Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
millega seostada?
 
masenduses 27. märts 2016, kl 10.29
mul on alati üks ja seesama olukord. ma väga tahaks käia pidudel. ma olen üldiselt lõbus ja seltsiv inimene. aga peale pidu on absoluutselt iga kord selline ahastus peal, et kasvõi karju. Mida ma siis peol teen ... tavaliselt söön ja siis joon. Mitte grammigi alkot, vaid joon tavaliselt tavalist vett. Sest mahlad mulle ei meeldi ja kohvi ma ei joo üldse. ja tantsin, nii palju kui võimalik. Olen võimeline tantsima isegi naistega pundis. mulle meeldib disko ja hoogne tümps. higistan mõõdukalt, riided märjad pole, kuid otsaesine siiski. enda arvates tarbin vedelikku normi piirides, mitte eriti rohkem ega vähem kui higistan. pidu kestab tavaliselt kella 1 või 2-ni. siis koju ja ruttu magama. ja kui ma hommikul ärkan, kui uneajast on puudu jäänud tunnike või paar, siis on mul selline kassiahastus peal, et karju appi. kogu keha on sõna otseses mõttes ära mürgitatud. kusjuures ma pidutsen ruumides kus on piisavalt värsket õhku ja ei suitsetata. süda klopib, pea valutab, vahel kõhust lahti, vererõhust ja pulsist ma ei iitsata siin parem. Miks on nii? käin väljas söömas ja see ei tee mitte midagi halba. Ma ei usu et põhjus on selles kannuvees, mis tundub olevat tavaline trassivesi, no natuke sidrunit seal sees ka. aga ma joon kodus ka samamoodi vahel. kas ikka see puudujääv ööuni on see, mis teeb hommikul sellise ahastuse? olen sellega nii väga kimpus. ma pole eriline peolõvi aga mõned korrad aastas lihtsalt vajan sellist suhtlemist ja möllu. ma alles 50 aastane, aga selline draama kestab oma 25 aastat kindlasti IGA KORD peale pidu. Et miks ma alkot ei tarvita, aga sellepärast, et pits viina või bokaal sampust ja mul on järgmisel päeval lisaks kassiahastusele ka jõuline pohmakas ja siis pean ära jooma ämbrite viisi vedelikku , alustades hapukurgiveest ja lõpetades ma ei tea ... mineraalvee või limonaadiga, nii et nägu võib paiste minna... ja sellepärast olen loobunud alkost, aga ma ei suuda loobuda pidutsemisest. no millest selline olukord küll? enda teada ei ome mul mingeid haiguseid, kui mõningane mure kõrgenenud vererõhu pärast välja arvata, aga ma võtan kord päevas rohtu ka ja ei tohiks nagu miskit hullu olla.
 
Karl.Marx.jun 27. märts 2016, kl 11.52
See tuleb voodikaaslase puudumisest.
 
noh 27. märts 2016, kl 11.55
Kontrolli maksanäitajaid ja b ja c hepatiidi suhtes. Tean mis räägin.
 
masenduses 27. märts 2016, kl 12.13
kord aastas kontrollida on ju piisav? seda on seni minu kardioloog ka teinud. ja neid hepatiite ei ole mul ka kohe mitte.
 
lihtne 27. märts 2016, kl 18.08
See ei sobi su hingeliste vajadustega kokku ja jätab su nii tühjaks, et isegi füüsiline keha reageerib sellele. Otsi midagi hingele, ööklubid seda sulle ei paku, jätavad su hinge ahastusse ja kurbusesse, isegi kui see tantsimine tundub sulle sellel tantsimise hetkel täitsa normaalne, ei suuda sa oma hinge ära petta. Sinna tekkib sügav kurbus. Kuidas sa 25 aastat ei suuda iseenda hinge ja keha kuulata, see on juba iseküsimus. Oleks siis ka viimane aeg seda õppida tegema. Mitte noortega kaasa joosta, vaid hakata oma hinge eest hoolt kandma. Küll sa tunned ise ära kus su hing end hästi tunneb ja kus halvasti.
 
naine 50+ 27. märts 2016, kl 21.06
viimasega nõus. keha ju näitab sulle, et pidutsemine talle ei sobi. miks sa teda ei kuula, aru ma ei saa.
imelik lugeda, et keegi nii vanalt veel pidu vajab. minul on küll ammu juba muud huvid.
 
