Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Eestlased välismaal
Soome haiglasse tööle - otsin" kambajõmmi"
 
Meedik 31. märts 2012, kl 18.17
Olen pisut üle 35 aastane naine, 2 lapse ema ja plaan minna Soome tööle ( meeldiks Ida - Soome) Kas leiduks siin veel mõni minuealine kellega koos asi ette võtta? Miinuseks on minu soomekeele oskus ( arusaamine rahuldav) kuid kõnes puudulik.
 
hei 31. märts 2012, kl 18.29
Kas Sa oled med.õde või siis päris lääkäri.
 
meedik 31. märts 2012, kl 18.36
Õde olen
 
Mari 31. märts 2012, kl 19.21
Olen 41 aastane naine, 2 lapse ema.plaan sama mis sinul.võta meilitsi ühendust, marieliise@hot.ee,räägime lähemalt.
 
Hea nõu 01. aprill 2012, kl 12.52
Soovi teile palju jõudu töökoha otsimisel.
 
n2 01. aprill 2012, kl 17.40
Meedikule

Kellena sa plaanid Soome haiglas töötada?

Soomes õena (sairaanhoitaja) ilma soome keele oskuseta on võimatu töötada.

Laitosapulainen (koristaja, söögijagaja) jälle meditsiinilist koolitust ei vaja, pigem juba koristaja töö kogemust vaadatakse.

Vaata ka VALVIRA - http://www.valvira.fi/luvat/ammattioikeudet
 
öde 03. aprill 2012, kl 20.25
Provi natuke keelekursust võtta. Kui tahad õena töötada, pead tegema ka kirjatööd ja see eeldab keeleoskust. Samuti (oleneb töökohast) pead suhtlema ka haiglaväliselt, st sosu tööd tegema. Olen ise olnud Soomes med.õena 8 kuud ja oma arvates tönkasin päris kenasti keelt, aga...Kurjemale vaenlaele ka ei soovi seda, aga sain hakkama. Praegu suhtlen valdade sotstöötajatega, kirjutan patsientide staatuse kohta kokkuvõtteid, muidugi ka palatitöö. Juba küsivad vanad kohalikud olijd minu käest nõu, mis puutub aruannete kirjutamist.(Näitab eesti õdede taset) Pole saanud keelekoolitust, vaid õpikute ja töövihikute abil õppinud nii 4 kuud. Olen 45 aastane ja pea see Alzheimer.... Nüüd pakub haigla pikka lepingut ja pearst on pahane, et mulle ei ole keelekoolitust võimaldatud. Arvan, et saate hakkama, kui asja kätte võtate. Eestis ei ole nagunii med.õdesid vaja (see on palgast näha). Kui teil on nõu vaja, siis ma ei ole kade aitama. Olen ise läinud otse, ilma vahendajata. Kusjuures pole ka mingi oivik, vaid esti keskmine lammas;)) Päikest teile.
 
xxs 04. aprill 2012, kl 22.07
Õde,
Palun kirjuta mulle tervist@tervist.ee aadressil. Päikest ka Sulle!
 
keeleoskus soomes 06. aprill 2012, kl 15.42
Arge ohkige keele parast!
Haiged ja vanurid ei suuda nagunii rohkem raakida kui paar sona mida neil vaja on ja see valdkond on piiratud, et need monisada sona opite kiiresti ara.
Mida seal surijate korinat kuuldes vaja keelest teada?
 
KATHY 07. aprill 2012, kl 06.49
Olen ka Soomes laitoshuoltaja, vaja teha teooria- ja praktikakoolitus, molemad yhepaevased,peab olema soome keele oskus suhtlustasandil, muu tuleb hiljem
 
Töötu 07. aprill 2012, kl 09.36
KATHY.

Pääsevätkö miehet sinne laitoshuoltajan teorin- ja käytäntökouluun?
 
kuule töötu 07. aprill 2012, kl 12.30
sul nii hea soome keel et otsi ise , neid lehti siin palju:) Kui oled eestlane siis ikka räägi eesti keeles saad ise ka aru ja teised samuti
 
Töötu 07. aprill 2012, kl 19.46
Soome keel pole mul üldsegi nii hea kui arvate. Viimase kommentaari peale hakkasin vaatama ja näen nüüd ise ka vea ära. Pealegi ei tea ma, mis amet on laitoshuoltaja. Sõna esimene osa nagu asutus aga teine osa nagu hooldaja - hooldemees/-naine.

