Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Eestlased välismaal
Kas £1200 kuus saab UK-s endale inimväärset elu lubada?
 
Sirje- UKst 05. veebruar 2012, kl 18.34
Selle raha eest elad siin nagu kuningakass...ja mitte iga Londonimats ei saagi nii kõrget palka ja võib sellest vaid unistada...selle raha eest saad veel reisilegi mitu korda aastas,võid kuupalga eest normull auto osta ja Gucci- Buccid endale lubada...ühesõnaga elu nagu lill :-D))
 
eestlane1 06. veebruar 2012, kl 22.15
Armas Sirje-UKst.....seda kohe ei usuks, enne kui oma silmaga pole näinud...Kas tõesti saab miinimumpalgaline UK-s endale lubada Gucci- Buccisid?
Äkki lisad siis mõne poe lingi ka, et saaksime ka neid imeodavaid tuntud brändide tooteid kaeda.
 
UK-st 12. veebruar 2012, kl 23.35
Selle rahaga elab ilusti ära juuu ja jäääb ehk isegi üle.. Ja Gucccisi ja värke saab ka endale lubada nt Bicester Village-st, kust nii mündagi soooodsat leiab. Pluss igas linnas on TkMaxx. Ise saan kuus vaid 980 naela ja inglaste jaoks on see hea raha siiin.
 
nojah 13. veebruar 2012, kl 11.55
oleneb, millega sa eestis harjunud oled. Kui oled väiksepalgaline ja harjunud sellega, et midagi endale lubada ei saa, pead pidevalt toidupoes arvestama ja kokku hoidma, siis elad odavamas piirkonnas tagasihoidlikus elamises ära küll. Kas sa seda elu "inimväärseks" pead või mitte, on hinnangu küsimus.
See eelpool mainitud 980 naela on u pool keskmist palka. Ma ei tea küll kedagi, kes seda heaks rahaks peab.
 
UK-st 13. veebruar 2012, kl 16.12
Unustasin mainida, et see 980naela agentuuri all töötades, sp see pole nii halb.
 
WW 13. veebruar 2012, kl 16.53
to Nojah:
sellise huvitava nimekirja leidsin ja osad ametikohtade keskmised palgad on vaga yllatavalt madalad. Muidugi kirjas on keskmised palgad ja erinevad piirkonniti.

http://www.thisismoney.co.uk/money/news/article-2067258/Best-paid-jobs-2011-Tables-official-figures-UK-salaries.html
 
To Lilleke 13. veebruar 2012, kl 16.55
Paris huvitav oleks teada, millise otsuse loppuks langetanud oled? WW
 
primadonna 14. veebruar 2012, kl 10.34
hmm...töötad siis odava lõbunaisena?

UK-st Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Unustasin mainida, et see 980naela agentuuri all t
> öötades, sp see pole nii halb.
 
to primadonna 14. veebruar 2012, kl 14.46
Kui sa pole kursis UK töööturuga siis võiksid suuu kinni hoida ;)
 
primadonna 14. veebruar 2012, kl 16.06
to UK-st

andestust, ei ole tõesti eriti kursis. kuna ise uk-s elades ei pidanud tööl käima. abikaasa firma tõi piisavalt hästi sisse.
aga olen kuulnud küll, et kallimad eskortgöörlid teenivad ca 1000.- päevas. järelikult 980.- kuus on üsna odav lõbuteenuse osutaja:p
 
kertu 28. veebruar 2012, kl 23.09
Sireje UKst elab ise aarelinnas ja jagab suures majas uhte vaikest umebrikku. Koik oma olemasoleva palga korjab panka ja soob nuudleid ja narib leiva viiu. Puhata ei saa , koju vaatab ainult soodus pakkumisi, muidu ei tule lend kone allagi. Londonis kaib korra aastas ja on onnelik ning parastb teisi, et need elada ei oska. Heal arvamusel endast tasub alati olla Sirje.
 
sss 29. veebruar 2012, kl 15.08
Uskumatult madalad palgad seal UK-s, kui jutt tõele vastab. Mõistlikum oleks siis juba Soome tööle minna ja UK huvi reisimisega rahuldada.
 
