Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
ussid, miski ei aita
 
teemaalgataja 14. jaanuar 2008, kl 10.01
hemorroide raseduse ajal ei olnud. Sain t2naseks nakkusarsti juurde aja, ehk saan seal targemaks:)
 
arvo 14. juuni 2009, kl 16.34
Tervist.

Selline küsimus, et äkki keegi teab, et kui on sooleparasiidid, siis kas alati on väljaheites midagi näha ? Tunnen aeg ajalt kerget sügelust ja kaal on kuidagi kahtlaselt langenud ehkki elukombed samad, mistõttu kahtlustan et äkki olen kellegile koduks saanud. Arsti juurde nagu kohe joosta ei tahaks, annab äkki keegi nõu kuidas probleemile kõige parem jälile saada.

Tänan
 
to arvo 14. juuni 2009, kl 17.11
Arst ütles, et vaid 20% kakaproovidest võib ussimune leida, seega enam arstid ei viitsi nende proovidega jännata. Inimene peaks ise välja uurima, kui kahtlused on, uurid iga kord oma väljaheidet. Muide, naaskelsabasid on kerge avastada, tagumikusügelus ja paberiga pühkides, mingid valkjad niidikesed. Aga nendest küll mingit kaalulangust ei tule, need ei võta sinult toitained, elavad ka kõigest 30 päeva. Räägivad küüslaugus, aga minul küüslaugu söömine eiaidanud. Siis vanemas medraamatus kirjeldavad soodaklistiiri.
Aga sul soovitan ikkagi arsti juurde minna ja rääkida oma muret, sest kui midagigi on, siis 2 tabletiga saab kohe neist lahti.
 
huvitav 14. juuni 2009, kl 18.16
nägin ka 3-a lapse kakapotis kaka ses paar päeva tagasi paari väikest vingerdavat valget ussikest, kuna aasta tagasi ka olid, siis mõtlesin, et lähengi esmasp.perearstile ja lüsin vermoxi retsepti, kuid nüüd 2 päeva pole kaka sees enam midagi näha.
kas need ussid võivad ise ka ära kaduda? hästi ei usu (ahjaa, küüslauguküünega määrisin küll lapse pepuvahet)
 
isver 14. juuni 2009, kl 18.55
To: Autor: kogenu
Aeg: 01-13-08 00:30
Kuule - need peaaegu kôigil olnud, kes last kasvatanud.

minul ei ole küll elusees mingeid usse olnud ja minu tuttavatel ka mitte. hirmus oleks küll, kui selliesed elukad kehas elaks. ma arvan, et ussid tulevad ikkagi puudulikust hügieenist või siis korralikult pesemata keetmata toidust - nii nagu need tavaliselt levivad.

viimasele - küüslauk lapse pärakule on nagu hape haavale, mõtle ka enne, mida teed!
 
kassitanta 14. juuni 2009, kl 19.10
Mina olen juba aastaid omale kodutuid ja haigeid kasse koju toonud, mõned on nii usse täis, et eest ja tagant tulevad, kuid ei ole ei minul ega minu lastel elu sees usse olnud. Kui lapsed olid pisikesed ja mingi külmetushaigus oli, siis kogu aeg lastearst kirjutas jälle, et teeme ussiproovi, aga mida pole, seda pole. Alles ükspäev korjasin kassi asemelt usse kokku - ühed on need, mis pepust tulevad, ja teised need, mis kass välja oksendab - paljakäsi, aga ei ole veel ükski uss mulle külge hakanud.

Sa pead kõigepealt kindlaks tegema, kuskohast sa neid usse saad. Sest võid ju ravida palju tahes, kui n.ö. ussipesas istud, siis ei saagi neist lahti.
 
v 15. juuni 2009, kl 10.41
no ega uss ise ei hakkagi külge, pead ikka ussimune kuskilt sisse sööma
 
y* 15. juuni 2009, kl 14.28
Kassitanta- loomade parasiidid ei nakkagi inimesele.
 
huvitav 15. juuni 2009, kl 15.22
isver,
laps ei öelnud, et valus oleks olnud, ei nutnud, ei protesteerinud (ta magas, kui määrisin kergelt)
no ja mina ei tea - on ikka tõsi, et küüslauk aitab - enam pole ühtegi ussikest näha, ei potis kaka sees ega öösel pepuvahet vaadates ei näe neid enam
 
kassitanta 15. juuni 2009, kl 15.35
ahsoo?! siis peab hakkama inimestele ka 2x aastas kohustuslikku ussikuuri tegema, siis saab ehk inim-ussid maa pealt ära hävitada?
 