.... 28. märts 2016, kl 00.43
ehh ma noorem natuke, aga kuna mul on sellised omamoodi tajud, siis imestangi, miks inimesed ennast niimoodi materdavad. sa tead, mis sind ees ootab, aga taas ja taas astud sama reha otsa. miks küll?
ja ma ei saa aru, miks peab tantsima, möllama hilisõhtust ööni? eriti veel, kui see keha rütmi sassi ajab. pidu võiks ju veidi varem alata..
see, et mõni inimene (ütleme, et enamus) ei tunne hommikul sellist ahastust, ei tähenda, et nenede kehad sellepärast ei põe. mõni on lihtsalt tundlikum - lepi sellega ja võta midagi ette või ahasta edasi - valik on sinu.

oot!- ma tean, milles on asi. proovi nii - pane järgmine kord peolt tulles paar suurt roosa soola (hädapärast käivad meresoolakristallid ka)kristalli keele alla enne, kui tekialla poed. usu mind, hommikul on enesetunne parem.
kui sool keeleall tundub vastik, siis lahusta need kristallid vees ja joo ära, aga parem on aeglaselt keele all sulada lasta.
anna siis siin teada, kuidas mõjus. ma käin siin paar/kolm korda nädalas ikka lugemas.
tavaliselt olen soovitanud seda neile noortele, kes peol või niisama palju magusaid jooke joovad ja end pärast halvasti tunnevad. sina mainisid küll vaid puhast vett, aga proovida võid sellegipoolest.
 
olen 28. märts 2016, kl 08.53
55 ja ikka peole ja ööklubisse.Vajan pidu,ei saa aru nendest, kes piiranguid endale panevad,et mingist vanusest ei sobi enam peol käia.Hullem kui ennast keelad just siis tuleb masendus.
 
olen 28. märts 2016, kl 08.55
tunnen ennast ainult siis unisena kui kl.5 hommikul saan koju ja peab varsti tööle minema.Muidu ei ole isegi pohmelli ega mingit halba tunnet.
 
masenduses 28. märts 2016, kl 11.51
no ma ei tea, mis vanus see 50+ siis nii ikka on? meiega koos pidutses vanapaar - naine 78 ja mees 82. vot oleks teie siin neid näinud. naine oli ülimoodne - meigitud, soenguga, minis, ise kõhnakene ja pisike, väga väga armas. mehega tantsisid nii et lase olla. klubitantsu liigutusi tegid ja üldse näitasid kolm korda noorematele silmad ette. kui papi ühel hetkel avastas et sisse joodud alko ja vanus ei luba enam tantsida, siis memmeke ütles talle, sina seisa ja mina tantsin ümber sinu, aeg ajalt võtsid tantsu ajal teineteisest kinni ka, aga neid oli väga vahva ja armas vaadata ja kui ma poleks teadnud nende vanust, oleksin arvanud et ehk 60+. vot nii. ja kuidas ma siis ennast pittu kutsunutele teen selgeks, et kallid samavanused - minu pidu peab hakkama kell 17 ja lõppema kell 22, et minu keha rütmid oleksid kenasti paigas ja enesetunne hea? tobe ju. mul on eluaeg niiviisi olnud, samas mingi 5-6 korda aastas lihtsalt tuleb sellist pidu teha, ei pääse kuskile või pole viisakas ära öelda. iseenda tahtmise poolest ma tahaks iga nädal kuskil niiviisi käia ja käiks ka kui enesetunne poleks niiväga halb pärast. järgmine kord proovin mitte tarbida seda kannuvett - sidrunivesi jääkuubikute või apelsiniga. aga kuna ma alkot ei joo ja kohvi ka mitte, ning mahlad mulle ei maitse ja ei ole võimalik istuda pidulauas ja ainult süüa, sest millegagi peab ju asendama klaasitõstmise... ma ei tea. olen alati täiesti kaine (nooruses muidugi sai võetud ka nii et kasvõi laua alla aga mingil hetkel tundsin et enam ei taha ega vaja) ja nii ongi et ma juba üle 10 aasta ei ole tilkagi tarvitanud, kuigi vahel ainult proovinud, et kas sobib või ei sobi. Pole sobinud. No kuidas seal peol siis ennast üleval pidada kui tantsida ei jaksa, süüa ei taha, alko ei istu. aga peod ise meeldivad väga ja teised kõik aina imestavad, et kuidas sa ometi oskad olla nii tore ja lõbus ja vahva ilma alkota. nemad seda ei oska. isegi naised.
 
