Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Eestlased välismaal
Ûksikemad Soomes, kuidas hakkama saate?
 
To Maali2 08. juuni 2013, kl 21.35
Kuna elame vaid korra,tahaks natuke enamat kui lihtsalt ära elada.
 
margit 08. juuni 2013, kl 22.04
Jah, üksikvanemana on ka siin(soomes ) raske. Minu netopalk jääb 1400-1500 vahele, ka myyja töö. Kõrvale suudan panna ainult tänu sellele, et jagan korterit võõra inimesega, maksame üüri pooleks. Aga see tähendab seda, et elame lapsega ühes toas ja privaatsust pole. Uurisin ka seda toetuste asja,kui üürin omaette elamispinna,näiteks 2 toalise helsingis, hinnaga kuni 900, siis hakkaksin toetust saama umbes 200 euri.
 
xc 11. juuni 2013, kl 19.28
Noh eks üksikema on kusiganes maailma paigas raske olla. Kahju, et Eestis need palgad nadid, nii paljud eelistaks Eestis elada.
 
to teadja 03. juuli 2013, kl 09.04
Kuidas sinuga ühendust saaks võtta? Pakkusid ,et võiksid mõnes asjas aidata. Oleksid siin mõned küsimused selles asjaajamises!
 
nyyd 03. juuli 2013, kl 14.20
Kas ei ol.e nii, et alates juunist muutus seadus. Kui ei ole 5 aastat soomes elanud, siis mingeid sots. toetusi ei saa?
 
abiks ehk 03. juuli 2013, kl 23.09
http://www.sosiaalikollega.fi/asiakkaat/toimeentulotukilaskuri2#tulo
 
to nyyd 12. juuli 2013, kl 00.20
millele see uudis/oletus tugineb? ehk kust leidsid-kuulsid sellist infot? internet ei pajata teemast mitte yhtegi s6na..
 
Nat 12. juuli 2013, kl 04.52
Huvitav teema tundus, aga enamus kommentaaridest tunduvad mingite debiilikute poolt kirjutatud olevat....
Olete paar aastat Soomes elanud ja ei suuda enam kogu oma juttu eesti keeles kirjutada?
Ok, see selleks, tahtsin öelda, et olen ka üksikema, , poole kohaga müüja, mitte Soomest, aga saan ilusti hakkama. Kui palga-, üüri- ja muid numbreid vôrrelda, on tulemus sama, aga ma ei vingu. Hästi majandades saab ilusti hakkama.
Kui ma peaksin elama Eestis ja samas olukorras- üksikema, üürikorter ja poolekohaga müüja töö, oleks vist juba ammu koos lapsega nälga surnud...
 
Ingrit 02. august 2013, kl 14.01
Üksikema soomes - KELA maksab pool üürist. Iga loll teab seda!
 
mh 02. august 2013, kl 15.06
Mis jutt see on. Kui oled töötu, siis maksab mingi osa. Aga ennem pead siin mingi aeg elama.
 
ehh 03. august 2013, kl 20.07
Kle mh, kui ei tea siis kss. Kela maksab ka siis kui pole töötu. arvesse võetakse sissetulekut, pere suurus, asukoht, korteri suurus jne.
 
to Ingrit 05. august 2013, kl 13.34
Oleneb yksikema sissetulekust ja korterist... Ainuyksi sellest ei piisa, et yksikema oled.
Kui mina nyyd yksikemaks jääks oma kolmele lapsele, ei saaks ma kuskilt yyriraha senttigi ;)
 
M 06. august 2013, kl 09.23
Olen samuti yksikema. Mul on 1 laps, 5a poiss... Lapseisaga kokkulepituna peaks ta maksma igakuu 150€, aga alati tal ei 6nnestu. Ma ei ole ka suurt probleemi teinud, isegi talle vastu laenu andnud, suhted ei ole vaenulikud. 2-toalisesse korterisse (940€) v6tsin 1 tuppa yyrilise, saab yyrikuludelt kokku hoida. Maksan veel ka Soomes autoliisingut. Toetusi ei ole Soomes kordagi kysinud, 6nneks olen hakkama saanud. Rahaliselt meil probleemi ei ole, 1,5a tagasi l6in oma ettev6tte. Probleem pigem on hoopis majandamine sellesm6ttes, et lasteaeda viimine varakult, järele j6udmine 6igeaegselt. K6ike pead ise j6udma ja oma t66elu vastavalt seadma. Väärtustan väga seda, kui saan yhelgi hommikul minna tööle ilma kiirustamata ralliga- multikad, jonn, hambad, jonn, söök, riided, jonn. Viimasel ajal on eksmees ka sellessuhtes abiks, oleme rääkinud, et kui rahaliselt on toetada raske, siis ka selline toetus on toetus. Algselt sai kokkulepitud, et laps on temaga iga teine nv, kuid nyyd kohtuvad ka nädalasees, lepivad ise vahest kokku ja lähevad kalale ja jääb ka ööseks issi juurde, et hommikul sealt lasteaeda minna. Olen väga rahul, vahest käime koos poes, ostame yhiselt lapsele uued riided-jalan6ud. Olen rahul, oli mis oli, lapse jaoks on tähtis et vanemad oleksid m6lemad toetavad ja teineteisega arvestavad.
 
