Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Ilusalong
Arutelu: nafta jm sodi vabad tooted
 
JJ 29. aprill 2009, kl 15.42
Tere!

Kas ja kust olete leidnud ihuhooldustooteid, kosmeetikume ja shampoone-palsameid, mis ei sisaldaks igasugust jama? Olles nüüd mitu päeva erinevates kauplustes ja apteekides etikette lugenud, on tulemus üsna kehv. On tooteid, mis sisaldavad parabeene, nii et seda nägu. Kui parabeene pole, siis ilma sodium laureth...mis see viimane "s" tal oligi, sõnaga SLS-ta ei leia midagi jne jne jne.
Ostsin apteegist prooviks Avene kreemi ja puhastusgeeli. Aga tahaksin ka shampoone ja palsameid, peitepulgast rääkimata. Avenel on see viimane olemas, aga apteegis mitte (või on keegi näinud?)

Komistasin juhuslikult sellise firma otsa:
http://www.alpenglowskincare.com/html/our_mission.html

Aga...nad asuvad Alaskal:)

Mulle väga meeldib nende filosoofia ja toodete koostis ja nb! tahkena toodetavad shampoonid, mis kõik on paksendatud ja vahutama pandud inimorganismile sõbralike algainetega.

Vahest oskab keegi teist mõnd lähemal asuvat ettevõtet soovitada, kel samalaadsed põhimõtted ja tooted ning kasvõi netikaudne tellimisvõimalus olemas?
 
lll 29. aprill 2009, kl 16.21
Aktiivne link:
http://www.alpenglowskincare.com/html/our_mission.html

P.S. Kui kasutad Avene kreemi, siis soovitan selle koostisosi veelkord vaadata. Mingid kreemid sisaldava Avenel mineraalõli ehk paraffinum liquidum-it ehk mineral oil-i.
 
nuv 29. aprill 2009, kl 16.47
Avenes on jah mineraalõli, aga samas minu probleemsele nahale sobib väga hästi. Olen kasutanud Clean-Ac pesukreemi ja näokreemi.
Shampoonidest avastasin enda jaoks Korrese (müügil näiteks kaubamajas) kus pole ka silikoone, mineraalõlisid ja propüleenglükooli (silt vähemalt väidab nii). Ja mis põhiline- üle pika aja leidsin shampooni mis mulle väga hästi sobib. Korrese kreeme pole veel jõudnud proovida.
 
Helen 29. aprill 2009, kl 16.48
Mina kasutan Weledat näole ja kehale, väga rahul toodetega.
 
a 29. aprill 2009, kl 17.31
nii Korres kui Weleda sisaldavad alkoholi, mulle jälle see ei sobi. Aga hea otsimise puhul leiab ka lähemalt tooteid. Joik on siiani sobinud.
 
Salme 29. aprill 2009, kl 19.10
Mina kasutan Korrese metsiku roosi päevakreemi. Umbes samal ajal alustasin ka mineraalmeigi kasutamisega ja näonahk on paremaks läinud küll, ega ennegi ei olnud hullu, aga aeg-ajalt tekkisid mõned vistrikud. Nüüd tekib neid harvem, kui üldse.

Eelnevalt Avene kreem, mis ka alguses tundus, et sobis, aga teist tuubi ei jõudnudki lõpuni kasutada, ummistas poore ikkagi.
 
Helen 29. aprill 2009, kl 19.16
Joik'i kreemid sisaldavad ka säilitusaineid.
 
JJ 29. aprill 2009, kl 21.49
Joiki ja Weleda koostisega tutvusin mõnda aega tagasi, mõlemas oli kas SLS-i või parabeene.
Avene enda kodukalt vaatasin kõigi toodete koostised läbi ja leidsin ainult ühest silikooni, teistelt ei midagi sellist.
Võib-olla pole siis kodulehel kogu koostis olemas?
 
Helen 29. aprill 2009, kl 22.09
Joik ega Weleda ei kasuta kumbki oma toodetes parabeene (Joik kasutab parabeenide asemel midagi muud), www.cosmeticsdatabase.com vaadates on Weledal väga head näitajad.

Avene kreemid sisaldavad mineraalõli. Joik ei meeldi mulle oma väga vängete lõhnade pärast, eriti ihupiimad.
 
kkk 29. aprill 2009, kl 22.39
kasutan dr hauschka ja urtekram tooteid. lisaks naturaalseid õlisid (jojoba- ja kuningakepiõli)
 
mimi 30. aprill 2009, kl 00.48
aga kuidas eucerin ja essex selles kontekstis on? keegi kasutab?

ise kasutan ka muidu näokreemi asemel apteegist ostetud jojobaõli. mõjub küll paremini kui tavaline kreem.
 