londonist 29. veebruar 2012, kl 15.32
Kui huvi pakub, siis vaadake, et uk-s ei ole sugugi enam nii tore elu.Miinimum palk siin 6.08.- naela tunnis.
http://www.direct.gov.uk/en/MoneyTaxAndBenefits/TaxCredits/DG_194914
 
tsurka 29. veebruar 2012, kl 17.28
Seda ju siin kõik ajavad, et miinimumpalga eest saab Uk-s inimväärselt elada. Ilmselt peetakse siiski silmas mitmesugusied abirahasid.
 
suurbritanniast 01. märts 2012, kl 08.25
no mis jutt see on et 1200ga ei ela ära. Üksi elades 1200-500(üür)-200(transport)-200(toit)= 500 puhtalt oma lõbuks. Riideid ei ole vaja ju iga kuu osta ja vahel kui ostadki ei lähe ikka metsikut raha nagu eestis läks.
Seega kui kätte saaks 1200 naela kuus, siis vabalt elab normaalselt ära.
 
heh 01. märts 2012, kl 16.29
300 nädalapalgast jääb 150 kätte ja selle eest ostad kaks paari adidase dresse :)))
Et kohe iga nädal kaks paari dresse. huvitav elu.
ja kuhu sa neid ostma sõidad? eestisse? Inglismaal saab sellised dressid esinduskauplusest 30-50 naelaga komplekt.
 
to suurbritanniast 01. märts 2012, kl 23.33
Ilmselt sul seal UK-s algelsit matemaatikat vaja ei lähe.
Arvutame nüüd koos...1200-500-200-200= 300
Aga tore, et teil nii hästi läheb.
 
hmm 02. märts 2012, kl 21.32
miks küll on paljudel inimestel ettekujutus, et kui välismaale tööle minnakse, siis peab olema elu kohe lahe ja raha jalaga segada?
et kui rahakott ei kannata iga päev restoranis süüa ja iga nädal uusi hilpe osta siis see on ilge vaesuses virelemine.

võrrelge elu Eestis miinumumpalgaga ja elu UK-s 1200 naelaga.
et siis kas piisab ainult eluasemekuludeks, toiduks ja muuks selliseks hädavaevu.
või saab endale lubada nt. paar kinopiletit kuus, vahel reede õhtul töökaaslastega õlle, kingapaari ostmiseks ei peagi mitu kuud kõhu kõrvalt näpistades korjama jne.

töötan ise hetkel olude sunnil (Rootsis) osalise koormusega, minu palk on üsna väike siinses mõttes, aga sellegi poolest elan muretumalt kui paljud minu Eesti tuttavad.
 
to hmm 02. märts 2012, kl 22.32
Täitsa õige, et ei tohigi loota, et väljamaal pudrumäed ootamas on. Mind paneb hoopis imestama see, et kui Eestis samades oludes elada kui min palga eest väljamaal lubada saab, siis poleks siin ka midagi viga.
Millegipärast ollakse mujal kasina elu ja tööandjatega rohkem rahul kui siin. Siin sõimatakse tööandjat orjapidajaks, väljamaa omasid aga kummardatakse. Siin tahetakse elada vähemalt ühetoalises üürikorteris, väljamaal kõlbab aga ka üks üürituba multikultuurses ja krimongeenses linnaosas.
Ja ollakse õnnelikud....vat see on müstika.
 
to: to hmm 03. märts 2012, kl 10.51
Arvan, et see sündroom kestab vaid esialgu, kui roosad prillid veel ees ja ühiskonna probleeme ei teadvustata, vaadatakse ainult hindasid ja loetakse dressipaare, mida palga eest osta võib. Elamiskulud ju kambas ühes toas(majas) elades ka odavad võrreldes kohalikega, kes pangalaenude orjuses vaevlevad.
 
tallinnlane 04. märts 2012, kl 11.55
Kuule WW, minu arvates on sinu toon ylbe/yleolev teiste suhtes. tootan jah city's ja elan jah oma korteris (piisavalt suures korteris kesklinnast mitte kaugel muide, ilusa aiaga!!) - paah!
Mulle kaib narvidele see eestlaste suhtumine, et teised eestlased mingid saamatud harimata luuserid on ja ainult noudepesijateks kolbavad (ja ma ei ytle, et alustuseks noudepesija too ei kolba - kuni midagi paremat otsitakse). Ja ma tunnen mitmeid eestlasi, kes on hasti haritud ja tublid, kellel on head tookohad isegi praeguses majanduslikus kliimas. voi on oma firma teinud voi muul viisil edukad. Ei ole vaja eeldada, et Eestlased teistest halvemad on, igalyhel on siin tapselt vordsed voimalused.

