Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
vee joomine
 
küsimus 21. veebruar 2016, kl 17.31
Minu mure suht kummaline, aga äkki oskab keegi siin uitajatest midagi kosta. Vee joomisest on palju juttu igal pool ja olen seda ikka katsunud alati ka päeva jooksul 1,5 l (vahelka 1 l ) juua. Mure aga kummaline- kui joon vett hommikul ärgates (siis enne hommikusööki ju) ja üldse kui satun jooma vett päeval mingi aeg enne sööki, siis hakkab mul peale sööki magu valutama. Milles on point? Varasemalt pole magu tunda andnud. Mees arvas täna hommikul, et ehk mul on mao alahappesus ja vesi lahjendab seda veelgi, et toit ei saa siis normaalselt seedida. Ma ei tea,kas see võib loogiline olla, palun arvamusi.
 
vesine 21. veebruar 2016, kl 17.42
vett soovitatakse juua pool tundi enne sööki või no vähemasti 15 minutit varem. Kas sa ikka sooja vett jood hommikul ja kui palju?

Ning misasi on maovalu? Ikka kõht valutab või misasi?
 
kes soovitab? 21. veebruar 2016, kl 17.51
miks on hea vee joomine ennem sööki?
 
vesine 21. veebruar 2016, kl 17.59
Hommikul on vaja juua klaasitäis vett vähemalt - öösel organism veetustub ju. Seda vett ei saa asendada kohviga ja ei ole hea ka nii, et istud laua taha, jood vee ja siis kohe haukad võileiba kohviga peale. Seega vesi tuleb juua kohe ärgates, siis talitad hommikusi talitusi ja poole tunni pärast võid juba hommikust süüa.

Päeval ka - vahetult ENNE sööki ei tohi juua ja söögi ajal ka mitte ja samuti mitte peale sööki varem kui pool tundi.
 
jajaaa 21. veebruar 2016, kl 18.39
hommikul iseasi. aga nüüd püüa ära kuidagi põhjendada miks on soovitav pool h ennem sööki juua.
 
ja kui mõnus 21. veebruar 2016, kl 18.55
on hommikul tühja kõhu peale mingit sooja vett juua . . . öäkkkk !!!
 
vedelik on vedelik 21. veebruar 2016, kl 19.08
mul hakkab alati vee joomisest kõht valutama ja viina joomisest pea valutama, seepärast joon 0,5-1L õlut päevas
 
Sid. 21. veebruar 2016, kl 19.23
Kui janu ei ole, siis milleks seda vett sisse kaanida? On mingi teaduslik põhjendus sellele leitud?

Ma ka vahest hommikuti joon vett, aga enamasti siis, kui olen kuskil kesküttega toas ööbinud või on eelmine õhtu alkoholi tarbitud (see tõepoolest viib vett kehast välja). Muul ajal joon vett vaid janu pärast ja ei tunne end selle juures sugugi halvasti. :)
 
vesine 21. veebruar 2016, kl 19.28
ok, vedelik:))

Mina näiteks ei saa hommikul külma juua, inimesed on erinevad. Ja üldiselt ikka jook toatemperatuuril võiks olla talvisel ajal. Kes rohkem tahab teada - googeldage ise hiina meditsiin ja uurige, see on terve teadus.:)

jajaaa - no sa võid juua ka kaks tundi ENNE sööki - lihtsalt ei soovitata juua vähem kui pool tundi enne sööki, selles on point. Millalgi inimene ju peab jooma, ja joomaaeg ei käi vahetult enne söömaaega ega ka vahetult pärast söömaaega.

Ja EI PEA jooma pool tundi enne sööki. Võib juua.

Vesi lahjendab jah maomahla.
 
Mis tüübid siin küll elutsevad? 21. veebruar 2016, kl 19.35
Magu valutab, aga ikka kaanib!!! :(
No sellepärast soovitataksegi sinna hommikusse sooja vette lisada sidrunimahla või teelusikatäis õunaäädikat, mis muudavad liighappelise mao aluselisemaks.
Aga seda tehakse ikka siis, kui arst on tõdenud, mis seisukorras vastav magu on!
Vett juuakse ikka siis KUI ON JANU!! Seda on viimasel ajal peale arstide hakanud kordama ka need petistest "ekstrasensid", kes on paksu pahandust teinud sundides meeletult paistetanud jalgadega südame- või neeruhaigeid vett kaanima!!
 
vesine 21. veebruar 2016, kl 19.39
oh heldus, kui tark ma neis veeasjades siin teiega võrreldes...:))

Sid - on küll teaduslikke põhjendusi ja kuhjaga. Kui sul tervis 100% korras, siis ju sa tarbidki vett sel määral nagu sulle optimaalne.
Aga siin ju inimestel kõrged vererõhud, pea käib ringi, ärevused, peavalud - 1000+1 häda.

