Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Eestlased välismaal
Kus näete välismaal naeratamist ja sooja suhtumist
 
Karin 29. jaanuar 2012, kl 21.54
Ajalehes olen tihti lugenud naeratavatest välismaalastest , soojast ja südamlikust suhtumisest .
Välismaal käies üllatusin , et ei ole mingit suurt naeratamist , südamesoojust .
Müüjad tihti hoopis närvilised , samuti inimesed närvilised , külmad . Mis on ka loomulik , sest välismaal on rahvamassid , aga Eestis meid nii vähe .
Ma muidugi ei tea , millised nad on omavahel , aga mulle kui võõrale jäi silma külm suhtumine .
Eestlaed on ikka palju südamlikumad .
Või on asi selles , et iga rahvas hoiab ühte ja võõrastega ollakse kalk ?
 
oleneb 29. jaanuar 2012, kl 22.17
Oleneb kus käisid? Prantsusmaal on teenindajad suht ülbed. Saksamaal viisakad aga külmad. Inglismaal ollakse aga väga sõbralikud ja viisakad. Poolas ja Lätis on u nii nagu meil.
 
inglismaalt 29. jaanuar 2012, kl 22.21
kallis inimene
siin naeratatakse, sest peab!
kui ei naerata, lastakse töölt lahti, kaevatakse jne.
nõuka ajal polnud meil ju viisakust vaja, sest töö oli kõikidel. ülbitse palju tahad, töölt sind seepärast ei vallandatud.
siin aga saadetakse sind kauni naeratuse saatel p..sse ka. silma ees naeratatakse, selja taga kirjutatakse kaebusi, naerdakse.
eestlane on siiras ja heausklik inimene.
aga tuleb arvesse võtta, et välismaal pole kõik nii kena, nagu meie eesti inimene naiivselt arvab.
seepärast ütlen, välismaalase naeratust ei tasu usaldada.
 
veelo 29. jaanuar 2012, kl 22.24
Oleneb riigist kus sa käisid.Ja see väliselt soe ja südamlik suhtumine...selle peale ei saa kusagil kindel olla -igalühel omad huvid omal territooriumil.
Afgaanid pidid olema näiteks ülimalt sõbralikud su silma ees aga salakavalad kui rebased-kaotad valvsuse,võid järgmine hetk olla teises ilmas....keegi sõdur rääkis.
See oli küll sõjakoldes aga noh annab aimu,et kõik ei ole kuld mis hiilgab:)
 
loll vello 29. jaanuar 2012, kl 22.37
eriline loogika, sõdur rääkis, ei olegi sõduri vastu sõbralikud, kur--di afganid
 
inglismaalt 29. jaanuar 2012, kl 23.24
veelo
absoluutselt nõus. 90% moslemeid on sellised.

loll vello
inglismaal pole teatavasti sõjakollet:))
aga pakistanlased, afgaanid jne moslemid on ääretult salakavalad ja ebameeldivad inimesed.
 
UK-st 30. jaanuar 2012, kl 00.13
Naeratavad, armsalt ja soojalt ja ausõna, mind üldse ei huvita kas see on võlts või mida nad kodus arvavad, sest mina võõra inimese koju ei lähe. Minule on tähtis et poes müüja, haiglas sanitar ja bussis bussijuht mulle naeratavad mõne, hea sõna või sõbraliku nalja ütlevad. Eelistan õpitud sõbralikkust siirale tigedusele.
 
Karin to Inglismaalt 30. jaanuar 2012, kl 02.08
Käisin täditütrega reisil.
Täditütar kogemata natuke riivas üht inglannat .
Inglanna kukkus vihaselt sisistama : you push me .
Nagu oleks keegi teda meelega tõuganud .
Olin täitsa jahmunud .
Eestlased küll nii ei käitu .

Päris Inglismaal käinud ei ole , aga inglased tunduvad lärmakad ja ülbed .
Ütlen ausalt , olen üllatunud , sest varem olin inglastest väga heal arvamusel , kui neid veel näinud polnud.
Enne arvasin , et inglased on midagi erilist .
 
