Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
vilin kõrvades
 
Mees 35 02. aprill 2015, kl 00.48
Kas kellelgi siin ka sama probleem olnud, mis oli ja mis aitas? Endal arsti juurde varsti tee jalge all.

Mõni kuu on olnud kõrvus vilin. Kui vaikus on, siis on ikka korralikult kuulda. Kuidas seda siis iseloomustada? Nagu "tehniline" vilin/undamine kõrgsagedusel - pii... katkematu.

Ainuke asi, mis on viimati muutunud, on see, et arvuti saab aeg-ajalt kõrval tööl viliseda mitu tundi tööl (ventilaator). Muu on pinge alla kirjutatav, kuid eriline stressaja ma ei ole. Kuulmislangust ka ei ole.
 
Sid 02. aprill 2015, kl 09.35
Vererõhku oled kontrollinud?
Kõrgenenud vererõhk võib ka vilinat tekitada ja ses vanuses need hädad tavaliselt pihta just hakkavadki.
 
Mees 35 02. aprill 2015, kl 14.02
Vererõhk ja muu korras.
 
kati 02. aprill 2015, kl 14.24
See võib olla tinnitus aga võib olla ka kaela pingest, see võib olla stressist ja võib juhtuda, et sellest ei saagi päriselt lahti.
 
Kas 02. aprill 2015, kl 16.33
ühes kõrvas või mõlemas?
Minul ühes kõrvas tinnidus,ravida ei saa.Tinnidusest on palju kirjutatud.
 
Kas 02. aprill 2015, kl 16.34
Vabandust -tinnitus.
 
tinnitanud 02. aprill 2015, kl 17.35
Mul oli ka ühes kõrvas, lahti sain võimlemisharjutustega kaelale ja kaks kuud stugeroni tablette krõbistades.
 
Mees 35 03. aprill 2015, kl 23.24
Ausalt öeldes raske määratleda, kas ühes või mõlemas kõrvas;)
 
ah 04. aprill 2015, kl 19.13
kui kuulmislangust pole, siis ei ole tinnitus. arvan ka et mingi kaela ja pinge teema
 
minul 04. aprill 2015, kl 20.53
oli küll tinnitus ilma mingi kuulmislanguseta. välja lõi esmalt lapsepõlves, murdeeas. vbolla oli pingeteema ka (käed ja õlad valutasid, sain füsoteraapiat), aga kadus ise. teine suurem periood oli peale teise lapse sündi. ikka nagu traktor oleks kõrva ääres mürisenud. eriti hull vaikusehetkedel, kui raadio mängis või muud helid, siis ei häirinudki. arvan tagantjärele, et hormonaalse tasakaalu teema. üle läks taas ise. mõned korrad on elus veel olnud. praegu 50+, kuulmine korras, tinnitust pole.
 
m54 04. aprill 2015, kl 21.08
minul juba 11a see pinin. erinevad arstid läbi käidud, abi ei mingit. tekis järsku õhtul diivanil istudes ja kestab siiani.
 
Mees 35 04. aprill 2015, kl 22.40
Päris kummaline värk siis ikka.

Vähemalt on teada, et terve galerii asju tuleb läbi käia, et teada saada, kas saab lahti või mitte, kaelamassaaž jne. Esmalt siis arst.

Ise olen ülimalt rahulik inimene, ei stressa, ei närvitse. Midagi füsioloogiliselt ei ole ka nagu muutunud.

Kui pininat kuulan, siis see on ikka pidev värk ja ei mõtlegi vaibuda. See tundub, et on pigem jah tinnitus kui kahjustus, kahjustus ikkagi vaibuks millalgi, kannan nt kõrvatroppe arvuti juures hetkel jne, et mitte lisaärritusi kõrvale anda; siis on vähemalt üks asi välistatud. Kuid jah, seni ei midagi.

