Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Suguhaiguste testi küsimine arstilt
 
maiu 19. august 2015, kl 18.29
Tere!


Mul selline mure-järgmisel nädalal lähen naistearstile ülevaatusele ja pilliretsepti saama.
Mul pole kunagi tehtud suguhaiguste testi, mul on kaks partnerit olnud, kellega ilma kondoomita olen seksinud, kummalgi juhul pole teinud testi ei endale ga ka neil...nüüd aga kardan, et äkki olen mingi haiguse külge saanud..kuigi ühtki kaebust pole. Kuidas arstilt küsida, et ta proovid nende testide jaoks võtaks? Kas ma pean selle eest maksma? Kas ta küsib ka, miks ma seda tahan? Mult on arst ainult PAP testi võtnud, kas see näitaks teisi suguhaigusi ka?
 
eh 19. august 2015, kl 19.00
Proovid ei tohiks midagi maksta kui oled haigekassa poolt kindlustatud.
Pap-test aga suguhaigusi ei näita, see on rakukaabe emakakaelalt. Testimiseks on vaja tupevooluse näidist. Ning kui eraldi laborisse pole antud juhist suguhaigusi kontrollida, siis seda ka ei tehta.
Küsigi, et sooviksid igaksjuhuks kontrollida, kuna oled kondoomita vahekorras olnud.
Viltu nüüd küll ei vaadata. Testimist peetakse väga positiivseks, et hoolid nii enda kui teiste tervisest.

Minu naistearst võtab iga ülevaatuse ajal proovid. Ei pea küsimagi, sest see on iseenesestmõistetav, et regulaarselt kontrollitakse.
 
Kui vana sa oled? 19. august 2015, kl 20.38
A palju neid on, kellega kondoom katki läinud? :D
Pöördu supikana ööülikooli... :D
 
maiu 20. august 2015, kl 09.48
Kondoom pole katki läinud..kahe partneriga olen olnud..lihtsalt kardan natuke küsida seda arstilt ..ehk tahab teada miks ma seda tahan
 
Irma 20. august 2015, kl 13.14
Kui tussu ei valuta ja ei nõreta, siis ei ole vaja pabistada, et sul mingi suguhaigus on. Klamidioos on paljudel ja kui oleks sügelised, siis kratsid ennast nii, et nahk punane.
 
to Irma 20. august 2015, kl 14.09
Ah et kui on klamidoos??? irw, vist ikka klamüüdia, siis polegi vaja proove teha ja anna ainult kõikidele haigus edasi.
 
maiu 20. august 2015, kl 16.45
Kui kaebusi aastaod pole, siis arvatavasti haigust ka pole?
 
Algelised kommimas 20. august 2015, kl 19.29
Iga iseendast lugupidav inimene laseb teha aeg-ajalt need analüüsid.

Sellest on küllalt juttu, et need haigused võivad ilma tundemärkideta kulgeda.

Alatasa siin hädaldatakse oma altotsa pärast, "targemad" siis jagavad soovitusi, millega määrida.

Nii jäävadki kroonilsed haigused märkamata. Hiljem on häda, et ei saa lapsi jm tervis pees.
 
Irma 21. august 2015, kl 12.14
Suguhaigustega on see tõeline probleem, et muudkui elad rõõmasat elu aga endale teadmatta annad või siis levitad haigust. Kunagi ikka välja lööb aga aeg annab arutust.
 
sigane 21. august 2015, kl 12.42
Minul on küll suur "trall" olnud nende testide küsimisega. Esiteks nad alati imestanud, et milleks ma neid teste tahan kui mul kaebuseid pole. Nagu eelpool mainitud, siis paljud suguhaigused ongi (algul) sümptomiteta. Ning viimane kord pinniti mind ka, et okei, teeme siis, aga millised? Jumala eest, ma ei tea ju mis haigus mul võib olla? Küsisin, et kas teil siis mingit paneeltesti kus levinuimad sees on ei ole? No lõpuks sai asi tehtud, aga veider kogemus. Muideks, mina olin erakliinikus (kesklinna Fertilitas), kus muidugi testide eest ise maksma pidin, nii et minu arust eriti imelik, et nad niimoodi pirtsutavad.
 
Irma 23. august 2015, kl 12.57
Ega õnnetus ei hüüa tulles ehk mina olen saanud oma tussu haigused sellistelt meestelt, kellelt õieti ei osanud oodata ehk siis abielumeestelt ja aastaid tagasi firma omanikelt ehk ülemustest. Aga midagi ma ei kahetse, elu õpetab.
 
maiu 25. august 2015, kl 19.24
kas need testid on tasulised? küsin kuna äkki mul pole nii palju sulli kaasas, kui arstile lähen..
kas naistearst ikka võtab testid? v saadab suguhaiguste arsti juurde?
 
maiu 08. september 2015, kl 20.03
kui paljudel on olnud nii, et aastaid pole mingeid vaevusi ja siis on tegelikult mingi haigus?
 
Irma 09. september 2015, kl 10.37
Läheb ikka paar kuud ja siis tunned, et midagi on viltu ja natsa ka valus.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!