Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Eestlased välismaal
Masendus ja käega löömise tunne :(
 
stress39 22. jaanuar 2015, kl 12.49
Olen nüüd elanud siin veits üle aasta...algul ajasin pabereid ja kela ...8 kuud...siis sain keelekursusele.See lõppes kevadel ja nüüd punnitan,et saada ametikooli,kuid jälle ja jälle tulemusteta. Tahan õppida bussi,auto või taksojuhiks.See on mu ammune unistus,kuid Eestis ei saanud mõeldagi kuna koolitus on kallis,kuid palk väike.Läheks ehk tööle,kuid mul puudub amet...Eestis olin haiglas tööl ja poes kuid mingit paberit mul ju nende kohta pole...vaid töökogemus,kuid siin 9a töökogemust ei loe,kui pole koolituspaberit.Pealegi ei taha ma minna jälle tegema tööd mis mulle midagi ei paku. Olen käinud 2 korda vestlusel,kuid ei! Reedel käisin jälle....pääsesin vestlusele kuigi 10 õppekohale oli üle 100 soovija....endale tundus,et läks väga hästi,kuid täna kiri postkastis....taas ei :( . Mida ma teen valesti? Miks mind ei valita? Minu jaoks on see kooli pääsemise vestlus imelik...mida nad ootavad minult?? Ma ei saa ju öelda,et oskan seda ala hästi jne....ma ei sooviks ju seda enam õppida. Tuju on nii null.. :(
 
stress39 22. jaanuar 2015, kl 12.50
Oh..ikka läks valesti...veidi üle kahe aasta olen elanud siin.
 
nojah.... 22. jaanuar 2015, kl 14.02
Sa inimene mõtle, kas sa üldse sellele ametikohale sobid, kuhu sa kandideerida tahad.
Ammutuntud tõde on see, et 95% ühiskonnast teeb sellist tööd, mida ei saa nimetada hobiks. Kui häda on käes, ei ole sul valikuid.
Toon näite: turvameheks ei sobi mingi näss ega ka äbarik. See ongi karm tõde!
Eelkõige tee enesele selgeks, millisele tööle sa sobid!
Ilmaasjata ei lükata kedagi kõrvale.
 
hmm 22. jaanuar 2015, kl 15.23
Eestis töötasid haiglas ja poes, aga nüüd tahad võõras riigis ("siin" tähendab ilmselt Soomet siis?) korraga tööd, mis sulle midagi pakuks?!? Tean mõnda inimest, kes on kolinud mujale nö otsast alustama, ja nende õpetus on, et võta vastu iga töö, sest iga töö viib sind jupikese maad sealsele ühiskonnale lähemale ja sammu võrra edasi oma tulevikuunistusele. Pirtsutamisega ei jõua küll kuhugi.
 
stress39 22. jaanuar 2015, kl 17.42
Ma ei pirtsutagi...lihtsalt mind ei võta keegi tööle kuna mul pole ühegi ameti kohta koolituspaberit näidata.Autojuhiamet on olnud mu unistus aastaid...miks ma ei või püüelda selle poole.Ma ei vingu ega halise...olen oma eluga rahul ,kuid lihtsalt olen masendunud,et kooli ei pääse.Lootsin,et ehk kellelgi on kogemusi ametikooli vestlusega...mida nad minult ootavad? Mida peaksin rääkima? See ei ole ju töövestlus,et kiidan ,kui hästi oma tööd oskan ja kui usin olen. Kui tegu on uue ametiga mida õppida tahan siis ei saa ju oodata,et oskaksin sellest palju midagi rääkida.
 
soovitus 23. jaanuar 2015, kl 13.44
Olgu sinu elu rutiin iga nädal saata cv-sid, nagu hambaid pesed iga päev. Saada aina edasi ja pessimismi pole vaja.
Küllap ühel päeval ka töö saad.
 
to stress39 23. jaanuar 2015, kl 15.09
ütlen otse välja, oled mittesoomlane ja just sellepärast ei valitagi.
 
roheline mehike 23. jaanuar 2015, kl 22.42
Kuivörd on keik sönad, mis ei kiru kesikuid ja savipätsi keelatud, siis ei ole vöimalik Sind aidata. Kiida oravaid ja pääsed haljale oksale vöi delfinaariumis kirjutama.
 