Šotimaalt 30. jaanuar 2012, kl 11.44
Šotlased on mõnusad, üldiselt. Suhtlemisaldid ja muhedad. Eks inimesi igal pool igasuguseid ja kui sattud matsi otsa, arvad, et terve rahvas samasugune.
Britid on suht viisakad, aga ameeriklased on veel viisaamad, enda kogemus selline.
 
to Sotimaalt 30. jaanuar 2012, kl 12.24
Ei ole siiralt viisakat britti näinud .
Kuidagi ennasttäis on kõik need , keda kohanud olen .

Tenerifel kunagi ettevaatlikult tagurdasin , et mitte rendiautot ja teisi autosid ära mõlkida .
Inglane mees tuli hästi õelalt susima , et kes sulle load andis .
Ma ei seganud teda üldse , jõi hoopis eemal kohvi ja tuli õelutsema .
Mis neil küll viga on ?
Tal oleks vist hea meel olnud , kui oleksin mingi auto ära mõlkinud , et las maksab .
Imelikult närvihaiged .
 
DE 30. jaanuar 2012, kl 19.15
Siiamaani Saksamaalt ainult head kogemused

Eriti rõõmsameelsed on siin saiakeste-poodide müüjad.

Et ebaviisakat suhtumust kohanud pole - ja eriti kehtib see inimeste kohta tänavalt - et pole mingeid kadedaid ja altkulmu pilke mida Eestis nii tihti näha võib.
 
to DE 30. jaanuar 2012, kl 19.50
Eks kõik on vaataja silmades .
Need Eesti pilgud tulevad ka sellest , et meid on niiiiiiiiiii VÄHE ja paljud teavad üksteist nägupidi .

Välismaal inimesi palju , seal ei viitsi keegi sind vahtida .
Ei jõuagi vahtida rahvamasside seas .
Lihtsalt välismaal oled kõigile ümmargune null .
 
Fy to veelo 01. veebruar 2012, kl 09.30
Afgaanid pidid olema näiteks ülimalt sõbralikud su silma ees aga salakavalad kui rebased-kaotad valvsuse,võid järgmine hetk olla teises ilmas....keegi sõdur rääkis.
****************************************'
See on parim kommentaar, mida ma elus olen lugenud!
 
Fy to inglismaalt 01. veebruar 2012, kl 09.33
inglismaal pole teatavasti sõjakollet:))
aga pakistanlased, afgaanid jne moslemid on ääretult salakavalad ja ebameeldivad inimesed.
*********************
Aga Inglismaal on pakisid ja afgaane samapalju kui nende kodumaal
 
tjahh 02. veebruar 2012, kl 00.29
Miks peakski inglane naeratama, kui siia on tulnud mustmiljon moslemit(pooled neist illegaalid), pool Poola riiki ja markimisvaarne number rahvast Baltikumist. Suurem osa moslemeid tood ei tee(naised-emad, oed, vanaemad, tytred, lastekari), saavad riigilt toetusi, kortereid ja elavad roomsalt. Vahelduseks panevad pomme peitu, mille siis innuga taevaase lasevad nagu ilutulestiku. Pooled poolakad ja baltlased on samuti riigi toetustel, synnitavad lapsi juurde ja nouavad samuti elamispinda. Tanu sellistele vaestele idablokist tulnud priileivasoojatele tahab Cameron muuta seadust, et lastetoetusi hakkavad saama vaid need pered, kellede sissetulek ei jaa alla £26K aastas. Vaesekesd nutavad nyyd ja kohalikud on marus, sest ka nende hulgas on vaesemat rahvast.
Asjalisemad poolakad avavad oma "sklep"-e ja moslemid oma "kebap"-e. Nendesse suhtutakse hasti, sest nad teevad tood ja maksavad makse ja ei ela kohalike kulul. Kui juhtud kylastama Lidl-it voi Aldit, siis need ketid on vallutatud jallegi poolakate poolt. Istuvad kassades ja vatravad omavahel poola keeles ning viisakusest pole nende puhul ka haisugi. Tahtsin oma ostu eest anda tapse raha, aga poolatarist kassapidaja pidi vajalikuks ytlema, et tehke kiiremini, kliendid ootavad! Wtf! Kysisin siis vastu, et huvitav, kes mina siis olen? Speedy Gonzales voi?
Aga yldiselt ei ole minul isiklikult olnud probleeme inglaste "naeratustega" ega suhtumisega, kuid neid edestavad welslased ja shotlased.
 
to tjahh 02. veebruar 2012, kl 02.13
Olen Eestis rääkinud rootslase ja sakslasega türgi migrantide teemal .
Ütlesid , et neid ei häiri nad üldse , kõik normaalne .
Kas tegelikult ka nii mõtlevad või ei tahtnud öelda ?