skorpa 15. juuni 2009, kl 18.38
mina ka nendega kogu aeg hädas .käisin kogu aeg arstil rohtu küsimas.aga siis lasin teha reikid ja enam pole kõhu ussidega probleeme olnud.võiksid proovida ka
 
kassitantale ja teistele 15. juuni 2009, kl 20.01
parasiitide statistika ütleb, et 95% inimestest kannab endas 3-5 erinevat ussikest. kui on koduloomad, siis 100% pereliikmed ka ussitanud. ussikuure tuleb teha muideks mitte 2x aastas, vaid 4x aastas. hügieen.....? suht mõttetu. solkme munad lendavad lausa koos tolmuga ringi. kas te enam külla mines süüa ei kavatsegi? aga perenaisel võivad olla parasiidid. kas terekätt sõpradele-tuttavatele enam ei ulata? enterobioos - nakkuse võite saada teretades, tööl, transpordis, WC-s, lasteaed oma mänguasjadega kubiseb..... või hakkate Monga kombel kätte selja taha peitma? mis valemiga te kapsa seest krobelistest õõnsustest parasiidimunad välja pesete? kas enam keegi soola- ja kergsuitsukala ei söö? liha restos nõuate korralikult praetuna või peab sealt roosat vedelikku immitsema?
vaadake filmi http://www.antiparazit.ru/film.htm
ma ei reklaami toodet, sest see on liiga nõrk aparaat usside vastu. pisilaste vastu aitab ehk. aga film demonstreerib, kes siin ilmas on kuningas ja kes vaid toidulaud ning elukeskkond. inime põle üldse mingi kuningas. ego lihtsalt punnitab, mida ajuks nimetab. :)
AINUKE VÕIMALUS ONGI PIDEV ENDA VABASTAMINE PARASIITIDEST
tõmban siia kopi-paste. katkeid ühe arsti loengust:
"...Meie kehas on usse, mida ei saa roojaproovist määrata. Näiteks toksokaroos (Tõlk. kutsikasolge).... Näiteks "joob" askariid (Tõlk. solge) päevas ~40ml verd. Kui inimene enam ei söö, siis on väga lihtne arvutada, kui palju verd juuakse ära, kui on 2, 3, 10 solget. Ginesse rekordite raamatusse on sattunud ka inimene, kellel leiti kehast 515 solget...
...40% planeedi inimkonnast põeb aneemiat. Kusjuures see graafik püsib üsna stabiilne. Nii nagu oli 15 aastat tagasi 40%, nii on ka praegu. Siit võime teha järelduse, et aneemiat ei saa ravida või me ei oska seda teha. Kui inimesel on parasiidid, siis on mõtetu talle sisse valada verd või vereasendajat. Üldse on kõik mõtetu. Kõik 2 miljardit inimest peaks läbima parasiidi programmi. Väga võimalik, et neil on parasiidid."
 
rahu ainult rahu 15. juuni 2009, kl 20.10
see viimane postitus on ignorantne kuid täiemahuline paanikaosakond.
 
no aga 15. juuni 2009, kl 20.38
võiks küll teha vermoxiga 2-4 x aastas ussitõrjet - ennetada -, nõukaajal paljud lapsevanenad nii tegidki, ostsid vermoxit, mis oli tollal retseptita.
tänapäeval on nii, kui lähed retsepti küsima, siis ikka veel küsitakse:kas on ikka vaja, olete ikka kindel, et lapsel/teil ussid on? rääkimata arsti-õe-apteekri häbistavast pilgust.... :(
 
