Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Reaktiivne artriit
 
hhhh 01. juuni 2016, kl 11.47
Tunnen huvi, kui kiiresti on keegi sellisest haigusest paranenud.
Kui põletavast tundest sain lahti suhteliselt ruttu, siis valudega olen pikali juba neljandat nädalat. Peal on nii arcoxia 120 kui ka medrol 4mg.
Kõik proovid on korras.
 
kah üks 01. juuni 2016, kl 13.18
kõik proovid on korras ka tavalise, kroonilise artriidiga, muide! millal diagnoositi ja mida arst ütles? vaat, seda usugi! (ei ironiseeri, lihtsalt nii on!)
 
mhh 01. juuni 2016, kl 13.42
3 kuni 4 kuud

söö ibuprofeeni
 
hhhh 01. juuni 2016, kl 13.54
4 kuud valusid? Tõsiselt? Mul on vaja tööle minna, enne kui lahti lastakse. Kõndida hetkel ei saa.
Arcoxiaga ei tohi muud valuvaigistit juurde süüa, ainult paratsetamool.
Arst polegi midagi täpset öelnud, ainult et vaatame ja ootame. Kuna nädal enne oli külmetushaigus, siis seostatakse sellega.
 
möhh 01. juuni 2016, kl 13.58
ibuprofeeni ja arcoxia on sama rühma valuvaigistid ja neid koos ei tohi võtta. reeglina kirjutatakse küll reaktiivse artriidi puhul sulfasalasiini (salasopyrin) ja seda võetakse oma pool aastat kindlasti. hea enesetunne saabub küll tunduvalt varem, aga see võib petlik olla. seega, arsti poolt määratud kuur ikka lõpuni.
 
njahh 01. juuni 2016, kl 14.25
muide, arcoxia ei pruugi kõigile mõjuda. Tean päris mitmeid, kel see mingit valu ei vaigista, mul endal sama lugu.
 
hhhh 01. juuni 2016, kl 14.47
Sai proovitud ka näda aega Vimovot, vot see ei mõjunud tõesti valudele, kuigi selle ajaga oleks pidanud toime juba tulema. Arcoxiaga kannatab veel olla.
 
kah üks 01. juuni 2016, kl 18.26
vimovo on artriitikule sama, mis kriidipuru söömine-mitte mingit valuvaigistav toimet ei täheldanud....küsi valu vaigistamiseks Movalist!
 
Olen Vari 01. juuni 2016, kl 18.51
Küsi oma soolapuhujaist arstidelt aktiivset reaktiivi. Ehk saavad aru lihtinimeste keeles küsitust.
 
tead 02. juuni 2016, kl 15.02
Vimovo ei mõika kohe kindlasti nädalaga. Seda peab võtma pikemalt, mul aitas 2 kuu pärast ja väga hästi.
 
hhhh 02. juuni 2016, kl 16.04
Ja kaks kuud kannatasid valudes?
Ma ei leia, et see on inimlik.
 
tead 03. juuni 2016, kl 09.23
aga Vimovo ei olegi ju valuvaigisti, juurde võtsin Xefo Rapid'it, diclac'i, ibumaxi, arst kirjutas ka Tramadoli (ostsin välja, aga ei kasutanud, kuna Vimovo hakkas siis juba mõikama), ühesõnaga proovisin erinevaid valuvaigisteid Vimovo kuurile juurde. Veel meeldis see, et Vimovo sisaldab maokaitset, muidu see tablettide närimine hakkab maole.
 
Riina 03. juuni 2016, kl 10.19
Millise eriala arst võtab välja vee põlvest, kas ortopeed. Sinna ju ilma perearsti saatekirjata ei saa, ikka tuleb uuesti alustada vist perearstist. Ortopeedile suured järjekorrad....
 
kah üks 03. juuni 2016, kl 20.55
ortopeed ikka!
 
inimene 08. juuni 2016, kl 13.29
Reaktiivsest artriidist paranemine on isegi mõnel juhul võimalik. Selleks tuleb see kindlasti välja ravida ja vältida krooniliseks muutumist.
Aga ole valmis elama sellega elu lõpuni. Vahest on paremad ajad, vahest halvemad. Esimene aktiivsus on kõige hullem, pärast on sümptomid nõrgemad, vahele ka aktiivsuseta perioode.

Kui põletikunäitajad on normi saadud, siis peaksid ka valud ära kaduma, eriti arcoxiaga.

Borrelioosi proovid on ikka ära tehtud - see võib anda täpselt samu sümptome. Seada enam et külmetushaigus küll eriline reaktiivse artriidi aktiveerija ei ole.
Küll aga angiin, düsenteeria, borrelioos jms bakteriaalsed jamad.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!