Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Eestlased välismaal
mÜÜjaks Soome
 
martin 21. august 2011, kl 23.09
Kas oskate nõu anda, kas Soomes müüjana tööd leida, kui keel on suus, on võimalik?
 
tann 22. august 2011, kl 07.22
Töökuulutused www.mol.fi
 
arvamus 22. august 2011, kl 09.48
Kindlasti on ! Pakkumisi myyjatele on palju ja kui veel soome keelt valdad, siis oled lausa oodatud tööle. Muide...kasuks tuleb ka vene -ja eesti keele oskus. Eriti suuremates linnades. Näiteks Lappenrannas, Kouvolas ja pöhja Soomes oled väga teretulnud, kui räägid ka vene keelt.
 
123 22. august 2011, kl 11.18
Pea´nd, pea! KOOLITUS tuleb läbida! Õnneks siin ei ole nii, et iga keskaplika võetakse ilma igasuguse ettevalmistuseta "müüjaks" või ettekandjaks.
Raha- ja mat.vastutus on väga olulised asjad.
Tööstuskaupadele omad nõuded (oleneb, mida müüa kavatsed, erinevad kemikaalid, kangad, materjalid, konstruktsioonid), toidukaupadele tervisetõend, teadmised kaupade hoiustamisest, ladustamisest, temperatuurid...jne., alkoholikaupadele oma käsitlemisluba koos teoreetilise õppe ja praktilise testiga jne.
Keelest üksi on vähe, vaadatakse ka sinu üleüldist sobivust teenindaja kohale.
Ma kordan veelkord, et pole nii nagu Eestis, et iga mossis ja kurttumm võib leti taga aeglusrekordeid püstitada ja ebaviisakusest lõhkli minna.

See selleks, aga koolitused pead igatahes tegema. Kui ma õieti mäletan, olid min. kursused vist 2-aastased (aga see oli ka 9a. tagasi, kui oli sellega kokkupuudet).
 
martin 22. august 2011, kl 23.50
Müüjana töötanud olen, kursustel käinud ka. Vanus pole enam poisikese oma, suhelda enda teada oskan ja aususega ka lood head. Lihtsalt tahtsin julgustust:) Olen ka Soomes müügitööd teinud ühe taluniku kaupa müües. Aitäh vastajatele. Katsun siis selle mol.fi-ga pusida. Kas sealt pakkumise leides tuleb lihtsalt julgelt helistada ennast pakkuda?
 
tann 25. august 2011, kl 19.14
Üldjoontes on seal alati kirjas,mida sinult tahetakse. Kas helistamist,e-maili jne.
 
martin 26. august 2011, kl 23.10
Tänud, Tann! Ja kui keegi on selle tee käinud ja on juba seal müüjana tööl, andke teada. Edulood ikka väga motiveerivad.
 
hmm 01. september 2011, kl 12.58
mis koolitused? ma läksin 2 aastat tagasi myyjana tööle, ainuke koolitus, mis tehti, oli 10 minutit kassakoolitust ja kohe tööle. mingi aeg tuli ära teha ikärajapassi ja lotokoolitus, aga need olid netis öpitavad. test tuli ainult sooritada kontoris.
sa vöid proovida esialgu rendifirmasse, ntx vara-apu.com. sinna vëtakse pidevalt uusi töölisi ja seda kaudu on vöimalik ka sellesse poodi kindla koha saada, kus rohkem tööl oled.
 
soovitaja 01. september 2011, kl 17.46
Kui sul on Soome iD ja maksuamet endisest tookohast Soomes ok, siis mina soovitan kusida suurtest kaubakeskustest ja marketitest. Vaata ringi, enamuses super-mmaxi-mega-hypermarketites on kohapeal ka seinal kuulutustetahvlil infot. Kui ise kohale lahed ja oskad endst hea mulje jatta, siis on vaga hea, 99% kindel et saad. Veel soovitan votta eelmisest tookohast soovitus olgu mis alal see tahes. Kui kusagilt lahkud toolt ma pean silmas, siis teavita tooandjat, et kui ta peab sind soovitatava vaarilsieks, siis kas tohid anda tema kontakti edaspidi neile, kelle juurde toole konkureerid. Niimoodi saab vaga kiiresti tookoha.
Kui sul uldse kogemust ei ole, siis ma soovitan hoopis alustada tootegemist Soomes mingi vahnedusfirma kaudu. Nemad aitavad sul vormistada ID ja annavad nou kuidas maksuametis kaituda.
Keegi ei vota niisama lambist inimest.
Ilma ID-ta sa ei saa ka uhistranspordi kuupiletit, kuidas ilma selleta Soomes hakkama saada ei kujuta ette, maksad oma lihttoolise palgast suure osa et uldse toole ja tagasi koju saada.
Veel noutakse Soomes et sul on elukoht. Selles osas ka alguses on moni eestlaste vahendusfirma abiks.
Pangas ei saa sa avada arvet ilma toendita tookohast ja ID-ta.
Elu ja too alustamine Soomes ei ole nii roosiline kui alguses tunduda voib. See nouab kulutusi ja/voi tutvusi. Aga edu sulle!
 