PAANIKA??? 15. juuni 2009, kl 22.45
Kulla inimesed! ega mina seda välja mõtle! statistika on lihtsalt jõhker. raamatuid kui palju kirjutatakse, et inimeste silmi avada. kui keegi teile avalikult otse näkku ei räägi oma murest, siis see ei tähenda, et probleem puudub. vat just sellesama pärast: vaatavad häbistava pilguga.....et selline räpane... hügieenist ei tea midagi.....
kuna mulle teatud põhjustel paljud oma muresid kurdavad ja abi paluvad, sest ma tean ka kelle juurde näiteks diagnoosi saata, siis lihtsalt mulle on see info samuti tuttav. pealegi loomaarstina tean ma ka kui palju neid on loomadel ja peremeestel.
see, kes jaanalinnu kombel pea peitu pistab, lükkab lihtsalt asja tagaplaanile ja arvab, et probleem on olematu. meditsiinile on see kasulik. veel kopi sellest raamatust: ...."Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) statistilistel andmetel 1992.aastaks oli nakatunud helmintidega 270 milj. inimest. Iga aasta pöördub arstide poole vähemalt 110 milj. inimest, kellel on ilmsed tunnused. Sureb nende tagajärel vähemalt 1 milj. inimest. Teadus väidab, et 90% lastest, kes surevad enne 5. eluaastat, surevad parasiitide tõttu....."
ja ega meie sõbrad ussikesed ei pesitse meil vaid pepus. nad on IGALPOOL: ajus(ravitakse skisofreeniat, deprekat, hallukaid),
lihastes(ravitakse "issiast", venitust, ülepingutust), maos(ravitakse maohaavu, gastriiti, ülehappesust), sooltes(spasme, atooniat, kõhulahtisust-kinnisust, koolikuid jpm.), maksas või sapipõies(ravitakse hepatiiti, sapikive), kopsudes(ravitakse kroonilisi bronhiite ja astmat) JNE.JNE.

ma olen näinud 70cm pikkust PAELUSSI, kes tuli välja naisel TUTIST!!!!! nagu ka selle video peal, kus näitab lameusside elukohaks südame küljes olevat pauna. kui ei näe ja ei tunne, siis ei ole VÄ? mu sugulane sai opi ajal haiglast(arst ise ütles) toksoplasma. kaks korda juba olnud surma suus. ravi? arstid ütlevad, et harju koos temaga elama.... nende ravi ei toimi. mina muretsen talle venemaalt immuniteedi tõstmiseks vahendit, sest meil ei tohi seda müüa apteegis. arst ISE nimetas selle vene ravimi, mis ajutiselt aitab. KES MEIST HOOLIB? me oleme ainult farmaatsiatööstuse huviorbiidis: mida haigemad me oleme, seda rohkem ta meile läbi apteegi pähe määrida saab. EI OLE KASULIK MÜÜA USSITÕRJEVAHENDEID - SIIS ME OLEME JU TERVED !
Või mina teen paanikat? Ärgake üles oma letargiast või võtke maha klapid. karm reaalsus on teistsugune.
kõike head!
 
mimmu 15. juuni 2009, kl 22.59
ma ei tea, täitsa murelikuks võtab su jutt. Kas vermox aitab kõikidele parasiitidele või ainult süütumatele?
 
katu 15. juuni 2009, kl 23.07
mina panin küüslauku ja võttis ära.. nädal aega enne magama minekut küüslaugu küüs sisse.. ikka alt poolt ja korras... pole tagasi tulnud
 
issanda loomaaed 15. juuni 2009, kl 23.21
sa paanika, mine oma jutuga kukele. ükski paeluss ei tule tutist välja - loll!

käekiri on siin foorumis juba tuttav - see kes väikeste tähtedega suurte vahel "karjub" ja negatiivset jama ajab.
varsti kirjutab, et usside vastu aitab buteiko-hingamine :)))
 
issanda loomaaed 15. juuni 2009, kl 23.24
st suurte tähtedega väikeste vahel karjub. kas sa kunagi midagi normaalset ka suust välja ajad?
 