See häirib jah vaikuses ja ka kõrvatroppidega, nii kui muu elu hääled ja muu on, siis ei pane eriti tähele. Hommikul ärgates on aga esimene asi, mida tähele paned, nagu telekas oli kunagi värvitabel ees ja uilgas;)
 
minul... 04. aprill 2015, kl 23.09
, mul oli nii, et vaikuses eriti kõva, kui mingi heli oli, siis nagu katkes ja sekund kaks peale seda oli ka vaikus, siis hakkas uuesti peale. ega sellest (nõuka-ajal) nagunii keegi poleks aru saanud ja ravinud. ma sain aru, mu vanadel tädidel vist ka oli, varasest lapsepõlvest mäletan, ootasid maale autoga sugulasi ja siis oli kõrvades undamine, ei saanud aru, kas kuskilt tuleb auto või pettekujutlus. minul on iseenesest kadunud :) lase kontrollida asju, millest siin jutt. maini ka tinnitust (vanemad arstid ei pruugi sellest midagi teada). loodan, et leiad lahenduse. kui mitte, siis, see mürin kõrvades häirib, aga ei tapa. püüa lihtsalt normaalselt edasi elada, ehk kaob, nagu minulgi. muuseas, vererõhuga küll seost ei ole, mul undas kõrvades, kui oli abs. normaalne rõhk, praegu, kõrgvererõhuhaigena, kes sööb iga päev tablette, on kõrvades vaikus.
 
minul... 04. aprill 2015, kl 23.16
kuskil 6-7 aasta eest oli juttu, tallinnas oli mingi arst, kes selliseid inimesi edukalt ravis. artikkel oli seoses mingi tulekahjuga, kus soome sellise hädaga patsiendid ühes hotellis kannatada said. täpsemalt ei mäleta, aga ehk on suunised otsimiseks. tinnitustõbi oli siis nende sommide diagnoos ka.
 
Jaan 05. aprill 2015, kl 15.59
Endal vilistab kõrvus juba 7 aastat ja ole rahulik harjud ära sest teha pole midagi, lepi sellega.
Olen käinud korduvalt dr. Mostepanova vastuvõtul ja ei midagi.
 
minul 05. aprill 2015, kl 18.34
hakkas ka lambist,aga arvan et peale ööklubi kõva muusikat.Algul ikka läksin õue kuulama,et kas mõni vabrikuvile hakkas tööle!?Aga ei, oligi vilin.See muutus aja jooksul selliseks pininaks nagu keegi saadaks morset.Sellega harjub,päeval ei pane tähelegi aga öösel hullem. algul ei saanud üldse magada,jube oli.Ravinud ei ole ja võib olla on mg aidanud,veidi harvemaks jäänud.Mõtelda sellele ei tohi, siis kaob ära,nagu mõtled, et täna polegi, siis kohe tuleb.
 
minul... 05. aprill 2015, kl 18.55
soovitus: pange vaikne muusika öösel taustaks mängima. siis see summutab kõrvade vilina mingil määral, vähemalt tinnitus ei domineeri. ja kõigile lootus ja lohutus - minul kadus iseenesest, kui hormonaalne tasakaal taas kehas korda sai. ehk juhtub nii teilgi :) lootust vähemalt! see piinab, aga ei tapa ja mis ei tapa, teeb tugevamaks.
 
Mari 23. september 2015, kl 23.14
Minul on ka vile kõrvades juba kolm aastat. Olen käinud läbi kõik eesti parimad kõrvaarstid. Kuulmine pole ainult korras vaid lausa nagu nahkhiirel, öeldi, ehk normist oluliselt parem. Vererõhk alati korras. Kaelasooned puhtad, põsekoopad puhtad... Nii et olen nüüd veendunud, et on kaela ja õla lihastest, mis pinges või miskit. lennukite vaatamise harjutus ja tagurdamisel üle õla valus. kas keegi teab, mis massaazi vaja ja kust saaks?
 
