Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Ilusalong
rohelised silmad
 
hee 25. märts 2003, kl 15.33
vanasti öeldi - sõstrasilmad ;-)
 
Styg 25. märts 2003, kl 15.34
jusht.... selle jutu peale mina ka jõllitasin peeglisse tykk aega.... no ei saa nimetada omi silmi millekski muuks kui rohelisteks.... olenevalt valgusest on sees kas kollakat või hallikat tooni, aga põhivärv ikkagi roheline. hallid kohe kindlasti ei ole. pruunid-kollased ammugi mitte.

poliitiliselt korrektne olla püüdes: Styg omab ROHEKAID slimi :)

lauvärvidest niipalju, et see ju sõltub ikkagi nahatoonist ja juuksevärvist ka. näiteks kuldsed-pruunikad toonid ei lähe mulle kohe mitte: nahk hästi hele, juuksed mustaks värvitud. lilla sobib selline tagasihoidlikum, punakam. roosakad toonid sobivad hästi. külmad jääsinised ka. eriti hästi aga sobib üks selline kummaline värv, mis on nagu segu hallist, lillast ja roosast: ei tea, kuidas seda nimetama peaks.
 
arvamus 25. märts 2003, kl 15.36

minu silmad on kah rohekas-hallikad.Aga miskipärast tuttavad nimetavad neid rohelisteks.Mida siis uskuda?
 
Merka 25. märts 2003, kl 15.39
Sorry, et julgesin üldse küsida. Ei teadnud, et vaja enne üks täpne silma vikerkesta uuring läbi viia kui siin üles astuda. Mul jah sellised heledad silmad, hallikassinist tooni juures. Peale selle veel väike sünnimärk ka.
 
marite 25. märts 2003, kl 15.45

Mis te tõmblete siin oma silmavärvi pärast - on sellist värvi nagu on!
Kandke värvilisi läätsesid, kes rahul pole!!
Ja ärge mõnitage teisi silmavärvi pärast! Eriti lapsik!
Ps! Mul ühel tuttaval on üks silm pruun ja teine rohekas hall! Vot! Ja väga kihvt on!

marite
*suurte-suurte imeilusate sinakas-rohekate silmade ja pikkade ripsmete omanik - superrahul ja mind absoluutselt ei kõiguta, kui keegi arvab, at mu silmad pole ilusad.
 
krakovi würst 25. märts 2003, kl 16.13
Pähh,a mul on kogu aeg punased silmad
 
Mirell 25. märts 2003, kl 16.16

ROOSA lauvärv!!!(ise ka roheliste omanik)
 
Roheline!!! 25. märts 2003, kl 16.29
oodake veel nii kuu ja siis minge loodusesse ja te saate teada mis värvi on roheline värv.
ärge tulge pärast rääkima, et teil on rohelised silmad...
 
Blossom 25. märts 2003, kl 17.24
A minul on mererohelised silmad ja ühe silma vikerkest on pooleldi pruun. Kõik jumestajad, ja neid ei ole ma mitte vähe läbi käinud, on neid kokkuvõttes rohelisteks nimetanud. A tuleb välja, et siin foorumis käijad teavad minu silmavärvi hoopis paremini!
Aga see on kummaline küll kuidas vesiste hallsilmade omanikud kohe kadedusest vahutama kukuvad ja üritavad siniste ja roheliste silmade omanikele selgeks teha, et tegelikult on kõik ikka ühtmoodi hallid. Selge see, et ega keegi siin ei mõelnudki, et tal mürkrohelised või rohurohelised silmad on.
 
gööl 25. märts 2003, kl 17.29
just sinised ja hallid silmad kõige ilusamad
 
ccc 25. märts 2003, kl 17.45
No minu teada on ka sinist ja pruuni värvi silmi väga erinevaid - helesinised, tumesinised, hallikassinised; tumepruunid/helepruunid ja silmaomanikud ütlevad ikka, et neil on sinised/pruunid silmad. Samuti on olemas erinevaid rohelisi (väga hästi saab seda näit. läätsi ostma minnes teada) - mereroheline, mürkroheline, samblaroheline. Ja kõik nad on rohelised. Võibolla tõesti mürkrohelist ja samblarohelist kohtab harvemini, aga see ei tee veel mereroheliste silmadega inimest hallisilmseks!!!
PS. arvan, et mereroh.-ga sobivad väga hästi kõik soojad juuksetoonid (punased, kuldpruunid jms) ja näit. helelilla silmameik, samblarohelise silmaga aga jätab päris toreda efekti heledamad lauvärvid (ka näit. heleroheline) - sellised külmemad.
Jõudu
 
