Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Ilusalong
Arutelu: nafta jm sodi vabad tooted
 
viimasele 30. august 2009, kl 21.46
sinu kirjeldusest tundub,et oled veidi üle pingutanud nende õlidega, niipalju erinvaid asju ka polevaja teha.

ja ocm minu arust igapäevaseks puhastamiseks küll ei sobi.
 
viimasele veelkord 30. august 2009, kl 23.33
joiki siidiseerumil on ju kirjas, et kuivale nahale. nisuiduõli ka sees. muidugi tekitab punne.

ja peale ocm'i nagunii ekstra veelkord õli ei panda peale. + see igaõhtune rätiku-svammiga hõõrumine kindlasti väsitabki nahka.

samuti ma arvan, et kastoorõli on liiga raskepärane silma alla panemiseks.
 
viimasele veelkord 30. august 2009, kl 23.31
joiki siidiseerumil on ju kirjas, et kuivale nahale. nisuiduõli ka sees. muidugi tekitab punne.

ja peale ocm'i nagunii ekstra veelkord õli ei panda peale. + see igaõhtune rätiku-svammiga hõõrumine kindlasti väsitabki nahka.

samuti ma arvan, et kastoorõli on liiga raskepärane silma alla panemiseks.
 
kokkuvõtteks siis... 30. august 2009, kl 23.36
.. ma arvan, et sa kasutad liiga palju liiga intensiivseid tooteid.

see ei tähenda, et sa keemia peale tagasi peaksid minema. pese nägu mingi natruraalse seebiga vms, toniseeri kummeliteega ja niisuta jojoba/kibuvitsaõliga. see kõlbab silma alla ka.
 
küsin 31. august 2009, kl 11.16
Kas mitte Decléor-i tooted pole sodivabad?

Sodium lauryl sulfate vaba šampoon on:http://www.dermoshop.com/product.asp?id=12086
 
küsin 31. august 2009, kl 11.13
ei tea miks soome keelne läks, panin küll eesti keelse, aga sealt saab ka eesti keeles lugeda ja koostis on veel eraldi kirjas!
 
eem 31. august 2009, kl 14.37
Minu arust Decleor ei ole täiesti sodivaba.
 
to: liis 31. august 2009, kl 18.16
Mint concealer on ka tekitanud inimestel vistrikke, nii et asi võis selles olla!
 
liis 31. august 2009, kl 19.03
mmm. võibolla siis tõesti. mul on proovikomplektist veel alles, nii et proovin siis natuke aega ilma selle mint concealerita. vahepeal aga tellisin mad mineralsilt nii vedela kui pulbrilise foundationi. vaatan kumb mu nahale paremini istub. :) ja mad mineralsil on praegu ikka hullemad allahindlused. :)
 
valge 31. august 2009, kl 23.39
Aga kuidas te netist tellides oma jumestuskreemide tooni valite? Mul ei ole senini õnnestunud Eesti kaubandusest leida jumestuskreemi, mis minu heleda nahaga sobiks. Kõik jäävad oranžid ja inetud. Kõige normaalsem jäi tulemus ühe Body Shopi jumestuskreemiga, kuid see kahjuks parabeene ja muud sodi täis, nii et uut osta ei tahaks. Olen ka mineraalpuudri testreid tellinud, kuid ei oska neid üldse kasutada, nii et eelistaksin mõnda vedelat varianti. Ent värvinäidiste piltide järgi ei saa ju midagi valida, sest monitori kalibratsioonist ja foto kvaliteedist sõltub meeletult palju ning päris värv ei pruugi ligilähedanegi olla sellele, mida pildil näen. Kas tellite lihtsalt huupi või pakutakse mõnes firmas ka liquid foundation'ite testreid?
 
liis 01. september 2009, kl 01.37
no mina näiteks tean aastaid, et mu nahatoon on külm (vaata oma veene, nende värvi järgi otsitakse seda) ja absoluutselt nii hele, et ainuke eestis mitte eriti üle 200.- maksev jumestuskreem mis mulle sobib on artdeco rich treatment foundation nr 28 (light porcelain) kuna see on ainuke heledatest mis on roosaka-hallika tooniga. näiteks enamuste firmade ivory (mis on kõige heledam) on vägagi liiga kollakas.

