Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
seroquel/magamine
 
ff 15. mai 2015, kl 16.04
Lihtsalt küsin arvamusi ja nõu.
Nimelt viimased 3 aastat on seroquel xr minu igaõhtune tablett olnud. Nüüd ühel õhtul jäi tablett võtmata ja tulemuseks, et istusin terve öö üleval ja lihtsalt vaatasin lage. Sõna otses mõttes.
Ehk kui ma tablett ei võta sisse = olen zombie.
Küsimus, kui ma loobuks ravimist, tähendaks, et ma ei maga grammigi ilma, et ma ei alustaks järgmise ravimi võtmist ?
On kellegil kogemusi ?
 
eid_1522614be8ecfd 15. mai 2015, kl 16.16
Mis annuses sa oled seda võtnud? Mulle kirjutati välja 25 mg ööseks, siiani pole võtnud, aga ega valikut pole. Se ei pidavat sõltuvust tekitama, miks sa ei või siis pidevalt võtta, kui ilma kuidagi ei maga?
 
naine 50+ 15. mai 2015, kl 16.17
ei vaeva oma peadki enam, et miks ilma seroquelita ei maga, ei üritagi ilma ammu enam. hea, et on olemas rohi, millega korralikult magada saan.
 
eid_1522614be8ecfd 15. mai 2015, kl 16.22
Nii et mõjub hästi? Mis annuses võtate?
 
' 15. mai 2015, kl 16.56
Missuguseid kogemusi sa kuulda soovid täpsemalt?
 
' 15. mai 2015, kl 16.56
Kui sa eestikeelsesse foorumisse tuled oleks viisakas oma küsimus ka eesti keeles kirja panna.
 
ff 15. mai 2015, kl 17.17
Kommentaariks - tean (olen informeeritud), et rohu võtmise lõpetamiseks peaks seda teha arsti plaani järgi aga ma tõesti ei oletanud, et seroqueli võtmine tähendab ka magamist. Ehk ilma ravimita ma ei maga.
Kusjuures enne ravimi tarvitamise alustamist, mul unehäireid ei esinenud.
Isiklikult kasutan 300mg XR tablette ehk max. määra
ja ma olen rahul oma elukvaliteedi tõusuga, mis kaasneb ravimi kasutamisega. Ok, välja arvatud nüüd fakt magamisega seoses.

ja kes tahab vigiseda teemaga mitteseotult, siis palun vali kellegi teine postitus selleks. aitäh
 
vigisejale 15. mai 2015, kl 17.19
Mis põhjusel sa siia ronisid kui sul ei ole küsimust millele sa vastust soovid? Tulid oma igavat elulugu siia rääkima?
 
ff 15. mai 2015, kl 17.41
Kuidas palun ? Mina olen vigiseja ?
Ma kirjeldan situatsiooni ja ootan arvamusi neilt, kel kogemus seroqueli kasutamisega.
Kas Sul on kogemus ja oskad öelda, mis juhtub kui täielikult järsku ühel päeval otsustaks ära jätta.
Sõltumata sellest, et ma olen lugenud ravimi kõrvalmõjude kohta, ei osanud ma eeldada nii tõsist magatuse teemat.
 
ff 15. mai 2015, kl 17.42
Vabandust, et lisan - palun kasuta oma sõnavõtus komasid (kui norid minu keeleoskuse kalla). Lisaks - Sul on tõesti nii palju vaba aega, et suvaliselt lahmida, siis järsku rakendad selle foorumis veedetud aja mujale. Näiteks õues jalutamisele, rahustab närve ega pea lugema minu probleemidest.
 
' 15. mai 2015, kl 17.51
Tühjad tabletilehed mine loobi õues maha, siis oled veel eriliselt äge.
 
tt 16. mai 2015, kl 15.04
Kas sul seroqueli võtmisest kaal pole tõusnud.
 
seda et 16. mai 2015, kl 19.04
kaal tõuseb söögist, ükski tablett ei tõsta kaalu.
 
5 aastane ravi nüüdseks ammu unustatud 16. mai 2015, kl 22.23
Seline rohi nagu Seroquel tõstabki kaalu, kuna see ajab hormoonitaseme (ei mäleta täpset hormooni nime enam) lakke ja kaasneb kaalutõus, söö mida sina sööd. Närisin õhtud läbi vaid tooreid porgandeid, aga midagi ei aidanud.

Samas magama jäin 15 minuti jooksul peale rohu sissevõtmist ja tahtsin ka peale 12-tunnist magamist ikka veel magada. Kui üks või kaks päeva vahele jäi, magasin mõne tunni vaid vähem.
 