Miks Inglismaa nii palju migrante sisse laseb ?
Hirmus küll , kui sellised nii palju sünnitavad .
Õigeid inimesi nad ju ei kasvata .
Meeletud rahvamassid ikka maailmas .
Kuhu need tulevikus ära mahuvad ?
 
to tjahh 02. veebruar 2012, kl 11.38
Sul on õige jutt, välja arvatud Cameroni plaan abirahade kärpimisest, mis oleks maksimum £26 tuhat aastas leibkonna kohta. Praegu on see summa piiramatu, mis võimaldab igal kohalelaekunud tsurkal miljonilistes majades elada ja 10-lapselisi perekondi maksumaksja kulul kasvatada.
Karta on, et ka paljud eestlased UK maksumaksja toel elavad, nagu siin foorumi kommentaaridest näha on. Ilma abirahadeta nt £1200 kuupalgaga perekonna ülalpidamine ikka suht võimatu.
 
tjahh 02. veebruar 2012, kl 14.32
to: 2x to tjahh
See lasteraheda/toetuste karpimine ongi moeldud vaeste migrantide sissetungi pidurdamiseks. Kui enam tasuta elada ei saa, siis ehk jatavad tulemata.

Ei saanud paris tapselt pihta....maksimum 26 tuhat...? Ma ise pole asjasse pariselt syvenenud, sest toetusi ei saa ja lapsi ei oma. Aga kohtasin yhte latlannat ja tema kurtis, et f...g Cameron, karbib lasterahasid ja et seadus hakkab kehtima jargmisest aastast. Ja see puudutab teda ka, kuna mees isytub kodus, sonagi inglise keelt ei oska, lapsed kaivad koolis ja ise rabeleb kahe koristuskoha vahet. Ning kuna ta pidi saama kolme eri sorti toetust riigilt ja sissetulek jaab kovasti alla £26K aastas(isegi poolt mitte ei teeni), siis loomulikult on ta vihane, kui lasterahad ara voetakse.

"Ilma abirahadeta nt £1200 kuupalgaga perekonna ülalpidamine ikka suht võimatu." - vaidlen vastu :-)

Jallegi tootu latlanna(eelmise tuttav) elab oma kahe lapse ja mehega kahekordses 3-bedroom house-s, millel on kyllalt suur garden ja ruumikas veranda veel pealekauba. Selle rent on £600(vaike linnake Bristoli lahistel). Aga kuna ta saab jallegi riigilt toetusi, siis renti maksavad nad £100, council taxi ei maksa yldse. Maksta tuleb oma lobud - telefon, internet , tv ja siis veel elekter ja gaas. Koik. Mehe palk pidi olema £850 per month.

Ja molemad nutavad, et rahad kaovad jargmisel aastal. Aga kuna mind see ei puuduta, siis ma oma pead ka sellega rohkem ei vaeva :-).
 
to tjahh 02. veebruar 2012, kl 15.42
Üldse ei teadnud , et Inglismaal sellised soodustused .
Arvasin , et ainult Soomes .
Milleks sellist arulagedat paljunemist soodustatakse ?
Sellisest inimmassist ei kasva ju väärtuslikke inimesi .

Kuidas inglased ise migrantidesse suhtuvad ?

Kas tõesti tulevad sinna töötud lätlased ja kohe hakkavad kortereid ja soodustusi saama ?
Ulme mu arust toimub seal .