Han 30. aprill 2009, kl 01.00
Dr Hauschka on minu meelest parim. Kahjuks rahakott ei võimalda kogu aeg tooteid endale soetada. Hauschkal on ka veel meigitooted, aga olen proovinud ainult peitepulka ning puudrit. Peitepulk hajus kuidagi väga kiirelt päeva jooksul minema ning puuder lihtsalt okei. Kreemid, šampoonid (eriti vahukommi lõhnaline palsam!), kehaõlid - täiesti suurepärane. Paljudele hakkab vastu spetsiifiline lõhn (väidetavalt arstirohikapi lõhn), aga mina jällegi jumaldan seda. Eriti meeldib ühe päevakreemi lõhn, seal on koostisaineks sidrunhein...
Weleda meeldib, eriti iirise näovesi. Eurecinilt kasutasin kunagi nö külma ilma kreemi ja meeldis, aga ei olnud vau-efekti ja enam ei ole ühtegi toodet ostnud. Essexilt kasutan täiesti tavalist baaskreemi (kollases totsikus) ja rasvasemat kreemi, kui nahk ketendama hakkab (valge totsik, rohelise kirjaga). Kiidan Essexit. Väga meeldib.
 
LiisK 30. aprill 2009, kl 02.59
mul joigi puhastusolid, eterlikud ka sekka segatud - need ilma sailitusaineteta
kitsepiima kehakreemis oli jah mingit imelikku emulgaatorit sees, mis kuigi looduslik ei tundunud.
 
ööbik 30. aprill 2009, kl 10.44
Avene Avene Tolerance Extreme Soothing Cream koostisosad:

Water (Aqua), Glycerin, Mineral Oil (Paraffinum Liquidum), Squalane, Carthamus Tinctorius (Hybrid Safflower) Seed Oil, (Carthamus Tinctorius), Cyclomethicone, Glyceryl Stearate, Sodium Carbomer, Titanium Dioxide.

See kolmas komponent- Mineral Oil (Paraffinum Liquidum)- on ju samuti nafta jääkprodukt. Minul näiteks põhjustab see aine tugevat pooride ummistumist (mis muidugi ei välista, et mõnele väga hästi sobib). Cyclomethicone peaks ka silikoon olema? Avenet mingiks eriliseks looduskosmeetikaks nüüd küll pidada ei saa.

Ise soovitaks dr. Hauschkat ning Eesti enda Joiki ning Ingli Paid. Samas ei maksa selle parabeenide, silikoonide jms otsimisega ka liiale minna. Kui tahad 100% puhast kosmeetikat, siis tuleb seda ise peenral kasvatada ja kokku segada.
 
Ann 30. aprill 2009, kl 14.05
Juuksehooldusest soovitan Kemoni tooteid (müügil juuksurisalongides), need on küll SLS vabad ja üks värvisari on PPD vaba. Hästi hea sari aga ei ole väga levinud veel.
 
ayanna 30. aprill 2009, kl 18.25
Kaubamajas on mitu looduslike kreemide br2ndi (Thann, Korres jm). K6iki kasutanud ei ole ja t2pselt ei tea, mis mida sisaldab. Eesti omadest olen rahule j22nud Joiki kreemidega. Kosmeetikast muidugi k6ige puhtam on mineraalkosmeetika, Eestis on saadaval Bellapierre Rotermanni kaubamajas. Seal ka v2ga head parabeenivabad n2ohooldustooted. Looduslikke sampoone ja seepe peaks olema Foorumi keskuses yhes poes, mille nime ei m2leta:) Samas tean, et seal osad (vedelamad) tooted sisaldavad parabeene.
 
Helen 01. mai 2009, kl 12.27
to ayanna:

Ilmselt mõtled Lush'i shampoone, need sisaldavad kõik sulfaate.
 
JJ 01. mai 2009, kl 13.03
Jah, olen aru saanud, et Avenega sai puusse pandud. Tutvusin enne ostu sooritamist nende kodulehel koostisega, aga see ei ole seal kaugeltki täielik. Apteegis enam üle ei vaadanud. Avenet ma looduskosmeetikaks ei peagi, pigem otsisin midagi, mis ei sisaldaks põhilist "sodi".

Weleda - xantani sisaldab. Kuigi väidetavalt on see looduslik kumm, ei pidanud see organismile sugugi hea olema.

Hauchka - olen kasutanud näoõli, mis väga meeldis. Edasi ostsin proovikomplekti kuivale nahale, millest päevakreem teoorias sobis (ehkki jäi kuidagi liiga pehme või rasune, olen harjunud pisut matistavate toodetega). Proovisin ka nende roosimaski ja....sain hirmsa lööbe, millega praegu maadlen. Hauchka sisaldab ka alkoholi (saan aru, et teatud taimetõmmiseid saabki alkoholis leotades, ent siiski - alkohol on nahka kuivatava ja nn janutunnet tekitava mõjuga).

Lush sisaldab jah sulfaate.