Ja vot nende hädade puhul võib väga sageli olla algpõhjus see, et inimene joob vähe vett. Sest inimese keha koosneb laias laastus 80-85% veest. Teate sedda küll - ilma söömata võib elada paar nädalat, aga ilma joomata mitte üle paari päeva.
Ja kui inimene joob vähe vett, siis ta sööb liiast ja valesti, tal on isud ja kehakaal paigast ära.

Kes huvi tunneb. võib lugeda näiteks dr Riina Raudsiku kodulehelt raudsik.com
guugeldada võib ja no raamatukogudest ja raamatukauplustest leiab ka tarkust kuhjaga.
 
VÕIB olla algpõhjus, aga tuleb ikka UURIDA! 21. veebruar 2016, kl 20.02
No mina nii taevani seda "doktorit", kes Arstide Liidust välja visatud oma "ravimeetodite" pärast nii ei kiidaks siin!
Viimases raadiosaates käskis ta mitte lihtsalr vett juua vaid sinna kindlasti soodat ja soola lisada!! :(
 
jajaaaa 21. veebruar 2016, kl 20.30
võid juua ja soovutav on juua. küsingi miks??
 
jajaaa 21. veebruar 2016, kl 20.34
Sid. Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kui janu ei ole, siis milleks seda vett sisse kaan
> ida? On mingi teaduslik põhjendus sellele leitud?
>
>
> Ma ka vahest hommikuti joon vett, aga enama
> sti siis, kui olen kuskil kesküttega toas ööbinud
> või on eelmine õhtu alkoholi tarbitud (see tõepool
> est viib vett kehast välja). Muul ajal joon vett v
> aid janu pärast ja ei tunne end selle juures sugug
> i halvasti. :)

teadyslikult tõestatud, et vesi viib kehast mürke ja jääkaineid välja.
 
vesine 21. veebruar 2016, kl 20.55
Riina Raudsik ei ole kunagi Arstide Liidu liige olnud - seega ei ole ka teda välja visatud.

Olen ise tartlane ja olen paaril tema loengul käinud Tartus - kui oleksin Tallinna-inimene, siis katsuksin küll tema nimistusse saada.

Valik on ju kõigil - võid süüa tablette ja võid proovida jõuda häda algpõhjuseni.
Ja kui Raudsikut kardad, uuri siis mujalt infot - infot on ju lõpmata palju tänapäeval.

Ma ise olen käinud ka Rene Bürklandi loengutel, olen osalenud koolitustel, olen lugenud raamatuid - ja dr Raudsiku kirjutistest tema kodulehel ei leidnud ma midagi, mis oleks vastu hakanud ka mujalt saadud teadmiste valguses.
Muide, dr Raudsik töötas intensiivraviarstina infarktiosakonnas PERHis ja tema huvi biomeditsiini vastu sai õieti sealt alguse. Samuti oli ta Tartu Ülikooli arstiteaduskonnas Aili Paju õpilane.
 
lahendus 21. veebruar 2016, kl 21.12
>
> tea
> dyslikult tõestatud, et vesi viib kehast mürke ja
> jääkaineid välja.


Ära siis söö omale mürke sisse.
 
jajaaa 21. veebruar 2016, kl 21.31
kas mürke saadakse organismi ainult söömise teel?
 
::D 21. veebruar 2016, kl 21.50
"No sellepärast soovitataksegi sinna hommikusse sooja vette lisada sidrunimahla või teelusikatäis õunaäädikat, mis muudavad liighappelise mao aluselisemaks."