Kui palju inglaste hulgas töötuid on ?
 
to tjahh 02. veebruar 2012, kl 15.50
Lätlased ka võõral maal ülbeks läinud .
Kust võtavad üldse inimesed JULTUMUSE võõral maal niimoodi nõudma hakata ?
Meil sama probleem Eestis elavate muulastega .

Mis inimesed need on , kes leiavad , et võõras riik peab neid ülal pidama ja siis veel vastutustundetult sigivad ?
Kelleks sellised küll ennast peavad ?
 
tjahh 03. veebruar 2012, kl 01.39
Eks inglaste seadused ja sealhulgas ka toetused kehtivad yhtemoodi nii kohalikele kui ka legaalselt elavatele valismaalastele. Aga vaevalt riigiisad oskasid arvata, et piiride avanedes selline pealetung idakaarest algab. Nyyd hadas.
 
Kamm 04. veebruar 2012, kl 09.05
Mulle ei meeldi keepsmailing rahvad. Nende sooja naeratuse taga ei ole enamasti teps mitte sooja suhtumist. Pinnapealsed ja omakasupüüdlikud. Eestlased ja põhjamaalased ei pruugi sind kõrvuni suuga tervitada, aga nad on siiski inimlikud, ausad ja heade kavatsustega. Võõras on võõras, miks peaks teda kohe patsutama hakkama, normaalne on esialgu distanti hoida ja vaadata kellega tegu.

Immigrandid tulevad koos probleemidega, aga samas ei taha lääne inimesed ise teha prostamat sorti töösid. Rahvastik vananeb jõudsalt ja omal pole tööjõudu kusagilt võtta. Tuleb läänlased endal rohkem lapsi tegama hakata, siis ei ole immigrante vaja sisse tuua.
 
kubu 04. veebruar 2012, kl 17.13
Soomes ei olda nii viisakad ja laia naeratusega kui Inglismaal, aga veidi enam siiski kui Eestis. Kuid soomlased üliselt eriti ei ütle mida môtlevad, teevad seda rohkem purjus peaga. Meie oleme ikka lobamokad ja väljaelajad vôrreldes soomlastega.
 
- 04. veebruar 2012, kl 22.07
Irw... islamistina võiksin vastu vaielda idiootsetele oletustele, kuid milleks
PIDID olema... RÄÄGITAKSE...jne.
Valus!
See näitab äärmiselt kitsst silmaringi ja vähest reisimist. JA reisimise all ei pea silmas EU paradiisireise ja tuntud turismiatraktsioone, päikesemaade hotelle koos liivarandadega ega muid organiseeritud üritusi.

Ei lase kedagi teid õhku. Ei peksa, ei vägista.

Ega kristlased ei tee ju kunagi midagi paha?
Inkvisitsioon? Pole olnudki!


الله
 
to Kamm 05. veebruar 2012, kl 04.23
Eestis on tõesti lapsi vähe , eestlasi vähe .
Inglismaal on 60 miljonit inimest , seal kuidagi ei saa lastest puudus olla .
Inglaste seas ka tööpuudus .
Ei usu mina seal tulevikus töötajate puudust .

Eestlasi on vähe ja eestlastel võib tulevikus küll tööjõupuudus olla .
Muudes Euroopa riikides seda muret ei ole .
Kui palju inimesi elab teistes Euroopa riikides .

Paljud töökohad on KUNTSLIKULT tekitatud .
Näiteks müüb tänaval päikeseprille , kotte .
Neid kohti on küll , mida TEGELIKULT VAJA EI OLE , aga on tekitatud selleks , et inimestel oleks töö .

Immigrandid on ikka ärimeeste huvides , et peaks vähem palka maksma .

Olen mõelnud , et mida need rahvamassid küll teevad , millest elavad .
 
to Kamm 05. veebruar 2012, kl 16.02
Ka Saksamaal ja Itaalias on väga palju inimesi .
Ei saa seal olla , et tulevikus on töötajatest puudus .
Pigem mõtlen , et millest need suured rahvamassid üldse elavad , neile ei jätku ju tööd .
Täiesti loogiline , et ei saagi nii palju tööd olla ,et kõigile jätkuks .

See tööjõupuuduse jutt on küll väja mõeldud .
Pigem see ettekääne , et odavat tööjõudu tuua .