M 06. august 2013, kl 09.25
Nat Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Huvitav teema tundus, aga enamus kommentaaridest t
> unduvad mingite debiilikute poolt kirjutatud oleva
> t....
> Olete paar aastat Soomes elanud ja ei suu
> da enam kogu oma juttu eesti keeles kirjutada?
>
> Ok, see selleks, tahtsin öelda, et olen ka üksike
> ma, , poole kohaga müüja, mitte Soomest, aga saan
> ilusti hakkama. Kui palga-, üüri- ja muid numbreid
> vôrrelda, on tulemus sama, aga ma ei vingu. Hästi
> majandades saab ilusti hakkama.
> Kui ma peaksi
> n elama Eestis ja samas olukorras- üksikema, üürik
> orter ja poolekohaga müüja töö, oleks vist juba am
> mu koos lapsega nälga surnud...


.....................

M6tlen sama, Eestisse ennast t6esti ei suuda kujutada sellises olukorras. Ettev6te siin ja seal ma ilmselt oleks myya kuskil odava palga eest :(
 
ehh 07. august 2013, kl 09.28
940 ja 2 toaline? kus sa elad, Helsinki kesklinnas ja uues korteris w? jube summa 2 toalise eest.
 
mummy 12. august 2013, kl 13.43
Mis siin imestada. Hinnad tõusevad koguaeg. Ma elan Vantaal...2-toalise hind 860.-
 
940 12. august 2013, kl 19.20
pole mingi imehind 2toalise eest.Muidugi võb üürida 700 eest kusagil Jakomäel või Hakunilas mingit vanemat peldikut.Aga korteril ja korteril ja eriti asupaigal on väga suur vahe.
 
Mar 03. august 2015, kl 13.04
HEI Teadja, mina just jäin üksikemaks ja soov et aitaksite mind natuke.
Millest küll alustada? Mehe kirjutan korterist välja ja mis edasi?
 
don 03. august 2015, kl 14.33
yksikema 33 Kirjutas:
-------------------------------------------------------
Nt. kui ma krediitkaardilt kannan oma arv
> ele 100 euri siis selle loevad nad tuluks aga sell
> e raha tagasimaksmine "meno" ei ole.

tohmanb oled, ära siis kanna krediitkaardilt. aga kebi eestisse ja vaata, mismoodi siis hakkama saad ja siis võid vihkamise asemel palavat armastust kultiveerida.
 
Pank 05. august 2015, kl 04.22
don Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> yksikema 33 Kirjutas:
> -------------------------
> ------------------------------
> Nt. kui ma kred
> iitkaardilt kannan oma arv
> > ele 100 euri siis
> selle loevad nad tuluks aga sell
> > e raha tagas
> imaksmine "meno" ei ole.
>
> tohmanb oled, ära
> siis kanna krediitkaardilt. aga kebi eestisse ja v
> aata, mismoodi siis hakkama saad ja siis võid vihk
> amise asemel palavat armastust kultiveerida.

Kas siis arveid nuhitakse?
Aga kui näiteks laenad kellelegi 200€ ja see maksab tagasi arvele? Müüd oma kasutatud auto maha et uut osta - see on ka tulu?
 
Angela 05. august 2015, kl 09.21
Mar, kui oled jälle üksikema, siis võta uus mees, las pletib, sest Kalevipoegi veel jagub.
 
don 05. august 2015, kl 14.17
Pank Kirjutas:
-------------------------------------------------------> Kas siis arveid
> nuhitakse?
> Aga kui näiteks laenad kellelegi 200
> € ja see maksab tagasi arvele? Müüd oma kasutatud
> auto maha et uut osta - see on ka tulu?

jah, see on ametniku silmis tulu, ametnikuga saab küll rääkida. kui rääkida ei oska, siis tee teine arve ja sebi seal oma vanade autodega.
ja oma rahaliikumisi (väljavõtteid) esitad ju ametnikule ise, seda saab ka pisut töödelda, aga see on juba kuritegu.
 
to: don 06. august 2015, kl 17.04
don Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Pank Kirjutas:
> --------------------------------
> -----------------------> Kas siis arveid
> > nuh
> itakse?
> > Aga kui näiteks laenad kellelegi 200
>
> > € ja see maksab tagasi arvele? Müüd oma kasut
> atud
> > auto maha et uut osta - see on ka tulu?
>
>
> jah, see on ametniku silmis tulu, ametniku
> ga saab küll rääkida. kui rääkida ei oska, siis te
> e teine arve ja sebi seal oma vanade autodega.
>
> ja oma rahaliikumisi (väljavõtteid) esitad ju amet
> nikule ise, seda saab ka pisut töödelda, aga see o
> n juba kuritegu.

17 aastat Soomes, aga mingeid pangakonto väljavõtteid pole ma kunagi verotoimistosse esitanud.
 
...;D 06. august 2015, kl 23.12
Kas 17 aasta jooksul pole veel kohale jõudnud, et Soomes on peale verotoimisto tesigi asutusi;)
 
don 07. august 2015, kl 13.08
just, soome maksuamet ei tegele toetustega. 17 aastat eeslina soomes on märkimisväärne saavutus.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!