Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Eestlased välismaal
Hakkaks kliimapagulaseks!
 
kliimakteerium 27. mai 2015, kl 08.36
........... Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Ma pole kunagi nii palju külmetanud, kui mõnel soo
> jal maal talveperioodil. Tuul puhub seintest läbi,
> hallitus ja keldri rõskus.

kui elektrikütte ees maksmiseks raha puudub või normaalset köetavat pinda üürida rahakott ei võimalda, tuleb külmetada.
õnneks näiteks L-Hispaanias seda n-ö külma talve ainult mõned nädalad. enamuse ajast soojendab päike ka talvekuudel mõnusasti, nii et saab jaanuariski rõdul päikest võtta.
kui siin jutt kamba peale elamise ostmisest, eeldaks, et saab nii palju finantsi kokku, et ei peeta silmas kõige iidsemat ja mugavusteta onni? või ma eksin?
 
Pensionär 27. mai 2015, kl 10.09
külmetamise vastu aitab enda riidesse panek. magamiseks muretseda paks, uhutud pidzaama, paksud sokid ja paks tekk. niiskuse vastu aitab keskpäeval korteri õhutamine. kui onnist jutt, siis osta maad ja ehita onn peale ja eladki nagu kuninga kass. USA on küll hea, aga rahata ei lasta sind sissegi. viisad, tervisekindlustused, eluaseme üürimine on rikastele. pension Eestis võimaldab sellest vaid unistada.
 
Kliimapagulastele 27. mai 2015, kl 12.23
Ei tee küll reklaami, aga kliima mõttes tundub Tai olema väga hea valik. Olen seal mitmed korrad käinud, mereäärsetes kohtades ei muutu kuumus kordagi talumatuks. Tõsi, kevadel on üsna palav ja kuiv, aga mais algab vihmaperiood. Ma veel (kahjuks) ei ole 50-aastane, et pikaajalist nö pensionäriviisat saada, seega peab ootama. Selle viisa eelduseks on vanus 50 eluaastat ja laekumine Tai panka vähemalt 65 000 THB (ca 1600+ eurot) kuus. Tuntud eestlane Tõnn Sarv elab Pattayal juba peaaegu 11 aastat. Keda huvitab, siis tema tegemistest saab lugeda leheküljelt
http://villa-lili.blogspot.com/
 
Pensionär 29. mai 2015, kl 23.16
ja ongi kõigil ideed otsas? paistab, et tõsiselt asja kaaluvaid huvilisi pole kuigi palju. eks seda teeks-oleks mõtteid tugitoolis veeretada olegi mõnus ja nii see elu möödubki. oma ideede ellurakendamiseks on vaja jah palju julgust esimese sammu astumiseks. kui veel võõrkeeli kah ei oska, siis vajubki mõte sohu. mina siiski veaks ideed edasi, seda enam, et keeli oskan ja hätta ei jää ja julgust ka jagub. kliimapagulane lubas teha eraldi netilehe kliimapagulane..... samuti võivad mulle kõik huvilised kirjutada koiduvalgus2@gmail.com
 
eheh 30. mai 2015, kl 17.25
Selles vanuses (60+) on ju inimestel ikkagi mingid kohustused perekonna ees?! Ideed võivad ju olla, aga keegi ei saa ju kaks kätt taskusse suruda ja jalga lasta?! Ja ma tahaks TÕESTI näha 60+ inimest, kes hülgab Eestimaal kõik oma mugavused, oma armsa kodu, oma armsad lähedased, oma hobid, oma privaatsuse ja läheb kuhugi ühisköögi ja ühiskemmerguga pugerikku elama?! Mitte ükski 60+ eestlane ei taha nõukogude-aega tagasi sattuda, kui elati ühiskorterites, 10 inimest 35-l ruutmeetril. Isegi ükski 20-aastane ei taha naljalt enam niimoodi elada, miks siis 60-aastane peaks tahtma?
 
rolle 31. mai 2015, kl 23.22
minu plaanid on vägagi tõsised ja suvel on ka minek. esialgu kaheks aastaks, eks siis näis, kuidas edasi. olen tsuti noorem (40), nii et lõbusas tööeas. oleks vaja jah mingit oma kodulehte, et seal vastav kommuun luua, kus nii tõsised minejad kui ka alles otsingufaasis olevad kodanikud saaksid omavahel suhelda, nõu küsida jne.

rolle112hot.ee
 
ka huviline 31. mai 2015, kl 23.29
ideid oleks, aga siin midagi arutada on keeruline, olen küll nõuka aegne, aga ei ole tutvusringkonnas kedagi, kes oleks elanud ühiskorteris,
kust küll eheh sugused välja ilmuvad.
Ja kui sul on kohustused veel 60-selt, miks arvad et kõigil on.
Ja miks peaks soojal maal pugerikus elama, mitte ei mõista
 
eheh 01. juuni 2015, kl 00.24
Muidugi on kohustused: isa suri hiljuti ära, ema jäi täitsa üksi, kuna mul õdesid-vendi pole, olen mina emale ainuke tugi ja lohutus.
Mul on lapsed, kellest üks on alles gümnaasiumi-ealine.
Mul on 3 kassi (paljudel on terve talutäis lambaid-lehmi-kitsi-kanu).
Mul on 3 kinnisvaraobjekti (ühes elan), mida ei saa hooletusse jätta.
Mu mees ilmselt ei oleks nõus minuga kuhugi tulema, sest miks peaks oma mugava maja mingi kommuunielu vastu vahetama.
Jne.
Nojah, 60 ma veel ei ole, aga mees on küll, olen temast üksjagu noorem.
 
fb - 01. juuni 2015, kl 18.24
Pensionär Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> noh, facebookis uus grupp luua ei maksa midagi. se
> ega on võib-olla seal kokku koguneda mõttekam?. si
> in pole palju liikumist näha. pole seega raha eest
> mõtet midagi teha-luua.hea kui rahatagi rahvas sõ
> na võtab. mida huvilised arvavad?

See ju näoraamat ja igaüks ei taha seal oma näoga (eriti alguses) kirjutada ju.

Koduleht on ikka parem.
 
koer 10. juuni 2015, kl 15.16
eheh, võta hari pepust välja ja loe teema uuesti ja rahulikult läbi,
ja mis sunnib sind selles teemas kräunuma,
kui ei meeldi, ei sobi, ole vait, keda huvitab, et maalile see teema ei paku huvi.
õudukas on see kassirass
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!