PAANIKA 17. juuni 2009, kl 21.09
Ma võin ka suurte tähtedega kirjutada. Mis seal vahet on?
Mul on isegi kodus selline DVD, kus see kurikuulus paeluss purgis passib. See oli tema kurb lõpp. Kuna ka südame peal nad ei peaks elama, siis kuidas seletad seda fenomeni? Filmi vaatasid?
Buteiko hingamist mina küll ei reklaami. Veel vähem aitab selline asi usside puhul.
Ma ainult normaalset ajangi. Need, kes üritavad ennast petta, et kõik on hästi, kas need on normaalsed? Mul on juba paras praktika "välise diagnoosimise" vallas. Kehal on väga palju märke, mille abil saab hinnata haigusi. Harige ise end. Kui ma kunagi oma esimest last ootasin, siis uurisin günekoloogidele ettenähtud raamatuid. Ämm arvas, et olen loll, sest teadmatusega olla palju lihtsam rase ja minna sünnitama...? Ma tegin endale kõik selgeks ja võtsin teadmiseks, mis mind ootab ja mis VÕIB juhtuda. Ega ma sellepärast end haigeks muretsenud. Teadmised on lihtsalt vajalikud. Siis oskad ka oletada, et mis võib viga olla ning ei lase arstil endale öelda, et hüpohondrik.... Vaid seisad enda eest ja lased uurida NII KAUA, kuni leitakse halva enesetunde põhjus. Kuna ma väheke söakam olen, siis olen ka oma tuttavate-sõpradega vahel arstil kaasas käinud. Kui ikka ei nõua, siis arst ei määra mingeid lisauuringuid-analüüse. Pärast kahjuks selgunud, et mul oli õigus. Ma ei hakka neid olukordi siin mitte kirjeldama. Aga üks arst helistas ja VABANDAS, et ta mind "teadmatuks tõpratohtriks" sõimas ja kabinetist välja ajas. Palus mul koos sõbrannaga tagasi tulla vastust kuulama ja edasist arutama. See oli muidugi erand. :)
Ma olen oma elus juba piisavalt arstidega maid jaganud. Vanal ajal lihtsalt ei viitsitud suga jännata ega olnud ka erilisi diagnoosimise võimalusi nagu präält. Nüüd aga hoitakse raha kokku ja kui kõvasti ei kaeble või kokku ei kuku ja ENAM ÜLDSE ei kaeble, siis uurivad alles. Vahel olen soovitanud ka arsti vahetada ja tulemuseks on see, et sõbrannale öeldi "kus te enne olite?"
Nagu igal pool on ka arstide hulgas selliseid, kes arvavad, et nad on targeimad. On ka selliseid, kellel on pohh ja teeb oma tööd nii, kuda viitsib. Ka arstid on issanda loomaaiast pärit. Mul on sõpru arstide hulgas ja nemad mind nõudma on õpetanudki. Üks sõber on kirurg. Kui tema õudukaid teile siin kirjeldama hakata, siis oleks ka paanika? Tore on ka vahel "kontvõõrana" käia arstidele määratud loenguid kuulata.
Miks ma peaks paanikat tegema??? Asi on on juba niigi hull ise.
 
s 17. juuni 2009, kl 21.59
autorile
mamamasendust leevendab rohke külmpressõlide kasutamine, saab ka kapseli apteegist (oomega 3 rasvhapete nime all), aga vahet tegelikult ei ole.

to arvo
kaalulangus kaasneb tavaliselt paelussiga. Kui kalamees oled siis võib vabalt ka sellise kodulooma endale saada.

Kõrvitsaseemnete söömine peab toimuma vähemalt nädal, ja arvata võib et kogused erinevad sõltuvalt organismi räninäljast. Aga räni ise ongi see mis parasiitidest organismi puhtaks teeb.
Põldosja toime põhineb samuti ränil. Sama hästi pidi toimima räni peal hoitud vesi, aga seisma peab vesi pimedas ja vähemalt 7päeva, et räni veele mõjuda jõuaks.
Ega tänapäeval ju ei pruugigi kohalike parasiitidega inimesed enam piirduda, käiakse igasugu reisidel ja korjatakse kõike kokku.
 
Kinnunen 18. juuni 2009, kl 12.24
Kurat, küll on jube.
Loen siin ja mõtlen, et olen ka kassiomanik ning viimase 15 aasta jooksul vaid korra seda Vermoxi võtnud (lihtsalt tuli mõtle, et teeks igaksjuhuks kuuri läbi), aga ei tunne sügelust, kas siis on tõesti võimalik,et mul pole usse?
 
hee 18. juuni 2009, kl 13.59
Aga mina olen kuulnud sellist teooriat, et need pisikesed naaskelsabad on mitte lihtsalt süütud, aga tegelikult hoopis kasulikud: tugevdavad immuunsüsteemi, vähendavad allergiariski. Kas see ka paika peab, kahjuks ei tea.
 
Kinnunenile 18. juuni 2009, kl 16.34
Ole rahulik, pole sul mingeid ussse.
Ei nakka ühe peremeesliigi ümarussid teist peremeesliiki.
Diagnoos on hoopis: liiga palju Delfi tervisefoorumit

Kui delhvi tarku tõe pähe võtta, siis muidugi võib hakata jube. Päriselus sa ikka valid ju, kelle juttu tõe pähe võtad?
 
Piret 30. september 2009, kl 23.33
Kui avastad õhtul, et on naaskelsaba ussid ( valged, peenikesed ) ja retsepti saad alles hommikul arsti käest, siis soovitan panna päraku juurde paksu ja rasvast kreemi. See hoiab ära nende linade vahele jooksmise, sest kreemi sisse jäävad nad kinni:)
Ja vermox aitab 100%, aga võtta ikkagi 1 tbl. ja siis 2 näd. pärast veel 1 - profülaktika mõttes.
4 tbl. on juba üleannus!
 
to paanika. 01. oktoober 2009, kl 15.22
Sa räägid endale vastu. Su arusaam sellest teemast räägib iseendale vastu.