Uudam & Aadam Co 25. september 2015, kl 02.22
Tinnitus Treatment - Causes and treatment of tinnitus
https://www.youtube.com/watch?v=fIAjJogJ0cs

Tinnitus sound therapy 6 Hours
https://www.youtube.com/watch?v=oxt368FWvew

Regards

Uudam & Aadam Co
 
Ants29 27. september 2015, kl 20.35
Minul põhimõtteliselt sama probleem. Ainult mitte vilin vaid pulseeriv auto või traktori mürin. Mõnikord nõrgemalt, siis jälle tugevamalt. Päeval ei pane väga tähelegi, kuid vaikuses annab eriti veel tunda. Mõnikord on lausa raske uinuda. Pidi tulema ka stressist ja depresioonist. Üldine nimetus - tinnistus. Tekkis mõni kuu tagasi, lihtsalt ühel suvalisel päeval, ning lahti pole siiani saanud. Plaan perearsti külastada.
 
Geilit 29. september 2015, kl 23.48
Minul on see tinistus päevast päeva . Kõige rogkem hämmastab see, et kui öösel keeran ja sirutan jalgu kuna kisuvad valu krampi siis on paremas kõrvas mingi veel tugevam helin. Nägu laseks kella miski sees kui ma unes ennast keeran väänan. Haigutamisel on ka see helin paremas kõrvas tugevam. Müstika selle helinaga .
 
keegi 18. jaanuar 2016, kl 20.49
Tere. Uurin kas keegi kirjutanutest sellest nüüdseks pääsenud?
Endal hakkas vilin kõrvus, (eriti tugevalt paremas kõrvas), umbes 2-3 kuud tagasi. Jube häiriv, päeval tööl kergem, aga vaikuses õhtul tugevam. Mõtlen, kas tasub arsti tülitama minna? Algas jah perioodil kui tööl oli väga pingeline, nüüd juba rahulikum, aga vilin ei taha kaduda. Võib-olla keegi teab soovitada mingit toidulisandit, mis leevendaks? Prooviks ennast ise aidata enne kui arstide vahet hakkan jooksma. Olen 40++ kahtlustan, et ealised iseärasused järsku. Loodan, et ühel päeval ikka kaob see undamine ja vilin.
 
kaaskannataja 21. jaanuar 2016, kl 17.10
Sama mure ja ei oska sellega midagi peale hakata. Täiesti lambist hakkas. Uuringutele ei saadeta, sest ravi pole olemas. Ma ei teadnud varem, et selline probleem olemas on. Võibolla tänapäeval on selle taga arvuti ja pikk liikumatu paigalistumine.
 
ulvi 21. jaanuar 2016, kl 18.11
keegi ei kirjelda seda kui sahinat. minul sahin kõrvus 24 tundi ööpäevas. magamise ajal ei kuule, aga kui ärkan, siis täitsa olemas. mingi 30 aastat kindlasti. ja nüüd alles kuulen, et see on haigus. aga mind ta ei sega. olen nii harjunud vist. vastupidi kui seda ei oleks, mõtleksin et olen vist kurdiks jäänud
 
kah hädas 22. jaanuar 2016, kl 08.57
talun sellist häda juba varsti aasta aega ja peab ütlema, et ära nüüd küll harjunud ei ole!!!!! pidev sahin vilin on kõrvas , vahel pulseeriv, ühesõnaga kohutav. Ja kuulmine ka sellest kõrvast peaaegu kadunud. seoses sellega kõik tunnetus pea piirkonnas paigast ära, nuusata-köhida väga hull, vahel tunne, et ka kõri osaliselt tundetu. Vahel natuke aitab kui vajutada kõrva ette, siis mõnikord kaob see ebamäärane tunne peast, tegelikult küll läheb nagu korraks kõrv lukust lahti... mõnikord peale nuuskamist hakkab kõrv krõbisema nagu raadio, mis lainelt ära on.. Arstide juures käidud, mingit abi ei saanud, kui et 1,5 a pärast uued uuringud vaatamaks, et äkki on siis mingi kahjustus tekkinud!!!???
 
n 56 22. jaanuar 2016, kl 11.20
Ma tean, mis see on, see vilin kõrvus. Mõnda aega oli, esimest korda ikka aastaid tagasi, siis kadus ära, mõnikord harva vilistab jälle mõnel õhtul, aga nüüd pole küll enam ammu olnud.

