Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Enesetapp arsti pärast
 
haige 09. august 2015, kl 19.25
Kas keegi on teinud enesetappu kuna arst käitub mõnitavalt ja isegi valuvastast ravimit ei kirjutanud. Tegu on neuroloogiga ja perearstiga
 
jah 09. august 2015, kl 19.48
mina tegin ja ei kahetse. mõnitagu veel ja hoidku need valuvastased ravimid endale. vahet pole, mis eriala arst, kui mõni selline ette juhtub, siis teen veel. enesetapu muidugi, sellest käib ju jutt
 
njahh 09. august 2015, kl 19.53
oehh, ma arvan, et see, kes on arsti pärast enesetapu teinud, ei ole enam võimeline siin foorumis kirjutama ja oma kogemusi jagama. Ta on surnud. Nii lihtne see ongi.

No ja suvaline arst on küll viimane, kelle pärast hakata end tapma...
 
arvan 09. august 2015, kl 19.53
et nad ei vääri seda. loodetavasti on su elus tähtsamaid inimesi, ära neile haiget tee.
 
haigele 09. august 2015, kl 19.56
enne enesetappu, mine sõltuvusravile, see päästab sind.
 
haige 09. august 2015, kl 20.12
Ma olen vähihaige ma ei ole sõltlane. Mul on valud amiteyptiliin võtab valud ara ja mul on ajuturse ja arstid ei näe haigust......
 
tont 09. august 2015, kl 20.13
mis sa enesest tapad, saada parem arst teise ilma-kinnimajas tasuta ravi.
 
aga 09. august 2015, kl 20.18
kuidas sa oma ajuturset näed?
 
haige 09. august 2015, kl 20.18
Kui inimene vaevu kõnnib valud kõndimisel kontides kätes valud lamamiael. ..pole kellwgi asi. Visiidiraha näppu ja nahhui.mine edasi piinlema. Mittw yhtegi ravimit...tapa või ara aga enam ei jõua valudes lebada
 
aga 09. august 2015, kl 20.18
kanepit saad ilma retseptita. see olevat vähi puhul kõige parem valuvaigisti. tervislikum ka.
 
soovitus 09. august 2015, kl 20.19
haige Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Ma olen vähihaige ma ei ole sõltlane. Mul on valud
> amiteyptiliin võtab valud ara ja mul on ajuturse
> ja arstid ei näe haigust......
-------------------------------------------------
aga soovitan psühhiaatri poole pöörduda, teevad uuringud ja määravad õige ravi

amiteyptiliin on psühhofarmakon ja kasutatakse tavaliselt öösel allapissijatele, et voodi kuiv püsiks..
 
haige 09. august 2015, kl 20.37
Valude vastu on see ravim. Milline valuvaigisti on valude vastu
 
haigele 09. august 2015, kl 21.32
sure ära. matustele ma ei tule, m6ni teinekord tulen.
 
seevaldist 09. august 2015, kl 21.41
netis kolamine ja jaburate teemade treimine on super valuvaigisti. proovi järgi, nii pääseb perearst alatust mustamisest.
 
haigele 09. august 2015, kl 21.47
Valudest on võimalik ka ilma ravimiteta lahti saada. Valudest vabanemiseks ei pea ilmtingimata ravimeid võtma.

Lisaks otsi endale teine arst. Arst peaks haigega ikka ilusti käituma. Mõnitamine ei ole õige käitumine arsti poolt.
 
haigele 09. august 2015, kl 21.51
mine apteeki ja kurda apteekrile oma häda.
 
galita 09. august 2015, kl 23.06
Vähihaigetega tegelevad onkoloogid, mitte neuroloogid.
Sellise nimega ravimit nagu amiteyptiliin ma googeldades ei leidnud, kuid on olemas ravim Amitriptüliin, mis on antidepressant. Amitriptüliini kasutatakse ka unehäirete ja valusündroomi ravis. Kirjade järgi ei tohiks ravim sõltuvust tekitada, kuid antidepressandid võivad kõrvalmõjuna tekitada enesetapu mõtteid.
Kui perearst soovitud ravimit enam välja ei kirjuta, siis psühhiaatri juurde saab ilma saatekirjata ja nemad kirjutavad selliseid ravimeid kindlasti palju lahkemalt välja. Kuid taoliste ravimite puhul on seatud piirmäär ja kui oled juba lubatud maksimum koguse välja ostnud, siis ei saa mitte ükski arst sulle rohkem ravimit välja kirjutada-pead ootama, millal võib sulle uue portsioni välja kirjutada.
Aga õigem oleks siiski üritada tablettide võtmisest vabaneda.
 
veel üks rumal arst? 09. august 2015, kl 23.11
Kas juba ära ei tüdine? See vist juba mitmes selline teema.
 
Maire 09. august 2015, kl 23.28
Kanep n uimasti e. narkootikum.
 
Ehh 10. august 2015, kl 00.14
Mis sul täpsemalt seal juhtus, ehk tahad kirjutada?
 
haige 10. august 2015, kl 08.31
ei juhtunud midagi olen troll ja jauran niisama ajaviiteks.
 
haige 10. august 2015, kl 08.32
mul aju kolju ka suur.
 
galita 10. august 2015, kl 11.16
to troll, ravimi nimetuse kirjutasid valesti. Ole teine kord täpsem.
Aga teema on iseenesest aktuaalne. Pealtnägijas räägiti antidepressantidest ja rahustitest ning nende kõrvalmõjudest. Antidepressantidest ja rahustitest on saanud enim kasutatavad retseptiravimid ning seda nimetatakse juba koduperenaiste narkomaaniaks, kuigi kasutajate hulgas on ka mehi. Pealtnägijas rääkisid inimesed mida nad tundsid antidepressante kasutades ja millised kõrvalmõjud tekkisid, kõige levinum on enesetapumõtted ja agressiivsus, kuigi antidepressandid peaksid ju inimese rahulikuks tegema.
 
njahh 10. august 2015, kl 11.17
ahh, see on seesama, kes siin millalgi naise nime all kirjutas ja vahetpidamata hädaldas. Vahepeal oli vaikus, vist ei saanud netile ligi või oli mõistus selgem.

Ilmselge, et mitte ükski vähihaige ei jää meil ravita ja ei keeldu ükski arst neile valuvaigistite kirjutamisest. Siin on tegemist inimesega, kes omale ise haigusi välja mõtleb (mis ei välista, et tal tõepoolest ongi teatud füüsilisi hädasid).
 
eelmisele 13. august 2015, kl 14.15
ajad on kahjuks muutunud
 
huugo boss 13. august 2015, kl 14.32
Kui pead valudes lamama tuleb sul 1000 enesetapu mõtet...
 
g 13. august 2015, kl 15.08
... oleks äärmiselt kohtlane tegu, kui just mingi südamemurdjast arst ei ole (sel juhul saaksin natuke aru, oleks vähemalt romantiline põhjus).
Aga kui kogu see aur ja energia, mis oma hädadele mõtlemisele kulub vahetevahel mõne mõistlikuma väljundi leiaks, kas poleks see mitte tore? Võiks ju vähemalt selle poole ka ise püüelda, ükski arst ei saa inimese eest mõelda.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!