Kesikud 23. jaanuar 2015, kl 23.22
on 24/7 kommenteerimisest juba segi läinud. Kas tõesti on linnavalitsuselt käsk kohe iga teema all igaks juhuks midagi plõksida või. Aamen.
 
to kesikud 23. jaanuar 2015, kl 23.57
Delfinaarium ei lasknud läbi teksti, milles ei olnud midagi ebatsensuurset. Ainult soovitused, mida teha masendusest jagu saamiseks. Moded on lisanud enamuse sönadest keelatute hulka.
 
modedele 23. jaanuar 2015, kl 23.59
Paluks loetelu selles foorumis lubatud sönadest. Ja lisaksite näidistekstid.
 
orav oss 24. jaanuar 2015, kl 00.02
Oravad on pandud enne valimisi igat teemat valvama.
Irw.
 
... 25. jaanuar 2015, kl 16.10
Mine autokooli Soomes. Vaata välja sinule huvi pakkuv autokool ja mine pane sinna ennast kirja. Saad load ja pääsedki autot juhtima. Lihtne ju... muidugi ainult selle autokooli pead ise kinni maksma...aga unistuste täitumiseks peamegi me alati ka ise panustama.
 
... 25. jaanuar 2015, kl 19.43
Taksojuhi kursustele pole mingit konkurssi. Lähed ja teed. ca 1000 euri PEAB raha olema.
 
taksojuhiks 25. jaanuar 2015, kl 23.35
Peab olema ennem load jne
 
B C D 25. jaanuar 2015, kl 23.50
Load ja aastaid sinna mol.fi kaudu saatnud mitte yhtegi vastust pole tulnud...

Load on oma rahadega tehtud on võimalik teha kui oled töötu ja makstakse kinni
 
Pilajutt? 26. jaanuar 2015, kl 03.50
Midagi nii segast pole ammu lugenud. See aasta "SIIN" peaks vist Soome olema, kui Kelast juttu on.
Eestis on sul ette näidata töölepingud töö kohta Eestis - need pead igal juhul esitama, aga Kela-ga pole ju töö suhtes mingit asjaajamist - keda sa lollitad! Sellega tegeleb työ- ja elinkeinotoimisto! TE-büroo annab Kelale ka otsuse, kas toetuse maksmise eeldused on täidetud.

Kellega ja mis rahdega sa siis praegu elad? Ma pole veel kuulnud, et keegi maandub Soome, võtab ennast töötuna arvele ja hakkab Kelast raha saama. Isegi soomlasest noorel inimesel peab mingi koolitus või töö enne toetuste saamist.

Eestis autojuhiloa muretsemiseks raha polnud, aga Soome on see hulga kallim ju!
Löö kastikesse oma elukoht ja vaata:
http://www.autokouluhinnat.fi/

Taksojuhi ameti kohta võid vaadata "taksiliitto.fi" ja näide Helsingi taksojuhikursuste hinnast: http://www.taksihelsinki.fi/hto/?q=fi/content/taksikurssin-hinta

Lõpuks veel tähtis küsimus: KAS SUL SOOME KEEL ON SUUS ja kas kirjutad vigadeta?

'
 
Mina 31. jaanuar 2015, kl 01.32
olen küll Mol'li kaudu Eestist Soome tööle saanud. CV-sid saatsin lugematu hulk aga vastuseid sain u. 10 kohta ühe. Neis pakuti ka selliseid kohti, mida ei julgenud vastu võtta. BCD! Jätka CV-de saatmist ja küll näkkab. Mingid tie-/työturva-/ADR ja muudki kortit võiksid olemas olla rääkimata ametikoolitusest!
 
??? 31. jaanuar 2015, kl 03.02
Mina Kirjutas:
-------------------------------------------------------
Mingid tie-/työturva-/ADR ja m
> uudki kortit võiksid olemas olla rääkimata ametiko
> olitusest!

Milleks talle neid vaja on?

ADR http://www.logisteam.fi/logistiikka-alan-koulutukset-ja-palvelut/adr-kurssit/logistiikka-alan-koulutukset-ja-palvelutadr-kurssitadr-tiedostava-koulutus/
 
Töötu 31. jaanuar 2015, kl 04.32
Mina segasin jah end teemasse aga esialgu vaid BCD pärast, kes kurtis, et juba pikemat aega ei saa Mol'li kaudu Soome tööle. Ergutasin teda CV-sid saatma ja usun, et tal ükskord ikka joppab. Nii autojuhi ametikoolitus, ADR kui ka muud koolitused laiendavad seda spektrit, kuhu ta saaks edukamalt kandideerida.
 
