Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Eestlased välismaal
probleem
 
.... 16. märts 2016, kl 17.11
Kas keegi osakab öelda kust on vöimalik Soomes saada abi palgaprobleemidele.Oma ametiühing ei anna mingeid konkreetseid ja pöhjendatud vastuseid.
 
Tahaks Teada 16. märts 2016, kl 17.48
Oled sa kaalunud raha eest nìkkumìst?
Räägitakse et mõjub väga hästi rahakotile!
 
ilma naljata 16. märts 2016, kl 17.53
Debiil kl 17.48,kas üritad olla vaimukas?
 
vast aitab 16. märts 2016, kl 20.26
http://www.annemariepietila.com/
 
16. märts 2016, kl 20.52
ilma naljata Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Debiil kl 17.48,kas üritad olla vaimukas?

Tõde on valus? Onju? :D
 
saab... 16. märts 2016, kl 22.55
...ka nii, et otsid oma ametiühingust vastava TeS-i ja sellest saad juba välja rehkendada enam-vähem täpselt sinu ametile vastava palga. Ainult ametiühing saab siis aidata, kui tööandja on tööandjate liidu liige.
 
Tiiu 17. märts 2016, kl 10.38
Ei see ametiühing ei aita. Vaadake TV ja mõelge, et need liitude johtajat on varsti terve aasta teinud mingeid lepinguid aga tulemust ei ole. Ühe liidu esimehe palk on 10000-15000 kuus aga ainult mölisemise ja koosolekute eest. Kui ikka palgaga on p..lohku tõmmatud, siis aitab ikka töökaitse.
 
saab... 17. märts 2016, kl 21.16
... . Sõltub ka sellest, kui kaua sa ametiühingu liige oled olnud ja kas liikmemaksud on makstud. Siin on veel palju punkte, mis tulevad endale selgeks teha. Alusta Töölepingu Seadusest.
 
.... 18. märts 2016, kl 09.33
Palgaga on köik ok,aga on jäänud saamata lisad ühe konkreetse töö eest.Soomlastele makstakse,aga minule ei.Kui hakkasin seda ametiühingu kaudu selgitama,ei saanud ma sealt mingeid konkreetseid vastuseid.Oli vaid üks keerutamine ja väga segane jutt.Tänaseks olen ametiühingust ära tulnud,sest pole kuulnud et keegi eestlane oleks sealt abi saanud,ka mina kuulun nende hulka.Töökaitse ei tegele palkadega,nemad ütlevad et see on ametiühingu teema.Olen pöördunud ka ühe advokaadi poole.Tema vastus oli selline,et antud juhtum on kohtu kaudu selgitatav.Mina olen eestlane Soomes ja see saab mulle olema väga raske.Peale kohut muutub suhtumine minusse töökohal.Soovitati olla rahul selle palgaga mis on mulle määratud.olgugi et mind on diskrimineeritud,peaksin ma ikkagi olema rahul.See on meie eestlaste saatus Soomes.
 
saab... 18. märts 2016, kl 16.27
... . Tee tööandjale kirjalik küsimus. Sellele on ta kohustatud vastama kirjalikult, minu mäletamist mööda 10-ne päeva jooksul. Muidugi seab see sind löögi alla ja võib-olla tuleb tõesti uue töökoha järele vaadata, kuid siin tuleb sel juhul juba kiusamine ja ka kõrvaletõrjumine küsimuse alla ja kui kindlad tõendid on olemas, siis tuleb kohtu poole pöörduda. Teil peaks olema töökaitse esimees või töökaitse volinik töökohas olemas. Kahjuks ma ei tea, mis alal sa töötad ja on see mõni suurem firma ja palju on teil töölisi.
 
... 18. märts 2016, kl 16.38
Kõrvale tõrjumist on juba olnud,kui mind jäeti ilma sellest töölisast.Tänaseks olen juba ametiühingust välja astunud,kuna see on mötetu maksmine.Vöin selle kirjaliku küsimuse esitada,aga seda asutust kuhu sellega edasi minna pole.Töökaitse sellega ei tegele.
 
saab... 18. märts 2016, kl 18.16
Mis töölisa see oli ja kas sellekohane töökäsk on sul olemas?
Soovitan sellisel juhul tulevikus võtta kirjalik töökäsk, et ei tekiks sõnast taganemist. Teisel juhul on see võimalik ümber arvutada palgaliseks vabaks päevaks või iga-aastasele puhkusele lisaks. Ma küll ei tea, mis summast on jutt, kuid sul tuleb mingisugusedki dokumendid saada tehtud töö kohta ja töökaitses etujen valvonta ametnikuga ühendust võtta.
 