hale hakkab 28. märts 2016, kl 12.00
Sa lood oma illusioonides mingist tobedast tantsimisest midagi jube vahvat. Mulle ei pakuks selline "mini seljas ja meigitud" vanapaar ja muud need tühised asjad mis sinu maailma "väärtuslikuks" muudavad, mitte midagi. Kui peale maksaks, ka ei läheks. Lihtsalt liiga tühine ja ilmselt oled ka sina sisemiselt nii tühine, et ainult lõbus väljanägemine ja tantsimise meeldimine alkohoolikute seltskonnas annab su elule väärtuse ja mõtte. Elu väärtus pole mitte nii tühine, aga tühistele inimestele muidugi on. Vanus pole isegi oluline.
 
www 28. märts 2016, kl 12.21
mind nt tõmbab ka tantsimine ja ma tantsin tihti kodus, kui tahtmine peale tuleb. tantsin ja unustan kõik mured, kogu ümbruse, unustan iseenda, sulan tantsuga üheks...tantsin maailma enda jaoks vabaks ja ilusaks. muusika valin endale sobiva, upun sellesse jäägitult...jääb vaid mina, tants ja muusika...imeline.
aga pralled, jah kunagi varem käisin ka, aga nad pole iial olnud minu jaoks. tunnen end halvasti lausa ses inimeste suminas, nende välisele orienteeritud keskkonnas.

olen siiani otsinud oma hingesugulast, vahel tundub, et olen ta leidnud, aga ikka pole see olnud see, keda otsinud olen.
vahel tundub, et netiruumis ta hulgub ja kirjutab oma mõtteid, tundeid ja arusaamisi...sest lugedes neid, jääb kahtlus, et kas need on ikka kellegi teise kirjutatud, tundub, et olen need ise siia tippinud. ometi ei ole.
 
to masenduses 29. märts 2016, kl 10.09
miks tantsida ei jaksa?
 
vanem eit 29. märts 2016, kl 15.50
inimene peaks nagu vanusega arenema ja seoses arenguga avanevad tema ees uued uksed, kus on palju sügavam ja huvitavam maailm.
kahju sellistest primitiivsetest inimestest.
 
saab 29. märts 2016, kl 20.16
ju kodus vaimselt areneda,lugeda ja mediteerida ja avada uusi uksi.Peol käiakse ikka tantsimas ja lõõgastumas.Kas kõik lõbusad inimesed on primitiivsed?Pigem mitte,vähemalt ei ole masenduses.
 
vanem eit 29. märts 2016, kl 22.31
need inimesed, kelle lõbusus sõltub joodikute seltskonnas pidutsemisest on jah primitiivsed.
 
vanem eit 29. märts 2016, kl 22.36
kopeerin
saab ju kodus vaimselt areneda,lugeda ja mediteerida ja avada uusi uksi
----------------
järelikult pole piisavalt arenenud, kui mingi tühisus tõmbab ja ilma milleta kohe eladagi ei saa, maksad lausa oma tervise hinnaga. tegemist ju lausa arengupeetusega.
 
njahh 29. märts 2016, kl 22.58
kle vanem eit, kui sa nii kõrgel arengutasemel oled ning sul omaette nii hullult lõbus on, siis mida imet sa siin foorumites oma plära ajad?

Su hangunud seisukohtade põhjal küll ei kannata arvata, et sa mingil teisedimensioonilisel levelil hõljud.
 
njahhile 29. märts 2016, kl 23.08
milline viha kui sulle tõde välja öeldakse. astuti konnasilmale?
 
K 30. märts 2016, kl 08.29
Peojärgne masendus tekib rõõmsa maski kandmisest ja seltskondlikkuse teesklemisest, kui oled tegelikult depressiivsusele kalduv inimene ja hing ihkab sisemuses midagi muud.
 
jah 30. märts 2016, kl 10.35
siin igas postituses on teemaalgatajal probleem masendusega, mida peab nagu kusagil kõrtsuurgastes välja elamas käima. seal ilmselt saab hetkeks mingi eufoorilise tunde, mis järgmisel päeval kohe kaob. muul ajal paistab paras tigedik olema.
egas midagi, teemaalgataja peab oma elu üle vaatama. midagi kusagil on mäda.
 
saab 30. märts 2016, kl 18.56
kes joodikutest rääkis?
 
njahh 30. märts 2016, kl 23.21
ah, panin pihta või? Et siis eit võib teisi alavääristada ja end erilise intellektuaalina esitleda, aga kui tema kohta miskit arvatakse, siis on hingepõhjani solvunud?

