Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Elu töövõimetuspensionärina
 
Katrin 14. mai 2016, kl 08.34
Jäin töövõimetuspensionäriks nn tänu kihutajale. Saan vaid 158 eurot kuigi perearst soovitas uue taotluse teha.Sotsiaal aga ei rahuldanud taotlust. Pojad elavad kaugel...samas nii piinlik lõputult laste kulul ka olla. Olen lesknaine, üritasn tööl käia aga see oli läbi pisarate. Ülejäänud päev kulus tohterdamisele...
KUIDAS KÜLL NII PISKUGA HAKKAMA SAADA?Eluisu on otsas, und pole vaid hirm tuleviku ees.Jalg aga ei saa kunagi korda...nii väitis tohter ja näha on ka.TÄNAN.
 
Inna 14. mai 2016, kl 08.41
Kirjuta mulle inge.133@hot.ee
 
ohhh 14. mai 2016, kl 13.30
äkki oled kuulnud, et kohalikust omavalitsusest on võimalik toimetuleku toetust taotleda. Sellest on siin foorumiski oi kui palju jahutud. Ära nüüd hakka, et alandav ja mis veel. Kui on alandav, siis virele edasi.
 
Katrin 14. mai 2016, kl 13.44
ohhh Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> äkki oled kuulnud, et kohalikust omavalitsusest on
> võimalik toimetuleku toetust taotleda. Sellest on
> siin foorumiski oi kui palju jahutud. Ära nüüd ha
> kka, et alandav ja mis veel. Kui on alandav, siis
> virele edasi.

ära ole nii kuri, ma pole sellises olukorras olnud
 
alles hiljuti 14. mai 2016, kl 15.58
nõuti KOV-s toimetuleku toetuse taotlemisel, et peab olema töötuna arvel. Töötukassas võeti arvelt maha kuna inimene oli nii haige, et polnud võimeline tööle minema. Ning kuna nüüd pole ka ravikindlustust, ei saa invaliidsust taotleda.
 
ola 14. mai 2016, kl 16.25
Kas sul puuet ei tuvastatud? Olen ka ise osalise töövõimetusega, aga puue annab 50 eurot lisaks.
 
töövõimetuspensionär 15. mai 2016, kl 14.07
Kulla ohhh (14. mai 2016, kl 13.30), ei ole see toetuse taotlemine nii lihtne, kui sa arvad. Kui Katrin käis ka tööl, siis tõenäoliselt ei kvalifitseeru ta toetuse saajaks. Sellise pensionisumma puhul on ilmselt töövõimetus ainult osaline ja see eeldabki, et inimene käib ka tööl. Kui Katrinil oli töölkäimine nii raske, siis ilmselt ei sobinud see töö tema haigusega. Saan aru, et jalg haige - ehk on võimalik leida töö, kus ei peaks jalgadel seisma.
 
MEID SANTE EESTIS--OM KATRIN PALJU 16. mai 2016, kl 08.25
ola Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kas sul puuet ei tuvastatud? Olen ka ise osalise t
> öövõimetusega, aga puue annab 50 eurot lisaks.

1:: JÄRSKU---PEAKS RIIGIKOGU SAALI KÜLASTAMA;;; KEPPIDE KARKUDEGA ;;'
SEST PALJUD INIMESED ---POLE KÜLL ISE SÜÜDI-----ET NAD ON KA TÖÖ ---JUURES OMA
TERVISE KAOTANUD ????
 