Ingli Paid kasutasin ka praegu paar kuud, aga kuivõrd neil samamoodi ei ole kirjas, millest koosneb nende baaskreem ja mis iganes geel neil seal veel sees on, siis väga ei usu, et see 100% looduslik on. Pigem saavutatakse looduslikkus eeterlike õlide lisamisega.

Eucerin, mida aastaid kasutasin, pole ka lisaainetest vaba. Ummistas poore.

Millistest Tallinna juuksurisalongidest Kemoni tooteid leida võib?

Ja joonealuselt - ma tõesti kaalun mingite gemüüsede kokkukeetmisega katsetada. Kes see ikka oma tervise eest hoolitseb, kui mitte ise.
 
notsu 01. mai 2009, kl 15.09
aga kas keegi on kasutanud neid Eesti kitsepiimaseepe. päris mitmed vist toodavad.
olen korra ostnud, tundub muidugi looduslikum kui palmolive dushigeel, aga siiski ka need seebid olid sellised vahutavad. kas see vaht võib tekkida ikka millestki looduslikust või siis on ka sulfaadid?
 
nell 01. mai 2009, kl 15.56
Olen kasutanud neid kodumaiseid kitsepiimaseepe ja mulle sobis. Nahk ei kiskunud peale pesu ja kreemitada polnud pärast pesu vaja. Natuke oli tunda kitsepiima lõhna aga see ei häirinud.
 
JJ 01. mai 2009, kl 16.15
Kui on puhas looduslik kraam, siis peaks vahutamise eest hoolitsema näiteks seebikivi.
 
Hm 01. mai 2009, kl 17.03
Šampoonidest-palsamitest saab Kaubamajast Avalon Organicsit.
Olen proovinud igasuguseid ökošampoone ja no sry minu rasusele kalduvaid, samas väga rikutid juustele jääb ökost väheseks. Kasutan Alternat mis on ka sulfaadivaba(aga parabeene täis).
Näokosmeetika tellin sellisest poest: http://www.theorganicbodycareshop.com/
Lisaks veel naturaalsed kümpressõlid:
http://www.balscand.ee/htdocs/?page=shop/index
 
Anu 01. mai 2009, kl 19.14
Täiesti looduslik Rootsi kosmeetika on Oriflame. Milleks jalgratast leiutada?
 
? 01. mai 2009, kl 19.19
Oriflame on parabeeni-, sulfaadi- ja silikoonivaba?
ma söön oma mütsi ära kui on!
 
hanna 01. mai 2009, kl 20.58
oriflame ja looduslik? IRW :DDD
 
Anu 01. mai 2009, kl 21.00
Tead ka või ainult lahmid huupi? Mille üle siin hirnuda on? Oled kasutanud et tead maha teha?
 
to Anu 01. mai 2009, kl 21.30
No kui sa nii hästi tead, siis haara vannitoast endal mõni Oriflame'i kreemitotsik ja pane koostisained siia kirja. Netis nad oma koostisaineid igatahes avaldada ei julge.
 
Anu 01. mai 2009, kl 21.35
Kreemipurk.... ja vannitoast??
Mkmmm ühe asjaga ajavad pilli lõhki ja teise külje pealt puuduvad igasugused teadmised kosmeetikumidest. Jäätist hoiad ka leivakapis ja vorsti radika all või?
 
jälle Anule 01. mai 2009, kl 21.51

no võta see purk siis radika alt, mõte vast jõudis ikka kohale?

midagi suutsin leida
ORIFLAME TIME REVERSING FACIAL OIL CAPSULES
Ingredient List:
cyclopentasiloxane, dimethiconol, glycine soja oil, limnanthes alba seed oil, perseagratissima oil, prunus persica kernel oil, ribes nigrum oil, sesamum indicum oil,tocopheryl acetate, parfum, linalool, citronellol

Lift Expert Re Defining Day Cream SPF 15
aqua, ethylhexyl methoxycinnamate, cyclopentasiloxane, glycerin, octocrylene, caprylic/capric triglyceride, butyl methoxydibenzoylmethane, myristyl myristate, cyclohexasiloxane, stearic acid, glyceryl stearate, peg-100 stearate, stearyl dimethicone, cetearyl alcohol, sodium polyacrylate, tocopheryl acetate, mica, phenoxyethanol, parfum, imidazolidinyl urea, peg-20 stearate, tetrahydroxypropyl ethylenediamine, methylparaben, pisum sativum extract, disodium edta, retinyl palmitate, alumina, secale cereale extract, propylparaben, silica, sodium citrate, ethylparaben, sodium hyaluronate, potassium sorbate, chlorphenesin, sodium methylparaben, bht, tin oxide, tocopherol, ci 77891

Koostisainete tähendust ei pea ma vist lahti seletama hakkama, su postitustest järeldasin, et tead kosmeetikumide looduslikkusest ise päris hästi.
 
veel 01. mai 2009, kl 21.52
aa ja need dushigeelid on Oriflame'il ka SLS'i täis.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!