Mis tõde sa mulle omast arust siis ütlesid?
 
vanem eit 31. märts 2016, kl 15.37
auu! ma toksin ikka ühe aliase alt.
ja mis minul sinu elust. üleväärista aga edasi.
 
njahh 31. märts 2016, kl 15.45
nojahh mu viimane vastus oli sellele, kes endale nimegi välja mõelda ei suuda, aga ikka end intellektuaaliks peab, kel pidus käia ei sobi.
 
tantsulõvi-pikkjalg 31. märts 2016, kl 17.03
need, kes pidus ei käi, ei peaks siin üldse seent toksimagi ega pirukat hõõrutama.
alati on sellistes teemades trollid, (nagu loomateemadeski mingid sadistid) mingid meeseided, kes ennast meelega närvutavad ja pidulisi kiruvad. no mine kuhugi heegeldamise või pulganikerdamise teemasse ja lase seal õitseda, mida siin songid, meeseit?
tänased viiekümpised on uus kolmkümmend. vaata või meie saagimit, nancyt või vaata elle mc phersonit, demi mooret. egas kõik ole hambutud, lontis ja rasvased kümnelapse emad, et vaja kell 5 hommikul üleval olla ja hakata oma peskonda karjatama.
teemaalgatajale - kui jood, siis ära joo shampat, joo puhast viina (eelistatavalt vene oma, eesti omast hoia eemale, va y2k -see on ok)
kui vererõhk on kõrge, siis muidugi öine tants ja trall mõjuvad sulle halvasti, kas vererõhk on olnud eelnevad 25 aastat ka kõrge või, võtad kogu selle aja rohtu?
kui oled ülekaalus, siis võta alla, mine trenni. korrapärane ja mõõdukas, sulle sobiv trenn alandab vererõhku ka. vali mõni tantsutrenn näit. see peaks sulle ju meeldima. või võta jooga-pilates, see on ka mõõdukas ja sobiv kõrge vererõhuga, vist. pead enne ikka treenerile ütlema, et sul on vererõhuga probleem.
mõned tunnid magamatust on suur põnts sellistele, kes on muidu suured unimütsid. mina olen ka kui äravahetatud, kui ei saa 8-10 tundi magada, kuigi minu vererõhk on pigem madal.
kui tuled prallelt, võta tablake magneesiumit, see lõdvestab närvi ja aitab magada. soovitan soojalt DOLOKALK ca+mg toodet. ma paljusid magneesiumtablasid proovind ja see on konkurentsitult parim. ma vist ostsin selle kuskilt loodusapteegist vms, mustamäe teelt, enam ei mäleta täpselt kust, kuid otsi netist, äkki sealt leiad. mulle piisab isegi veerandikust, et magada öösel kui kott. purgist jätkub mulle aastateks.
 
vanem eit 31. märts 2016, kl 17.25
mitte, et pidus käia ei sobi, see lihtsalt ei huvita enam. ei paku enam hingele mitte midagi. jumal küll, on siis see arengupeetus tõesti nii sügav, et raske on mõista. EI HUVITA, SEE ON IGAV, JAMA NOH. sest huvid on vahepeal muutunud, muusikamaitse on muutunud, kirjandusstiili maitse on muutunud, väärtushinnangud on muutunud. see on NORMAALNE kuna inimene peabki arenema ja ei ole normaalne, kui 50 on samasugune nagu 30. sel juhul toimub tagasiminek ehk degradatsioon.

mida sa siit kuulda tahtsid siis nendelt, kes on tõesti intelligentsemad ja ei ole pidurdunud kusagile noorusaegadessse? ei pea ennast sinust paremaks, lihtsalt olengi arengus sinust ees.
kusagilt lugesin, et elu on nagu matk, stardivad kõik koos ja siis mingist hetkest hakkavad osad maha jääma. sina jäid maha. keda see huvitab peale sinu enda. kuna sarnane tõmbab sarnast, siis on su tutvusringkond sinuga samal lainel, nendelt küsigi. üks keppjalg siin ka teab, mida manustada, et uiske põõsasse päris ära ei viskaks.
 
vanaeidele 31. märts 2016, kl 17.28
sinu arengupeetus on õnneks väga kerge, et tuiad 24/7 teemades, mis sind EI HUVITA.
edu sulle kosmoses, arenguedueit.
 
vanem eit 31. märts 2016, kl 17.33
 
a 05. aprill 2016, kl 21.15
mida irvad?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!