1200 kuus katte on inglismaa keskmine palk, miks sellega siis ara ei ela! Eriti valjaspool Londonit kus rent ja transport odavam on.
 
Kata 04. märts 2012, kl 16.00
Kas kellelgi on kogemust kolimisega Inglismaale. Tahaks rohkem ashu kaasa võtta, kui kohver riietega
 
to tallinnlane 04. märts 2012, kl 23.12
Palju sul üürile kuus kulub?
 
To tallinnlane WW 06. märts 2012, kl 17.15
Sorry Tallinnlane, tegelt ei olnud see postitud yldse moeldud yleolev, ega ylbe. ma lihtsalt kajastasin eelpool postitajate suhtumist, kes vaitsid, et 1200 kuus ei ela inglismaal ara. Ma pyydsin arusaadavaks teha, et elab ara kyll ja need kes suure suuga vinguvad, et see ei saa hakkama, et maletagu alguse aegu kui ise naiteks londonisse tulid ja voib-olla 0-st alustasid. Postituse algataja raakis hoopiski valjaspool Londonit, kus ma arvan, et 1200 tuleks suureparaselt hakkama, kui seda tahta.

Mul on tunne, et sa said minust veits valest aru. Ma olen ise nyyd paar head aastat Londonis elanud, siiski maletan vaga hasti kuidas ma ainult 1000 eur. taskus saabusin, teadmata tapselt kui palju miski maksab jne. Tol ajal hakkasin miinimumi eest toole mis oli kuskil 4 naela piires ja suutsin end ylal pidada kuni midagi paremat leidsin. Mul on vaga hea meel koikide eestlaste yle, kes end suures linnas on jalule end ajanud. Siiski vahepeal tootasin temporary agency kontoris ja nagin nii mondagi eestlast, kes suurema hea meelega peaaegu miinimumi eest tootas, et mingigi sissetulek oleks (selleparast kommenteerisingi, et ega koik City`s ei toota)
Nyydseks olen endki jalule ajanud. Jah ma tootan ja mul on enda vaike firma korvalt, aga ma ei ytleks isegi nyyd, et seda ja toda sa 1200 eest lubada endale kyll ei saa (nagu paar kibestunud komentaari n2hvasid). joudu igatahes
 
to viimane 06. märts 2012, kl 22.28
Tahaks ikkagi teada, palju sul kuus üürile kulub?
 
suurbritanniast 07. märts 2012, kl 15.30
to to suurbritanniast:
jah 300 jääb järgi, srry. Aga see on samuti piisav, et ühtteist lubada.
 
tallinnlane 07. märts 2012, kl 19.42
to tallinnlane - alguses Londonisse kolides rentisime sobraga kahetoalist korterit ja koos maksudega maksime molemad u £450 kuus. Korter oli armas, heas asukohas ja landlady vaga hoolitsev.
Sellest on aastad mooda lainud ja hinnad tousnud. Ma arvan, et maksaks praegu selle eest molemad umbes £700 kuus.

W, ma ei tahtnud solvata, vabanda kui nii valja kukkus. Mul on hea meel, et su kommentaari valesti tolgendasin.
Ma ei ole oma siin elatud aastate jooksul veel kunagi tundnud, et mind mingit moodi minu rahvuse parast diskrimineeritakse - ainult eestlaste endi poolt, kes millegi parast arvavad, et kaasmaalased suhteliselt vahe vaart on voi siis tuleb nendega voistelda, et kellel kallim Prada kaekott on (milleks mul huvi puudub). Seega mul on hea meel, et Sina yks neist ei ole.
 
nojah:( 07. märts 2012, kl 23.40
Normaalseks eluks võiks pidada seda, kui suudad endale normaalses linnaosas üürida 1-2 toalise korteri.
Min. palga eest seda mitte kuidagi lubada ei saa, st et 700-1400 kuluks ainuüksi üürile.
M.O.T.T.
 
To tallinnlane WW 08. märts 2012, kl 16.48
Cheers!!!! tugev voistlus, et kellel on parem too ja kelle on kallim Prada kaib Londonis elavate eestlaste vahel vast toesti. Ma pole sellest voistluselt ise onneks osa votnud.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!