Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Unehäired
 
n58 06. november 2014, kl 18.13
Olen hädas unetusega. Häired tegelikult juba väga ammu, kuid järjest süvenevad (olen 50+). Asi oleks võib-olla lihtsam, kui laseksin arstil unerohtu kirjutada, kuid veel ei ole selleks valmis. Fakt seegi, et hiljem teisiti ei saagi. Looduslikke olen proovinud, kuid ei aita. Lugenud internetist ka arstide kirjutatud artikleid ja soovitusi – tulemusteta. Kui leidub inimesi, kes nimetatud probleemiga kokku puutunud ja saanud (leidnud) abi – ehk jagaksite oma kogemusi. Olen väga tänulik iga nõuande ja näpunäite eest.
 
helda 06. november 2014, kl 18.58
Enne magamaminekut voodi serval istudes masseeri kõrva otsi- nn. kõrvanibusid. Rahune. Siis pane käed kokku.- pihud kokku ja sõrmed vaheldumi. Rahune. Võid ka silmad kinni panna. Aega ma ei oska õelda, aga see aeg on ikka minutides. minul on see aidanud.
 
helda 06. november 2014, kl 18.59
parandus- pihud vaheldumisi Rahulikku und.
 
ehh 06. november 2014, kl 19.13
Melatoniini proovisid? aitab unetsüklit korrastada
 
n55 06. november 2014, kl 19.34
Ma ka Melatoniini abiga magan. Alati pole vaja, aga kui olen millestki häiritud, siis ei uinu. Mõtted ei lülitu välja...
Eks see on paljude üleminekueas naiste probleem.
 
... 06. november 2014, kl 19.37
ära voodis vähkre, ega und oota. Kui uni poole tunni jooksul ei tule, mine teise tuppa ja loe seal või vaata telekat. kui tunned , et nüüd lähevad silmad kinni, siis käbedalt tagasi voodisse ja tekk kõrvuni, silmad kinni ja head ööd. Ja nii teed iga kord, kui voodisse minnes kohe ei uinu.Seda ära tee, et voodis telekat vaatad või loed. Voodis ei aita. Mina sain kuu ajaga ennast unerütmi tagasi niimoodi.
 
;-) 06. november 2014, kl 19.53
Selle pea mõtteid täis vastu aitab minul see, kui ma püüan lihtsalt mitte millegi peale mõelda. Kõlab naljakalt, aga aitab. Ja uni tuleb ka. Füüsiline väsitamine ei aita?
 
õige jutt 06. november 2014, kl 20.02
Kolme punkti jutt täiesti õige. Mina tegin ka nii, kui probleeme unega oli.Lugesin seni, kuni enam ei taibanud loetava sisu ja siis kohe teki alla.Aga ega eriti kaua lugeda saanudki, üpris varsti tabas uni.
 
ja samuti õige jutt 06. november 2014, kl 20.28
Üks korralik seks enne uinumist toob alati hästi magusa ja kosutava une
 
n55 06. november 2014, kl 20.34
mõtle ja tee ikka näpukat edasi kui meest pole võimalik saada.
 
06. november 2014, kl 20.38
See soovitus, et lugeda või vaadata öösel tv-d,liiatigi veel arvutis olemine, ilmselt ei sobi igaleühele. Öösel ja õhtul on vaja siiski pimedust, et melatoniini toimimine tekiks. Võibolla on parem kuulata vaikset rahustavat, uinutavat muusikat, seda saab ka kõrvaklappidega voodis teha. Head on ka lõdvestus- ja hingamisharjutused. Nurmenuku või humalatee ka ehk, meega.
 
juta 06. november 2014, kl 20.44
Minul aitas kelasin magneesium. Mina jäin magama nagu nott aga ärkasin öösel ja enam ei suutnud uinuda.
 
n55 06. november 2014, kl 20.55
kas sa läksid siis magama juba kl.18.00 kui öösel ärkasid?
 