Telefoni teel end tööle möllida on mul seni ebaõnnestunud. CV-dele ei vaevuta vastamagi. Töövahendusbüroodel on omad CV blanketid ja neid täitma asudes jään mitmesse kasti toppama. Nt: elukoht ja lähim postiaadress; sõjaväekohuslane/auaste kui teenistus läbitud; ametikool/mis aastal kellena lõpetanud; läbitud koolitused; eelnevad töökohad tagasiulatuvalt; soovitajad - kes see sealt Soomest vaevuks siia järelpärimisi tegema. Üks tööandja ütles mulle telefonis ilusti ära, et mina oleksin praegu kuues kandidaat aga kuna neil Soomes ka märgatav tööpuudus siis on vähetõenäoline minu edu konkurentide ees. Pole see nii lihtne ühti, et sirvi vaid lehti ja kohe nad seal Soomes hakkavad kannatamatult ootama, millal saaksid mind pasunakoori saatel kahel käel töökohale juhatada.
 
Kats 15. aprill 2012, kl 06.17
Mina olen "lähihoitaja".
 
meedik 02. juuli 2013, kl 17.43
TERE!
Ka mina plaanin Soome tööle sõita meedikuna. Dokumendid kõik korras. Käisin kord Helsingi tervishoiuosakonnas ära. Nüüd tuli väike vahe, nii ühiskondlik töö hoidis reisi kinni, kui ka töö eestis. Poole aastase mõtlemise peale, otsustasin ikka ärasõidu kasuks. Loen sinu optimistlikku ja innovatiivset kirja, siis anna nõu, kas on mõtekas küsida end hooldushaiglase vist, kui soome keele oskus algtasemel on. Olen ühe kursuse läbi teinud, aga meditsiiniline keel suht keeruline veel. Tunnen end, et kui keelt hakkan kasutama, läheb siis arusaamine ja vastamine libedamalt. Olen kõrgharidusega pika staaziga õde ja ka tervishoiu valdkonnas töötanud. tahe tööd teha on parim!Mõtlesin, et teen nüüd lõpuks otsingud ära, st saadan cv.d ja motivatsiooni kirja, need on isegi soome keeles valmis. Kas pean end küsima algul õe abiliseks või kuidas, et mitte stressi minna. Olen vanuselt veidi vanem kui Sina. Tänan sind kui saad aega minu kirjale vastata suvisel ajal ka!!!
 
to Kats 02. juuli 2013, kl 19.15
mis või kes on lähihoitaja ja mis koolitust sinna nõutakse? Sorry, kui on väga rumal, et ma selliseid eluliselt tähtsaid asju ei tea, aga ei ole kunagi ennem sellele mõelnud, et punuma panna
 
karvane eesti mees 02. juuli 2013, kl 23.36
Palju saab too "lähihoitaja" palka ja kas nendes ringkondades ka mehi liigub? Kas mingi eriharidus peab ka olema või saab seda mingeid kursuseid pidi? Ei ole pervert, pigem otsin väljapääsu.
 
viimasele--- 03. juuli 2013, kl 06.04
"lähihoiataja"--on "hübriid" eestimõistes medõest-hooldajast.Lähihoitaja peab suutma võtta haigelt vereproovid,mustuseproovid, tegema süstid.korrastamahaiguslood ja veel 1001 muud pisiasja.Väga oluline töö saamiseks on sõiduauto kasutuse võimalus,kuna päevas tuleb külastada mitmeid haigeid ja vahemaad on pikad.
 
to viimasele 03. juuli 2013, kl 09.59
Sõiduauto olemasolu või kasutusvõimalus ei ole tingimata vajalik. Lähihoitajad töötavad ka haiglates ja palvelutalodes. Aga muidu jah jutt õige. Eesti mõistes hooldajaga ei ole midagi pistmist.Suht sarnane õe tööga. Keeleoskus peab olema suhteliselt hea, kuna kirjatööd on väga palju. Ja loomulikult muidu suhtlemist ka palju. (Ei ole see töö selline et kuulad ainult surijate korinat, nagu keegi "tark" siin on teatanud). Koolitusest nii palju, et Soome lähihoitajaks saab tööle ka Eestis omandatud hooldusõe paberitega. (2 aastane koolitus). Vajadusel saadetakse Soomes lisakoolitustele. (Eriti mis puudutab ravimite osa.) Ja lisaks saadetakse RAI ja RAVA koolitustele. See on lühidalt patsientide seisundi hindamine ja see kuulub samuti lähihoitajale. Aga siin foorumites on lähihoitaja tööst palju kirjutatud, otsi aga üles.
 