Lisa aga happele hapet juurde ja see muutub aina lahjemaks.
Ära aja naerma! Äkki ikka aluselise happelisemaks?
 
ei nohh 21. veebruar 2016, kl 21.58
Sidrun on ikka ALUSELINE! Enne, kui siin naermaajamisest räägid, hari end natuke :D
 
Sid. 21. veebruar 2016, kl 22.55
jajaaa Kirjutas:
-------------------------------------------------------

> tea
> dyslikult tõestatud, et vesi viib kehast mürke ja
> jääkaineid välja.


Huvitav, mis teadust seal vaja on? Ma tean seda niigi, et ma suure osa jääkainetest kusen vedelal kujul välja. Trennis ja saunas higistan ka, seegi viib koos veega jääkaineid välja, aga et ma mingeid mürke nüüd väljutaks, seda ma ei usu. Kust need mürgid peaks üldse kehasse saama? Ma olen alati teadnud, et organism teab ise, mida tal vaja on ja tekitab selle järgi isu. Vahest võin lihtsalt niisama süüa ära paki hapukapsast, tegemata teist nägugi, vahest ei taha aga seda nähagi. Sama ka veega, kui janu, siis joon, aga vägisi jooma end ei sunni.
 
.... 21. veebruar 2016, kl 22.58
vett on vaja juua ka neeruhaigetel ja paistes jalgadega tegelastel, muide.

soodast on tehtud mingine imeravim, aga! tegelikult sellega võiks ikka vääga ettevaatlik olla. muus osas ma raudsikuga nõus.

sama ettevaatlikult tuleb suhtuda õunaäädika lisamisse. meil müüdavad õunaäädikad pole päris need, mis olema peaksid. õunaäädikas peab! olema naturaalne. seda saab kodus valmistada, kui on tahtmist.

sidruniga vesi on ok, aga siin on jälle selline koht, kus soovitatakse panna poole sidruni mahl ... seda on liiga palju!!!
piisab, kui õhtul panna klaas vett ühe! sidruniviiluga lauale ja hommikul ärgates see ära juua.(võib panna ka väikese lusikatäie mett)
(viilutage pestud sidrun või laim ja külmutage viilud nii, et nad oleksid eraldi, siis pakkige karpi ja hoidke sügavkülmas. nii on hea sidrunit säilitada ja viilukaupa võtta)
veel on selline nipp, et suvel viilutada oma aia kurgid. samuti külmutada ja lisada sidruniviilu juurde ka mõned kurgiviilud..
kui sidrunit ei soovi, siis asendada suurepäraselt ebaküdooniaga..
aga muidugi EI pea midagi vette panema, kui ei taha.

(eestis saab (veel!!) muide väga head vett allikatest. tasub leida endale allikas ja sealt tuua joomiseks(NB! ei sobi plastnõud)).

magu ei tasu narrida. maksab kätte.
.. ja puhas vesi on püha!
 
jajaaa 21. veebruar 2016, kl 23.02
mõni pole jälle koolis käinud või õppimise asemel, lutsutas pöialt ja fantaseeris klassiõdedest.
 
::D 21. veebruar 2016, kl 23.05
ei nohh Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Sidrun on ikka ALUSELINE! Enne, kui siin naermaaja
> misest räägid, hari end natuke :D

Jaa-jaa! Kõik happed on aluselised. Nii sidrunhape kui ka äädikhape.:D
Enne, kui siin sõna võtad, hariksid ehk ennast ka natuke!:D
 
Möödaminnes 22. veebruar 2016, kl 00.17
Kui hommikul vett juua, siis ca 200 ml toasooja ja vahetult peale ärkamist kuni 5 minuti jooksul. Selle joomise eesmärk on ühtlustada osmootiline rõhk soole siseseina ja välisseina vahel. Osmootiline rõhk - see on soolade kontsentratsioon soole erinevate seinte juures, ja see reguleerib vee omastamist kogu päeva jooksu. Näiteks, kui te suvel palavate ilmadega joote hommikul peale ärkamist selle vee ära, siis päeva jooksul teil MITTE KUNAGI ei teki janu tunnet.
Teine moment - kui te joote PUHAST VETT ca tund aega enne söömist, siis see EI LAHJENDA mitte mingisugust maomahla, sest puhas vesi läheb läbi mao ilma maomahla eritumist esile kutsumata. Kui te aga vette lisate sidrunit või suhkrut, või ... isegi kui seda on väikesed kogused - selline vesi KUTSUB esile maomahla eritumise. Ja kui sellele veele ei järgne toitu, siis eritunud maomahl ei leia muud tegevust (toitu ju pole) kui hakkab mao seinu söövitama.
Natuke võiks ka meie maa koolides õpetada inimeses toimuvaid füsioloogilisi protsesse - need ei ole nii, nagu mõned telereklaamid näitavad - keegi "tädi" vehib käega kõhu eest läbi ja kilkab õnnelikult - NÄE, toimib.
 