testeritega olen välja selgitanud, et näiteks everyday mineralsist sobib mulle fair. ja siis sellest lähtudes tellisin mad mineralsi vedela foundationi ka fair (kõige heledam) ja kuna neid on kahes toonis (üks roosakate ja teine kollakate alatoonidega) siis selle roosaka. praegu on seal ka 70% aled, nii et mitte-tester maksis ka vaid $5.99

ja lihtsalt igaks juhuks viskasin otsa kõige heledama loose foundationi testeri, sest nende vedelaid võib ka pulbrilisel kujul oleva foundationiga segada. siis igaks juhuks selle pärast, et äkki tõesti on liiga tume.

eriti ei usu siiski. :)

kogu eksperiment koos postikuludega läks maksma umbes 150.- mis tõesti ei ole nii palju, et ma kohe ulguma hakkaks. ja kui sobib, raatsin edaspidi ka ilma aleta tellida. :)

p.s. artdeco tahan sellepärast välja vahetada, et... no vaata ülevalt koostist. :p
 
valge 01. september 2009, kl 02.29
Ma olen igasuguseid nippe oma nahatooni välja selgitamiseks proovinud, aga ikka ei saa täpselt aru, mis värvi ma siis olen, peale selle, et kõik ahhetavad "appi, sa oled nii kahvatu". "Kahvatu" või "pale" kirjaga tooted jäävad mulle aga enamasti veidi tumedaks :P
Veenid on mul nii rohelised kui sinised, silmad rohekaspruunid (hazel), juuksed tumeblondid. Suvel ei päevitu absoluutselt, kuid samas ära ka väga ei põle. Isegi mitu tundi päikese käes vedeledes läheb nahk kas väga õrnalt roosaks ja kohe päev hiljem valgeks tagasi või ei juhtu mitte midagi. Nagu albiino oleks :P
Endale tundub nahk väga tuhakarva ja elutu, silmade alused on mustad, kuid selle põhjust võib muidugi ka praeguse postituse kellaajast otsida.

Ma vaatasin ka neid mad mineralsi jumestuskreeme, aga mind veidi häirib, et nad kõik vananemisvastased. Ma küll muidugi ei tea, kuivõrd tõsiselt neid "sildikesi" võtma peaks, aga ma ei tahaks praegu veel vananemisvastast värki näkku määrima hakata. Ja kummaline on ka see, et vähemalt mina ei suutnud nende kodukalt jumestuskreemide täielikku koostisosade nimekirja leida (väga hoolega ei otsinud ka tegelikult).

Mingisugused everyday mineralsi testrid on ka mul, kasutan neid suuremate punnide ja punetuse peitmiseks, sest kogu näole ma puudri kandmisega hakkama ei saa. Ja kuigi nad on kõik eri tooni, tunduvad nad nahal mul ikka enam-vähem ühesugused. Aga võibolla on mul silmadega midagi nihu, sest ega ma ei oska üldse asjades värve näha. Põhivärvid tuvastan loomulikult ära, aga nende alatoone enamasti ei taju.
 
maria 01. september 2009, kl 06.59
kiidan weleda lavendli, astelpaju dushigeele ja astelpaju kehaõli:) (super lõhn ja keha jääb väga hästi niisutatuks) ja weleda kehakoorijat, sarkan hampapasta on ka väga hea.
lapse vannivaht earth friendly kids sarjast lavendli ja myndiga on superlõhnaga.
argan õli on väga väga hea, nahk särab ja on tasakaalustunud.
pure nuff stuff antibakteriaalne seep nii palju ei meeldi,kui handmadeorganicsi oma aga käib kyll:)

tellitud sai seekord jälle organicbodycare poest.
weleda tuleb isegi saatekuluga päris palju odavam,kui eestist ostes.
nt astelpaju kehaõli on seal umbes 160 eeki ja eesti apteekides yle 220..apteek1 isegi olen näinud yle 300 krooni.
 
to nude 01. september 2009, kl 13.24
kas nude šampoonis on sees: SODIUM LAURYL SULFOACETATE?, või sain valesti aru. see pole ju ka hea....

vb keegi tahab, panen siia eestikeelset lugemist:

Dietanolamiin (DEA)
Mida teeb?
Soodustab vedeliku ja rasva segunemist ning mõjub puhastajana.
Kus seda võib leida?
Puhast DEA-d kasutatakse kosmeetikatoodetes harva, ometi selle lähedased - kokamiid DEA ja lauramiid DEA - sisalduvad sageli shampoonides ja juustele mõeldud pihustites.
Miks on ohtlik?
1997.aastal USA-s läbiviidud uuringud rottide ja hiirtega näitasid sidet DEA ja vähki haigestumise vahel. Selle aine uurimine jätkub veelgi.