mees arvab--olen veel 58.a 16. mai 2016, kl 08.36
Katrin Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Jäin töövõimetuspensionäriks nn tänu kihutajale. S
> aan vaid 158 eurot kuigi perearst soovitas uue tao
> tluse teha.Sotsiaal aga ei rahuldanud taotlust. Po
> jad elavad kaugel...samas nii piinlik lõputult las
> te kulul ka olla. Olen lesknaine, üritasn tööl käi
> a aga see oli läbi pisarate. Ülejäänud päev kulus
> tohterdamisele...
> KUIDAS KÜLL NII PISKUGA HAKKA
> MA SAADA?Eluisu on otsas, und pole vaid hirm tulev
> iku ees.Jalg aga ei saa kunagi korda...nii väitis
> tohter ja näha on ka.TÄNAN.
OLEN KA LIIKUMIS PUUDEGA MEES :::
KAS KATRIN ON VALMIS KOHTUMA
JA PÖÖRDUME KOOS VALITSUSE POOLE ,,
LÄHEME KOOS RIIGIKOGU SAALI ???
JA PALUME --- IKKA KOOS MEID SANTE AIDATA?? EGA KUI EI KÜSI --MIDAGI EI SAA;;"""SEE OMAVALITSUSTE JA VALDADE JUTT JÄTKE KOHE ÄRA ! ! ! -- JA RIIGIKOGU MEESTELE SEE RASKE TEEMA --ETTE UUESTI LUGEDA((MILLEGA ---KAS VÕI MAAL ---OSTA ????
SEDA TÖÖD TEGI KÜLL AASTAID ..---TIINA KANGRO ((AGA JÄLLE ON VAIKUS))
SEST MEID INVALIIDE SIHILIKULT ON AASTAID RÖÖVITUD---JA KA MÕNITATUD--ET MIKS ME TÖÖD EI SAA TEHA??? ,,,;;
1:: TARTUS PENSIONIAMET TEATAS ;;; NÜÜD KAABAKAD VÕTSID --- KA 51 €
RAVIRAHA KA ÄRA???
 
VALITSUSELE ???? 17. mai 2016, kl 06.41
ola Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kas sul puuet ei tuvastatud? Olen ka ise osalise t
> öövõimetusega, aga puue annab 50 eurot lisaks.
KÜLL see 50+ € ka ""ÄRA VÕETAKSE__
JUBA PENSIONIAMET TEATAS
ET SEE 51 € RAVIRAHA ---""KADUS ÜLDSE ???
OMETI TAHAVAD AGA SANTE TÖÖLE TAGASI SUUNATA ____-SEE POLE NORMAALNE EESTI?
 
terav pliiats 18. mai 2016, kl 08.44
Minul on selg väga nässus, 4 lüli on kokku vajunud. Ortopeed ütles kohe ära, et aidata ta mind ei saa, haigus on progresseeruv ainult halvemuse poole (sest vanus juba 58). Kõnnin, võimlen, et kuidagigi vormis püsida, iga liigutus on valus. Töövõimetuse protsendi sain 40, millega pension 167€. Naeruväärne, egas sotsameti tegelased aru saa, mis olukorras tegelikult olen. Püüan iga päev mitte süüa valuvaigisteid, kannatan ära, aga tööd teha nii ei saaks. Valuvaigistid tapaks mu teistpidi. Meeleldi teeks mingit osalise ajaga kerget tööd, aga meie kandis pole muud, kui head füüsist nõudvad tööd. Kuidas ära elada? Ei tea. Aga jupi nööri saab selle raha eest ikka, siiski loodan, et suudan vaanduspensionini ära vireleda.
 
teemaalgataja 18. mai 2016, kl 11.33
Olen sügavas depressioonis juba...hetkeseisuga 23senti ...Pingepeavalu ja kõrvus kohin...lahendust ei näe.
 
vanem mees 18. mai 2016, kl 18.38
teemaalgataja Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Olen sügavas depressioonis juba...hetkeseisuga 23s
> enti ...Pingepeavalu ja kõrvus kohin...lahendust e
> i näe.
Katrin sa vajad kohe abi:
kus kandis elate ?
 
rmp 19. mai 2016, kl 11.58
Kulla Katrin
Sooviksin Sind samuti(vanem mees eespool)kuidagi abistada.
Koos saab kõigest üle- lahendamatuid probleeme ei ole. Tuleb otsast lahendama hakata.
Lähedased hoiavad kokku, kui ei ole lähedasi, tuleb sõbrannadele rääkida. Mina abistan, alati makstakse tagasi.
olen samuti lesk.
 