Sirje 06. november 2014, kl 22.26
Elekter on kallis. Kobige kell 7 unne.siis ei pea hullumaja elektrit maksma
 
n55 06. november 2014, kl 22.46
uus n55 on tekkinud, kes näpukat soovitab, mina soovitasin melatoniini.
 
aitab 07. november 2014, kl 10.11
5 spl. toor roosuhkrut
1 spl. indiaani suhkrut
2 spl. puhast meresoola,
pane enne uinumist teelusikatäis keele alla ja magadki
 
küsimus viimasele 07. november 2014, kl 10.56
Olen selle kohta lugenud- hingepeeglist vist. Et siis päriselt ka aitab ??. Kas kellelgi on veel aidanud ? Ma ka senini kõik looduslikud vahendid ära proovinud,abi mitte midagi. Seda ei ole proovinud ja usku ka eriti ei ole
 
07. november 2014, kl 12.21
Olen samalaadset soovitust meega tehtult kuulnud, meresoola asemel tiibeti sool. Olen ka proovinud seda, vbl. mingi mõju on.Kuid! arvestama peab, et on ikkagi soola/suhkru osakaal su( kui üldse läheb selline asi kõrist alla!)
Aga kui uskuda, siis võib ka piparmündi kompvekk imet teha!
 
üks soovitus 07. november 2014, kl 19.45
tee aken lahti ja lase tuba päris jahedaks, siis leba voodis ilma teki ja riieteta kuni külm hakkab. tõmba tekk peale, kui juba mõnusalt soe teki all hakkab, jääd märkamatult magama. tuba olgu kindlasti vaikne ja pime.
 
aitab uuesti 07. november 2014, kl 20.02
Ma pole kunagi unerohtu võtnud ja muud kogemust pole, aga peale selle loodusliku segu suhupanekut vajun kohe unne ja magan hommikuni. Öösel ei ärka enam.
 
aga 09. november 2014, kl 09.27
Kust saab indiaani suhkrut?
 
indiaani suhkur 09. november 2014, kl 16.39
Looduspoodidest saab, ka interneti teel tellides.
 
no 09. november 2014, kl 20.10
Soola süües tõuseb ju vererõhk .
 
jaaa 09. november 2014, kl 21.28
rohke suhkur ka vaid väga tervetele inimestele
 
hp 10. november 2014, kl 07.38
kuulan õhtuti lõdvestusplaati. Sobib kõigile, ei pea ole miski joogainimene. Muidugi ka jooga on väga hea.
Tellisin
http://www.ingajooga.com/?page_id=681
 
hp 10. november 2014, kl 07.39
hmm, kuidas siin delfis saab panna aktiivset linki?
 
Ära proovi 10. november 2014, kl 09.55
hp Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> hmm, kuidas siin delfis saab panna aktiivset linki
> ?

:
Saab siis ainult, kui oled registreeritud.

*
Küsijale.
Üks lihtne asi - enne magamaminekut klaas sooja piima.
Vanasti aitas, nüüd on poes piimajook, ei oska öelda, kas sama effekt.

Mõtlen, et asjalik apteeker oskab ehk mingit looduslikku rahustavat ja uinutavat teed soovitada.
Aitavad ka unerohud, aga mitte pidevalt, vaid kasvõi kolm-neli päeva järjest, et mingi unerütm saavutada.
alissandra 10. november 2014, kl 09.57
Aktiivset linki saab panna vaid registreeritud kasutaja.

http://www.ingajooga.com/?page_id=681

Kui uinumisega raskusi, siis ei tea mina midagi soovitada, sest ise jään minuti pealt magama, aga hiljemalt 4 tundi hiljem ärkan ja nii käib see ärkamine pea iga poole või tunni tagant. Nii juba 2 viimast aastat. Olen arsti soovitusel tarbinud 1,5 aastat magneesiumit ja joonud mitmesuguseid rahustavaid ja uneteid. Viimasel ajal siiski juba suudan ka peale esimest ärkamist mõne tunni jutti lisaks magada ning vahepealsest öisest 5-6-tunnilisest magamisest olen ikka suutud juba vahel ka kuni 7-8 tundi välja venitada.

Noorena olin jube unekott, suutsin 10 tundi vähemalt ärkamata magada, aga nüüd tundub tõesti, et süüdi on vanadus mis muu. :D



Toimetatud 1 kord(a). Viimati alissandra 10.11.2014 12.54.
 
jaaa 10. november 2014, kl 11.18
Kui kõrge/ madal see vanus on siis?
Küllap on unevajadus erinev. Ma pole kunagi saanud magada üle 7 tunni ja see on olnud siis ülihea harv nähtus, nüüd tavaline ja (lausa) hea, kui 5 tundi. ( olen 61- ne).
alissandra 10. november 2014, kl 12.56
Ma ju naeran vaid, et vanadus, aga ega 46 veel eriline vanus polegi. Tigedaks lihtsalt teeb kui magada ei oska või pigem ei saa. Nii tahaks, aga alati ei õnnestu ja siis oled päeval ikka nagu zombi, uimane ja unine, aga samas magada ei saa.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!