uudistaja 25. märts 2003, kl 19.05
tubli ccc!
tahtsin täpselt sama kirjutada, aga sa jõudsid ette.
teistele tobudele - no vaadake taevasinist või teksasinist ja öelge, kas kellelgi saavad tõesti sinised silmad olla:)
see silmavärv ongi selline sigri-migri ega ole peaaegu kunagi puhast tooni. ja võrrelge eestlaste pruune silme nt lõunamaalaste omadega, jääb mulje, et meil pole siin kellelgi seda päris õiget pruuni tooni.

ise ka roheliste silmadega, "poliitiliselt korrektsetele" tuleks öelda, et hallikat tooni silmad helepruunide täppidega:)
 
väikeMy 25. märts 2003, kl 19.42
krt, see nõme tärn punkt tärn (*.*) võib enda ükskõik mis värvi silmad endale p...sse pista ja jätku pruunid ja tumedad silmad rahule :#
mina ei istu päevad läbi arvutis ega mõnita puhtast kadedusest kellegi silmavärvi.
nii et igaüks - oma asjade juurde
My-väike-kuri-pruunisilmne-ja sellega vääga rahul :)
 
sinisilm 25. märts 2003, kl 22.56
Silmade värv võib olla inimesel ükskõik milline va pruun. Pruunid simad on kurjad ja eriti jube on veel siis, kui juuksed on blondid.Ära pahanda väikeMy:)
 
Filifjonka 25. märts 2003, kl 23.16
minu meelest s6ltub silmade varvivarjund palju valgusest, tavalise paevavalgusega on mul hallikasrohelised silmad, paikesega on kyll taitsa rohelised. Ahjaa, minu meelest meeleolu/fyysiline seisund ka kuidagi m6jutab -- kui m6ni 6htu oled taiesti loppis ja vasinud, on silmad sellised hele-helehallid. Kummaline vark.
 
kribu 26. märts 2003, kl 11.23
eheee, päris lahe sõim silma teemal käib siin;)))! Eriti jabur on nimetada sedajaseda tooni silmi ilusateks ja sedajaseda tooni silmi jubedateks, koledateks vms. Pole ühelegi end rohesilmseks pidavale öelnud, et tal on koledad hallid silmad, silmad võivad olla ka väga ilusad, aga ikkagi hallid. Ilusa silma teeb silma kuju, iirise muster ja silma suurus+ kogu komplekt- ripsmed, kulmud, sümmeetria sinna juurde. Värvil on siin väga vähe tähtsust.
Siniseid silmi on ka vähe, ometi on mulle ühed vähesed väga sinised juhtunud, aga komplimete saan enamasti silmakuju ja ripsmete pikkuse- tumeduse, mitte silmavärvi kohta.
 
Andrus 26. märts 2003, kl 11.24
Mulle meeldivad küll lõunamaa eksootilised naised ja neil on valdavalt tumedad pruunid silmad, aga loomulikult kui mõni Eesti võltsblond on pruunide silmadega, siis ega seal ilu küll ei ole. Kõik oleneb ikka sobivusest.
 
tibi 26. märts 2003, kl 12.22
Mirell ütles ainsana, et roosa. nõustun temaga täielikult. heleroosa lauvärv teeb mu silmad täiesti roheliseks. muidu on hallikad.
aga emal olid mul helehelerohelised silmad. lausa uskumatult rohelised. nagu mingil näkil...
 
baura 26. märts 2003, kl 13.00
lihtsalt segan korra vahele, järsku saab lepitada:

geneeetiliselt on võimalik ainult kaks silmavärvi- sinine ja pruun, kõik ülejäänud toonid on nende segu (siis vastavalt kumb ülekaalus on).
Tuletage 12 kl bioloogiat meelde ja ärge tülitsege selle üle kas rohelisi silmi on olemas või mitte, sest bioloogiliselt ROHELISI silmi kui ding an sich olemas ei ole. Järelikult kehtib vana tuntud tõde: ilu on vaatja silmades või siis antud juhul parafraseering- roheline on vaatja silmades.
 