Ei usu iial , et tööjõupuudus Euroopas tekib .
Ja KUNTSLIKULT uusi töökohti ka ei saa luua .
 
primadonna 05. veebruar 2012, kl 19.05
mitte eriti lugupeetud teema autor Karin, kes sa kasutad mingeid imelikke topelttühikuid ja igas teemas vingud nagu vana pussukott kurjade ja õelate välismaalaste üle.

sinu postitused reedavad tõepoolest äärmiselt kitsast silmaringi ja vähest reisimist. (kahtlustan, et tegelikult pole sa Lätist kaugemale jõudnudki).

olles reisinud ja elanud rohkem kui 20-s erinevas riigis, võin kinnitada, et absoluutselt IGAS riigis kohtab nii naeratamist kui sooja suhtumist. see vast ikka sinu enda viga kui mitte keegi mitte kusagil sinuga suhelda ei taha. ka ükski kodumaine mees pole ju sind niipaljukestki märganud, et oleksid vanatüdrukuseisusest vabaks saanud. oled ju seda ise tunnistanud. milles siis välismaalased süüdi?

muide, päikeseprillimüüja töökoht pole kindlasti KUNSTLIKULT (mitte KUNTSLIKULT:P) tekitatud. ju siis keegi neid prille ka vajab ja ostab, muidu poleks ju mõtet seal tänaval passida.
tööjõupuuduse all kannatab euroopa juba praegu, sest nn. "musti" ehk lihtsamaid töid kõrgeltharitud lääne-eurooplane enam ei vaevu tegema.
 
to primadonna 06. veebruar 2012, kl 00.44
Euroopas on muidugi väga palju inimesi ja kõiki kohata pole võimalik.
Olen spetsiaalseslt OTSINUD naeratusi, millest meie ajakirjanduses on räägitud.
Aga ei näe !!!!!!!!!!!

Mind süüdistada ka vaja pole.
Ma ei lähe ju ometigi välismaale reisile negatiivseid kogemusi saama.
Ikka loodan kohata head ja meeldivat kohtlemist, kohalikega suhelda.

Imelik on mulle kraesse karata.
Nendele halvasti käituvatele välismaalastele ei ole mina mitte ühtegi halba sõna öelnud.
Olen selleks liiga tossike.

Need inglaste ja prantslaste teravad ja halvustavad ütlemised on olnud nagu VÄLK SELGEST TAEVAST.
Olen olnud väga tõsiselt üllatunud halvas mõttes.
Ei ole ma iial midagi ise öelnud.

Olen ikka päriselt ka üllatunud, sest kujutasin neid hoopis teistsugustena ette.

Näiteks prantsuse mees EI TULE APPI autot lükkama.
Eesti mees tuleks kohe appi.
Inglane samuti EI TULE APPI.
Saad veel sõimata, kui väikest abi palud.
 
to primadonna 06. veebruar 2012, kl 00.49
Ja veel kallis proua.
Ära tule siia oma isiklikke probleeme välja elama, kulakallis proua.
Ma kirjutan seda, mida nägin.
Ei hakka musta valgeks rääkima, kulla prouakene.
Küll ikka mõni daam on õel ja mürgine.
Uskumatu.
 
to primadonna´le 06. veebruar 2012, kl 01.46
kuidas küla koerale, nii koer külale ...
kui inimene ise käib tigeda ja mossis näoga ringi, siis ilmselt vastatakse talle ka samaga ;)

need inglased, kellega mina olen kokku puutunud on küll väga sõbralikud, abivalmis ja viisakad, kindlasti ei sõima nad ühtegi abipalujat, kahtlustan, et nad vist ei oskagi sõimata :D
UK-s on paar korda kerge konflikt tekkinud mustanahaliste naistega.
aga hindud seevastu on liigagi sõbralikud vahel.

ise elan Rootsis ja ei saa küll kurta naeratuste või viisakuse ja sooja suhtumise puudumise üle.
muidugi on siingi ebaviisakaid teenindajaid, närvilisi inimesi ja jobusid naabreid, aga need on siiski õnneks suures vähemuses.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!