Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
B12 vitamiini taseme langus
 
Kris 23. märts 2015, kl 23.54
Kas B12 vitamiini taseme langus ühe aasta jooksul 202 pmol/L pealt 153 pmol/L peale annab põhjust muretsemiseks? Mainin veel ära et diagnoositud on gastriit ja lühikest aega olen võtnud ka Omeprazoli.
 
Nii on 24. märts 2015, kl 00.37
B12-vitamiini puuduse tunnused võivad ilmneda alles 5–6 aasta pärast. Puudujääk võib esineda ebapiisava imendumise puhul ja taimetoitlastel. Kui selle vitamiini puudust organismis ei avastata õigeaegselt, võivad tagajärgedeks olla kestev vaimse tervise halvenemine ning halvatus.

Parimateks B12-vitamiini allikateks on maks, mereannid, liha, verivorst, piimatooted ja munakollane.

B12–vitamiini päevane soovitatav kogus on 2 µg, sellise koguse saame näiteks:
* 2 g hautatud maksast,
* 15 g suitsuräimest,
* 30 g keedetud munakollastest,
* 85 g keedetud munadest,
* 120 g juustust,
* 330 g kohupiimast,
* 510 g piimast.
 
k 24. märts 2015, kl 07.45
Omeprazol vähendab maohappe tootmist , mis halvendab B12 omastamist. 153 on ikka väga vähe, optimaalne on alates 400.
 
mari 29. märts 2015, kl 16.04
mina võtan controloc. sama mure siin,perearst ütles et kui seda rohtu võtan, siis teised rohud ei mõju.samuti kui on ärevus siis organism tarvitab mineraaaineid rohkem.Kas perearsti juures saab analüüsi teha mis näitab B12 vitamiini varusid organismis? Süstid on ka vist isegi olemas.
 
tean 30. märts 2015, kl 12.48
kahte inimest, kes pärast B12 süstide saamist end oluliselt paremini hakkasid tundma. ja peavad nüüd surmani iga kuu ühe süsti saama. väga tähtis vitamiin!
 
153... 13. aprill 2015, kl 00.31
... on ikka pisut liiga vähe küll!
 
Pada Hermiine 14. aprill 2015, kl 20.01
B12 on kurikuulus oma halva imendumise poolest, seega soovitan kahte asja silmas pidada, kui B12 toidulisandina osta: 1. B12 peaks olema aktiivses ehk metüülvormis 2. Ühes tabletis peaks olema suur kogus, kas 1000 mcg või isegi 5000 mcg - sel juhul kui isegi 2% imendub nagu osad allikad väidab, saab organism siiski piisava koguse kätte.
Eestist nii tugevat ei saa, soovitan tellida USAst. Teine võimalus, kui raha on ja süstimist ei karda, saab ka teha B12 süste. Muidugi, siis tuleks nõuda, et süstis leiduv b12 oleks aktiivses vormis, enamikul juhul pakutakse vaid mitteaktiivset vormi.
 
see 14. aprill 2015, kl 21.23
hermiine ajab tõesti pada.
 
Pada Hermiine 14. aprill 2015, kl 21.32
Kui sa teemast midagi ei tea ja midagi asjalikku öelda ei ole, ole vait.
 
njahh 14. aprill 2015, kl 22.41
hermiineke, mine loe oma telegrammi edasi, aga ära levita lollusi, eks.
 
naine 14. aprill 2015, kl 23.42
Lähen ka homme verd andma ja ise küsisin ka, et nad selle B12 ka määraks. Totaalse väsimuse all kannatan. Selle vitamiini puudus pidi ka väsimust eriti tekitama.
Kas seda siis vitamiinina lihtsalt saada pole? Ma ei uurind enne mis teha kui seda vaja läheb. Mul juba D vitamiini sahtel oli tühi. Sellega sain nüüd korda.
 
Pada Hermiine 15. aprill 2015, kl 21.26
Ise tellin USAst, lai valik siin: http://www.iherb.com/vitamin-b12
 
uld 16. aprill 2015, kl 09.22
Olen seda lasknud süstida paaril korral. Üks kuur on kas 5 või 10 süsti. Milgamma N on nimeks ja ma ei tea kas on aktiivne või mitte. Igatahes hakkas mul probleemne koht paranema. Vigastasin 30 a tagasi võimlas füüsilist tehes oma paremat puusakonti. Tegin käes hoitud naistehantliga kiireid käe ringe ja korraga tabas hantli üks raudmuna mu puusakonti. Nagu elektrilöök oleks käinud jalast läbi. Ma ei mäleta kuidas koht paranes aga nüüd, 25 a hiljem hakkas see koht ja ala mida mööda see nn elektrilöök allapoole liikus, üha enam valutama. Hakkas nagu tulitama või oli tunne nagu valataks mööda nahka keevat vett alla. Kuna arstide juurde pääsemine on tehtud meie elanikkonna jaoks piinarikkaks siis kannatasin seni kuni asi läks liiga valusaks ja segavaks. Pani isegi lonkama. Infot otsides (meie vabariigis peab ise kõik välja otsima sest meditsiin on alla igasugust arvestust) panin pildi kokku ning läksin pereõe juurde B12 vitamiini küsima. Ta isegi ei küsinud milleks vaid määras kohe 10 süsti. Peale nende saamist hakkas se ebamugav tunne kaduma ning olin probleemist prii. Paraku hakkas asi uuesti peale mingi aasta pärast ja veel hullemini. Uuesti 10 süsti aga õde hoiatas, et neid süste ei saa liiga palju võtta sest B12 soodustab mitte ainult terve organismi taastumist vaid ka näiteks vähirakkude kasvu. Pärast uut kuuri hakkas paranemine taas ja veel suurema valuga. Pikapeale see valu kadus ja nüüd on umbes 2 a probleemideta.
 
naine 17. aprill 2015, kl 23.57
Ära osta keemiat, puhas B12 vitamiin on pärmijook, tee ise ja joo, vanasti jõid seda kõik, nüüd enam ei promota, sest muidu apteegi nänni keegi ei osta kalli raha eest.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!