Järeldus:
Targem oleks vältida kosmeetilisi vahendeid, mis sisaldavad DEA- lisandeid.
Loe lisa: Diethanolamine
Samast ainest viidetega uurimustele
Mineraalõli (Mineral Oil)
Mida teeb?
See on üks naftatuletistest - aine, mis lõhustab rasvu. Mõistmaks, miks mineraalõli pole tervise- ja ilutoodetes kaugeltki mitte ideaalne, tuleb kõigepealt teada, et elu maa peal koosneb põhiliselt süsinikust, hapnikust ja vesinikust. Elustaimed ja muud organismid koosnevad elussüsinikust. Miljoneid aastaid tagasi eksisteerinud elu on kivistunud ehk “surnud” süsinik. Kasutades mineraalõli sisaldavaid kosmeetikatooteid, püüate elustada oma elavat keha surnud materjaliga. Ainult elustaimedest - elava süsiniku allikast - pärit õlil on taastavad omadused. Miks siis kasutatakse nii paljudes toodetes mineraalõli? Vastus on üks: hind. Lisaks sellele, et mineraalõli on värvitu ja lõhnatu, seisneb selle peamine eelis selles, et vähesed taimeõlid suudavad sellega hinnas konkureerida.

Kus seda leida võib?
Emulsioonides, huulepulkades ning make-up´i eemaldamise vahendites.
Miks on ohtlik?
Teatud mineraalõlide liigid on kantserogeensed, need võivad ärritada nahka ning silma limaskesta, samuti ummistada poore. Selliste õlide molekulid ummistavad oma suuruse tõttu poorid, laskmata nahal hingata. Naharasu pinnale tungimise protsess on häiritud ning see põhjustab vistrike teket.
Järeldus:
Enamus kosmeetikuid ei soovita osta mineraalõlisid sisaldavaid kosmeetikatooteid.
Propüleenglükool (Propylene Glycol)
Mida teeb?
Veel üks naftaprodukt - mõjub niisutavalt, kaitstes kosmeetikat kuivamise eest.
Kus seda võib leida?
Kuulub paljude higistamisvastaste deodorantide, huulepulkade ja päevitusemulsioonide koosseisu.
Miks on ohtlik?
Ärritab nahka ja silma limaskesta.
Järeldus:
Vaatamata sellele, et enamus kosmeetikafirmasid kasutab seda saadust oma toodangus, on olemas ka vahendeid, mille koostisse kuuluvad naturaalsed, mitte sünteetilised niisutajad.
Propylene Glycol - kasutusalad ja ohud
Sodium lauryl sulfate
Mida teeb?
Naatriumlaurüülsulfaat on tarbekaupades kasutatav sünteetiline kemikaal, mille kohta kehtivad taimemürke reguleerivad reeglid. Soodustab vahu tekkimist ning mõjub puhastava vahendina.
Kust seda võib leida?
Shampoonides, emulsioonides, vannivahtudes ning hambapastades.
Miks on ohtlik?
Ameerika Rahvuslik toksikoloogiline programm peab seda ainet silmi ja nahka ärritavaks, komedoone põhjustavaks vahendiks, mis võib teatud juhtudel soodustada vähirakkude teket.
See seedesüsteemi ärritav ning maksa mürgitav aine võib kuivatada juukseid ning ärritada silmi, põhjustada allergilist reaktsiooni ning juuste väljalangemist. Neurotoksilisuse suhtes ei ole seda testitud.
Naatriumlaurüülsulfaat ei ole ametlikult kantserogeen, aga seda kasutatakse sageli koos trietanolamiini (TEA), dietanolamiini (DEA) või monoetanolamiiniga (MEA), mis võib põhjustada kantserogeensete ainete nitrosaamide tekkimist.
Samal ajal tunnistavad paljud arstid ja teadlased sodium lauryl sulfate ohutuks elemendiks kosmeetiliste vahendite tarvis. Tõsi, nad soovitavad pärast selliste vahendite kasutamist nahka ja juukseid korralikult loputada.
Järeldus:
Kui nahal on kalduvus vistrikele, tuleks seda ainet sisaldavatest emulsioonidest ja shampoonidest hoiduda. Valida tuleks looduslikke nahahooldusvahendeid. Ertit tasuks tähelepanna , et väikelaste tooted oleksid SLS-i vabad.
Sodium Lauryl Sulfate and Sodium Laureth Sulfate
International Chemical Safety Cards on SODIUM LAURYL SULFATE
Talk
Mida teeb?
Puudri koostisse kuuluvad niiskustimavad mineraalid.
Kust seda võib leida?
Kasutatakse dekoratiivkosmeetikas ning kehale raputamiseks.
Miks on ohtlik?
Talk sisaldab aineid, mis provotseerivad kopsu- ning munasarjavähki. Seetõttu ei maksa puudrit, mille koostisse kuulub talk, panna näole, kõhule ja genitaalide piirkonda. Kuid toonivate kreemide koostisse kuuluv talk on praktiliselt ohutu.
Järeldus:
Vältida tuleb puudreid, mille aluseks on talk.
TALC: Questions and Answers
Vaata ka : The Cosmetic Mask: What to Avoid
 