"parasiitide statistika ütleb, et 95% inimestest kannab endas 3-5 erinevat ussikest. kui on koduloomad, siis 100% pereliikmed ka ussitanud. ussikuure tuleb teha muideks mitte 2x aastas, vaid 4x aastas. hügieen.....? suht mõttetu."
"AINUKE VÕIMALUS ONGI PIDEV ENDA VABASTAMINE PARASIITIDEST"
"meditsiinile on see kasulik."

Meditsiinile ongi kasulik, kui sinusugused arvavad, et kõik on parasiite täis ja neid koguaeg tapma peavad. Ajad aga peoga rohtu sisse ja elad õndsas üksinduses.


Lisaks sõnasta see lõik paremini, mitte ei saanud aru, mida öelda tahtsid. ""ja ega meie sõbrad ussikesed ei pesitse meil vaid pepus. nad on IGALPOOL: ajus(ravitakse skisofreeniat, deprekat, hallukaid),
lihastes(ravitakse "issiast", venitust, ülepingutust), maos(ravitakse maohaavu, gastriiti, ülehappesust), sooltes(spasme, atooniat, kõhulahtisust-kinnisust, koolikuid jpm.), maksas või sapipõies(ravitakse hepatiiti, sapikive), kopsudes(ravitakse kroonilisi bronhiite ja astmat) JNE.JNE.""
 
... 01. oktoober 2009, kl 15.47
kui on koduloomad, siis 100% pereliikmed ka ussitanud

...LOLL JUTT!
on koer ja pole pereliikmed mitte keegi ussitanud. käsi pestakse ja koeral ei lasta end lakkuda.

veel lollim jutt on SÕBRAD USSID PESITSEVAD meis IGAL POOL. ega ikka ei pesitse küll. inimestel on miljoneid mikroobe, aga mitte usse. opakas.

mis krdi idioodid siin kommivad?
 
to ... 01. oktoober 2009, kl 17.54
To ... : Paanikal on tuline õigus ja väga hästi kirjutatud. Sinul on lihtsalt "rumal" arusaamine. Võta nüüd see teadmine ja uuri natuke. Avaneb maailm millest sa ei olnud teadlik.Sinu teksti lõpus olevale küsimusele on selline vastus - vaata peeglisse!!
 
vastuväide 01. oktoober 2009, kl 18.15
ja ega meie sõbrad ussikesed ei pesitse meil vaid pepus. nad on IGALPOOL: ajus(ravitakse skisofreeniat, deprekat, hallukaid),
lihastes(ravitakse "issiast", venitust, ülepingutust), maos(ravitakse maohaavu, gastriiti, ülehappesust), sooltes(spasme, atooniat, kõhulahtisust-kinnisust, koolikuid jpm.), maksas või sapipõies(ravitakse hepatiiti, sapikive), kopsudes(ravitakse kroonilisi bronhiite ja astmat) JNE.JNE

See väide on absoluutselt vale. siin ei ole ussidega mingit pistmist.

Ka koduloomad ei levita inimestele usse. Seda võib ette tulla, kuid ei pruugi. Õige on see, et meis on palju jubedaid baktereid, millel on organismis oma kindel funktsioon aga on ka neid, mis on parasiidilaadsed ja tekitavad vaid paha.

P.S. Siin foorumis ongi nii palju rumalat juttu. Ma ei saagi aru, kust võtavad inimesed selle aja? Kõik on ilmselt töötud ja pole ka kodus midagi teha. Kui vaadata foorumit mõne päeva tagant, siis on vahepeal sadu teemasid tehtud ja tuhat korda vanades vaieldud. Tehke midagi kasulikku, internetis kraaklemine on nagu paraümpia: Võid küll võita, aga ikka oled puudega.
 
w 01. oktoober 2009, kl 18.22
Malahhov+ parasiite käsitlenud saates ( see on venekeelse saate skript-> http://malahov-plus.com/main/synopsises/1713-pora-gnat-parazitov.html) soovitas kõrvitsaseemneid süüa 2 spl päevas, need on poes nagunii kaaluga saadaval ja ei peaks midagi hullu olema nende söömisest, pigem teeb head praegusel ajal ka muul moel.

to arvo
mine arsti juurde, veresuhkrut peab kontrollima äkilise kaalulangusega, eriti kui suu kuivab ja sageli on janu.
Eks siis arst kontrollib usse ka.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!