksta, olgu või tühisõit minu majast mööda.
Tean, et soome tööandja saadab ka keelekursustele.
Miks Sinuga nii ei juhtunud.........
 
Vaata!!1 02. veebruar 2012, kl 20.35
Naised kas kellegil soovi tööd teha??töö oleks Espoos ja selle lähiümbruses! asjaa KIIRE! +358505764185 Karin Begu!
 
töötu 04. veebruar 2012, kl 13.59
oleksin väga huvitatud
 
töötu 04. veebruar 2012, kl 14.01
minu e-mail on meits@hot.ee
 
anu 07. veebruar 2012, kl 18.23
Tere!
olen ka väga huvitatud tööst,keegi pakkus tööd soome
minu mail on gold000@hot.ee
 
hei 07. veebruar 2012, kl 19.17
Hei,Karin.Kas see on siivous homma?
 
Otsin 07. veebruar 2012, kl 22.06
Kui midagi on pakkuda siis ootaksin ka pakkumist. triinriin01@hot.ee
 
... 08. veebruar 2012, kl 08.21
Noonii,mis teile siis pakuti?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!