nude'i fänn 01. september 2009, kl 13.44
Sodium lauryl sulfoacetate
Derived from coconut and palm oils; a safe, skin-friendly surfactant (foaming agent) for both skin and hair. This mild plant derived surfactant creates a rich, luxurious lather that effectively removes surface oil, dirt and bacteria, without stripping or drying sensitive skin. Sodium Lauryl Sulfoacetate is also hydrophilic. This means it is attracted to water, which enables it to dissolve more readily in water, thus providing superior rinseablility.

Sodium lauryl sulfoacetate vs. Sodium lauryl sulfate
Although an ingredient's name may sound similar to another, it does not mean that the molecules are similar with respect to shape, size, performance or even function. Sodium Lauryl Sulfoacetate sounds similar to Sodium Lauryl Sulfate, however, the two molecules are quite different from each other. Sodium Lauryl Sulfoacetate is a large molecule ingredient. Large molecule ingredients are considered to be mild, gentle, and non-irritating, as they cannot penetrate the skin. In contrast, Sodium Lauryl Sulfate is a small molecule ingredient, and is capable of penetrating the skin, which can increase the occurrence of skin irritation.

Sodium laureth sulfate
Sodium laureth sulfate are synthetic cleansing agents that are small molecule ingredients. They are capable of penetrating the skin, which can increase the occurrence of skin irritation.
 
to nude 01. september 2009, kl 15.19
suur tänu nude'i fänn:)
 
kp. 05. september 2009, kl 15.29
kas keegi on proovinud Kaubamajast

LaCoupe ORGNX sarja šampoone palsameid?

Koostisosad on: Aqua((Water)Eau, Sodium Methyl 2-Sulfolaurate, Disodium 2-Sulfolaurate, Sodium Lauryl Sulfoacetate, Cocamidopropyl Betaine, Acrylates Copolymer, Glycerin, Moringa Pterygosperma Seed Extract, Hibiscus Sabdariffa Flower Extract, Olea Europaea (Olive) Leaf Extract, Glycol Distearate, Steareth-4, Polyquaternium-7, Parfum(Fragrance), Sodium Hydroxide, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, Sorbic Acid.


Ma praegu pesen Nude'iga, aga kuigi alguses on tunne mõnus, lähevad mu juuksed väga kiiresti mustaks. Võibolla seepärast, et müügil on vaid kaks šampooni - üks õhukestele juustele ja teine kuivadele/kahjustatud juustele. Kasutan seda viimast, sest mul on pikad ja väga paksud juuksed, nii kohevamaks ma neid veel tõesti ei taha...
 
tr 05. september 2009, kl 19.52
Aga on keegi proovinud BJOBJ kosmeetikasarja. Mis arvate?
Ja mis kogemused on BABE sarjaga?
 
ntc 05. september 2009, kl 22.54
Babe´d kasutasin siis, kui loodusehullusesse veel nakatunud polnud. Ei märganud mingit tervendavat mõju, samuti ka halvendavat. Bjobj´lt kasutan teatud piirkonna dušigeeli- meeldib!
 
triine 14. september 2009, kl 18.39
olen mitu aastat kasutanud Dermoshopi tooteid, mis meeldib, et saan enne testreid proovida. Kuna olen väga tundliku nahaga, siis olen isega mõne testriga allergoloogi juures käinud ja näidanud enne, et kas sobib või ei, kuna ise ei jaga koostisosadest eriti midagi. siiani olen saanud enamus toodetele arsti heakskiidu. soovitan ise vaadata www.dermoshop.ee
 
to triine 14. september 2009, kl 18.48
siin on sodivabad tooted..dermoshopis on minuteada kõik tooted sodi täis.
 