5 aastane ravi nüüdseks ammu unustatud 16. mai 2015, kl 22.24
Lisaks juurde, et tänu selle ravimile sain diabeedi. Kui psühhiaater oleks mulle kohe ravi alguses öelnud, et tänu sellele ravile see ka kunagi kindlasti kaasneb, poleks ma iial seda rohtu tarbinud. Parem oleks oma luuludega edasi elada olnud.
 
n65 17. mai 2015, kl 10.02
võtan ketipinori 25mg-st 1/3. Alustasin kunagi seroqueliga. Kaalu pole küll tõstnud, võtnud juba ma arvan 4-5 aastat. Ma arvan küll, et jäängi seda väikest annust võtma. Ühel õhtul ka unustasin ja tulemuseks oli see, et ärkasin ikka mitmed korrad öösel. Muidu magan hommikuni.
 
n65 17. mai 2015, kl 10.04
võtan ketipinori 25mg-st 1/3. Alustasin kunagi seroqueliga. Kaalu pole küll tõstnud, võtnud juba ma arvan 4-5 aastat. Ma arvan küll, et jäängi seda väikest annust võtma. Ühel õhtul ka unustasin ja tulemuseks oli see, et ärkasin ikka mitmed korrad öösel. Muidu tabletiga magan hommikuni.
 
FF 17. mai 2015, kl 16.27
Minu kaal tõusnud pole, pigem isegi on langenud kuna enne teatud emotsioonipuhangutel olin nö. stressisööja.
Ja ühtegi muud tervisemuret ei ole lisandunud. Tõenäoliselt seroqueli kõrvalmõjud ikkagi seotud konkreetse isikuga.
 
vaidlen kuigi ei viitsi 17. mai 2015, kl 17.48
hormoon ei tõsta kehakaalu, söök tõstab.
 
hoopis nii 18. mai 2015, kl 11.20
hormoon tõstab söögiisu.
 
viimasele 18. mai 2015, kl 12.20
täpselt nii.
aga mitte millestki ei tule mitte midagi. selles mõttes, et kui ikka ei söö, siis paksuks ei lähe ka.
 
@5 aastane ravi... 18. mai 2015, kl 14.20
tooreste või ka hautatud porgandite arutu söömine tõstabki kaalu, kollaseks minnakse porgandimahlast siis kui on maksakahjustus, enne ikka mõelge ka või uurige kirjandusest, mida näost sisse ajate. Ravimiga pole seal mingit pistmist.
 
eid_1522614be8ecfd 18. mai 2015, kl 16.03
Aitäh, keegi ometi ütles ka midagi asjalikku. Mulle kirjutas arst 25 mg, aga proovin ka poole tabletiga!
 
ehhh 18. mai 2015, kl 16.42
Teie loogika kohaselt peaks inimene, kel probleeme hormoonidega, näljutama ennast. :D
Kui näiteks prolaktiini tase on mitu korda normaalsest kõrgem, siis võid ka tavapärasest vähem süüa, aga kaal ikkagi tõuseb. On ta siis seotud ainevahetuse häirumise või millegi muuga, tuleb küsida spetsialistidelt, aga nii ta on.
Arvatavasti kõigile ta nii halvasti ei mõju, aga minge rääkige nn "hulludega", siis saate teada, et enamikel on kaal ravi alguses, kui rohu kogused on suured, tõusnud (nii naistel kui meestel).
 
lll 18. mai 2015, kl 20.25
soovitan vaadata: https://www.dailymotion.com/video/x2dng1o_antipsuhhootikum-kvetiapiin-eestis-muugil-nimede-all-ketipinor-seroquel-quetiapine-geldoren-hedonin_news?start=7
 
seilasin, tead 18. mai 2015, kl 20.27
hullud õgivad ohjeldamatult, eriti magusat.
no ei tõsta ükski tablett kehakaalu, rahune maha juba.
iga rakk tahab süüa, kui sa teda ei toida, ta sureb ära. mine siis maovähendusopile, kui muidu ei saa, siis saad ikka hambad koos hoitud ja kaal langeb mis mühiseb. ära on tüüdanud see loll jutt, kuidas nälgimisest tõuseb kehakaal. harjunud ollakse palju sööma ja siis muidugi vähe söömine tundub nälgimisena.
 
..... 19. mai 2015, kl 02.39
Mulle määras arst annuseks 25mg korraga, aga sellega magasin ainult 6 tundi, proovisin 1,5 tbl kaupa siis sain magamise aja 8 tunni peale ja puhkasin hästi välja, lisaks vähenes oluliselt ülesöömine, st ise ka tundsin, et paha hakkas juba söömisest, aga jube tugev ja kontrollimatu söömistung oli.
Varem arvasin, et see õgimine kaasneb kõrge ärevusega, aga tuli välja, et oli suur puudus kaltsiumist ja ilmselt keha nõudis oma sellise viisil. Kahjuks jäi kaltsiumi asi lootusetult hiljaks, kõik liigesed on läbi.

Tuttavale sama ravim üldse ei sobinud, tekitas joobe.
 
Seroquel teeb väga haigeks 16. september 2018, kl 15.19
Ja selliselt http://txt.do/dvmzd
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!