no 02. september 2011, kl 12.33
"" Ilma ID-ta sa ei saa ka uhistranspordi kuupiletit, kuidas ilma selleta Soomes hakkama saada ei kujuta ette, maksad oma lihttoolise palgast suure osa et uldse toole ja tagasi koju saada.""

Millest sa kullake räägid? Ma pole viitsinud ID-kaarti teha, juba 8a. On KELA-kaart, autoload ja pass. KÕIK asjad olen KELA ja passiga ajanud, ka kinnisvara ja auto ost, maksuametid, pangad. Mis müstilisi makse sa maksad?
Üle 50€ ostude puhul näitan lube ja kõik. Mitte üks asi ei ole tegemata jäänud ja keegi ei huvitu mu olematust ID-kaardist.
 
jutt 02. september 2011, kl 21.29
ei ole ID-kaardist vaid henkelatunnusest.
 
no 03. september 2011, kl 17.49
No ja misasi on HENKELATUNNUS ?? Kui niiväga soome keeles kirjutada tahad, võiks selle ÜHE sõna siis suuta õieti "paberile" panna.
Muul juhul kasuta väljendust "isikukood".
 
imelikud inimesed 03. september 2011, kl 18.54
no see eelmine kuju
 
? 03. september 2011, kl 21.55
Ja milles mu imelikkus väljendub? Juhin tähelepanu väga valesti kirjutatud sõnale ja olen imelik?
 
tähenärija 03. september 2011, kl 23.51
....võiks selle ÜHE sõna siis suuta õieti "paberile" panna...

Mitte õieti, vaid ÕIGESTI!
 
et 05. september 2011, kl 18.53
sihukesed nad on - ei oska eesti ega soome keelt, aga seletama on kanged
 
koolieelik 05. september 2011, kl 21.55
Minule õpetati kunagi õieti = õigesti. Kooliteed alustasin aastal 1980. Mingil hetkel mugandati sõna "õieti" versus "ehk siis".. Arvan, et eelkasutaja on samast ajast.
Päris palju sõnu on aja jooksul "muutnud" oma tähendust. Siin ei ole targutada praegustel lõpetajatel midagi.

Kumbki teist aru ei saanud, et tegu oli siiski eestikeelse sõnaga, mille kontekst muutuvas maailmas on muutunud.
Hoopis teine asi oli brutaalse sõnavärdi kasutamisest, milleõigekirja kasutaja ei tea, on vaid kuulnud.
Siin on see väike vahe.
Eesti keel on vaid kodune keel, töö- ja suhtluskeel selle ajaga kohanenud muukeelseks. Teen ka vigu ja tänan, kui targemad parandavad, koomiline on vaid see, et parandajad pole ise päris alati endas kindlad, pole uurinud tausta, ega ajalugu.
Värvilist süguist kõigile ja soovitus ka : tehke oma keeleteadmised ENNE võõrsile tulekut selgeks. Kohapeal teile erilist võimalust ei anta. Niisuguseid ei oodata ka väga.

Kas ma kirjutasin õigesti? Õieti?

* Soomes elanud 16a.
 
... 06. september 2011, kl 00.09
No arve saab ikka pangas avada kui sul on eesti pass, maistraadist saadud soome isikukood (HENKILÖTUNNUS!:) ja igaks juhuks ka tööleping kaasas. PS. Soovitan käia kesklinna pankades aga mitte kusagil "vaiksemates linnaosades". Neis on vahest sellised vanamutid tööl, kes parema teenindusega kohtadesse enam ei k6lba ja elavad seal välja oma eluväsimust ning keskealisi iseärasusi kui "vaene eestlane" neile diski taha satub pangaarve avamist "anuma". Nende meelest see on just seda:)

Nii et ID-kaarti ei ole ilmtingimata vaja, aga ise plaanin teha. Miks mitte.
 
urr 11. september 2011, kl 17.51
Idakeskuse Tarjoustalos on 1 meesmyyja tööl:,aga palgad on kah, mis nad on,sama kui koristajatel,alates 8,50 ei ela, ei sure
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!