Helen 14. september 2009, kl 19.09
Dermoshop on sodivabadest toodetest väga kaugel.
 
mimm 14. september 2009, kl 21.49
Ma olen oma Lavera shampoonidega küll väga rahul.Keemiashampoonid tegid mu juuksed rasvaseks ja koledaks, aga need mõjuvad küll hästi, vb on asi ka selles et ma üritan vältida igapäevast pesemist nüüd. aga jah, eriti soovitan seda roosipalsamit.
 
aga mimm 14. september 2009, kl 21.58
Milline Lavera šampoon sul on? Otsin ka head šampooni ja vaatasin Lavera oma ka aga seal ammonium lauryl sul´fate sees ja nii ma kahtlengi, kas osta.
 
kessu 15. september 2009, kl 15.35
kuidas käib balscand.ee kohaletoimetamine ja maksmine? kellelgi on äkki kogemusi...

tellisin nagu ära üleeile, aga meilile ei tulnud midagi ja lehelt endalt ei saanud ka aru kuidas peaks maksma või kuidas kohale tuleb, vaid märge, et postikulu tuleb alates 20.-, ei saanudki aru, mis see mul täpselt tuli.
 
ntc 15. september 2009, kl 15.39
Balscand saadab paki ära ja alles sealt leiad arve, mille tasuda.
 
nipitiri 18. detsember 2009, kl 23.38
Parabeenide kohta veel niipalju, et nad on o'strogeeni imiteerivad ained, ning kuigi neid esineb looduses, ei ole nad kokkuvo'ttes just kasulikud eriti kuna ta'napa'evane elu sisaldab o'strogeeni imiteerivaid aineid veel teisteski toodetes (na'iteks plastik) ning nendest erinevatest toodetest tekkiv liigne o'strogeen kehas mo'jub halvasti tervele reale asjadele - PMS nt. ning on va'idetud ka parabeenide ja rinnava'hi seost (kuigi midagi to'estatud ei ole).

Sulfaadid aga on shampoonides ja seepides ainult selleks, et need vahutaksid muud po'hjust neil seal ei ole aga nad on nahaa'rritajad ning oleneb kui tundlik nahk on aga sulfaatidega shampoonid ajavad minu pea na'iteks metsikult kihelema. Ei ole just atraktiivne pead sygades ringi ka'ia.

Mineraalo'lide kohta on ylevalpool ha'sti kirjutatud.
 
nipitiri 18. detsember 2009, kl 23.49
Aa ja veel, see et aine on looduslik, nt kibuvitsaroosio'li, ei ta'henda, et ta ei vo'iks allergiline olla, mina ei saa kasutada tsitruselisi ja kibuvitsaroosi o'lisid - kuna need ained ei sobi mu nahale. O'igete toodete leidmine vo'tab aega kannatust (ja raha), et kui saab siis ko'igepealt osta tilluke purk vo'i tester ning ka siis so'ltub naha seisund lisaks sellele mis me peale ma'a'rime ka sellest, mis me suust sisse ajame. Ning tooteid tuleb aja mo'o'dudes ikka muuta.

Aga so'o'gist ra'a'kides, sellega on sama lugu, et yks ja sama asi mo'jub erinevalt erinevatele inimestele. Mul on so'branna, kes sai veregrupi dieedi ja looduskosmeetikaga aknevabaks - ja tal oli to'sine akne. Ning vo'ttis aeg 6 kuud ja esimesed paar kuud ei olnud ilusad. Temal na'iteks on juustuga veider seos, yks pa'ev so'o'b juustu ja'rgmine pa'ev on punn na'os.

Ning lisaks veel akne mis on seotud menstruatsiooni tsykliga ja selles tsyklis ko'ikuvate hormoonidega.

Kosmeetika on ainult yks osa tervest nahast.
 
m 19. detsember 2009, kl 00.03
bullshit...

võtad otse looduslikut puhtast kohast ala muda ja muid värksendavaid asju. need kommertstooted on orienteeritud raha teenimisele.
 
to m 19. detsember 2009, kl 00.38
get a life.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!