Mul kuulmise kadu ei ole, eks ta tinnitus on. Olen tähele pannud, et mul hakkab siis vilistama kui ma millegi peale ärritunud olen või on mingi hästi stressirohke aeg, eks neid stressavaid olukordi ja aegu tuleb ikka ette aegajalt kõigil.

Ma ei ole sellega arstil käinud, olen üldse väike arstilkäia. Mis seal käia, arst ravib enamasti sümptomeid, mitte põhjust. Seda olen tähele pannud, et kui +5 või +10 kg endale turjale ja kõhule kogun, eks sedagi on elus ette tulnud, siis on seletamatuid hädasid rohkem. Niiet iga kell on targem trennis käia ja näksidega piiri pidada.

Mis veel? Ma lõpetasin ammu ära telefoni hoidmise magamistoas ja enamasti lükkan õhtul ka ruuteri välja. üldse ei hoia magamistoas elektroonilisi vidinaid.
Magamistoast eemaldsin kõik säästupirnid.
Elektromagnetkiirgus mõjutab meie elu rohkem kui me arvatagi oskame, kel huvi, saab lugeda siit: www.kiirgusinfo.ee
 
M42 10. veebruar 2016, kl 10.59
Minul algas 18 detsembril 2015 õhtul diivanil istudes, teed juues ja telekat vaadates - järsku tajusin et vilistab, sarnaselt nagu vanade kineskooptelekate vilin/pinin. Mul pigem vasakus kõrvas aga vahel nõrgemalt ka paremas. Kuulmislangust ei tuvastatud aga soovitati Betasercti mida ka ühe karbi ära tarbisin - tundus et võttis pisut vunki maha ja toon muutus nagu madalamaks aga ära ei kadunud. Eilsest hakkasin Tonet võtma eks näis mida see teeb.
Üks tähelepanek on mul veel, kui alkoholi pruukida siis tundub et seda enam polegi aga sellevõrra on järgmisel päeval hullem.
 
acca 11. veebruar 2016, kl 13.38
Huvitav, et "tinnitus" esineb ka inglise keeles, minu arist kõlab täitsa eesti sõna moodi. Ja minul on see juba väiksest peale, väga ei häiri, kuna vaikselt. Kui valjemalt oleks, siis vist häiriks.
 
2018 algas 23. aprill 2018, kl 13.42
Tere

Ka minul algas sama mure paar kuud tagasi. Täpset algust nagu ei tea, ühel õhtul magama jäädes jäin kuulama. Meil on majas vererõhumõõtja ja mu vererõhk oli sel hetkel 94/65 ma olengi madala vererõhuga. Olen 40 +, võibolla hormonaalsed muutused.
Hakkasin kundalini joogas käima ja peale mõnda kriyat ei vilise pool tundi, samal õhtul on ka teise tooniga, nõrgem ja madalam. Ma olen vaid kuu käinud.
Panin ka seda alkoholi mõju tähele, et kui jood, siis kaob ära. Pärast hullem.
Aga ma tänan kõiki eelkirjutajaid, sest kartsin et mul on ajuvähk või vaskulaarne dementsus algamas. Kui te ikka veel elus olete ja teil neid haiguseid tuvastatud pole, siis langeb mul kivi südamelt.

Aga jah, jooga on praegu kõige lootustandvamalt mõjunud. See mõjub üldse kõigele hästi. Ma olin tegelikult joogapõlgur, mulle tundus, see mingi hullusena. Tegelikult tasub proovida ja leida sealt endale kasvõi mõned rutiinid vananeva tervise hoidmiseks.
 
Aastaid tinnitanud 01. mai 2018, kl 12.06
Tinnitukse vastu aitab ainult kuul pähe. Kõik arstid läbi käidud ja ei ole abi saanud. Algus on raske, aga sellega harjub. Algul on magamine raske , aga nüüd aastaid hiljem ei sega see mind enam. Kõikidele uutele tinnitajatele tahaks öelda, et kui tahes raskena ja lootusetuna algul olukord tundub, proovige vastu pidada. Aeg parandab kõik haavad.
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!