Jälle see pH-teooria! 22. veebruar 2016, kl 09.49
Mis tüübid siin küll elutsevad? Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Magu valutab, aga ikka kaanib!!! :(
> No sellep
> ärast soovitataksegi sinna hommikusse sooja vette
> lisada sidrunimahla või teelusikatäis õunaäädikat,
> mis muudavad liighappelise mao aluselisemaks.
>
> Aga seda tehakse ikka siis, kui arst on tõdenud, m
> is seisukorras vastav magu on!
> Vett juuakse ikk
> a siis KUI ON JANU!! Seda on viimasel ajal peale a
> rstide hakanud kordama ka need petistest "ekstrase
> nsid", kes on paksu pahandust teinud sundides meel
> etult paistetanud jalgadega südame- või neeruhaige
> id vett kaanima!!


Magu on ise nii happeline keskkond, et sinna sattuvad toidud ei muuda suurt midagi. Tsitruselised, äädikas, vitamiinid (nt askorbiinhape) ei muuda mao ega vere happesust. Terve purk kaltsiumitablette muudab mao happelisust vaid mõneks minutiks.

Iga toit lahkub maost happelisena. Seedekulglas neutraliseerivad pankrease nõred happelise maomahla. Seega ükskõik, mida sa sööd, on toit maos happeline ja seedekulglas aluseline.

Lugemist: http://skeptik.ee/2009/07/08/mis-on-haiguste-happeline-aluseline-teooria/
-
-
 
njahh möödaminejale 22. veebruar 2016, kl 15.30
koolides õpetatakse küll, aga kahjuks lippab see teave paljudel ühest kõrvast sisse ja teisest välja - praktilist vajadust noorel inimesel pole.

Kui aga häda käes, on viimsedki tarkuseterad kahe kõrva vahelt kadunud ja hakatakse netis surfama. Nii leitaksegi kõikvõimalikke teooriaid, mida ei olda võimelised adekvaatselt hindama ja hakataksegi iseenda peal loomkatseid läbi viima.
Eks šarlatanid vaja ju ka sissetulekut ja kui inimesed on nii kergeusklikud, siis miks raha saamiseks rasket tööd rabada?
 
tulge mõistusele 22. veebruar 2016, kl 18.06
Juua tuleb siis kui on janu ja kõik. Kas te sööte ka käsu korras, kuna keegi tark kusagil ütles et süüa on väga kasulik?? Vesi ei vii mingeid mürke kusagilt välja, organism on nii loodud et tegeleb sellega ise ja edukalt, vesi lihtsalt koormab teie neerusid. Tulge mõistusele.
 
ruku 22. veebruar 2016, kl 20.06
::D Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> "No sellepärast soovitataksegi sinna hommikusse so
> oja vette lisada sidrunimahla või teelusikatäis õu
> naäädikat, mis muudavad liighappelise mao aluselis
> emaks."
>
> Lisa aga happele hapet juurde ja se
> e muutub aina lahjemaks.
> Ära aja naerma! Äkki i
> kka aluselise happelisemaks?


Sa ikka puhta sooda! Sidrun muudabki aluselisemaks, mitte happelisemaks.
 
kramp 23. veebruar 2016, kl 21.41
olen kogenud seda,mul veel hakkab veest süda puperdama ka.Ja peale sööki nii 2h ei saa vedelikku juu jääb justkui lukku ülemisse mao ossa.Ma vist ainuke selline ;(
 
Epp Viires 05. august 2017, kl 12.34
Jah!!!Aga miks mitte teha normaalselt omale süüa hommikul ja siis näiteks teed sinna juurde juua!!!
Kohvi asemel!!!!Muidugi võib ju mahla ka juua, aga kui seda kodus pole siis inimene ju kasutab neid asju, mis tal kodus parasjagu juhtub olema!!!!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!