... 18. märts 2016, kl 23.34
Selle töölisa kohta on olemas töökäsk.See puudutab köiki osakonna töölisi.ja mina olen ainuke kes seda ei saa.Kuulsin sellest lisast täiesti juhuslikult.See on kuus 49 euri ja saamata on see lisa mul aastast 2009.
Kas tohin kysida,kuidas tead seadusi??Oled Sa ise ka Soomes tööl?
 
saab... 19. märts 2016, kl 01.57
... . Jah
 
... 19. märts 2016, kl 08.41
Kas saaksin Sinuga privaatselt sellest rääkida?
 
saab... 19. märts 2016, kl 11.03
... . Saab.
 
Tiiu 19. märts 2016, kl 11.04
Eestlased on nn.astunud nende liitude liikmeteks ikka sellepärast, et juhul kui jääd töötuks, siis liit maksab sulle mingi aja mingi %-i endisest palgast. Muidu on need liidud ikka muidu sööjate armee.
 
.. 19. märts 2016, kl 13.58
Kuidas see önnestuks?Kas jätad oma meili?
 
saab... 19. märts 2016, kl 14.49
...lihtsamalt,kui ütled, kus kandis elad. Võib-olla oleme sama kandi inimesed. Siis poleks mingit aja probleemi - öösiti kirjutamine ja vastuste valvamine jääksid olemata.
 
ei mõista 19. märts 2016, kl 19.15
mine ütle pomole, et pappi on vaja - teistele maksad, miks mulle ei maksa? ajad asja keeruliseks - mökitad mingites ametiühingutes, käid ja inised, selle asemel, et asi oma töökohal selgeks rääkida.
 
.. 19. märts 2016, kl 19.15
Mina elan Itä-Helsinkis.Itäkeskus oleks väga lähedal.
 
saab... 19. märts 2016, kl 23.06
Ma olen Helsingist loodes ca 160 km. 0509233519 on tlf.
 
.. 20. märts 2016, kl 07.43
Ma tänan Sind.Helistan!
 
Teemaalgataja 21. märts 2016, kl 09.17
Tänan, et helistasid aga abi sellest kõnest ei olnud. Aga veel kord kiitos ja muideks, sul oli kena hääl.
 
saab... 21. märts 2016, kl 16.57
... . Milles siis nüüd küsimus on? Kas kõik on tööjuures selja pööranud?
 
saab... 23. aprill 2016, kl 10.16
Kas su probleem on lahenenud või võitlus kestab veelgi?
 
Ei pea liidus olema 23. aprill 2016, kl 10.54
Tiiu Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Eestlased on nn.astunud nende liitude liikmeteks i
> kka sellepärast, et juhul kui jääd töötuks, siis l
> iit maksab sulle mingi aja mingi %-i endisest palg
> ast. Muidu on need liidud ikka muidu sööjate armee
> .


Piisab, kui oled töötukassa liige ja peakski olema, siis saab töötuks jäädes palju suuremat raha kui Kelast.

Näiteks võib lugeda kasvõi Wikipediast:

https://fi.wikipedia.org/wiki/Yleinen_ty%C3%B6tt%C3%B6myyskassa

.
 
Täitsa huvitaks 23. aprill 2016, kl 17.29
mis on selle rea nimi palgalehel, mille järgi soomlastele makstakse 49€ ja eestlastele mitte. Kahtlustan, et teemaalgataja on järjekordne mitte millestki arusaav eestlane. Kusagilt on kuulnud, et keegi saab midagi. Kui oled ametlikult tööl, on oma palgaarvestaja kaudu kõik võimalik välja selgitada, mitte ei pea seda tegema kommentaariumites.
 
saab... 23. aprill 2016, kl 22.47
Palgaarvestaja paraku maksab palka talle etteantud andmete põhjal, mitte ei tegele asutuse juhtkonna ja tööliste/teenistujate vaheliste probleemide lahendamisega.
 
To saab... 24. aprill 2016, kl 09.59
Siis ilmselt erinev suhtumine. Meil küll saab palgaarvestaja käest küsida ja meeleldi räägib asjad lahti.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!