Uss 19. mai 2016, kl 13.32
Katrin, Sa kirjutad, et sul on sügav depressioon ja eluisu otsas - kas Sa psühhiaatri poole oled pöördunud? Depressiooniga on ka võimalik töövõimetust ja puuet taotleda ning sel juhul on protsendid ja toetus oluliselt suuremad.
 
terav pliiats 20. mai 2016, kl 08.55
Siin oli eespool õige soovitus: mine psühhiaatri juurde ja saad depressioonidiagnoosiga suurema protsendi ja veidi rohkem pensionit. Samas on halenaljaks, et töövõimetud põevad depressiooni seetõttu, et nende pension on nii pisike, et sellega pole võimalik ära elada. Psühhiaater kirjutab AD-d, mille jaoks on jälle raha vaja....On küll tasuta psühholooge ka, aga ainult psühhoteraapiaga ei saa terveks, kahjuks. Olen selle tee läbi käinud just äsja.
Lahendus oleks selline, et kui inimese tervis tõesti töötada ei lase, saaks ta sellist pensionit, millega ikka ots otsaga kokku tuleks. Muidu on nii, et raha otsas ja inimene ka otsas.
See on kahjuks meie riigis utoopia, sest raha läheb igale poole mujale mutiauku.
 
kaarin 20. mai 2016, kl 23.15
No kui asi ikka nii hull, siis - kus on lapsed, keda ema on üles kasvatanud? Nüüd on nende kohus oma haiget ema aidata.
 
õige:: kaarin 21. mai 2016, kl 08.22
kaarin Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> No kui asi ikka nii hull, siis - kus on lapsed, k
> eda ema on üles kasvatanud? Nüüd on nende kohus om
> a haiget ema aidata.

KUS on kadunud ---tema laps ,,või lapsed? KÜSIGE ---""VABARIIGI VALITSUSE KÄEST ?
KUHU PÕGENESID LAPSED ---RUMALATE POLIITIKUTE EEST?
1;; JA PUNKT ÜKS:: NÜÜD KA SEE LOLL
POLIITIK ---PEAKS KÕIKI ÜKSIKUID HAIGEID TÄNA JA KOHE AITAMA::
 
* 21. mai 2016, kl 13.23
Kui töövõimetuse põhjustajaks on kihutaja nagu Katrin kirjutas, siis on võimalik temalt kompensatsiooni või toetust välja nõuda.
Kasutada saab selleks tasuta õiguabivõimalusi:
http://otb.ee/
 
ccc 21. mai 2016, kl 21.27
tola, 158 eurose sissetulekuga kohtusse? Päris arulaedad soovitajad siin. Isegi see tasuta riigi õigusabi ei ole faktiliselt tasuta! Ja õigusabi kvaliteet pole isegi null sellistes asjades. Muidugi, nüüd lapsed veel kõges süüdi ka, et vanem alla aetakse.
Kohe psühhiaatri juurde ja esimesel võimalusel uus taotlus töövõimetusele ja puude määramiseks, kuna ravikulud kasvavad hüppeliselt. Toimetulekutoetuse asja uuri siiski üle sotsabist 130 euri peab praegu kätte jääma ja ma pole kindel, kas praegu juba nõutakse töövõimetult töötamist toimetulekutoetuse saamiseks. Küsija suu pihta ikka ei lööda.
Jubedat viha teeb see, kuidas siin riigis inimesed hätta jäetakse ja siis lapsed vaadaku üksi, kuidas invaliidist vanemaga hakkama saada, riik on oma käed puhtaks pesnud.
 
ene 21. mai 2016, kl 23.45
Riigi kirumisest siinkohal küll kasu ei ole. Ei see tee teemaalgataja olukorda kergemaks. Aga toimetulekupiir pärast maksude tasumist on tõesti 130 eurot ja see peab igale inimesel kätte jääma. Kusjuures maksude hulka ei arvata ka kõiki makse - näiteks telefoniarved ei tule kõne alla, sest polevat hädavajalikud. Ravimite maksumuse ikka tavaliselt vähemalt mingil määral KOV kompenseerib, kui sissetulek väike.

Ma ikka soovitaksin lastega rääkida, ehk koos leiate mingi lahenduse. Ja kui lapsed on nõus kasvõi ajutiselt natuke rahaliselt aitama, siis tuleks nende abi vastu võtta. Psühhiaatrilt suurt abi loota ei ole - kuni olukord ei muutu, ei aita ka mingid antidepressandid. Kui laste abiga natuke aega end kodus rahulikult ravida saab, ehk siis ka tervis paraneb ja saab vastu võtta mõne vähem füüsilist pingutust nõudva töökoha, kasvõi osalise koormusega.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!