te-toimisto ja kela 31. jaanuar 2015, kl 12.54
EI MAKSA töötule autokooli kinni!!! Pidage see meeles. On vist küll midagi taolist olnud, et nendele murjamitele-pagulastele salamisi makstakse, aga valgele inimesele rahvusest sõltumata ei maksta lubade tegemist kinni. Ja Soomes ikka väga kallis see autokool võrreldes Eestiga. Ja seda tõesti ei ole, et lähed Eestist Soome ja hakatakse tööturaha maksma.
 
oot-oot 31. jaanuar 2015, kl 14.02
soome on ju heaolu ühiskond.
Kui kolin sinnapoole, kas siis pean soomlaste kombel kodus alkot nautides masenduseaugus mädanema?
 
Oma kogemus või luulud? 31. jaanuar 2015, kl 16.31
B C D Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Load ja aastaid sinna mol.fi kaudu saatnud mitte y
> htegi vastust pole tulnud...
>
> Load on oma ra
> hadega tehtud on võimalik teha kui oled töötu ja m
> akstakse kinni


"kui oled töötu ja makstakse kinni"
Siis võtaksid kõik soomlased, kes juhiluba sooviksid, end töötuks mõneks ajaks, sest asi tasuks rahaliselt ära :-)
Tegelikkuses ei maksa seda mingi Kela ega TE-toimisto kinni, isegi kui juhiloa puudumine takistaks tööle minekut!
MIKS SA LEVITAD VALETEAVET!
 
eestis 01. veebruar 2015, kl 13.09
Makstakse jutt käib eestist ,sest siit saadan mol.fi mitte soomest ei saada..
kutsetunnisused..adr aeguvad mis neist teha kui tööd pole,
 
taksojuhiks 01. veebruar 2015, kl 13.13
Soome kysiti kohe kas tänavaid tead ,kuigi pole enam vene aeg ,et kaardilt näpuga otsid..
 
Töötu 01. veebruar 2015, kl 13.51
Jah, takso juhtimisel peaksid sa oma teenenduspiirkonna tänavaid ikka teadma. Selleks ja ka muudeks ajuloputusteks ongi taksojuhtidele võimaldatud kursused. Need põhinevad nn. taksiliitel, mis haaravad vaid teatud areaali. Üldiselt aga on need selleks, et lõplikult aru saada sellest, kas sa üldse sobid inimeste teenendajaks. Sa käi Soomes kursused läbi (firmad toetavad) ja hakkadgi rõõmsasti taksojuhiks!

Edu sulle!
 
Töötu 01. veebruar 2015, kl 20.42
Soomlased jah pablavad, et võib jälle tulla Vene aeg nagu see oli seda sada aastat tagasi 1914-ndal. Voorimehe elu polnud ju ka siis kerge! Aga ikkagi - õnne ja edu teile üksiküritajatele!
 
tänavaid 03. veebruar 2015, kl 01.51
Ei öpita kursustel vaid reaalses elus mööda tänavaid söites..

Nyyd on selleks tehnoloogia..

Kogemused on nii taksol,bussil..nii vene ajast kui Eesti ajast aga mingit vastukaja sealt mol.fi ei tule ega hakkagi tulema punkt
 
ja ytle 03. veebruar 2015, kl 01.54
Palun yks firma kes toetab..

Reaalselt ei toeta mitte keegi köik pead ise maksma elamise koolituse jne
 
nühvlid 04. veebruar 2015, kl 10.01
Ükski firma ei maksa elemist kinni. Helsingis pooled bussijuhid eestlased. Osad oskavad sõitta, osa veab karduleid põlla vahel. Sommid päris tigedad, peaks firmasse kirjutama traktoristidest. Helsingis lihtne.
Nobira või HSL. Saavad ühed koju ja teised tööle.
Reisijate vedu pole turbani kandmine.
Eestlased rohkem invataksodel töötamas. Laevas kurdavad rasket elu klienditeenindajana.
Firmad võtavad tööle, vajadusel koolitavad. AGA -
elamise maksad ise, tööle sõidad ise, köhidkusedsööd ikka ise.
Autojuhiload peavad olema, keelt pead oskama ( rohkem kui jutski eestit )- taksojuhina. Sommid ja eestlased on piprad, kui kohalikku keelt ei oska.
Soomes on teine riigikeel - rootsi.
Kõikjal on parem, kus meid ei ole! No vot vaatangi, kus teid ei ole. Aga meil läheb hästi!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!