Kathy 11. juuli 2013, kl 22.59
Lihtsam on alustada laitoshuoltajana, juba keele õppimise eesmärgil, selles ametis sa ei pea patsiente hooldama, on koristus ja köögitöö suht iseseisvalt, vahel antakse ka mõni sööta. Selles ametis on palju välismaalasi ja ka mehi ja mõni päris kehva soome keele oskusega...
 
viimasele... 12. juuli 2013, kl 11.59
... ole kena ja lõpeta fantaseerimine ja tööotsijate lollitamine. Praegu on nõudmised kõvasti tõusnud.Lähihoitajal peab olema kutsetunnistus, mis eeldab koolituse läbimist.Koolitus ise kestab 2aastat, koolitusele pääsemine on praegu väga probleemne soomes, kuna tahtjaid on rohkem kui õpilaskohti.Lihtsamini saad kui on ette näidataeestis väljaantud kutsetunnistus ja ladus soomekeele oskus nii kõnes kui kirjas.
 
to viimasele! 13. juuli 2013, kl 23.05
Kuule proff. Tee endale selgeks erinevus kahe ameti vahel ja siis õpeta. Ja õpetavad ikka need, kes muuga hakkama ei saa!
Üks räägib aiast teine aiaaugust. Kui muidu aru ei saa siis puust ja punaselt:
http://www.google.ee/search?client=opera&q=laitoshuoltajan+ammattitutkinto&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest
http://www.google.ee/search?client=opera&q=l%C3%A4hihoitajan+ammattitutkinto&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest
 
teadmiseks 14. juuli 2013, kl 16.34
Meedik Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Olen pisut üle 35 aastane naine, 2 lapse ema ja pl
> aan minna Soome tööle ( meeldiks Ida - Soome) Kas
> leiduks siin veel mõni minuealine kellega koos asi
> ette võtta? Miinuseks on minu soomekeele oskus (
> arusaamine rahuldav) kuid kõnes puudulik.

*
Esimene koht, kuhu minna http://www.valvira.fi/luvat/ammattioikeudet/tutkintojen_tunnustaminen

Keel peab selge olema nii kõnes kui kirjas.
 
teadmiseks 14. juuli 2013, kl 16.36
Töötu Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Soome keel pole mul üldsegi nii hea kui arvate. Vi
> imase kommentaari peale hakkasin vaatama ja näen n
> üüd ise ka vea ära. Pealegi ei tea ma, mis amet on
> laitoshuoltaja. Sõna esimene osa nagu asutus aga
> teine osa nagu hooldaja - hooldemees/-naine.
>


Vaata, mis töö see on: http://www.youtube.com/watch?v=ItOiDiH9oMw

http://www.oph.fi/download/111007_laitoshuoltaja_ammattitutkinto.pdf ----õpingud

Guuglisse ”laitoshuoltaja” !
 
### 14. juuli 2013, kl 19.34
"lähihoitoja" medõde- hooldusõde ja vajab kas eestis väljaantud kutsetunnistust või soome koolitust,mis kestab 2.aastat "laitoshuoltaja"-on koristaja-puhastusteenindaja ja nõuab sammuti kutsetunnistust, või soome vastavat koolitust kestusega 8 kuud.Kui "ammatitodistust" ette näidata,ei ole, pole mõtet töökohast unistada...
 
signe 02. august 2013, kl 18.35
Tere! Olen ka plaaninud soome minna õena tööle.Soome keelt olen ka õppinud,vaja ainult praktikat,seetõttu otsin kedagi,kellega koos minna.Jätan oma meili aadressi signepe@hot.ee,mulle võib ka helistada 55521674.
 
küsimus MEEDIKULE 06. august 2013, kl 12.02
Tere Meedik,

Kas sa annaksid enda e-maili aadressi?
 
siilike 11. august 2013, kl 01.21
Kas hooldajal peab ka miski tunnistus olema v aitab töökogemusest?
 
to siilike 11. august 2013, kl 06.06
Kui Sa pead silmas hooldajat Soomes, siis seal sellist ametinimetust olemas ei ole. On hooldusõde (lähihoitaja) - vähemalt 2 aastane koolitus ja med.õde (sairaanhoitaja).Siis on veel hoitoapulaised, kellel on samuti koolitus, vist aasta oli. Lausa "tänavalt" kedagi tööle ei võeta, ainult töökogemusest ei piisa.
 
Kathy 14. august 2013, kl 17.48
Sain täna Soome haiglast potkut. Oli 3 eristyshuonet koristada, koristasin vales järjekorras, kõigepealt kõige uuema bakteriga, mis alles Soome tulnud ja neil veel uurimata. Unustasin põlle ette, tulin sellega koridori peale. Siis alles vahetasin suojavaated(milleks on kilepõlleräbal ja kilekindad)ja suundusin teise eristyshuonesse, milles oli vähem ohtlik bakter. Siis tuli eestlasest hoitaja ja kui kuulis, et olin teinud vales järjekorras, läks kittuma. Tuli osastonhoitaja ja ütles, et pole vaja enam tulla. A jalanõud on igas huones samad, nendega ei kanna siis bakterit edasi või? Unistage edasi Soome haiglast!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!