Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Eestlased välismaal
helsingis naistearstile
 
marika 05. märts 2013, kl 15.15
Pole siin naistearstil käinud, oigupoolest pole yldse arstiabi vaja olnud. Kela kaart on olemas. Kuhu peaksin minema, kas tavalistes elukohajärgsetes tervisekeskustes on ka need arstid voi on koik erakakliinikud?
 
juulika 05. märts 2013, kl 21.16
esmalt mine ikka esimesse klassi tähti õppima
 
Enni 05. märts 2013, kl 23.26
Liigub siin alles lolle nagu Juulika
 
Juulikale 06. märts 2013, kl 00.31
See muutub juba lausa naeruväärseks kuidas osade inimeste missioon tundubki olevat siin foorumis täpitähtede üle ilkumas käia. Lõpetage ära, see nali on end ammendanud.
 
juulikale 06. märts 2013, kl 08.39
kas midagi muud pole teha kui lollusi kirjutada, tegele millegi targemaga.
 
oi 06. märts 2013, kl 09.00
Tervisekeskuses tavaliselt naistearsti pole. Ehk on ka erandeid, ma ei tea. Olen käinud eraarstil - ja see on t6esti väga kallis. Kuna mu sissetulekud olid sel ajal väikesed (kuigi käisin tööl), sain selle raha toimetulekutoetuses tagasi.
 
miskipärast 06. märts 2013, kl 09.21
minule öeldi (naiste)haigla infotelefonilt, et peab olema SAATEKIRI oma tervisekeskusest. Seal küll naistearst võtab vastu, aga neil puudub seal igasugune aparatuur (nt. ultraheli) - maal elan ja ikkagi arusaamatu, miks on vaja seda saatekirja, kasvõi tavapäraseks kontrolliks. Eks pead oma tervisekeskusest seda asja küsima, et mis ja kuidas. Korra olen käinud eraarstil, paar aastat tagasi, maksin 80 eurot. Suurt targemaks ei saanud oma probleemi puhul.
 
marika 06. märts 2013, kl 09.43
Okei, tänan vastuste eest. Mul lihtsalt vaja rasest. vast. pille. Kas keegi käib siit ka Eestisse ükskõik millise arsti juurde? Ja kas Kela on korvanud mingi summa visiiditasult, tablettidelt?
 
aastaid soomes 06. märts 2013, kl 10.10
Rasestumisvastaiseid tablette vöid saada ka oma elukohajärgsest ehkäsyneuvolasta.

Teine variant on minna polikliinikusse, seal yldarst peaks tegema ka "ylevaatust" ja tabletid välja kirjutama (tase pole enamasti kyll kiitta)

Kolmas variant on minna erapolikliinikusse (näiteks Diacor, Mehiläinen) gynelle. Teeb kontrolli, vötab vajadusel papa, annab tabletiretsepti. Maksab umbes 60-100e. Endal erakatest hea kogemus, klienditeenindus on ok. Samuti vöid uurida, äkki työkoht maksab gyne. Minu työterveyshuoltoon näiteks kuulub tasuta gyne korra aastas.

Haiglasse naistearstile töepoolest ei pääse kui saatekirjaga. St. et oled oma polikliinuks käinyd ja yldarst on avastanud mingi sellise probleemi, mida tema lahendada ei suuda (tabletiretsept vaevalt et selline on)
 
ex ole 06. märts 2013, kl 14.41
to aastaid soomes
ükski polikliinik ei vöta sind vastu ilma saatekirjata
Alustatakse oma TERVEYSASEMALT,see ei ole polikliinik.
 
aastaid soomes 06. märts 2013, kl 16.11
Minu arusaama järgi terveyskeskus on sama asi kui eesti möistes polikliinik..... Ju siis olen eksinud?!

Palun siis tölget eesti keelde sönale terveysasema. Ja eesti keelsele sönale polkiliinik tahaksin soomekeelset tölget.

Mul pole vaja siis teinekord valet infi anda ;)
 
helsingist 06. märts 2013, kl 16.25
Soomes sa ju valid ise omale perearsti.

Nt. Helsingis Pihlajamäen terveyasemas on tööl Venemaalt tulnud perearst Jelena Kamke, kes on ka günekoloog ja ongi probleem lahendatud, soojalt soovitan;
 
Aasta Soomes 08. märts 2013, kl 16.04
Mina võtan retsepti Eestist (pooleks aastaks), oma endiselt perearstilt (selleks pöördun pereõe poole). Ravim on 50% soodustusega ja apteegis peab Kela kaardi koopia retseptiga kaasas olema. Loomulikult ostan ravimi eesti apteeghist:)
 
ex ole 11. märts 2013, kl 14.43
to aastaid soomes
terveysasema=ambulatoorium ehk trendikamalt tänäpäeval tervisekeskus
polikliinik= soome keeles poliklinikka= erialaarstide vastuvött
 
Anneli 17. märts 2013, kl 00.10
Kas keegi teab kas Tamperes on ka mõni eesti naistearst tööl...
 
Tre-s 11. aprill 2013, kl 07.48
Anneli Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kas keegi teab kas Tamperes on ka mõni eesti naist
> earst tööl...

*
Veronika Tuimala on Eestist
http://www.koskiklinikka.fi/index.php/laakarihaku/199
Siin märgitud pole, aga räägib eesti keelt väga hästi.
 
Kersti 14. aprill 2013, kl 14.40
Hea mõte eestlastest arstid üles loetleda. Endal kahjuks kogemused puuduvad. Ei ole siiani arstiabi Soomes kasutanud. Mind huvitavad Helsingis töötavad eesti keelt kõnelevad arstid.
 
Liina 27. juuni 2014, kl 17.00
Mind huvitavad Espoos töötavad günekoloogid....
 
gyn 27. juuni 2014, kl 17.11
Oma arstilt saad retsepti.
Ka muud mured algul seal, vajadusel seedetakse mingile uuringule või eriarstile saatekirjaga.
Kui kohe eriarstile tahad, siis maksad. Einevatel arstidel on erinevad taksid ka - mõne vastuvõtt on 50€, teisel 105€.
Kui raha üleliia pole ja niisama rutiinne asi, siis pole küll eraarstile minna.

to: LIINA
https://www.google.fi/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=Naistenl%C3%A4%C3%A4k%C3%A4ri%2BEspoo

.
.
 
juula 01. november 2016, kl 12.50
Kas Espoos töötab mõni eesti keelt rääkiv günekoloog?
 
Aga eesti meest huvitab 09. november 2016, kl 08.42
Liina Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Mind huvitavad Espoos töötavad günekoloogid....
KUNA eestimaa naised -oma IsAdekoju tagasi jõuavad (Head isadepäiva) ,,olgu et siin kodus, naistearstile pääseb küll
aga eestis -ainult ootamisega !
 
MAARIKA---TE--LE ___MEES KÜSIB 13. veebruar 2017, kl 09.42
marika Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Pole siin naistearstil käinud, oigupoolest pole yl
> dse arstiabi vaja olnud. Kela kaart on olemas. Kuh
> u peaksin minema, kas tavalistes elukohajärgsetes
> tervisekeskustes on ka need arstid voi on koik era
> kakliinikud?
AGA KAS OLETE NAISED -----MEESTEARSTIDE POOLE SEAL RIIGIS PÖÖRDUDA:::
ON IKKA SIIN NAISTEARSTE ..EESTIS ON ISEGI VÄGA PALJU;;; -- JA JÄLGI KA ---- SUURT JÄRJEKORDA -- EESTIMAALE ;; KAS ---VÕIB JUBA ASJAGA --PÄRIS KIIRE OLLA ???
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!