safi 26. märts 2003, kl 13.52
baura pani täppi! jah, nii ongi. ma ka roheliste silmadega, s.t. sinakashallid kollakaspruuni sik-sakiga. mulje jääb - roheline. eks kunstiõpetuses sai õpitud ka, et sinine+kollane=roheline.
 
sidney 26. märts 2003, kl 14.23
...läks ka selle jutu peale peegli ette kontrollima ja no täitsa rohelised, tee mis tahad.
 
alkokoll 26. märts 2003, kl 16.05
Appii!! Sure maha millised õelad mutid siin käivad. Keegi tahtis ju teada missugune silmameik talle võiks sobida.
 
Mirell 26. märts 2003, kl 16.58
Looduses käidud ja roheline ka nähtud.Minu mees ikka ütleb mulle kui ma pruunid läätsed silma panen ,et "võta ära ma tahan neid ilusaid ROHELISI silmi näha millesse ma armusin" või siis küsitakse ,et kas sa kannan rohelisi läätsesi jne. Võta nüüd siis kinni eksju.Loomulikult on silmavärv igas valguses erinev ,aga kui ta päevavalguses ON roheline siis....?
Enamjaolt jutt mõeldud Roheline!!,le
 
Mirell 26. märts 2003, kl 16.59
Looduses käidud ja roheline ka nähtud.Minu mees ikka ütleb mulle kui ma pruunid läätsed silma panen ,et "võta ära ma tahan neid ilusaid ROHELISI silmi näha millesse ma armusin" või siis küsitakse ,et kas sa kannan rohelisi läätsesi jne. Võta nüüd siis kinni eksju.Loomulikult on silmavärv igas valguses erinev ,aga kui ta päevavalguses ON roheline siis....?
Enamjaolt jutt mõeldud Roheline!!,le
 
freya 27. märts 2003, kl 22.53
Jõudsin lugeda läbi! Ise arvan küll ka,et pole tõeliselt roheliste silmadega inimesi palju.Vähemalt eestlaste seas.On jah õige-et ROHEKAD,mitte rohelised.Ise kuulun õnnetuseks nende viimaste hulka.Rohelised jah.Miks õnnetuseks?Tihti olen pidanud tõestama,et mul pole läätsed!Mõni tuleb või silmi katsuma.Kasutan ainult rohelisi ripsmetušše,lauvärvi ei kasutagi.Juuksetoon on šatään,olen väga-väga heleda nahaga.Päritolult sakslanna.
 
uss 28. märts 2003, kl 21.43
Paistab, et mõni inimene lihtsalt tõmbab piirid värvide vahele pisut omamoodi. Saadaks need rohesilmad kusagile aparaatide alla silmavärvi mõõtma, klassifitseeruks vähemalt pooled, ma arvan, harilikeks sinisilmadeks :-)

Võin muidugi eksida -- sel juhul on mul ka rohelised silmad, mitte sinakashallid.

Aga esiletoomiseks mu meelest sobib, kui riietuses nii umbes õlgade kõrgusel silmadega just enam-vähem samu värvitoone sees on. Piisab ka vähesest, kuid tasub proovida ka silmadega sama värvi pluusi või kasvõi salli.
 
mari 30. märts 2003, kl 21.21
no täitsa naerma ajab, millises ahvivaimustuses mõned siin iseendast on: et mul ikka need kõige rohelisemad/sinisemad/pruunimad silmad ja kõige pikemad ja kaardus ripsmed ja jumal teab mis veel. See eneseimetlemine on siin lausa haiglane mõnel.
 
Nojah 16. märts 2013, kl 23.29
Minul on rohelised silmad.Kasutan lillakasid toone , kuldnelilla selline särav sobib ka. Pruun teeb mind vanemaks.Need kes siin räägivad erakordsest päris rohelisest silmavärvist räägivad heleroheliste silmsetest - rohelise silmse toone on erinevaid.minul on nuttes helerohelised mitte nuttes tumerohelised ,kusjuures rohelised ( mitte mururohelised nagu erand juhul kellegil on)vöi hele rohelised.Roheline on roheline.Mu isal olid pruunid silmad ja emal on kollakas hallid , mina peres ainukesena sain endale rohelised silmad.
 
madis89 18. aprill 2023, kl 22.33
mul on küll särav rohelised silmad
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!